Hrana u Srbiji jedna od najskupljih na svetu

slikano juce a zna se da su sad evri platezno sredstvo u hrvatskoj posto si toliko zaostao u informacijama. Ako ne verujes odi do hrvatske i videces i sam cene da su daleko bolje nego kod nas. Cak su i neki proizvodi iz srbije jeftiniji kod njih nego kod nas
ni ovo nije bas tacno. Cesto sam u hrvatskoj i cene su im vidno vece nego kod nas. Taman tolko za koliko su im i plate vece.
 
ni ovo nije bas tacno. Cesto sam u hrvatskoj i cene su im vidno vece nego kod nas. Taman tolko za koliko su im i plate vece.

Нпр. цена горива је у Хрватској дупло скупља него у Србији?


Cena benzina u Srbiji posle poslednjih promena iznosi 186 dinara po litru (skoro 1,59 evra), što je povećanje od četiri dinara u odnosu na prethodnu nedelju.



Na svetskim tržištima nafte, cene barela su porasle i prošle nedelje, sedmi put zaredom, ostvarivši najduži trend rasta od početka 2022. godine, nakon što je Međunarodna agencija za energetiku upozorila na sve oskudnije snabdevanje.

Prateći trend rasta cena nafte, cena goriva u regiji i dalje raste, a najnovijom uredbom Vlade Hrvatske o utvrđivanju najviših maloprodajnih cena naftnih derivata, koja stupa na snagu od sutra, potrebno je izdvojiti od 179 dinara (1,54 evra) za litar benzina, do litar dizela je 176 dinara (1,51 evro), preneo je nedavno Poslovni dnevnik.

https://www.021.rs/story/Info/Bizni...-najskuplji-u-Srbiji-benzin-u-Crnoj-Gori.html
 
Са друге стране, Еритреји, Етиопији, Јужноафрикој републици, Зимбабуеу, Бразилу, Русији и осталој Тунгузији цвета цвеће у предузеће?
pa sad, priznajem, Etiopija nije bas bolja od svajcarske.
Al ne brini, ako zagusti u svajcarskoj, imam veze sa rusi, sredicemo ti vizu.
 
Tu jeste problem. Srbija ima zatvoreno trziste. Okrenuta je samo zapadu i zato su kod nas vece cene, papirologija, korupcija........
Treba da se otvorimo ko rusi za onih 85 posto sveta pa ce i kod nas sve biti jevtinije za 30 posto.
MI IMAMO EVROPSKE CENE (STO JE EU TRAZILA OD NAS).

Pa nemamo baš evropske cene. Kod nas su veće cene. I prehrambenih proizvoda i stvari za oblačenje. To je posledica izolacije. Kad neki kamion stoji na granici 3 dana umesto samo da prođe, tu je jasno koliko tu ima nepotrebne birokratije i gubljenja vremena. Što se tiče saradnje sa dalekim tržištima, nemam ništa protiv, mada je generalno 90% naše saradnje sa zemljama EU. Skim ćeš da sarađuješ nego sa komšijama. Nego mi Srbi imamo neku potpuno uvrnutu filozofiju pa komšije koristimo za svađu a težimo saradnji sa drugim kontinentima. Potpuno šizofreno. E pa, iz takve nakaradne politike dolaze i nakaradne cene ;)
 
Ako vam je dosadno, pogledajte cene mesa u Hrvatskoj. Pokažite vasim dobrim komšijama koji gledaju televizije pod kontrolom, kako ih svakodnevno lažu i ponižavaju. plus hrvati imaju duplo vecu platu od nas srba pa sad ti vidi koliko je hrvatska bolja drzava za zivot zbog uslova zivota od Srbije. Slicno je i u Bosni tako da su uslovi sto se tice odnosa plata i cena hrane skoro najgori u Srbiji. Pa vi i dalje samo gledajte

Cena Eurodizela je 1,38€ ako neko pita.

kaze za koju godinu bice minimalac 1000 evra. ma neka bude i 100 evra samo neka je odnos cena hrane i plate bolji nego u hrvatskoj. ranije je minimalac bio i 100 evra ali je cena hrane bila takva da je bio taj odnos bolji nego sto je danas a to znaci da je ranije pre 12, 15 godina bilo bolji zivot u srbiji sto se tice hrane nego danas. znaci kada se gleda standard moraa daa se ggleda odnos cene hrane i visina plate a ne samo jedno ili samo drugo

423778362_10231114297589132_837052705338494245_n.jpg
Do poskupljenja but je bio non stop 19 kuna iliti 2,5 evra svaki dan sam pravio roštilj jbt. A meso 10 klasa iznad nije ko ove crkotine koje se prodaju u srbiji naduvane vodom!
 
Нпр. цена горива је у Хрватској дупло скупља него у Србији?


Cena benzina u Srbiji posle poslednjih promena iznosi 186 dinara po litru (skoro 1,59 evra), što je povećanje od četiri dinara u odnosu na prethodnu nedelju.


Na svetskim tržištima nafte, cene barela su porasle i prošle nedelje, sedmi put zaredom, ostvarivši najduži trend rasta od početka 2022. godine, nakon što je Međunarodna agencija za energetiku upozorila na sve oskudnije snabdevanje.

Prateći trend rasta cena nafte, cena goriva u regiji i dalje raste, a najnovijom uredbom Vlade Hrvatske o utvrđivanju najviših maloprodajnih cena naftnih derivata, koja stupa na snagu od sutra, potrebno je izdvojiti od 179 dinara (1,54 evra) za litar benzina, do litar dizela je 176 dinara (1,51 evro), preneo je nedavno Poslovni dnevnik.

https://www.021.rs/story/Info/Bizni...-najskuplji-u-Srbiji-benzin-u-Crnoj-Gori.html
i ti se ne pitas kako to da cena goriva na svetskom trzistu razantno skace radi zalivskog rata u ukrajine, a cene na kolentivnom zapadu cementirane na 1,5 evra ? Mozda je tebi sve ovo sa cenom goriva logicno, al ja sam glup i ne kapiram.
Gde to zapad dobija naftu jeftinije ?
 
Pa nemamo baš evropske cene. Kod nas su veće cene. I prehrambenih proizvoda i stvari za oblačenje. To je posledica izolacije. Kad neki kamion stoji na granici 3 dana umesto samo da prođe, tu je jasno koliko tu ima nepotrebne birokratije i gubljenja vremena. Što se tiče saradnje sa dalekim tržištima, nemam ništa protiv, mada je generalno 90% naše saradnje sa zemljama EU. Skim ćeš da sarađuješ nego sa komšijama. Nego mi Srbi imamo neku potpuno uvrnutu filozofiju pa komšije koristimo za svađu a težimo saradnji sa drugim kontinentima. Potpuno šizofreno. E pa, iz takve nakaradne politike dolaze i nakaradne cene ;)
znaci da prodamo dupe NATO-u , priznamo Kosovo i udarimo sankcije Rusiji, ucestvujemo u vojnim vezbama na ruskoj granici i uskoro da napadnemo Rusiju uz nasu bracu NATO-hrvate, NATO-makeodnce, NATO-siptare...........da bismo imali gorivo za 0,1 evro nizu cenu?
 
Нпр. цена горива је у Хрватској дупло скупља него у Србији?


Cena benzina u Srbiji posle poslednjih promena iznosi 186 dinara po litru (skoro 1,59 evra), što je povećanje od četiri dinara u odnosu na prethodnu nedelju.


Na svetskim tržištima nafte, cene barela su porasle i prošle nedelje, sedmi put zaredom, ostvarivši najduži trend rasta od početka 2022. godine, nakon što je Međunarodna agencija za energetiku upozorila na sve oskudnije snabdevanje.

Prateći trend rasta cena nafte, cena goriva u regiji i dalje raste, a najnovijom uredbom Vlade Hrvatske o utvrđivanju najviših maloprodajnih cena naftnih derivata, koja stupa na snagu od sutra, potrebno je izdvojiti od 179 dinara (1,54 evra) za litar benzina, do litar dizela je 176 dinara (1,51 evro), preneo je nedavno Poslovni dnevnik.

https://www.021.rs/story/Info/Bizni...-najskuplji-u-Srbiji-benzin-u-Crnoj-Gori.html
Malo ti je stara vijest.
Ovo je cijena goriva od jučer za sljedeća dva tjedna.
20240131_133922_edit_316414188814216.jpg
 
Rusija je u 2023 pretekla nemacku i postala peta drzava sveta po visini standarda (KKK per capita) a prva u Evropi.
Ne gledaj samo plate vec i zivotne troskove. Sa dve prosecne svajcarske plate troclana svajcarska porodica zivi "od prvog do prvog"...........zato se zaduzuju da bi kupili auto, stan, pokrili minuse u banci ...........pa zato svaki svajcarac od bebe do dede duguje bankama 150 000 evra.
Tebi prepustam da das obrazlozenje za Rusiju po ovom pitanju.
 
A ne mora da znači. Bila sam do Evrope malo i pogledala cene njihove hrane, imaju previsoke cene a ima i onih dostupnih širim masama, sve zavisi šta želiš od hrane, kvalitet ili kvantitet. Inače, Pariz je preskup, što se tiče hrane, konkretno, svežeg mesa.
a opet ti ne kapiras poentu. Bitan je odnos cene hrane i visina prosecnih plata. Kapiras sad znaci odnos je bitan
 
ni ovo nije bas tacno. Cesto sam u hrvatskoj i cene su im vidno vece nego kod nas. Taman tolko za koliko su im i plate vece.
Kao npr.? Ne kažem ja da nešto nije skuplje kod nas. Ali ovako kako si ti napisao, dalo bi se zaključiti da je u Hrvatskoj sve skuplje nego u Srbiji. Pa daj neke primjere kad si već tako često u Hrvatskoj. Naravno isti proizvod iste kvalitete da se uspoređuje.
 
Ja odlično kapiram i obzirom da znam koliko su primanja u Parizu ,na osnovu toga sam i napisala post, skupo je i za njihove plate.
20 evra optički internet, tv i telefon. 1000 evra dvosobni stan mesečno sa svim režijama. Plata 2.500-5.000 evra.

Dobro meso skuplje nego kod nas, sve ostalo jeftinije. U srbiji odavno ne postoji dobro meso. Ili je trulo ili napumpano vodom.
 

Back
Top