Свадбе - за и против

volim svadbe, ali ne volim obicaje...
na svakoj svadbi sam se lepo proveo, jer sam se uvek pridruzivao onima koji su igrali i pevali zajedno, ne vezano za to da li su sa iste strane i da li se poznaju...
ne volim da se na takvim desavanjima srecem sa familijom koju nisam video deset i vise godina, pa onda krece smeskanje i ispitivanje do iznemoglosti..
prvo je obavezno, da li si se ozenio.....ako nisi, kada cemo da igramo na svadbi...kada kazem da se tome ne nada, obicno sledi vredjanje, jer zaboga, kako tetku da ne pozoves...
iskrenost na svadbama ne pali....
nisam pristalica teranja svih obicaja, placanja torti, ruzmarina, slikanja sa svima posebno, pa onda grupno...
stvara neprijatan osecaj, jer ko zna koliko ko ima para....
jednostano, svakodnevni ljudi zasluzuju da budu na svadbi...
opstina, restoran, muzika, zezanje, bez ustezanja, jer se svi dobro poznajemo...manje vise....
par sati skakanja, pijenja, jedenja...
i kuci..
 
Meni su svadbe kao svadbe simpaticne ali tudje
ono sto ne volim je sve ono sto ide uz svadbe
ice,pice,napijanja,glasna muzika,vacarenja na svakom koraku...
pijenje iz mladine cipele..preskakanje nekakvih korita i jos sta
ali ko voli neka izvoli...
 
Да ли се грозите свадби или уживате у њима?
Шта мислите о трошковима венчања и о људима који су спремни да исповрте све што имају за тај један дан?
Да ли су данашње свадбе заправо претворан начин да се заради или искрена жеља да се срећа подели са ближњима?

Samo da je u CAPE TOWN=u.Sinatra i ostalo,kolo i sranja out!
 
На неким форумима сам била згрожена бројем и врстом тема посвећеним венчањима.
Пишу скоро искључиво жене и девојке. Мушкарце то уопште не занима.
Због чега онда оне толико торочу о томе?
 
Kakvi su mladenci, takva je i svadba. Moguce su sve opcije, od divnih do uzasnih. Posto idem na svadbe onih koje volim, a to su ljudi iz mog svemira, to su uglavnom lepa iskustva. Na moju svadbu su bili pozvani dragi ljudi i ostala mi je divna uspomena na taj dan.


Svadbe su jedan od od onih stvari po kojima se rado pljuje. Ne volim coporativno ni pljuvanje, ni odobravanje. Svi se kao nesto uzasavaju i iznad su toga, hau jes nou :lol: Ti ljudi kojih se uzasavate (vi koji se uzasavate) su vasi rodjaci i prijatelji, zar ne?
 
Е да, мислим да су свадбе лепе и потребне из још једног разлога: то су једине прилике да се родбина сретне, да се упозна, да се повеже, да се окупи око неког лепог догађаја...
У ери све већег отуђења то нам је потребно више него икад...

Бабе су нам биле рођене сестре, а ми се данас не познајемо и не дружимо. То је баш тужно.
Не могу да замислим ситуацију да се моји и Вандини унуци не познају, не виђају и не друже...
Nazalost, cesce su ta okupljanja na sahranama i parastosima.

- - - - - - - - - -

Била сам пре пар година на једној таквој свадби, младожења је био неки хипердалеки рођак мог мужа тј никада се у животу нису видели пре тога.
Наравно, младожењини родитељи су нас позвали (немам појма како су до нашег броја телефона дошли) и ми смо прихватили (боже, како малоумна одлука...)
Углавном, било је ненормално много гостију а ми смо се осећали као кретени у сред гомиле тотално непознатог света, а што је најважније - приметили смо да су младенци као под присилом одигравали своје улоге да би мамице и татице били срећни.
Не памтим када сам била толико бесна на саму себе, били смо статисти у режираном филму.
Sto se niste vratili odmah kuci, ako vam je bilo toliko neprijatno.
 
Zaista, evo užasavam se svadbe klasične kakva jeste, a i dobar deo rodbine mi se gadi, što ne znači da sam ja bolja od njih nego da mi se prosto brate gade iz preciznih razloga.
Šta bi sad tu trebalo da bude... diskutabilno :think: pa ne volimo sve ljude po difoltu jer smo u rodu sa njima.
 
Поставља се питање због чега људи раде оно што не желе.
Никада ми то неће бити јасно то ропско повлађивање "жељама" родитеља.
Zato sto to (ipak uglavnom) nije (samo) licni vec porodicni cin, kao i slava, sahrana, parastos... Zavisi kako ko dozivljava porodicu, kakva je porodica, koliko drze do takvih okupljanja...

- - - - - - - - - -

Зато што смо будале, а осим тога били смо и мртви гладни после општине и цркве.
Zar vam nije bilo lakse da kupite nesto da jedete, nego da provedete ceo dan na mestu gde se osecate neprijatno?:
 
Idi pola ljudi koje znam se (van moje rodbine) kolju oko imovine, preziru i truju decu da se ne druže sa rođakom tim i tim (vrlo često je rođeni brat/sestra u pitanju) jer su zli, žele im zlo, pohlepni, pohlepa se najčešće spominje..... ne karikiram. Kod mene je druga priča ali nisam bliska sa rodbinom jer većina živi za ogovaranje i pljuvanje. Ne negiram da će i pomoći kad treba al' samo ako imaju račun od toga. Čast izuzecima, naravno.
 
Kakvi su mladenci, takva je i svadba. Moguce su sve opcije, od divnih do uzasnih. Posto idem na svadbe onih koje volim, a to su ljudi iz mog svemira, to su uglavnom lepa iskustva. Na moju svadbu su bili pozvani dragi ljudi i ostala mi je divna uspomena na taj dan.


Svadbe su jedan od od onih stvari po kojima se rado pljuje. Ne volim coporativno ni pljuvanje, ni odobravanje. Svi se kao nesto uzasavaju i iznad su toga, hau jes nou :lol: Ti ljudi kojih se uzasavate (vi koji se uzasavate) su vasi rodjaci i prijatelji, zar ne?

Na cega ciljas?


PITALA sam nesto?
 
Idi pola ljudi koje znam se (van moje rodbine) kolju oko imovine, preziru i truju decu da se ne druže sa rođakom tim i tim (vrlo često je rođeni brat/sestra u pitanju) jer su zli, žele im zlo, pohlepni, pohlepa se najčešće spominje..... ne karikiram. Kod mene je druga priča ali nisam bliska sa rodbinom jer većina živi za ogovaranje i pljuvanje. Ne negiram da će i pomoći kad treba al' samo ako imaju račun od toga. Čast izuzecima, naravno.

Ma boli te ribica za sve njih
 
Zato sto to (ipak uglavnom) nije (samo) licni vec porodicni cin, kao i slava, sahrana, parastos... Zavisi kako ko dozivljava porodicu, kakva je porodica, koliko drze do takvih okupljanja...

- - - - - - - - - -

Zar vam nije bilo lakse da kupite nesto da jedete, nego da provedete ceo dan na mestu gde se osecate neprijatno?:


Моја породица пет пара не даје на глупости и церемоније, поносна сам на то.
Такав је и мој муж, не могу да замислим себе са неким ко робује својој фамилији.

Што се тиче хране, ако сам дала вредан поклон, вала ћу и да се наједем кад сам већ дошла.
 

Back
Top