stanovi i plate

E, a ovi sto su otisli iz Vojske su svi bili zaebani sa ogromnim zubima (i muskostima), kojih se vlast plasila i drhtala pred njima.
Hehehehehe...
Pa pazi....stara garda na koju mislim je sigurno imala j.a.j.a kao kalemljene breskve medjutim nisu ni imali potrebe da pokrecu pricu o kojoj govorim ovde(mislim na radikalnije metode resavanja statusa)...Njima je koliko toliko bila normalna situacija.Medjutim,ovo sada je doslo do neizdrzivosti.Vreme je da ustane "kuka i motika"
 
Brate, stara garda nije digla buku nikad. Eventualno po neko na lokalnom nivou. To je sve slabo. A, kakvo je stanje, to je svima jasno. A da niko nece ni prstom mrdnuti, jos je ociglednije.

nije ni trebala da dize buku kada je sve imala al sada neko mora da se brine o statusu kada drzava neca, kako se kome digne strajkuje i dobije bar pola od onoga sto su zahtevali samo mi cekamo neku crkavicu da nam dodele a posle dodju neki da mi lelemude kako se dobro zivi u VS. sutra svi na Usce bice bar pasulj za dz ministre svaka ti cast , ne bi te menjao ni za Dacica.
 
nije ni trebala da dize buku kada je sve imala al sada neko mora da se brine o statusu kada drzava neca, kako se kome digne strajkuje i dobije bar pola od onoga sto su zahtevali samo mi cekamo neku crkavicu da nam dodele a posle dodju neki da mi lelemude kako se dobro zivi u VS. sutra svi na Usce bice bar pasulj za dz ministre svaka ti cast , ne bi te menjao ni za Dacica.

Ne znam koliko citas Zakon, ali trebalo bi da gledas listic. Plata Vojsci je vezana za prosek u javnom sektoru (to mu dodje kao kompenzacija nemogucnosti strajka). Ono sto niko u pregovorima sa strajkacima i ne pominje, a mozda i ne pomislja je da ce prosek skociti, a time i plata Vojsci. To ce dodatno opteretiti njihovu muku. Ali, ekonomski strucnjaci zato postoje, da naprave pare kad ih nema, ili ne???!!....

A, to, da li su trebali da dignu buku, nije na nama sada da diskutujemo. Danasnji "stari pripadnici" nisu osetili nista od lepog zivota, stoga nema ko da prenese "iskustva" o statusu.
 
evo policija danas strajkuje i pored primljenih 2 x 10000 pomoci a mi mozemo samo da trkeljisemo na forumima i da cekamo milostinju

Jucer slusam na TV kad su nabrajali razloge za štrajk policije i samo što me fras nije trefio od smjeha.

Dakle između svega ostalog na listi razloga se naslo i sledeće:
- ne žele kupovati papir, tonere, olovke i ostali kancelariski materijal od svojih plata.
- ne žele da od svojih plata daju pare za razno razne sitne popravke na zgradama
- ne žele od svojih plata kupovati uniforme i ostalu opremu.

A sad vi pričajte viceve o glupim pandurima.

Još koji dan pa će se ti vicevi pričati o glupim vojnim licima.
 
Jucer slusam na TV kad su nabrajali razloge za štrajk policije i samo što me fras nije trefio od smjeha.

Dakle između svega ostalog na listi razloga se naslo i sledeće:
- ne žele kupovati papir, tonere, olovke i ostali kancelariski materijal od svojih plata.
- ne žele da od svojih plata daju pare za razno razne sitne popravke na zgradama
- ne žele od svojih plata kupovati uniforme i ostalu opremu.

A sad vi pričajte viceve o glupim pandurima.

Još koji dan pa će se ti vicevi pričati o glupim vojnim licima.[/QUOT
Закључак - Кад пандуру дате 1000 дин. за "невезани појас" ви у ствари купујете папир, тонере и плаћете ситније оправке на опреми за разбијање демонстрација.
 
Još koji dan pa će se ti vicevi pričati o glupim vojnim licima.
Resio nash dragi ministar Su(n)tanovac da se napije,dojadilo coveku konstantno da radi pod stresom....Posto je javna licnost,bi mu glupo da da se pojavi tako u kafancini pa nabacio lazne brkove,bradu,periku,neko staro odelo itd...
Naravno nije imao dinare nego izvukao evrice iz slamarice i krenuo do menjacnice da razmeni...Pruza 100 eura onome u menjacnici a lik mu odgovara:"O,gospodine ministre,idete malo u provod"?
Sutanovac:Je li,majke ti,kako si me prepoznao?
Lik iz menjacnice:Pa ja sam bio vojno lice,medjutim skinuo sam se iz vojske,otvorio menjacnicu i tako...
Sutanovac:I,kako ti je bez vojske?
Lik:Ma sta kako je,preporodio sam se,imam para dovoljno,niko me ne cima...
Uze ministar pare i krenu ka prvoj kafani.Seda za sto kad mu prilazi konobar i kaze:O,zdravo gospodine ministre,sta cete popiti?
Sutanovac:Jeli majke ti,otkud si me ti prepoznao?
Konobar:Pa ja sam nekad bio vojno lice,dao otkaz,otvorio kafanu...i tako...
Sutanovac:I,kako ide sad kad nisi u vojsci?
Konobar:Ma ide odlicno,para koliko hocesh,niko mi ne izmislja nikakve gluposti,ne sede mi na glavi...
Bi glupo ministru da se napije tu posto ga je prepoznao konobar pa krenu u sledecu kafanu.
Na pola puta do kafane,na plocniku sedi prosjak.Kad vide Sutanovca povika:gospodine ministre,gospodine ministre..Dajte neki dinar!!!
Sutanovac:Jeli bre!!!Da nisi i ti mozda bio vojno lice???
Prosjak:Ne gospodine ministre,JA SAM I DALJE VOJNO LICE!!!
 
platel.jpg

A kako Hrvatska može da izdvoji toliko novca da ovako plaća svoje profesionalne pripadnike vojske??
 
platel.jpg

A kako Hrvatska može da izdvoji toliko novca da ovako plaća svoje profesionalne pripadnike vojske??

Lako, klepa ih na racune proporcionalno. Ni u Hrvatskoj se nista ne moze ustedeti od plate. Znaci-presipanje iz supljeg u prazno. Svaka zemlja te danas drzi na skromnom nivou da bi mogla da te motivise za ono za sta joj trebas. Operacije van svoje teritorije, na primer. Zvuci poznato???!!!
 
Ništa kod njih nije skuplji život, a razlike u plati su vrlo velike... Obaveze prema operacijama u inostranstvu su i kod nas iste, samo je pitanje dana kad ćemo masovnije u tome učestvovati...

Ne znam koje si ti to prebogate hrvatske vojnike upoznao ,i gde??? Po, ovome sto ti pises, ispada da su plate kod njih 4 puta vece, a zivot kosta kao i ovde. Moja saznanja nisu takva. U Nemackoj ne moze nista da se ustedi, a kamo li u raspaloj Hrvatskoj. Neko tebe debelo laze.
 
Ni ja nisam upoznao nekog njihovog vojnika, ali ovo su podaci iz njihovih zakona i uredbi... a i na nekim njihovim forumima se mogu naći podaci o platama...
Pa i u vojsci BiH su plate dosta jače od naših...
P.S. plate su izražene u "bruto" iznosu na koji su srazmerno veći i porezi i doprinosi nego kod nas
 
Ne znam koliko citas Zakon, ali trebalo bi da gledas listic. Plata Vojsci je vezana za prosek u javnom sektoru (to mu dodje kao kompenzacija nemogucnosti strajka). Ono sto niko u pregovorima sa strajkacima i ne pominje, a mozda i ne pomislja je da ce prosek skociti, a time i plata Vojsci. To ce dodatno opteretiti njihovu muku. Ali, ekonomski strucnjaci zato postoje, da naprave pare kad ih nema, ili ne???!!....

A, to, da li su trebali da dignu buku, nije na nama sada da diskutujemo. Danasnji "stari pripadnici" nisu osetili nista od lepog zivota, stoga nema ko da prenese "iskustva" o statusu.

Citam ja i zakon a i listic. Pljuvali su Slobim zakon 3 prosecne plate, a ovi su jos gori. Meni se od 2008. cifra na listicu nije promenila ni jednom do januara kada smo dobili 2% povisicu (serem im se na nju) a prosek u javnom sektoru je valjda skocio bar neki dinar, tako da mi nije jasno ko je tu lud. Sebe svrstavam u te starije koji pamti i prekovremeni rad i dobre plate i stan i vojni prevoz i vojna odmaralista i mnogo mnogo toga, nemoj samo da mi neko kaze **** vas Tito i slicno sada mi vracamo vase dugove. Dogodine punim 30 godina efektivno u raznim vojskama uzimam jubilarnu nagradu i odo, a vi se borite za svoja prava.
 
Citam ja i zakon a i listic. Pljuvali su Slobim zakon 3 prosecne plate, a ovi su jos gori. Meni se od 2008. cifra na listicu nije promenila ni jednom do januara kada smo dobili 2% povisicu (serem im se na nju) a prosek u javnom sektoru je valjda skocio bar neki dinar, tako da mi nije jasno ko je tu lud. Sebe svrstavam u te starije koji pamti i prekovremeni rad i dobre plate i stan i vojni prevoz i vojna odmaralista i mnogo mnogo toga, nemoj samo da mi neko kaze **** vas Tito i slicno sada mi vracamo vase dugove. Dogodine punim 30 godina efektivno u raznim vojskama uzimam jubilarnu nagradu i odo, a vi se borite za svoja prava.

-Jubilarne nagrade su ukinute. Ako je za utehu ja sam izvisio za par meseci.
-Prosek nije skocio nimalo jer su plate u javnom sektoru zamrznute zbog krize, hmmm.
-Ma sta ima ko da ti prica, svako gleda svoju muku.
 
Ni ja nisam upoznao nekog njihovog vojnika, ali ovo su podaci iz njihovih zakona i uredbi... a i na nekim njihovim forumima se mogu naći podaci o platama...
Pa i u vojsci BiH su plate dosta jače od naših...
P.S. plate su izražene u "bruto" iznosu na koji su srazmerno veći i porezi i doprinosi nego kod nas

Ne veruj forumima. A, posebno propagandi. Pre par godina je "covek" izjavio da je plata prv-a kod nas 600e.
 
Ne veruj forumima. A, posebno propagandi. Pre par godina je "covek" izjavio da je plata prv-a kod nas 600e.
:rtfm:

Zakon o službi u oružanim snagama Republike Hrvatske:
Članak 169.
Plaća djelatnih vojnih osoba, službenika i namještenika sastoji se od osnovne plaće i
dodataka na plaću.
Osnovnu plaću djelatne vojne osobe čini umnožak koeficijenta osobnog čina i osnovice za
obračun plaće uvećan za 0,5% za svaku godinu navršenoga radnog staža.
Osnovica za obračun osnovne plaće djelatne vojne osobe, službenika i namještenika
određuje se na način propisan za državne službenike i namještenike.

Osnovica za izračun plaća korisnika državnog proračuna se posljednjih godina odnosi zasebnom odlukom Vlade Republike Hrvatske. Trenutno je na snazi Odluka od 19. ožujka 2008. godine (NN 34/2008), koja je na snagu stupila 01. travnja 2008. godine. Po njoj, osnovica za izračun plaće iznosi 5.108,84 Kn bruto, što je lagani rast u odnosu na protekla razdoblja (od listopada 2003. pa do siječnja 2006. je bila 4.414,42 Kn bruto; od siječnja 2006. do siječnja 2007. godine 4.546,85 Kn bruto; od siječnja 2007. do siječnja 2008. godine 4.819,66 Kn bruto; od siječnja 2008. godine iznosi rečenih 5.108,84 Kn bruto)

Koeficijenti osobnog čina:
http://www.poslovna.hr/zakoni/publi...-izracun-place-djelatne-vojne-osobe&id=448344

legenda: 1. časnički namjesnik je zk
2. satnik je kapetan ("zapovjednik satnije"- komandir čete)
3. bojnik je major ("zapovjednik bojne"- komandant bataljona)
1Kn=14din.
 
Poslednja izmena:
:rtfm:

Zakon o službi u oružanim snagama Republike Hrvatske:
Članak 169.
Plaća djelatnih vojnih osoba, službenika i namještenika sastoji se od osnovne plaće i
dodataka na plaću.
Osnovnu plaću djelatne vojne osobe čini umnožak koeficijenta osobnog čina i osnovice za
obračun plaće uvećan za 0,5% za svaku godinu navršenoga radnog staža.
Osnovica za obračun osnovne plaće djelatne vojne osobe, službenika i namještenika
određuje se na način propisan za državne službenike i namještenike.

Osnovica za izračun plaća korisnika državnog proračuna se posljednjih godina odnosi zasebnom odlukom Vlade Republike Hrvatske. Trenutno je na snazi Odluka od 19. ožujka 2008. godine (NN 34/2008), koja je na snagu stupila 01. travnja 2008. godine. Po njoj, osnovica za izračun plaće iznosi 5.108,84 Kn bruto, što je lagani rast u odnosu na protekla razdoblja (od listopada 2003. pa do siječnja 2006. je bila 4.414,42 Kn bruto; od siječnja 2006. do siječnja 2007. godine 4.546,85 Kn bruto; od siječnja 2007. do siječnja 2008. godine 4.819,66 Kn bruto; od siječnja 2008. godine iznosi rečenih 5.108,84 Kn bruto)

Koeficijenti osobnog čina:
http://www.poslovna.hr/zakoni/publi...-izracun-place-djelatne-vojne-osobe&id=448344

legenda: 1. časnički namjesnik je zk
2. satnik je kapetan ("zapovjednik satnije"- komandir čete)
3. bojnik je major ("zapovjednik bojne"- komandant bataljona)
1Kn=14din.

Plate su u Hrvatskoj "rezane" vise puta od tada. Prilicno. Kod njih nije bilo inflacije, ali su krizu amortizovali smanjenjima zarada.
 

Back
Top