Hrana u Srbiji jedna od najskupljih na svetu

izuzetan

Aktivan član
Poruka
1.543
Ako vam je dosadno, pogledajte cene mesa u Hrvatskoj. Pokažite vasim dobrim komšijama koji gledaju televizije pod kontrolom, kako ih svakodnevno lažu i ponižavaju. plus hrvati imaju duplo vecu platu od nas srba pa sad ti vidi koliko je hrvatska bolja drzava za zivot zbog uslova zivota od Srbije. Slicno je i u Bosni tako da su uslovi sto se tice odnosa plata i cena hrane skoro najgori u Srbiji. Pa vi i dalje samo gledajte

399636_cene_iff.jpg


Cena Eurodizela je 1,38€ ako neko pita.

kaze za koju godinu bice minimalac 1000 evra. ma neka bude i 100 evra samo neka je odnos cena hrane i plate bolji nego u hrvatskoj. ranije je minimalac bio i 100 evra ali je cena hrane bila takva da je bio taj odnos bolji nego sto je danas a to znaci da je ranije pre 12, 15 godina bilo bolji zivot u srbiji sto se tice hrane nego danas. znaci kada se gleda standard moraa daa se ggleda odnos cene hrane i visina plate a ne samo jedno ili samo drugo

423778362_10231114297589132_837052705338494245_n.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Slika je iz koje godine?
Mislim mozes postaviti sliku od prije 15 godina.
Sad sam pogledao cijene na internetu.Konzum.
Nesta se ne slaze.
slikano juce a zna se da su sad evri platezno sredstvo u hrvatskoj posto si toliko zaostao u informacijama. Ako ne verujes odi do hrvatske i videces i sam cene da su daleko bolje nego kod nas. Cak su i neki proizvodi iz srbije jeftiniji kod njih nego kod nas
 
slikano juce a zna se da su sad evri platezno sredstvo u hrvatskoj posto si toliko zaostao u informacijama. Ako ne verujes odi do hrvatske i videces i sam cene da su daleko bolje nego kod nas. Cak su i neki proizvodi iz srbije jeftiniji kod njih nego kod nas
Dobro.Samo sam pitao.
Zaostao sam ja u informacijama.A i ovako sam malo zaostao.
Ja jos volim kupiti zivo pa da mesar odradi svoje.Onda spakujem u zamrzivac i znam datum kada je to meso hodalo.
Mada nekada kada moram kupim i u marketima.
 
znaci, jedini spas je, Srbija u NATO ?......................radi cene krmenadle.

Не само крменадле, већ свих животних намирница. Уз јефтиније цене, хранићемо се богатије и здравије, плус ће нам остати новца за друге потребе, и живећемо дуже и здравије.
 
Не само крменадле, већ свих животних намирница. Уз јефтиније цене, хранићемо се богатије и здравије, плус ће нам остати новца за друге потребе, и живећемо дуже и здравије.
naravno, to pokazuje i socijalna slika svih onih zemalja koji su u NATO.
 
Zapravo jeste. Jer kad je tržište zatvoreno, onda su tu uvek veće cene, veća papirologija, veća korupcija...
Tu jeste problem. Srbija ima zatvoreno trziste. Okrenuta je samo zapadu i zato su kod nas vece cene, papirologija, korupcija........
Treba da se otvorimo ko rusi za onih 85 posto sveta pa ce i kod nas sve biti jevtinije za 30 posto.
MI IMAMO EVROPSKE CENE (STO JE EU TRAZILA OD NAS).
 
Да.

Посебно нордијске земље.

А нису лоше ни остале.
Nemoj mi samo Svedsku uzimati za primer, koja je na svim mogucim frontovima propala od kada se pocela priblizavati NATO-u.
Za Finsku cemo sacekati podatke iz 2023. Tu ce tek biti zanimljivo. Norveska je 2023 vec pala na rang nemacke a dansku ce povuci propast nemacke u ovoj godini. Engleska, Francuska, Italija..............nisu ni vredne pomena.
 
Nemoj mi samo Svedsku uzimati za primer, koja je na svim mogucim frontovima propala od kada se pocela priblizavati NATO-u.
Za Finsku cemo sacekati podatke iz 2023. Tu ce tek biti zanimljivo. Norveska je 2023 vec pala na rang nemacke a dansku ce povuci propast nemacke u ovoj godini. Engleska, Francuska, Italija..............nisu ni vredne pomena.

Пропадоше значи
1.Швецка
2. Норвешка
3. Финска,
4.Данска,
5.Њемачка
6.Јенглеска
7.Француска,
8. Италија

?
 
Tu jeste problem. Srbija ima zatvoreno trziste. Okrenuta je samo zapadu i zato su kod nas vece cene, papirologija, korupcija........
Treba da se otvorimo ko rusi za onih 85 posto sveta pa ce i kod nas sve biti jevtinije za 30 posto.
MI IMAMO EVROPSKE CENE (STO JE EU TRAZILA OD NAS).

Србија је економски слободна да делује ка свим земљама. Чак, са Русијом имамо и споразум.

Али привреди се баш и не исплати да раде са теби омиљеним земљама.

Ти би, изгледа, да држава декретом одреди са ким ће привреда да сарађује?
 
Ти би, изгледа, да држава декретом одреди са ким ће привреда да сарађује?

То Вучић и ради, увози се ђубре од хране (можда и поклања), која се продаје јефтиније од домаће хране и убија се домаћа производња

Увознички лоби и Клан згрће велике паре.

Па, Како не знаш ништа о Клановском Декрету ?
 
Не само крменадле, већ свих животних намирница. Уз јефтиније цене, хранићемо се богатије и здравије, плус ће нам остати новца за друге потребе, и живећемо дуже и здравије.

Нема од тога ништа !

То је обећање, лудом радовање
 
gresis.......nisu samo te drzave............dodaj i amerika, kanada, japan (japan odavno), holandija, belgija............kompletan kolektivni zapad.
Пропадоше значи

1.Швецка
2. Норвешка
3. Финска,
4.Данска,
5.Њемачка
6.Јенглеска
7.Француска,
8. Италија
9.Америка
10.Канада,
11.Јапан,
12.Холандија,
13.Белгија

(не мора нужно овим редоследом)

?
 
Србија је економски слободна да делује ка свим земљама. Чак, са Русијом имамо и споразум.

Али привреди се баш и не исплати да раде са теби омиљеним земљама.

Ти би, изгледа, да држава декретом одреди са ким ће привреда да сарађује?
ne, to ce narod odluciti.
 
Пропадоше значи

1.Швецка
2. Норвешка
3. Финска,
4.Данска,
5.Њемачка
6.Јенглеска
7.Француска,
8. Италија
9.Америка
10.Канада,
11.Јапан,
12.Холандија,
13.Белгија

(не мора нужно овим редоследом)

?
fali ti jos par zemalja "razvijenog" zapada.
 

Back
Top