Utisci David Byrna o zenama u Srbiji

kao ne da nismo nego nismo =I
Ja sam se našalila....ali pošto si ti ozbiljna, odgovoriću ti u tvom stilu, lepota je stvar ukusa i zaista je u očima posmatrača....mogu ti reći da sam od raznih stranaca, ne od poznatih stranih faca, čula kako su žene sa Balkana najlepše žene...jedan Italijan mi je čak pričao kako nas prepoznaje po izgledu...dakle, nije ta priča o lepoti žena s ovog podneblja izmišljena...uostalom, mešali smo se mnogo sa raznima, samim tim, dođemo neka vrsta ''meleza''...a opšte prihvaćeno je da su ukršteni narodi uvek nekako lepši.
 
isto kao sto su vama Bosanci glupi tako su covjeku zene iz vase drzave kao prostitukte! Jel vidite sada, vi koji ste govorili to, koliki je to apsurd!

e pazi, on jedan to izjavi i sad haos!
jel imao prilike vidjeti ZENE, ne djevojcice?
a za ove "pametne" jeste li imali prilike upoznati citavu Bosnu kad imate "zakljucak"??

glupost!
zato se nerviram na te generalizacije..
 
isto kao sto su vama Bosanci glupi tako su covjeku zene iz vase drzave kao prostitukte! Jel vidite sada, vi koji ste govorili to, koliki je to apsurd!

e pazi, on jedan to izjavi i sad haos!
jel imao prilike vidjeti ZENE, ne djevojcice?
a za ove "pametne" jeste li imali prilike upoznati citavu Bosnu kad imate "zakljucak"??

glupost!
zato se nerviram na te generalizacije..

Тај ко каже босанац за србина преко дрине је јајара а не србин. Што се тиче муслимана преко дрине, прави назив је потурица. Тако их је назвао и нобеловац Иво Андрић.
 
Ja sam se našalila....ali pošto si ti ozbiljna, odgovoriću ti u tvom stilu, lepota je stvar ukusa i zaista je u očima posmatrača....mogu ti reći da sam od raznih stranaca, ne od poznatih stranih faca, čula kako su žene sa Balkana najlepše žene...jedan Italijan mi je čak pričao kako nas prepoznaje po izgledu...dakle, nije ta priča o lepoti žena s ovog podneblja izmišljena...uostalom, mešali smo se mnogo sa raznima, samim tim, dođemo neka vrsta ''meleza''...a opšte prihvaćeno je da su ukršteni narodi uvek nekako lepši.

e pa ako "jedan italijan" tako kaže i ako je "opšte prihvaćeno" ja neću sporiti,
što bih verovala svom iskustvu protiv tako moćnih argumenata =(
 
e pa ako "jedan italijan" tako kaže i ako je "opšte prihvaćeno" ja neću sporiti,
što bih verovala svom iskustvu protiv tako moćnih argumenata =(
:lol:

Pre svega, napisala sam ''mogu ti reći da sam od raznih stranaca, ne od poznatih stranih faca, čula kako su žene sa Balkana najlepše žene'' , a uz to pridodala komentar jednog čoveka, a napisala sam i sledeće '' lepota je stvar ukusa i zaista je u očima posmatrača'' ...ali avaj....zaboravi...prebukvalna i presujetna si za moj ukus i još tražiš argumente za nešto što se razlikuje od čoveka do čoveka (lepota-stvar percepcije).:bye: :lol:
 
Poslednja izmena:
Ima istine u njegovoj izjavi. Mogla bih je i ja potpisati.

A i mnogi naši muškarci isto misle, pa ne smeju to javno da kažu, da im se ne bi odmah prilepio roj osica.:mrgreen:

Doduše verovatno su njega vodali na IN mesta, gde su takve, u ogromnoj većini.:manikir:
 
Poslednja izmena:
Haha, pa koliko Srpkinja uopste zna ko je Byrne? Boli ih uvo, isto kao i Byrna za njih... Sto bi Byrne bio arbitar elegancije za celu zemlju, mislim, on nikada nije bio mainstream tip... sto njemu lici na prostitutku, nekome drugom je do yaya... mislim, on vidi odvratan stil, a neko drugi bi video duge noge i lepo lice... Skroz nebitan podatak... a ocekivan... nije covek ljubitelj ornamentalnog i rusticnog, sta je tu novo? :lol:
(moram priznati da ga posle ovoga jos vise ljubim)
 
Poslednja izmena:
Čovek preteruje. Većini naših žena stil žene iz Evrope deluju previše opušteno, dok naše možda stilski preteruju iz želje da izgledaju što bolje u svakom trenutku. Velika većina žena i devojaka koje sretnem na ulici u Beogradu je kako-tako sređena, po mom ukusu ili ne, ali vidi se da im je stalo do toga da izgledaju dobro. Ne vidim puno zapuštenih žena na ulici.
 
Ako je zbilja to kazao, nevaspitan je. Ali nije da nije imao razloga da kaže. Ipak, primitivno je kazati tako nešto, kao što je ljigavo govoriti da su žene ovde najlepše na svetu. Ni jedno ni drugo nije istina.
Kao neko ko ne pripada opisanoj grupi, mogla bih da se uvredim, pošto je kazano da su žene (dakle, sve) kao prostitutke. Opet, kao neko ko negoduje zbog načina oblačenja devojčica i ponekih žena, ne mogu da kažem da nije u pravu.
Ali zanemarimo njega i pogledajmo problemu u oči. Oblačenje pokazuje kulturu osobe. Prostakuše se oblače kao prostakuše. Nije moguće da prostakuša izgleda kao dama, pa taman da na sebi ima sve što bi dama imala. Ona tada može da izgleda kao trandža, što se kaže: stoji joj kao piletu s.ise.
Tome nas je dovela tolerancija prema narodnjacima i bedi devedesetih godina (mislim na duhovnu bedu). "Knjige, knjige, a ne zvona i praporce".
 
Ma lik je obisao pola BGD-a. Vozio i bajs cak po BG.

e, da, to daje malo širu sliku, jer je vozio samo po novom beogradu.....prvo sam zamislio da govori o kol gerlama iz hotela i već sa kim je organizator mogao da ga upozna... ( :
ne radi se o neobrazovanom i čoveku koji je prvi put u bg-u, a to su ona glupa pitanja koja iritiraju pametne ljude i na koja se očekuje odgovor: nema lepših na svetu..da,da...
e, evo, nek pitaju santanu...on će garant biti oduševljen beograđankama i njihovim cipelama jer se i time bavi...
 
Ako je zbilja to kazao, nevaspitan je. Ali nije da nije imao razloga da kaže. Ipak, primitivno je kazati tako nešto, kao što je ljigavo govoriti da su žene ovde najlepše na svetu. Ni jedno ni drugo nije istina.
Kao neko ko ne pripada opisanoj grupi, mogla bih da se uvredim, pošto je kazano da su žene (dakle, sve) kao prostitutke. Opet, kao neko ko negoduje zbog načina oblačenja devojčica i ponekih žena, ne mogu da kažem da nije u pravu.
Ali zanemarimo njega i pogledajmo problemu u oči. Oblačenje pokazuje kulturu osobe. Prostakuše se oblače kao prostakuše. Nije moguće da prostakuša izgleda kao dama, pa taman da na sebi ima sve što bi dama imala. Ona tada može da izgleda kao trandža, što se kaže: stoji joj kao piletu s.ise.
Tome nas je dovela tolerancija prema narodnjacima i bedi devedesetih godina (mislim na duhovnu bedu). "Knjige, knjige, a ne zvona i praporce".

On je to napisao nije rekao ;) .
A ovo mi je takodje zapalo za oko to kad god dodje neki stranac sledi pitanje "Kako vam se svidjaju devojke ovde" . To mi uvek nekako zvucalo ko nudjenje devojaka tim strancima. Kao jesi li ih degustirao malo?Kakve su?? Kad cujem to pitanje povraca mi se. Od gomile drugih pitanja koja se mogu postaviti nekom strancu kada dodje u tvoju zemlju ovde je prvo " kako ti se svidjaju devojke ovde". Neverovatno nesto.
 
e, da, to daje malo širu sliku, jer je vozio samo po novom beogradu.....prvo sam zamislio da govori o kol gerlama iz hotela i već sa kim je organizator mogao da ga upozna... ( :
ne radi se o neobrazovanom i čoveku koji je prvi put u bg-u, a to su ona glupa pitanja koja iritiraju pametne ljude i na koja se očekuje odgovor: nema lepših na svetu..da,da...
e, evo, nek pitaju santanu...on će garant biti oduševljen beograđankama i njihovim cipelama jer se i time bavi...

Vozao je po Dorcolu,dole na onom keju 100% a sad da li je isao odatle na Adu,NBGD...ili mozda nigde osim tu to ne znam. Ali logicno mi je da je odatle ka Adi isao. A splavove kod hotela Jugoslavija verovatno je uvece posetio ako ih je i posecivao.
 
On je to napisao nije rekao ;) .
A ovo mi je takodje zapalo za oko to kad god dodje neki stranac sledi pitanje "Kako vam se svidjaju devojke ovde" . To mi uvek nekako zvucalo ko nudjenje devojaka tim strancima. Kao jesi li ih degustirao malo?Kakve su?? Kad cujem to pitanje povraca mi se. Od gomile drugih pitanja koja se mogu postaviti nekom strancu kada dodje u tvoju zemlju ovde je prvo " kako ti se svidjaju devojke ovde". Neverovatno nesto.

Isto tako se osećam kada čujem to pitanje. Pa ono samo govori o onome ko ga postavlja. Ovi jadnici ne znaju šta će, pa ili kažu da su jedne od najlepših ili kao ovaj, pljunu. Sve u skladu svojih tripova i načina na koji reaguju na besmislena i neprijatna pitanja. Da li je napisao ili kazao, ne znam. A nije ni bitno.
Bilo bi lepo kada bi oni koji smaraju naše goste pitanjima o ženama ovo pročitali i prestali da nas ponižavaju. O sebi govor da su glupi i nevaspitani.
Smešni su i ljudi koji se primaju na to, pa misle da je istina ono što kažu.
 
Чекајте, хоћемо ли се заиста правити наивним и негирати чињеницу да су жене у Србији изгубиле сваки критеријум кад је у питању облачење и показивање голог тела?

Наравно, нису све, али велика већина јесте...посебно млађе генерације.
 
Чекајте, хоћемо ли се заиста правити наивним и негирати чињеницу да су жене у Србији изгубиле сваки критеријум кад је у питању облачење и показивање голог тела?

Наравно, нису све, али велика већина јесте...посебно млађе генерације.

Ko negira? Pročitajte sve, a ne samo šta vam se dopada, kako biste imali osnova za napadanje.
 
Па сад, није питање било упућено теби...већ онима који тврде да није управу.

А начин на који је то изрекао је мени сасвим прихватљив.

Ја волим кад ми неко каже истину у лице, директно и недвосмислено.
 
Pa problem u forum komunikaciji je što ne možemo da znamo ko se kome obraća dok taj ne citira ili ne kaže kome se obraća. Te tako nisam mogla da pretpostavim da se obraćate nekome na prethodnoj strani, pošto smo poslednje poruke pisali Atreides i ja. Način na koji ste pisali govori o tome da se nadovezujete na ono što smo mi pisali, a tu nema negiranja, već smo pisali o nečemu drugom.
Radi izbegavanja ovih poruka, bilo bi dobro da se osvrnete na ono na šta se odnosi vaša poruka, kada odgovarate, naročito ako to nije poruka koja je napisana iznad vaše.
 

Back
Top