Шта значи "тешко се живи"?

O kakvoj ti kupovini deonica na svetskoj berzi od strane nasih gradjana pricas?
Како каквој? Узмеш лепо и отвориш рачун.
Ти изгледа ниси обавештен да су радикали пали са власти, те да су трговинске санкције укинуте одлуком председника Клинтона пре равно 6 година.
 
Jaguar b. p.:
Како каквој? Узмеш лепо и отвориш рачун.
Ти изгледа ниси обавештен да су радикали пали са власти, те да су трговинске санкције укинуте одлуком председника Клинтона пре равно 6 година.

Radikali nisu ni bili na vlasti(pravoj) ,a za ostalo se bolje ti informisi malo vise.
A inace ti si puna love,jel kupujes ti te deonice Googla,Microsofta itd?
 
Торенте, поред ове луткице с твог аватара лепше се живи. Одмах ми је боље.
Дакле, одговор Јагуарки на тему - батали рупу на саксији и поему о чувеној српској нерадности и несналажљивости - скинеш брус, даш Торентеу да те услика, он преради и почасти нас остале форумаше ... :D :D :D
 
U vreme socijalizma, onog od pre 20 i vise godina, ljudi su imali neku socijalnu sigurnost, ali im se cinilo da je kapitalizam prava stvar, gledajuci Dinastiju i slicne gluposti, svi su zamisljali da bi u kapitalizmu bas oni bili Blejk Karington.
Desile su se promene, i sad vise nema kukanja. Kapitalizam je kad radis za 100e jer takvih kao ti ima jos 1000 koji ganjaju bilo kakav posao. Kapitalizam je i kada se razbolis pa dobijes otkaz, ili pri zaposlenju zena se obaveze da ne ode na porodiljsko 2 godine, i ko zna sta sve jos. Mi sada prolazimo kroz neki primitivni oblik kapitalizma, drzava je u poprilicnom rasulu, trebace vremena da sve dodje na svoje mesto, mozda i decenije. Valjda cemo da vidimo i onu lepsu stranu kapitalizma, kakvu mozemo videti u bogatim zemljama zapada, samo ne zaboravite da te zemlje gomilaju kapital vekovima, imali su kolonije kada smo mi bili kolonija. Razvijali su industriju dok smo mi pravili drzavu. Sada su opet nekoliko koraka ispred nas, ali je najgore sto je kod nas svest ljudi i dalje takva da ne gledaju dalje od svog nosa.
Pogledajte nase ulice na sta lice. Fasade zgrada, djubre na sve strane, izadjite iz grada, retko gde mozete da vidite prirodu a da vam vidik ne pokvari neka divlja deponija ili bacena neka krntija stara ko zna koliko. Mi izgleda svi sedimo, vrtimo palceve i pitamo se, kad ce ta Svajcarska da dodje kod nas. A ruku na srce, parola "Ne mogu oni mene toliko malo da plate koliko ja mogu malo da radim" nas je totalno unistila. Lopovluk na svim nivoima, od ministara koji namestaju milionske tendere pa do zadnjeg radnika koji krade alat ili sta stigne iz firme. I sto je najgore, ni jedan ni drugi ni svi izmedju njih ne misle da rade nesto lose. E to je glavni problem, poremecen sistem vrednosti.
Prateci ovu dikusiju gore, moram da primetim da na obe strane ima istine, ali nas to dovodi u vrzino kolo: S jedne strane drzava ne moze da stvori normalan ambijent, jer niko nista ne radi, a sa druge strane, niko nista ne radi jer mu drzava nije stvorila ambijent. Kako mislimo da prekinemo taj viciuos circle, ja stvarno ne vidim.
 

Back
Top