Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Minijature,
Evo me. Bila sam danas na razgovoru i dogovorili smo se - prvi mesec inseminaciju a to sada početkom februara (kada dobijem) vadim krv i to fsh, kh i e2, počinjem da pijem neke tabletice i posle neke injekcije a koje - javljam čim dođem u konatkt sa medikamentima, jer nisam zapamtila. Ako ne daj bože, ne uspe odmah marta idem na vantelesnu oplodnju. Kada ti krećeš u narodni front sa analizama?
Ljubim vas sve!

Klamice držimo fige!!!
 
Klama, e lepo je sto uskoro ulazis u 'postupak', pripremaj se psihicki, budi pozitivna, optimisticna (a vidim da jesi). lekar mi je rekao da sve ipak dolazi iz glave (sto svi mi i znamo), i da i on kao ginekolog nije uspeo za dve godine pokusavanja da napravi drugo dete samo zato sto puno radi, juri karijeru i sl. Znaci, opusteno! Bilo bi lepo ako mozes da ne radis tih dana. Razmisli i o tome.

Ja 3. februara idem na UZ, ali tek od marta mogu ocekivati inseminaciju, dok mi se ne sredi krvarenje van ciklusa, mada mislim da se to nece tako lako srediti jer nije vec 8 meseci. Iskreno, nadam se da me nece ni toliko ometati ako mi daju hormonsku terapiju za stimulaciju.

Cmokic!
 
Minijature,
mislim da je tvoj predlg da ne radim tih par dana odličan, i tako ću najverovatnije da uradim. Hvala za to da sam optimistična, a takve su sve devojke ovde, moramo takve da budemo i tako ćemo i da stignemo do najvećeg bogatstva.
Evo sada će i tvoj termin za UZ, vreme baš leti. Brzo će i mart, biće sve ok, videćeš! Samo kada krenemo sve bi trebalo da ide kao treba, nego dok mi (bar ja) se nakanimo da krenemo prođe mnogo vremena.
CMOK!!!
 
:orkestar: Danas nam je divan dan, divan dan, divan dan, :zskace:
Našoj Sneži rođendan, rođendan, rođendan,
živela, živela i srećna nam bila,
živela , živela i lako se porodila!:zjelka2:

Stvarno??????? pa supersneki :snesko5: :zskace::zskace:sretan ti 21. rođendan :)!!!!
Sve najlepše!!!!!!

Nego Pandice, ništa se ne hvališ kako napreduješ, ima li folikula i sl......

Ja, sam tužna....šmrc. Upravo sam se vratila od Macana. Moja cista je pukla, ali nije nestala, pokazao mi je na UZ, prekriva veću površinu jajnika, pa je ipak odlučio da ne krenemo danas sa stimulacijom, nego još mesec dana antibebi, pa tek onda.....kaže ne bi mogao jajnik dobro da odreaguje, a to svakako ne želimo. I krenuo da me teši, jer je verovatno video da sam se s*****la. Ali, gledaću to sa vedrije strane! Imaću još jednu priliku da se družim sa njim! ahahahahaaa
3. februara idem ooooopet na uz. danas smo čelkali od 10,30 do 14,30. Bilo je more pacijenata, a njemu se odužile današnje punkcija i transferi...ali šta ćeš. niko se nije nervirao, jer svi znamo da i nas to čeka uskoro, i sigurno ne bi voleli da nas dr.otalja jer čekaju drugi pacijenti. Bilo nas je 4 para iz Srbije!!! I smestiše nas sve u jednu kancelariju jer više nije bilo mesta u čekaonici, pa da se družimo. Bio je čak jedan par iz New Yorka!!!!!

eto. više nisam tužna. samo je trebalo vama da ispričam događaje. puno poljubaca svima, i da pozdrav novim đevojkama, čokoladici, mini, i ćin ćin (haha)!!

Klama i ja sam novembarsko dete i to iz 75te.
 
Pazarka, moj dragi uvek kaže da je čovek sposoban najviše da povredi upravo ljude koje najviše voli i koji su mu najbliži. I to većinom iz razloga jer je svestan da će mu upravo ti ljudi najlakše oprostiti.... mislim da je u pravu.
Svakom treba ventil, jer će u suprotnom potpuno odlepiti. Ovo je bio tvoj.... a ostali neka progutaju knedle, neka se ljute malo, pa idemo dalje!! Potupno te razumem...u velikoj muci su nam svi krivi... poljubac na tvoju mlađanu glavu!!!!
možda ti dođem i luxić, baš sam gledala na TV neku emisiju o državici i mogu ti reći da mi se baš-baš dojmila...
 
Draga Snezo! Ja nisam sigurna ali posto sam vidjela da su ti vec danas cestitali rodjendan onda se i ja od sveg srca pridruzujem zeljama.Ako je stvarno danas onda molim te povuci se malo desnom rukicom(desna je efektivnija)za uvce(simbol rasta u bilo kom vidu) u moje ime i neka te samo zdravlje i sreca prate u narednih 365 dana tvoga zivota a onda cu ti pozeljeti jos i vise:vatromet::vatromet::vatromet:
 
Draga Pazarka! Kao sto ti je Suzuki napisala svaka od nas ima negdje svoj izduvni ventil i bas kao sto ona kaze najlakse se izduvati na najdrazim osobama jer u podsvijesti znamo da ce nam to sa njihove strane biti oprosteno.Jedno je sigurno,da mi svi svoje najdraze osobe dobro poznajemo i onda gadjamo naravno direktno u srce,tamo gdje najvise boli jer tako prenosimo dio svoga bola i praznimo se.A tad padaju samo ruzne rijeci a ne kao ....jao sto si lijep,uh...damije da te stignem pa da te poljubim,kad bi samo znao koliko.....te volim,ti idiote slatki,svaka cast sposoban si za sve,nemas pojma kako mi je lijepo sa tobom itd............A sad molim te zamisli samo kako bi to izgledalo.Vristis,places i deres se......Mislim da sam te sad malo nasmijala. Drugo,pored tog tvog tako velikog srca i tvoje uloge tetke( a mislim da si najbolja tetka za te tvoje mrvice) nebi trebala tako da reagujes.Znam,i sama sam prolazila kroz slice situacije ali opet kad pomislis da je to stvorenje nevino i neduzno zaceto po kozna cijoj(mozda bozijoj volji) i rodjeno a nemoze nista zato sto nasa zelja ostaje i dalje neispunjena,osim da kad te nekad kasnije pogleda i podari malo paznje da ti sav led oko srca otopi.A i taj mali stvor vec od svog rodjenja nosi nekakvu svoju zivotnu zadacu sa sobom kao i mi svoju.
Ja znam da ova nasa muka,bol i patnja moraju biti uzvracene.Nemoj molim te da me pogresno shvatis i da pomislis,jao sto ova pametuje,nije mi to bila namjera.Nego ponijele me emocije pa se raspisah.Ljubim tu tvoju mladu i izmucenu dusu.Nego,kad ono ti imas rodjendan??????????????
 
Stvarno??????? pa supersneki :snesko5: :zskace::zskace:sretan ti 21. rođendan :)!!!!
Sve najlepše!!!!!!

Nego Pandice, ništa se ne hvališ kako napreduješ, ima li folikula i sl......

Ja, sam tužna....šmrc. Upravo sam se vratila od Macana. Moja cista je pukla, ali nije nestala, pokazao mi je na UZ, prekriva veću površinu jajnika, pa je ipak odlučio da ne krenemo danas sa stimulacijom, nego još mesec dana antibebi, pa tek onda.....kaže ne bi mogao jajnik dobro da odreaguje, a to svakako ne želimo. I krenuo da me teši, jer je verovatno video da sam se s*****la. Ali, gledaću to sa vedrije strane! Imaću još jednu priliku da se družim sa njim! ahahahahaaa
3. februara idem ooooopet na uz. danas smo čelkali od 10,30 do 14,30. Bilo je more pacijenata, a njemu se odužile današnje punkcija i transferi...ali šta ćeš. niko se nije nervirao, jer svi znamo da i nas to čeka uskoro, i sigurno ne bi voleli da nas dr.otalja jer čekaju drugi pacijenti. Bilo nas je 4 para iz Srbije!!! I smestiše nas sve u jednu kancelariju jer više nije bilo mesta u čekaonici, pa da se družimo. Bio je čak jedan par iz New Yorka!!!!!

eto. više nisam tužna. samo je trebalo vama da ispričam događaje. puno poljubaca svima, i da pozdrav novim đevojkama, čokoladici, mini, i ćin ćin (haha)!!

Klama i ja sam novembarsko dete i to iz 75te.

Baš mi je žao, ali biće sledećeg meseca! Moja dr je na zimovanju, čekam je da se vrati pa da radimo UZ, za sada se samo bockam gonalom, javiću vam sve, pozz!:zpozdrav:
 
:orkestar: Danas nam je divan dan, divan dan, divan dan, :zskace:
Našoj Sneži rođendan, rođendan, rođendan,
živela, živela i srećna nam bila,
živela , živela i lako se porodila!:zjelka2:

Stvarno??????? pa supersneki :snesko5: :zskace::zskace:sretan ti 21. rođendan :)!!!!
Sve najlepše!!!!!!
Draga Snezo! Ja nisam sigurna ali posto sam vidjela da su ti vec danas cestitali rodjendan onda se i ja od sveg srca pridruzujem zeljama.Ako je stvarno danas onda molim te povuci se malo desnom rukicom(desna je efektivnija)za uvce(simbol rasta u bilo kom vidu) u moje ime i neka te samo zdravlje i sreca prate u narednih 365 dana tvoga zivota a onda cu ti pozeljeti jos i vise:vatromet::vatromet::vatromet:

Hvala devojčice!z:kiss:

od velike pijanke ne stigo juče da se javim!z:p
Dobila sam raaaaazne čestitke, kad se svede, sve su na temu lakog porođaja! Lepo što me nebo počastilo malo snegom za rođendan, volim kad je belo, a ne sivo!
Ej Žule, pa sad smo vršnjakinje!z:lol:
što reče moj drug, ušla si u Isusuove godine, znaš šta je on sve postigao sa toliko godina!z:mrgreen:

Vodolijo draga, sad kad reče to za uvce, ja to koristim kao baba Živkin lek kad se uplašim sad u trudnoćiz:lol: Povučem se za oba uva i zazviždim, mm crče od smeha na to! Tako mi rekli, a inače sam prilično smotana i nestabilna, pa se samo cimam i štrecam nešto...
nema Milice, možda sam dobila rođendanka!
 
Snezo ja malo kasnim, cestitam ti rodjendan sa zakasnjenjem, i podrazumeva se da ti zelim lak i brz porodjaj! Nazalost nisi jos dobila rodjendanka, ovaj moj odugovlaci, ali ga ja cekam koliko-toliko strpljivo. Pozdrav drage moje!
 
Pazarka, moj dragi uvek kaže da je čovek sposoban najviše da povredi upravo ljude koje najviše voli i koji su mu najbliži. I to većinom iz razloga jer je svestan da će mu upravo ti ljudi najlakše oprostiti.... mislim da je u pravu.
Svakom treba ventil, jer će u suprotnom potpuno odlepiti. Ovo je bio tvoj.... a ostali neka progutaju knedle, neka se ljute malo, pa idemo dalje!! Potupno te razumem...u velikoj muci su nam svi krivi... poljubac na tvoju mlađanu glavu!!!!
možda ti dođem i luxić, baš sam gledala na TV neku emisiju o državici i mogu ti reći da mi se baš-baš dojmila...

zdravo draga..............tvoj muz je apsolutno upravu,najlakse je na osobama koje te vole:lol:,ali ja ti kazem osecala sam bes zbog svoje sudbine,pa onda bes zbog toga sto osecam taj bes,jer je u pitanju dete mog jedinog brata,koga volim vise nego ceo svet:(,ali jednostavno morala sam,nisam mogla...........da se razumemo ,ja tu malenu vec sada obozavam,ali stvarno kad sve saberem i oduzmem ovo sto sam prosla,suma sumarus-horor,ili najgora nocna mora...........moja mama ne ume da se ljuti na mene,sta cu kada sam tako "divna":flert:
sada sam odlucila da svoj bes iskaljujem na majstorima-plase se od mene kao djavo od krsta,a i vreme brze prolazi ,zavrsavamo zgradu,sva sam u fazonu,plocice ,mermer,cesme,kuhinja:roll:,a i moj andjelcic treba da se operise u ponedeljak ,pa me pere neka trema,ne znam kako ce to sve proteci,ali iskreno ,jako sam optimisticna:mrgreen:
 
Draga Pazarka! Kao sto ti je Suzuki napisala svaka od nas ima negdje svoj izduvni ventil i bas kao sto ona kaze najlakse se izduvati na najdrazim osobama jer u podsvijesti znamo da ce nam to sa njihove strane biti oprosteno.Jedno je sigurno,da mi svi svoje najdraze osobe dobro poznajemo i onda gadjamo naravno direktno u srce,tamo gdje najvise boli jer tako prenosimo dio svoga bola i praznimo se.A tad padaju samo ruzne rijeci a ne kao ....jao sto si lijep,uh...damije da te stignem pa da te poljubim,kad bi samo znao koliko.....te volim,ti idiote slatki,svaka cast sposoban si za sve,nemas pojma kako mi je lijepo sa tobom itd............A sad molim te zamisli samo kako bi to izgledalo.Vristis,places i deres se......Mislim da sam te sad malo nasmijala. Drugo,pored tog tvog tako velikog srca i tvoje uloge tetke( a mislim da si najbolja tetka za te tvoje mrvice) nebi trebala tako da reagujes.Znam,i sama sam prolazila kroz slice situacije ali opet kad pomislis da je to stvorenje nevino i neduzno zaceto po kozna cijoj(mozda bozijoj volji) i rodjeno a nemoze nista zato sto nasa zelja ostaje i dalje neispunjena,osim da kad te nekad kasnije pogleda i podari malo paznje da ti sav led oko srca otopi.A i taj mali stvor vec od svog rodjenja nosi nekakvu svoju zivotnu zadacu sa sobom kao i mi svoju.
Ja znam da ova nasa muka,bol i patnja moraju biti uzvracene.Nemoj molim te da me pogresno shvatis i da pomislis,jao sto ova pametuje,nije mi to bila namjera.Nego ponijele me emocije pa se raspisah.Ljubim tu tvoju mladu i izmucenu dusu.Nego,kad ono ti imas rodjendan??????????????

tacno si opisala,samo trebala da dodas da je moj muz prvi put tada u zivotu video letece tanjire:lol:a bogami i serpe...............sa mnom je jako tesko isprtiti,"jaka" sam na jeziku ,da ponekad kazem sebi bolje da si malo gluplja,bilo bi ti lakse:roll:,ona olja na RTS-u me jako podseca na mene:lol:,moj dragi kaze da kada bih branila ljude u hagu,od njih bih napravila najvece andjele,koje je bog licno spustio medju nas:zper:
a vec danas sam pocela da kupujem stvari za malenu,svidelo mi se to sto ,kazu da se lici na mog brat,sto znaci i na mene:zper:.........ma samo mi je malo trebalo,jer mi se sve nakupilo pa da se izduvam,i sada mi je puno lakse
ljubim i ja tebe puno i btww jeli neko juce gledao RTS?kada je gostovao dr ljubic?.....bas sam zelela da budem u studiju,da se ja malo sita izrazgovaram sa onim gospodinom u zelenom dzemperu........:rtfm:,hm,jeste li videle kada su ga napali za utrogestan???jaooooooj mamicu im djbekhfbzek,pih..............nisam odgledala sve ,bila sam u kupatilu i kupala se,i kada me je dragi obavestio da je on gost,onako sapunjicava sam izasla da vidim to........ne moram da vam kazem da sam morala da perem ceo stan nakon toga:roll:
 
Poslednja izmena:
Stvarno??????? pa supersneki :snesko5: :zskace::zskace:sretan ti 21. rođendan :)!!!!
Sve najlepše!!!!!!

Nego Pandice, ništa se ne hvališ kako napreduješ, ima li folikula i sl......

Ja, sam tužna....šmrc. Upravo sam se vratila od Macana. Moja cista je pukla, ali nije nestala, pokazao mi je na UZ, prekriva veću površinu jajnika, pa je ipak odlučio da ne krenemo danas sa stimulacijom, nego još mesec dana antibebi, pa tek onda.....kaže ne bi mogao jajnik dobro da odreaguje, a to svakako ne želimo. I krenuo da me teši, jer je verovatno video da sam se s*****la. Ali, gledaću to sa vedrije strane! Imaću još jednu priliku da se družim sa njim! ahahahahaaa
3. februara idem ooooopet na uz. danas smo čelkali od 10,30 do 14,30. Bilo je more pacijenata, a njemu se odužile današnje punkcija i transferi...ali šta ćeš. niko se nije nervirao, jer svi znamo da i nas to čeka uskoro, i sigurno ne bi voleli da nas dr.otalja jer čekaju drugi pacijenti. Bilo nas je 4 para iz Srbije!!! I smestiše nas sve u jednu kancelariju jer više nije bilo mesta u čekaonici, pa da se družimo. Bio je čak jedan par iz New Yorka!!!!!

eto. više nisam tužna. samo je trebalo vama da ispričam događaje. puno poljubaca svima, i da pozdrav novim đevojkama, čokoladici, mini, i ćin ćin (haha)!!

Klama i ja sam novembarsko dete i to iz 75te.

a joj ,bas mi je zao..............i mene je postupak odlozen zbog proklete histeroskopije :besna:,ali bolje i to ,nego opet promasen postupak.........sta da ti kazem osim strpljen-spasen,a ako ti kao ni meni strpljene nije jaca strana ,onda uzmi heklaj ili nadji neku zabavu, pomoci ceti da se opustis bas kao i meni sto je.............ili probaj da vidis dali tenjiri mogu da lete kao sto sam ja,i bice ti lakse:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje

mada ejjjjjjjjjjj,tvoj dr nije los,sumnjiva si ti meni :flert:::cmok2:
 
trudnici super snezi srecan rodjendan i od mene ,sa malim zakasnjenjem ................znas sta ti zelim -LAK PORODJAJ hahahhah,sorry morala sam malo;da si ti nama ziva i zdrava,da docekas stotu ,pa onda sve iz pocetka...............a sledeci da docekas sa tim frajerom akobogda..............ljubim te puno
btw,kad smo kod rodjendana ,imam jednu sestru od tetke koja je fb zavisnik,i sad naravno ja odem na fb jednom u 15 dana,i njoj sam dala sve sifre da ponekad udje i da vidi sta ima ,medjutim ona osto je cula za moju "krizu" od ppre neki dan,uzela i promenila datum rodjenja i stavila 20.01.1987,umesto 20.02 1987 ,koji je zpravo tacan...........sta da vam kazem uzario se tel od poziva,ujutru su me probudili ,mislila sam WTF ja sam prespavala mesec dana :eek:.............a sta da vam kazem,dete je umrlo od smeha,naravno da sam sve sifre promenila:zper:
 
Rece mi drugarica da je isla emisija na Rts ali nisam gledala, jer zaboga, neznam dupe da svrtim kuci, mislim da neki dan ce ici repriza. Pazarka, postala si tetka, to je jedno divno iskustvo, govorim ti iz licnog iskustva kao dupla tetka. javi kako je prosao mali andjeo na operaciji.
 
Evo žene, ja da podnesem izveštaj: za sada je sve ok, ja se i dalje bockam, baš su me navukli :zcepanje: danas su mi uveli nove boce, danas i sutra gonal+ cetrotide, u utorak mi se vraća dr sa puta, tada je UZ! Pa će biti i novih informacija!
Pozdrav svima!:bye:
 
Drage se devojke,
Svima koje se bockate želim da ubodete najlepšu želju, a svima koje ste na čekanju da vam što kraće traje i da što pre uđete u ciklus.:heart:
Želela bih da vam kažem novost vezanu za Utrogestan. Ne znam šta su pričali na RTS-u, ali Utrogestan bi trebalo krajem februara ili početkom marta da bude u regularnoj prodaji u RS (ako završe sertifikat). Cena ne bi trebalo da prelazi 700,00 RSD, što je mnogo povoljnije nego do sada.
Pozdrav za sve!
 
Drage se devojke,
Svima koje se bockate želim da ubodete najlepšu želju, a svima koje ste na čekanju da vam što kraće traje i da što pre uđete u ciklus.:heart:
Želela bih da vam kažem novost vezanu za Utrogestan. Ne znam šta su pričali na RTS-u, ali Utrogestan bi trebalo krajem februara ili početkom marta da bude u regularnoj prodaji u RS (ako završe sertifikat). Cena ne bi trebalo da prelazi 700,00 RSD, što je mnogo povoljnije nego do sada.
Pozdrav za sve!

Veliki pozdrav drage moje. Gledala sam emisiju i odskakivala na izjave treba povecati natalitet ali pravo na besplatnu VTO procenjivati po finansijskoj sposobnosti supruznika:roll::roll::besna::besna:. Pa oni nisu normalni, cak se nisu ni postavila pitanja zasto svi lekovi koji se koriste za VTO nisu na pozitivnim listama (toliko o podrzavanju nataliteta).
Dobro je da su bar spomenuli ultrogestan, ja sam trenutno kod 19 kutije. Cisto da znate da cete, najverovatnije, posle dugo ocekivane 2 crtice, vaginalete stavljati u celom prvom trimestru. Pozdravljam ovu vest o regularnoj prodaji ultrogestana.
E da meni je ostalo 3 kutije merionala i 1 gonala, ako nekome mogu ovim smanjit izbijanje kesa iz novcanika neka me kontaktira.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Evi i mene, Panda. Ti si bas vredna! Jos ne znam sta cu sa kondilomima, verovatno cu ih skidati. Prvo moram da vidim sta cu sve da radim. Muz mi je danas dobio terapiju PRONISON, pije 20 dana, pa posle da radi test na antitela. Urolog nas je totalno poremetio. :dash: Rekao je, ali onako ubedljivo, da se slaba pokretljivost spermica popravlja, ne zna tacno za koje vreme, ali da se to popravlja. :think: Na nasu sugestiju da radimo inseminaciju u Narodnom frontu, rekao je da ne radimo tamo, jer kaze oni ne znaju da rade sa antitelima, posto su ona uzrok slabe pokretljivosti. Tako da sad razmisljamo i kuda jos, tj. kod koga. Verovatno cu ja obaviti jos UZ, i mozda HSG, ali dok ne vidimo kako spermogram napreduje, necemo nista dalje preduzimati.

A ti se bockas?! Kako podnosis to?

Nema nam ni Klame!

Cmokic:p
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top