Takmicenje iz srpskog jezika

Ja ne idem cele nedelje.:D
Osmi razred obuhavta sve rađeno u osnovnoj školi.
Biće istorije jezika sigurno, meni je pre dve godine bilo i to nekoliko pitanja.
Bio je akcenat. Sećam se da je najteže bilo pogoditi akcenat u reči kolo. Valjda je dugouzlazni, a skoro svi su stavljali silazni. Bila je podela reči na slogove, jedan zadatak iz pravopisa, bilo je glasovnih promena. I, naravno, dosta sintakse. Dakle, sve.

Imam pitanje za ove iz druge godine koji idu na republičko:
Zaključno sa čime vi učite?
Ja sam zaključno sa građenjem reči učila, mada je to više gradivo za treću godinu. I površno sam prešla leksikologiju.
 
Kupite u Tršiću zbirku testova, ima svake godine. Na internetu ih nema.
Sećam se da u sedmom razredu daju najviše sintaksu.

Znam i ja da ne treba da se uči građenje reči, ali sastavljači ovih testova su toliko nepredvidivi. Na regionalnom su nam dali neka pitanja van programa.:roll:


Vidimo se u nedelju!
Neka nam bude srećno!
 
Ja sam 3. razred srednje škole. Našla sam u programu takmičenja da su na testu za republičko i pitanja iz transkripcije reči iz stranih jezika. Ali mi nije baš jasno kakvu vrstu pitanja mogu postaviti i šta u stvari da učim, s obzirom da je ta tema jako široka.
Ako mi ikako možete pomoći, bila bih zahvalna. :)
Pozz
 
Kada takmicenje bese pocinje? U 10h? I sad ako bude trajalo do 12h, komisija ce prvo da se "odmara" (od cega, pitam se) i onda ce sve one testove detaljno ispitati (uuu, on je stavio tackicu u ugao papira - minus sto poena -.- xD) i to ce da traje sto godina. -.- Ako budu pregledali vise od 3 sata, ja idem kuci, bas me briga za rezultate. xD
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima.Idem u sedmi razred i zelela bih da idem na takmicenje iz srpskog jezika.Srpski mi je omiljeni predmet i zaista mi dobro ide.Oduvek sam imala "sluha" za gramatiku.Knjizevnost mi je,doduse,jaca strana ali i sa gramatikom dobro stojim.Molila bih vas da mi napisete licna iskustva i ako mozete da mi posaljete neke testove od proslih godina na pp ili nikolinab@gmail.com.
Unapred hvala.

Pogledaj na sajtu Filoloskog fakulteta oni imaju neke testove...
 

Back
Top