Sutanovac:NATO STANDARD NAJBOLJI NA SVETU

DeDa:
Nemoj da vredjash.Argumentuj.Jel Bugarska propala ulaskom u NATO?

Е, сада ти лепо прочитај овај чланак ПА МИ ОБЈАСНИ ШТА СУ ОВИ МОРОНИ НАУЧИЛИ О ОДБРАНИ ЗЕМЉЕ ........или нека ти тата објасни какве везе ово има са одбраном Србије ??? Испада да је "национална одбрана" одлазак у "мисије"...трагедија.......

Zbogom ‘crveni’ i ‘plavi’
NATO procedura u Vojsci Srbije
Novi nastavni planovi i programi u vojnim skolama


Podela u vojnim vezbama na "crvene" i "plave" je proslost za Vojsku Srbije. Nje ce se, mozda sa nostalgijom, secati samo starije generacije. Oficiri Vojske Srbije poceli su da rade po novim - NATO standardima. Prvi koji su se obucavali po tim modelima su trinaestorica pripadnika 50. klase generalstabnog usavrsavanja. Nacini rukovodjenja, dogovoranja, brifinga, sprovodjenja odluka, sve je bilo po NATO uzorima. Posle posete grupe nasih oficira i podoficira Nacionalnoj gardi Ohaja, poseta Komandi NATO u Briselu je druga obrazovna poseta pripadnika Vojske Srbije jedinicama i komandama americke armije i NATO-a.

Jedan od polaznika desetomesecnog skolovanja, kapetan bojnog broda, nacelnik Uprave za odnose sa javnoscu Petar Boskovic, pun je utisaka. Za njega, ali i ostale polaznike, to je dragoceno iskustvo, a nova saznanja prenece u praksi na duznostima koje obavlja.

- Celokupni nastavni plan i program radjen je po NATO procedurama za sve tri misije Vojske: odbranu zemlje, mirovne misije i pomoc civilnom stanovnistvu - kaze za list "Vecernje novosti" Petar Boskovic. - Time Vojska Srbije pokazuje da ide dogadjajima u susret. Ne cekajuci da se formalno obavi ratifikacija, pristupa onome sto se odavno radi u drugim zapadnim zemljama, pa i u nasem okruzenju. Do sada smo imali sablonizovane istocne modele obuke ili vezbi, komandovanja, sa klasicnim korpusima, armijama. Sada je sve to promenjeno, mnogo je jednostavnije.

U Skoli nacionalne odbrane razradjivane su misije Vojske Srbije.

- Na strategijskom nivou razradjena je procedura za izvodjenje operacija. Na primer, pretpostavke reagovanja u slucaju elementarnih nepogoda i pomoc civilnom stanovnistvu. Zadatak je bio kako da Vojska Srbije pomogne zbrinjavanju stanovnistva u slucaju pojave klizista ili poplava na sirem podrucju Srbije. Prosli smo kompletnu proceduru, od naredbe ili odluke predsednika drzave i drugih rukovodecih drzavnih i vojnih rukovodstava, do upucivanja jedinica na teren. Takodje, radili smo i zavrsnu vezbu slanja nase jedinice nivoa bataljona u mirovnu operaciju u inostranstvu.

Interesantno je da su se nasi visoki oficiri bavili i kalkulacijama cena. Kostanjem svake pojedinacne stavke, racunajuci i troskove prevoza.

- Po NATO standardima je i vizuelna kontrola ratista uz koriscenje savremene tehnologije - dodaje Boskovic. - Na jedno mesto slivaju se podaci sa prvih borbenih linija. Mi ne mozemo odmah da nabavimo tu tehniku, ali mozemo da se pripremimo za ono sto nas ocekuje.

Za pocetak je mozda dovoljno i to sto na nekim zajednickim poslovima sa stranim vojnicima, postoje identicne procedure koje vaze i za njih i za nas. Takva kompatibilnost je vojsci neophodna.

Novina je i donosenje odluka po fazama, sa preciznim zaduzenjima za sve uprave. A, organizacija i sistematizacija Vojske Srbije upravo je prilagodjena toj proceduri. Posle brifinga razradjuju se moguci tokovi akcija, kroz takozvanu "ratnu igru", gde se sve proverava i bira najbolje resenje.

To je odlucivanje karakteristicno za zdruzenu operativnu komandu, koja po novoj organizaciji postoji i kod nas.

Boskovic ukazuje da posebno mesto u novim NATO obukama imaju centri za civilno vojne odnose, kao potpuno nova kategorija. Njihova uloga je priprema terena na kome jedinice treba da se nadju i priprema stanovnistva. On dodaje da je taj sektor mnogo drugaciji od nekadasnjih uprava za moral i "moralista"...

U SEDISTU NATO


Prvi put polaznici generalstabnog usavrsavanja boravili su pet dana u sedistu NATO u Briselu.

- Bili smo u odeljenju za javnu diplomatiju, gde smo razgovarali o reformi nase Vojske - kaze Boskovic. - Pored redovnih, imali smo priliku da prisustvujemo i predavanju koje je odrzao generalni sekretar NATO Jap de Hop Shefer.
 
DeDa:
Nemoj da vredjash.Argumentuj.Jel Bugarska propala ulaskom u NATO?

zasto bi usli u nato? da li ti znas da je nato bombardovao srbiju i da je okupirao 20% teritorije nase drzave? da li ti znas da je pod pokroviteljstvom tog NATO-a proterano 300.000 Srba sa Kosova i Metohije? I ti hoces u tu organizaciju? To je bre jednako ko da se recimo neko 1942 godine zalagao da Srbija b ude saveznik NDH . Strasno.
 
Jerry Ropero:
zasto bi usli u nato? da li ti znas da je nato bombardovao srbiju i da je okupirao 20% teritorije nase drzave? da li ti znas da je pod pokroviteljstvom tog NATO-a proterano 300.000 Srba sa Kosova i Metohije? I ti hoces u tu organizaciju? To je bre jednako ko da se recimo neko 1942 godine zalagao da Srbija b ude saveznik NDH . Strasno.
Kada si mali,potreban ti je veliki bata.Mi smo dovoljno mali,slabi...
A sila boga ne moli,veci jedu manjeg,prihvati ili te nema.
 
DeDa:
Pa i bilo je vereme da se menja vojna retorika koja je kod nas poprilicno zastarela.

Немам ништа против да се мења и војна реторика и да се војска модернизује и да се војска професионализује(када дође време, тј. када будемо финансијски способни) али да Срби буду англосаксонске слугерање и плаћеници - такви људи НЕ МОГУ ДА БУДУ: СРПСКА ВОЈСКА ........ нек се носе у НАТО али без Србије....
па мени је и свима у Србији доста НАТО-а до краја живота, ј*** им пас матер.....
 
@ DeDa
Ево, имаш наведено по тачкама ЗАШТО НЕ У НАТО ! :evil: :evil: :evil:


ANTI NATO - RAZLOZI PROTIV NATO

1. NATO je stvoren za vreme „Hladnog rata“ i treba ga ukinuti, a ne proširivati.

2. Oficijelna vojna doktrina NATO-a omogućila je sebi pravo da koristi nuklearno oružje uprkos činjenici da je 1996. godine Svetski sud odlučio da je pretnja nuklearnim oružjem ili njegovo korišćenje ilegalno. Upotreba nuklearnog oružja krši Internacionalni humanitarni zakon zbog masovnih ubistava civila. Nuklearno oružje koje poseduje NATO takođe može izazvati prirodnu katastrofu, uključujući i globalni holokaust „nuklearne zime“. Nuklearno oružje koje poseduje NATO protivno je sporazumu „Nonproliferation Treaty“, koji su potpisale sve članice NATO, kojim sve zemlje moraju raditi na smanjenju nuklearnog oružja. Članice NATO-a (SAD, Velika Britanija i Francuska) imaju preko 9 hiljada nuklearnih glava u aktivnoj službi što je 60% od ukupnog svetskog nuklearnog arsenala. Ove tri članice ustupile su deo svog nuklearnog arsenala NATO-u za korišćenje u ratnim intervencijama. NATO poseduje od 60 do 200 nuklearnih glava koje su stacionirane u Zapadnoj Evropi.

3. Moćne članice NATO-a kao što su SAD, Velika Britanija, Francuska, Nemačka, Holandija, Belgija i Španija, imaju dugu istoriju kontrole, okupacije i kolonizacije drugih zemalja. Nekadašnje kolonije ovih članica NATO-a, današnje zemlje trećeg sveta, još uvek pate od ekonomske neravnopravnosti koja je rezultat viševekovnog imperijalizma. Kontrola i kolonizacija se nastavlja i danas ali preko transnacionalnih korporacija koje kontrolišu ove članice NATO-a i putem ekonomske globalizacije.

4. Prema Internacionalnom institutu za mirovne studije u Stokholmu, u 1996. godini oko 80% svetskog naoružanja proizvedeno je od strane NATO članica. SAD, Velika Britanija, Francuska, Nemačka, Italija i Kanada su najveći proizvođači naoružanja na svetu i sve su članice NATO-a. SAD, Velika Britanija i Francuska same proizvode 70% od totalne svetske produkcije naoružanja.

5. Posle propasti Sovjetskog saveza i Varšavskog pakta, NATO je postao irelevantan i bio je potreban razlog za produženje njegovog postojanja. NATO se potrudio da dođe do rata na Balkanu da bi stvorio opravdanje za svoju vojnu intervenciju u regionu. NATO intervencija, tzv. „humanitarni rat“, predstavljen je javnosti kao neophodan za smirivanje konflikta između zaraćenih strana. Pravi razlog postojanja NATO-a je proširenje njegove kolonijalne sfere i njegovog uticaja.

6. NATO je sproveo agresiju protiv SR Jugoslavije koja je bila ilegalna i po pravilima NATO-a i po mnogo brojnim internacionalnim zakonima.

7. NATO snage koristile su 1200 aviona i helikoptera da bi sproveli 35 hiljada vojnih misija protiv SR Jugoslavije. Bačeno je 20 hiljada bombi i raketa koje sadrže 80 hiljada tona eksploziva. Protivno internacionalnim zakonima, NATO je bombardovao civilnu infrastrukturu, uključujući preko hiljadu ciljeva koji nisu bili od vojnog značaja kao što su: škole, bolnice, farme, mostovi, putevi, pruge, vodovod, medijske stanice, istorijski i kulturni spomenici, muzeji, fabrike, rafinerije ulja i petrohemijska postrojenja.

8. NATO intervencija izazvala je teško pogoršanja zdravlja jugoslovenskih civila. Hiljade civila je ubijeno, preko 6 hiljada je ranjeno i nebrojano je drugih koji su preživeli psihičke traume ili pogoršanje zdravstvenog stanja.

9. Prema UN-ovom programu za prirodnu sredinu, NATO intervencija dovela je do ekološke katastrofe u Jugoslaviji i regionu.

10. U NATO intervenciji korišćena su oružja koja su zabranjena Haškom i Ženevskom konvencijom i Nirnmberškim sporazumom, kao što su rakete sa osiromašenim uranijumom koje su radioaktivne i dugoročno opasne za okolinu.

11. Nakon bombardovanja Jugoslavije, NATO je odbio da razoruža Oslobodilačku vojsku Kosova (OVK) što je dogovoreno UN-ovom rezolucijom 1244. Umesto toga OVK je promenila ime i trenutno održava red i mir na Kosovu koje kontroliše NATO. Pod budnim okom 40 hiljada NATO vojnika, re­formisana OVK sprovela je etničko čišćenje nad 250 hiljada nealbanaca. Tokom NATO okupacije 1300 civila je ubijeno i 1300 civila je prijavljeno kao nestalo. Manjine koje su ostale na Kosovu nemaju slobodu kretanja, žive u getu i strahu od terorističkih napada.

12. Agim Čeku je postavljen za komandanta Kosovskog zaštitnog korpusa od strane NATO-a. Čeku, Albanac sa Kosova, vodio je Hrvatsku vojsku za vreme „Operacije Munja“ koja je izvršila etničko čišćenje nad srpskom populacijom u Hrvatskoj.

13. Kao okupaciona kolonijalna snaga, NATO snage su pomogle u opovrgavanju izbornih rezultata u Bosni, zatvorile kancelarije i opremu za emitovanje medijskih stanica koje su bile kritične prema NATO snagama i zatvaranju političkih partija koje su odbijale saradnju sa njima.

14. Prisustvo NATO trupa na Balkanu povećalo je potražnju za prostitucijom u Bosni i na Kosovu. Žene koje su pružale usluge vojnicima NATO-a živele su u strašnim uslovima i držane su bez svoje volje od strane lokalnih makroa. Kada su objavljeni dokazi o umešanosti UN-a i NATO-a u seks trafikingu, umešani oficiri su vraćeni kući ali sudska procedura protiv njih nikada nije započeta.

15. NATO je učestovao u destabilizaciji Makedonije tako što je davao vojnu podršku Albanskim teroristima. The London Times (10. 6. 2001.) piše da je Agim Čeku poslao 800 pripadnika OVK u Makedoniju da bi pomogli Albancima u Makedoniji, Čeku je tada bio postavljen od strane NATO-a na čelo Kosov­skog zaštitnog korpusa. Tog juna, NATO trupe su pomogle u evakuaciji OVK ratnika kada su ih makedonske snage opkolile u okolini Araćinova. Nemački mediji su preneli da je NATO evakuacija naređena jer je 17 bivših američkih vojnika bila zajedno sa OVK snagama. NATO je takođe iskoristio diplomatska sredstva da primora Makedonsku Vladu da ispoštuje zahteve Albanaca.

16. Agresivna politika NATO-a za širenje na Istočnu Evropu ugrožava internacionalnu stabilnost. NATO je u svoje članstvo primio ili želi da primi Češku, Mađarsku, Poljsku, Albaniju, Bugarsku, Estoniju, Latviju, Litvaniju, Rumuniju, Slovačku i Sloveniju. NATO planira da se maksimalno približi bivšem Sovjetskom Savezu tako što svoj uticaj proširuje na Azerbejdžan, Belorusiju, Kirgistan i Ukrajinu.

17. NATO proširenje na Centralnu i Istočnu Evropu ima za cilj integraciju u vojne snage ovih država koje će biti pod NATO (uglavnom SAD) kontrolom. Oružane snage novih NATO članica moraju da ispune zahteve i standardizaciju vojne obuke, naoružanja i vojne opreme. Zahtevi koje nove članice moraju da ispune da bi standardizovale vojnu opremu po NATO specifikacijama je ogroman bonus za vojnu industriju u SAD i Zapadnoj Evropi koja će pokupiti profit od ovog proširenja.

18. Nove članice NATO-a mogu, takođe, izgubiti svoj suverenitet nad drugim aspektima svojih vojnih snaga, kao što su komanda, kontrola, komunikacijske i obaveštajne funkcije, koje takođe potpadaju pod NATO standardizaciju.

19. Razlozi za proširenje NATO-a na istok su mahom ekonomski. Na primer, vojno prisustvo NATO-a i kontrola nad Istočnom Evropom pomaže zapadno-evropskim korporacijama osiguranje strateških energetskih izvora nafte u Kaspijskom moru i Centralnoj Aziji. Američke i zapadno-evropske korporacije imaće veliku zaradu zbog NATO kontrole naftnog koridora kroz planine Kavkaza. NATO želi da njegove trupe kontrolišu naftovode i da dominiraju Rusko-Jermenskom rutom do Kaspijkog mora. Kavkaz takođe povezuje Jadranski-Čejhan-Baku naftovod sa zemljama bogatim naftom na Dalekom istoku - kao što su Kazahstan i Uzbekistan. Milijarde dolara u nafti može da teče kroz ove koridore do Zapadne Evrope i do kasa zapadnih naftnih kompanija.

20. NATO takođe ugrožava sigurnost Kine i drugih Azijskih država koje, da bi parirale, povećavaju svoje vojne izdatke što se ogleda u smanjenu izdataka za osnovne potrebe građanstva. NATO proširenje može da dovode do stvaranja antinato alijansi u Aziji i time dovesti do novih ratova u budućnosti i ugrožavanja mira.
 
21. Članice NATO-a obavezale su se da povećaju svoju vojnu sposobnost, što dovodi do direktnog povećanja vojnog budžeta. Evropske članice NATO su već povećale svoje vojne budžete za 11% od 1995. godine. Vojni budžet SAD i Kanade je takođe povećan u protekle dve godine. Vojni budžet NATO zemalja čini 60% ukupne potrošnje u vojne svrhe od 798 milijardi dolara za 2000. godinu. Umesto ulaganja u zdravstveno osiguranje, obrazovanje, zaštitu životne sredine i socijalna pitanja, NATO planira da još više poveća svoj vojni budžet za buduće intervencije.

22. Testiranja i treniranje koje vodi NATO, kao pripreme za rat, imaju bezbroj negativnih uticaja na ljude i životnu okolinu. Pripreme za rat uključuju vojne vežbe, treniranje pilota i testiranje naoružanja i vojnih aviona. Tereni za vojne vežbe ugrožavaju okolno stanovništvo i prirodnu okolinu, kao što su teritorije u Kvebeku i Labradoru ili Puerto Riku.

23. Kasnih 40-ih i ranih 50-ih, NATO je pomagao tajne paravojne, anti-komunističke grupe u najmanje 16 evropskih zemalja. Ove grupe su osnovane da bi se borile protiv moguće Sovjetske invazije. Ove grupe, koje su bile operativne do 1990. godine, bile su optužene za ilegalno mešanje u političke afere, izvođenje terorističkih akcija, ugrožavanje demokratskih struktura i druge kriminalne akcije. Evropska unija je 22. decembra 1990. godine osudila ove grupe i okrivila NATO i CIA zbog 40-to godišnjeg namernog tolerisanja ovakvih akcija.

24. Predstavnici NATO-a su se mešali i u interna izborna i politička pitanja u Evropi. Izbori u Albaniji koji su bili neregularni zbog raznih prevara, proglašeni su za legitimne i fer od strane generalnog sekretara NATO-a Džordža Robertsona. NATO je takođe otvoreno pretio da ako Pokret za demokratsku Slovačku uđe u koalicionu vladu, Slovačka neće biti dobrodošla ni u NATO, niti u članstvo EU.

Izvor: www.stopthenato.org
Prevod sa engleskog: Predrag M. Azdejković
 
eremita:
Немам ништа против да се мења и војна реторика и да се војска модернизује и да се војска професионализује(када дође време, тј. када будемо финансијски способни) али да Срби буду англосаксонске слугерање и плаћеници - такви људи НЕ МОГУ ДА БУДУ: СРПСКА ВОЈСКА ........ нек се носе у НАТО али без Србије....
па мени је и свима у Србији доста НАТО-а до краја живота, ј*** им пас матер.....
Апсолутно. Бар, за мог живота. Једино што ме плаши је могућност да се у тај НАТО уђе без референдума ?!? Не знам како би се одвијала та процедура.
 
Ево, читајте мало, можда вам нешто и уђе у главу.......


Srbija i NATO


Sigurnost?? NATO garantuje sigurnost.


Ako bi članica NATO bila napadnuta, NATO ne garantuje automatsku vojnu podršku – zemlje članice odlučuju da li će ponuditi pomoć i kakvu vrstu pomoći – koja može biti samo ekonomska ili humanitarna. NATO nije spreman da oružano brani malu zemlju kao što je Srbija. U slučaju da Srbiju napadne zemlja koja nije članica NATO, NATO bi najverovatnije ponudio svoje posmatrače i savetnike. Ali u slučaju da Srbiju napadne zemlja koja je članica NATO, NATO ne bi preduzeo nikakve akcije jer se ne meša u konflikte između zemalja članica.
Nedavno je Maroko okupirao teritoriju Španije. Španija je članica NATO, ali NATO se na to nije obazirao.

Troškovi!!!

Članarina u NATO je veoma velika
, ali to nije jedina stavka koju jedna zemlja mora da plati. Troškovi reorganizacije vojske, kupovina oružja i vojne opreme da bi se dostigli «NATO standardi», troškovi oko učešća vojnika u intervencijama van države, troškovi adaptacije komunikacionih sistema, puteva, pruga, aerodroma, luka po nalogu NATO. Ulaganje u vojsku direktno se oduzima od socijalnih programa, zdravstva, obrazovanja, kulture, zaštite životne okoline...


Životna okolina?!!


Vojne baze NATO smeštene u zemljama članica predstavljaju veliki teret. Vojne baze su zaštićene i ne podpadaju pod pravosuđe države u kojoj se nalaze. Vojnici NATO-a su nedodirljivi; ako prekrše zakon njima se sudi u zemlji iz koje dolaze. U vojnim bazama skladišti se opasno oružje i razni otrovi, uključujući i nuklearno oružje, tako da su vojne baze stalna pretnja po životnu okolinu i zdravlje ljudi. Tačno je da same članice odlučuju da li će dozvoliti smeštanje nuklearnog oružja u vojne baze na svojoj teritoriji, ali kako poznajemo servilnost naših političara prema NATO i SAD očekujemo da takav zahtev neće odbiti.


Oružane snage?

NATO zahteva profesionalizaciju vojske, što znači transformaciju odbrambenih snaga u snage za inostrane intervencije, po potrebi NATO-a. Članstvo u NATO podrazumeva učešće naših vojnika u inostranim intervencijama kao i u napadima na druge zemlje po nalogu i vođstvu najmoćnijih zemalja (pre svega SAD). Troškove ovih «izleta» ne snosi NATO već zemlja iz koje vojnici dolaze.


Dobra reputacija i uticaj???

Tvrdnje da će članstvo u NATO poboljšati imidž Srbije u svetu kao i njen uticaj možemo okarakterisati kao smešne. Članstvo u 10 NATO-a ne mogu anulirati ono što su u stanju da kažu i urade naši političari. S druge strane ne želimo da gradimo našu reputaciju i uticaj u svetu preko militarizma, vojske i oružja.


Alternativa!

U Evropi postoje neutralne zemlje kao što su Austrija, Švajcarska, Finska, Švedska i Irska. Veoma su uspešne bez ikakve pomoći NATO-a. Članstvom u NATO gubi se državni suverenitet jer će naši političari usklađivati svoju politiku sa NATO i SAD. Neutralnost ne znači sebičnu izoliranost već preuzimanje odgovornosti za stvaranje mira kroz nenasilne strategije i političku medijaciju među stranama u konfliktu. Neutralnost je takođe i mnogo jeftinija.
 
Jerry Ropero:
de si civilac mogao bi da nam kazes u kojoj si ti smetlari ili bolnici sluzio vojsku. sta si duzio metlu M-94 ili dzoger M-82?
e moj sery...
ja sam vojsku odslužio i to kao prva generacija vojnika uz srpsku zastavu i himnu Bože Pravde
nego plaćaš li ti poreze za nas sa budžeta??
plaćaj, plaćaj... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 
Србијо, освести се док још има времена!


U novoj doktrini NATO-a iz 2000. godine, moguće je korišćenje nuklearnog oružja i pri napadu a ne samo pri odbrani kao što je pisalo za vreme «hladnog rata». NATO je već koristio osiromašeni uraniju u ratu na Kosovu. Sada SAD planira produkciju mini atomskih bombi.


Današnji bezbedonosni problemi ne mogu biti rešeni oružjem. Koren današnjih problema je u nepravednoj raspodeli svetskog bogatstva, eksploataciji, domaniaciji moćni zapadnih zemalja nad većinom svetske populacije, uništavanju prirodne okoline i nemilosrdnoj eksploataciji prirodnih resursa.

Postojanje i aktivnosti NATO-a podstiču razloge za nesigurnost i predstavljaju glavnu prepreku miru u svetu, jer je u pitanju vojna organizacija koja ima za cilj da osigura dominaciju Zapada, naročito SAD nad celim svetom.

SAD ne poštuje internacionalne zakone i na osnovu svoje snage i moći, naročito vojne, daje sebi za pravo da sudi celom svetu. Svim snagama pokušajaju da oslabe Internacionalni suda za ratne zločine i da svojim građanima obezbede superiornost nad zakonom.

Parola NATO-a je osiguranje vrednosti kao što su dekomratija, poštovanje ljudskih prava ali pod kojom se brutalno sprovode interesi zemalja članica, naročito SAD kao najmoćnije.



NATO proširenje je veoma profitabilan biznis za njegove članice – 80% svetske produkcije oružja drže članice NATO-a. Zahtevi da se ispune «NATO standardi» vezani za oružje i vojnu opremu ne znače ništa drugo osim obezbeđivanja prodaje oružja novim članicama.
 
DeDa:
u potpunosti se slazem da je vojska nepotreban teret kojeg se moramo reshiti.A ako vec postoji mora da bude u skladu sa izazovima danasnjice,i u skladu sa svim vojnim svetskim normama i standardima.
jadna drzava pored ovakve vojske kakva je trenutno u "funkciji"

Непотребан терет Србији су такви као ти. Са толико непријатеља која Србија има, је итекако Србији потребна јака војска.
 
Jerry Ropero:
ne lazi civilac nego nam reci za koliko vremena menjas bebi benkicu ....
kaže meni Jerry ne laži, :grin: :grin: :grin: :grin:
najpoznatiji forumski lažov jeste Jerry Ropero

e bedo od čoveka, nadam se da si to bar sam smislio, a ne ukrao sa B92

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
kad sam ja imao ispraćaj na ovom forumu ti si jeo pačja govn@ :grin: :grin: :grin:
 
civilna vojska je u Srbiji izum seka-persa, devojcica i jajara iz DS-a. Do dolaska DS-a na vlast u Srbiji, u Srbiji su ljudi sluzili vojsku kao muskarci a danas je sluze kao zenetine u porodilistima, smetlarnicama, pozoristima, starackim domovima i slicno.

Zadatak DS-a u Srbiji je da od srpskih muskaraca napravi kukavice
 
filatelista:
kaže meni Jerry ne laži, :grin: :grin: :grin: :grin:
najpoznatiji forumski lažov jeste Jerry Ropero

e bedo od čoveka, nadam se da si to bar sam smislio, a ne ukrao sa B92

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
kad sam ja imao ispraćaj na ovom forumu ti si jeo pačja govn@ :grin: :grin: :grin:


ne seri da si pravio ispracaj u civilnu vojsku :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top