Šta vam se sviđa u kulturi i običajima onih drugih

Iskreno, nista mi se ne svidja kod drugih, a kod nas Srba mi se svidja sve - ali bas sve, a zasto? Zato sto i ono sto nije neka osobina za pohvalu kod nas (moze se reci i mana) veoma brzo mozemo da pretvorimo u vrlinu i nesto pozitivno, sto ce reci iskoristicemo na najbolji moguci nacin...
Zato sto smo iskreni, zato sto ne znamo da se pretvaramo, zato sto ne ljubimo guzice drugima, zato sto smo to sto jesmo i ne zelimo da budemo ono sto nismo, zato sto smo uspeli stotinama godina da ostanemo "svoji" kroz razna stradanja i pokusaje da nas uniste preko vere, obicaja, nametnute kulture, nacina zivota itd, itd...
Kod drugih naroda, na Balkanu, a tu ubrajam Slovence, Hrvate, Bugare, siptare, "Bosnjake" (hajde da ih nazovemo tim vestackim imenom) izdvaja se osobina koja je zapisana u ljudskom telu kao "mutiran ili pogresan gen" koji kroz generacije utice na njihov sud o poshtovanju drugih, toleranciji, doslednosti (iako je jedan forumas to pomenuo kao osobinu kod siptara sto se ja nikada ne bih slozio sa tim, bas zato sto ih znam u dushu), cuvanju svojih korena i obicaja...Prostim jezikom receno - glave su im uvek namazane puterom ili zejtinom (a boga mi i lojem) da bi sto lakse mogle da udju u neciji rektum kako bi, unutra, pazljivo posmatrajuci, mogli da izaberu trenutak da prilikom bujice otpadnog materijala (citaj goovanna) ne budu klistirani iz istog (kao krpelj) i da kao takvi (citaj - possrrani) mogu sto duze da ostanu u tom toplom i vlaznom, doduse smrdljivom, ali svakako za njih obecanom prostoru...
 
Iskreno, nista mi se ne svidja kod drugih, a kod nas Srba mi se svidja sve - ali bas sve, a zasto? Zato sto i ono sto nije neka osobina za pohvalu kod nas (moze se reci i mana) veoma brzo mozemo da pretvorimo u vrlinu i nesto pozitivno, sto ce reci iskoristicemo na najbolji moguci nacin...
Zato sto smo iskreni, zato sto ne znamo da se pretvaramo, zato sto ne ljubimo guzice drugima, zato sto smo to sto jesmo i ne zelimo da budemo ono sto nismo, zato sto smo uspeli stotinama godina da ostanemo "svoji" kroz razna stradanja i pokusaje da nas uniste preko vere, obicaja, nametnute kulture, nacina zivota itd, itd...
Kod drugih naroda, na Balkanu, a tu ubrajam Slovence, Hrvate, Bugare, siptare, "Bosnjake" (hajde da ih nazovemo tim vestackim imenom) izdvaja se osobina koja je zapisana u ljudskom telu kao "mutiran ili pogresan gen" koji kroz generacije utice na njihov sud o poshtovanju drugih, toleranciji, doslednosti (iako je jedan forumas to pomenuo kao osobinu kod siptara sto se ja nikada ne bih slozio sa tim, bas zato sto ih znam u dushu), cuvanju svojih korena i obicaja...Prostim jezikom receno - glave su im uvek namazane puterom ili zejtinom (a boga mi i lojem) da bi sto lakse mogle da udju u neciji rektum kako bi, unutra, pazljivo posmatrajuci, mogli da izaberu trenutak da prilikom bujice otpadnog materijala (citaj goovanna) ne budu klistirani iz istog (kao krpelj) i da kao takvi (citaj - possrrani) mogu sto duze da ostanu u tom toplom i vlaznom, doduse smrdljivom, ali svakako za njih obecanom prostoru...

dobro razumem da ne mozes videti svoje mane vec samo drugih.ali budi iskren i odgovori mi o necemu sto svaki covek odakle god dosao u srbiju cim sidje iz autobusa moze za jedan dan da barem 20 puta cuti "je.... ti boga",je... ti sunce","je.. ti lebac" i slicno.
o ostalom mozhemo kasnije.
 
dobro razumem da ne mozes videti svoje mane vec samo drugih.ali budi iskren i odgovori mi o necemu sto svaki covek odakle god dosao u srbiju cim sidje iz autobusa moze za jedan dan da barem 20 puta cuti "je.... ti boga",je... ti sunce","je.. ti lebac" i slicno.
o ostalom mozhemo kasnije.

slusaj xheki, nemoj da dovodis u pitanje sta covek pise molim te! pa zar ne vidis da je iskander geneticar? dobice on jos i nobela za teoriju mutiranih ili pogresnih gena.
 
dobro razumem da ne mozes videti svoje mane vec samo drugih.ali budi iskren i odgovori mi o necemu sto svaki covek odakle god dosao u srbiju cim sidje iz autobusa moze za jedan dan da barem 20 puta cuti "je.... ti boga",je... ti sunce","je.. ti lebac" i slicno.
o ostalom mozhemo kasnije.

ja mislim da neki to rade [psuju] sto kad vide kakvim ih je bog stvorio, onda....:hahaha::hahaha::hahaha:
 
fizicke osobine ne spadaju u kulturu i obicaje, ali moram da kazem da mi se kod srba takodjer svidjaju - srpkinje! nisam na zalost imao puno iskustva :(

Znash machinist,moram da te demantujem,nekako dolaskom kfora na Kosovo primecujem veliku promenu kod zhena iz tvog naroda,ponekad se zapitam da li su to iste one koje su do pre par godina nosile mantile i marame,vidim da su sada obuchene vrlo atraktivno, shta vishe slobodno...Nemam primedbe na izgled vecine zhena...;)
 
Eto mogu da dodam da mi se jako dopada kod shiptarki to shto su se napokon izborile za ravnopravnost kod svojih mushkaraca,prilichno civilizovale, pa se kod velike vecine mladjih mozhe primetiti jako oskudno odevanje,kao u vecim svetskim metropolama:D:D

hahaha, imas pravo, sta je - je! ne znam da li dolazak kfor-a ima nesto sa time, mozda i ima, ali posle rata se definitivno oblace mnogo vise kurvinski! za civilizovanje ne znam, to ne mogu bas i da garantujem, to ne ide tako lako i brzo.

sto se oskudnog odevanja tice, mislim da je to svetski trend, samo sto je ove "moje" (navodnici su zato sto nisam mnogo nacionalan/nacionalista) stvarno od dimija presle u minice i hot-pants (to su one kratke pantolone sto samo malo pokrivaju :)) srpkinje su od cuvenog, i dosadnog 501 presle u te stvari. na kraju mu dodje isto - lepa zeMska je lepa, ruzna je ruzna :) kako god (ni)je odevena :)
 
dobro razumem da ne mozes videti svoje mane vec samo drugih.ali budi iskren i odgovori mi o necemu sto svaki covek odakle god dosao u srbiju cim sidje iz autobusa moze za jedan dan da barem 20 puta cuti "je.... ti boga",je... ti sunce","je.. ti lebac" i slicno.
o ostalom mozhemo kasnije.

Pa to je tacno, nista to nije novo, ali zasto uzimas Srbe kao primer za psovanje Boga? Ako bas zelis da znas, Srbi su psovke naucili od Madjara, koji imaju neverovatan izbor psovki u svom jeziku. Naravno, nije lepo psovati Boga, ali, psovke su inace psiholoski nacin (ili sredstvo) kojim se covek prazni od negativne energije koja se skuplja u svakom coveku tokom celog dana, sve dok covek ne ode na spavanje. Spavanjem se obnavlja ta energija. E sada, u danasnjem vremenu se veoma brzo zivi, ima mnogo vise stresova nego ranije pa je i potreba za praznjenjem negativne energije veca, a samim tim i upotreba psovki... A sutra jovo -nanovo...
Evo, ako je neko zainteresovan za psovke, rado cu mu prodati par komada. A cena - prava sitnica - ce se dogovorimo...;)
 
Pa to je tacno, nista to nije novo, ali zasto uzimas Srbe kao primer za psovanje Boga? Ako bas zelis da znas, Srbi su psovke naucili od Madjara, koji imaju neverovatan izbor psovki u svom jeziku. Naravno, nije lepo psovati Boga, ali, psovke su inace psiholoski nacin (ili sredstvo) kojim se covek prazni od negativne energije koja se skuplja u svakom coveku tokom celog dana, sve dok covek ne ode na spavanje. Spavanjem se obnavlja ta energija. E sada, u danasnjem vremenu se veoma brzo zivi, ima mnogo vise stresova nego ranije pa je i potreba za praznjenjem negativne energije veca, a samim tim i upotreba psovki... A sutra jovo -nanovo...
Evo, ako je neko zainteresovan za psovke, rado cu mu prodati par komada. A cena - prava sitnica - ce se dogovorimo...;)

Pa madjara nema na kosovu.A od nikog se ne uzimaju loshe stvari i kad ih uzmes onda one postaju tvoje.
Sto se tice predlozene trgovine kazhem hvala ne.Ja ne psujem a pogotovo boga(pu,pu,pu)ali ponekad odgovaram na neke psovke.
 
Pa to je tacno, nista to nije novo, ali zasto uzimas Srbe kao primer za psovanje Boga? Ako bas zelis da znas, Srbi su psovke naucili od Madjara, koji imaju neverovatan izbor psovki u svom jeziku.
Srbi psovke naučili od Mađara?? Šumadijski posebno:hahaha:, a mađarski uopšte i nije slovenski jezik.
Nego, ovi novi običaji kod Albanki mi se veoma dopadaju...;)
 
uh albanke su sad bombe...sve odevena kao na zapadu...izdepilisane kao brazilke...mnjam
odavno su promene trebale doc

dosta smo patili i mi - za sve ste krivi vi srbi :p:p:p cim ste vi otisli, desila se ova sexvolucija :D:D:D meni su ipak srpkinje bolje, nekako neznije - ove nase su mnogo sirove, pravo kazes, veoma slicne brazilijankama i ostalim latino amerikankama.
 
ma tudje zenske su uvek nekako lepse...
mada sam vise puta ponovio, srpkinje na kosovu vaze za veoma lepe zene.
inace ja se ne secam, mislim tada me jos nisu interesovale te stvari, ali da nije bilo srpkinja mnogo albanaca starije generacije bi izgubilo nevinost tek tokom prve bracne noci. mozda je to razlog sto vecina mitrovcana starija recimo od 30 godina govori srpski skoro sasvim korektno. pa kako bi inace bario zenske... danas je vec sasvim druga prica, ni nase vise ne cicijase kada je u pitanju ta vrsta sporta...uopsteno govoreci
ipak je ta seksualna revolucija malo [vise] zakasnila na kosovu.
 
Pa madjara nema na kosovu.A od nikog se ne uzimaju loshe stvari i kad ih uzmes onda one postaju tvoje.
Sto se tice predlozene trgovine kazhem hvala ne.Ja ne psujem a pogotovo boga(pu,pu,pu)ali ponekad odgovaram na neke psovke.

Eto, vidi se koliko uopste poznajes Kosovo i Metohiju:roll: Naravno da ih sada nema, ali bilo ih je, kao i Hrvata, koje ste isterali vi - sto naravno nema veze sa psovkama - a u vezi psovki procitaj moj post koji cu upravo da uputim neshi...
 
dosta smo patili i mi - za sve ste krivi vi srbi :p:p:p cim ste vi otisli, desila se ova sexvolucija :D:D:D meni su ipak srpkinje bolje, nekako neznije - ove nase su mnogo sirove, pravo kazes, veoma slicne brazilijankama i ostalim latino amerikankama.

E, pa nije bas tako, moja "iskustva" govore da su siptarke i tada bile kao Brazilke (ako hocemo da ih uporedjujemo mufove :hahaha::hahaha:). Sa cetiri siptarke, sa kojima sam bio, sve su bile izdepilirane i to pre nekih 22-23 godine, tako da, barem sto se tice toga, nisu zaostajale za Brazilkama...
 
Srbi psovke naučili od Mađara?? Šumadijski posebno:hahaha:, a mađarski uopšte i nije slovenski jezik.
Nego, ovi novi običaji kod Albanki mi se veoma dopadaju...;)

Pa, moram da ti kazem da si me iznenadio ovim postom - stvarno je veoma glup (mozda je bolje reci - naivan) post, ali svakako je nepotpun. Dovodis u pitanje moje poznavanje razlika izmedju slovenskih i drugih jezika (u ovom slucaju - madjarskog). Kao dokaz za tvrdnju da su Srbi naucili psovke od Madjara, citiracu odlomke iz "Istorije Srba" od Vladimira Corovica...:

"...Мађарска краљевина, која се током XI века развила и ојачала, осећала је од почетка XII века неодољиву потребу да добије излазак на море. Њена експанзиона снага тражила је сем тога и других путева. Одбачени са немачких граница, Мађари се упућују према Балканском Полуострву као подручју слабијег отпора. Год. 1102. они су присилили Хрвате на заједнички државни живот, а до 1110. покорили су и приморске градове који су припадали Млецима и читав низ северних острва у Јадранском Мору...
...Византија, која се под три енергична цара из династије Комнена, под Алексијем, Јованом и Манојлом, од 1081-1180. год., дигла поново и обновила свој стари сјај и своју моћ, морала је доћи у сукобе с Мађарском, која је тако снажно закорачила на Балкан...
...Цар Јован Комнин био је мађарски зет и као такав посвећен у њихове породичне кризе. Разумљиво је, да су у тим трвењима и једни и други, и Мађари и Грци, обраћали посебну пажњу српском држању. Ако и кад дође до борбе они ће се водити или на самом подручју где Срби живе или на његовим границама; у таквој прилици држање Срба могло је понекад да буде одлучно. Отуд настојања Мађара да са Србима уђу у што тешње везе...
...Око 1127. год. дошло је до рата између Византије и Мађарске. Мађарска војска освоји Београд и његовим камењем стаде појачавати земунски град. Мађари су без муке продрли све до Ниша и Софије, а делимично још и даље, чак до Филипопоља...
... У самој Рашкој тад је био велики жупан Урош, синовац Вуканов. Име Урош, како је већ напоменуо Јиречек, није српско и долази од мађарског облика Ur + osius. За време Урошево везе између Срба и Мађара доста су срдачне. Краљ мађарске Стеван II, хотећи да обиђе као наследника свог полубрата Бориса, беше наменио круну свом брату од стрица, слепом Бели. Он је Белу и оженио једном српском принцезом, Јеленом, ћерком Урошевом, мало пред своју смрт (1. марта 1131.).

Ова српско-мађарска дворска веза била је од знатна утицаја на развој даљих догађаја. Мађари су тежиште своје политике овог времена видно пренели на балканска питања
...itd...itd...znaci da je dosta , u to vreme bilo Madjarskog uticaja na Srbe. Narodi su se mesali a samim tim i obicaji...
nastavicu novim postom...
 
Poslednja izmena:
Na primer:
"Baszd meg a ***** anyadat aki Shanghaiba egy marek homokert tilinkozott----->**** your whore of a mother who played the instrument in Shanghai for a handful of sand.

Ili:"Lo fos a shegedbe... - Sto u prevodu znaci - konjska stvar ti u dupetu...ili tako nekako sto je veoma cesta psovka kod Madjara. Ako uzmemo u obzir da su Madjari (Hungari - Huni) bili najbolji konjanici u tadasnjem poznatom svetu, a da drugi narodi nisu ni znali da koriste konje dok nisu dosli u dodir, prvo sa Mongolima, a kasnije i sa Hunima, lako se da zakljuciti da je neko hteo da prevede znacenje te recenice. A kada je preveo - onda je krenulo:hahaha::hahaha::hahaha:
Bez sve zajebancije, dolazeci u dodir sa Madjarima Srbi su naucili dosta njihovih obicaja. Ako uzmemo za primer Ruse i ruski jezik (kao slovenski) videcemo da Rusi ne psuju tako cesto, ili barem nemaju neki repertoar psovki. Primer je Ruski daleki istok gde slovenski narodi prakticno zive hiljadama godina u nekoj vrsti izolacije od civilizacije. Kod njih na primer uopste nema psovki, a mozda bi ih bilo da znaju da postoje:hahaha: sto bi znacilo da izvorni staro-slovenski jezik nije bio bogat tim nacinom izrazavanja - pre svega to nam navodi primer izolovanog jezika kojim govore ti narodi na dalekom istoku.
Nadam se da sam nesto objasnio, a ako i nisam bas me zabole moja kitta valovita...
`ajt zdravo..:bye:
 
dosta smo patili i mi - za sve ste krivi vi srbi :p:p:p cim ste vi otisli, desila se ova sexvolucija :D:D:D meni su ipak srpkinje bolje, nekako neznije - ove nase su mnogo sirove, pravo kazes, veoma slicne brazilijankama i ostalim latino amerikankama.
nemojte svu krivicu da svaljujete na srbe...srbi su vam dali kulturu,pravo na skolovanje...a vi ste odbijali pa ste tek sad prihvatili samo od drugih...zato i dosta kasnite na jednu stranu...s druge strane da ste to ranije uradili ne bi se ovoliko govorilo nego to odjednom od mantilja u maximini....oj zemra ime...ja sam govorio seksvoluciji medju albankama...sve vise izgledaju na braziljijanke latino cicks...
adelina siljikoni
ylli...da ih ne nabrajam sad...dovoljno je izaci u gradu navecer tokom vikenda i imash qitav prizor
 
ma tudje zenske su uvek nekako lepse...
mada sam vise puta ponovio, srpkinje na kosovu vaze za veoma lepe zene.
inace ja se ne secam, mislim tada me jos nisu interesovale te stvari, ali da nije bilo srpkinja mnogo albanaca starije generacije bi izgubilo nevinost tek tokom prve bracne noci. mozda je to razlog sto vecina mitrovcana starija recimo od 30 godina govori srpski skoro sasvim korektno. pa kako bi inace bario zenske... danas je vec sasvim druga prica, ni nase vise ne cicijase kada je u pitanju ta vrsta sporta...uopsteno govoreci
ipak je ta seksualna revolucija malo [vise] zakasnila na kosovu.
shto se srpskog jezika tiche naucili su ....po hotelima sa ruskinjama moldavkama rumunkama bugarkama...srpkine nisu padale na tu granu da se muvaju s albancima...jer nije bilo niti jednog albanskog frajera koljiko ja znam...zubi crni od xhigaret ruski qaj....ne brini se za nevinost oni su se krili po parkovima sebe zadovoljavali...i naravno fatali nevinu stada krave koze itd
 

Back
Top