Шта су жене (које добро) учиниле данас за друге ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E da, još ovo da navedem...
Smatram da tema "Šta ste danas učinile za sebe" ne postoji kako bi se žene nadmetale u sebičnosti. Danas je prosečna žena i domaćica i zaposlena žena i majka i ima sijaset obaveza - u svemu tome ona često zaboravi na sebe, a pomenuta tema je na neki način podsetnik da se skroz ne uguši u celoj toj priči.
To nije egoizam, jer osoba ne može ni drugima pružiti razumevanje, ako ga nema za samu sebe.

Слажем се што се тиче одвајања времена за себе када су овакве ствари у питању. Али проблем је што данас се жели одвојити увек мало времена за себе, част таквим изузетцима, међутим бојим се да ова тема не постане навика, па да сваки дан поклањамо мало за себе времена, а колико учинимо за друге заправо ? Завршавајући "своје обавезе" заборављамо поклонити пажњу и другима око себе или учинити неко добро дело......

само да не постане навика.... (1 дан за фризуру, 2 дан код педикира за себе, трећи дан код масажера, четврти у шопинг, пети куповина новог лап-топа итд.....) z:lol: (шалим се мало)

сваки дан мало за себе много је, а један дан за другог "севап је" :zpozdrav:
 
ja sam se danas izlezavala citav dan za svog ljubljenog muzica i divnu cerkicu,jer sta ce im umorna zena i mama?kako sam humana bogte

pa ti si ucinila vise dobrog za svoje bliznje nego ja :evil:

sutra cu mu reci da ide na pijacu umesto mene da bih ja mogla za to vreme da se picnem i da ga docekam sveza i blistava. skakace od srece ko malo dete kad me vidi i trazice jos.

eto linda, bicu humanija od tebe z:p
 
Слажем се што се тиче одвајања времена за себе када су овакве ствари у питању. Али проблем је што данас се жели одвојити увек мало времена за себе, част таквим изузетцима, међутим бојим се да ова тема не постане навика, па да сваки дан поклањамо мало за себе времена, а колико учинимо за друге заправо ? Завршавајући "своје обавезе" заборављамо поклонити пажњу и другима око себе или учинити неко добро дело......

само да не постане навика.... (1 дан за фризуру, 2 дан код педикира за себе, трећи дан код масажера, четврти у шопинг, пети куповина новог лап-топа итд.....) z:lol: (шалим се мало)

сваки дан мало за себе много је, а један дан за другог "севап је" :zpozdrav:

Ne mora da znači da će svako ko se posveti sebi automatski zaboraviti i drugome da pomogne. Nije da je čovek mašina, pa ako uradi "jedan program", to isključuje sve ostalo.

A što se boldovanog tiče (bez obzira na šalu) ja ne znam iz okoline ni jednu ženu koja će sebi redovno (a ne svakodnevno) priuštiti takve stvari. Kada ih i priušti, onda je to bukvalno otrgnuto od vremena koje je posvećeno drugima.

Svakog dana se treba posvetiti pre svega širenju svesti i saosećanja.
Onda će i ostalo doći na svoje.
I nećemo imati neku potrebu da karakterišemo druge kao zaludne, bez da se zaista udubimo u njihu situaciju i "prošetamo u njihovim cipelama".

:zpozdrav:
 
jos da nam priznas sta rezervises za zaovu :mrgreen:
predlazem da se tema prenikuje u "humanistarna organizacija,kolo zena krstarice"

Дај, бре, Линда, Коло српских сестара! z:mrgreen:
Ево, ја бих за друге учинила то што бих се учланила у Коло српске браће! :zskace:
(Не морају бити баш српска браћа, али само да нису сестре... z:()
 
Дај, бре, Линда, Коло српских сестара! z:mrgreen:
Ево, ја бих за друге учинила то што бих се учланила у Коло српске браће! :zskace:
(Не морају бити баш српска браћа, али само да нису сестре... z:()

pa znam da si dobra dusa,sto da ne ucinis :mrgreen:
 
u forumskom smislu sam podelila neke reputacije
tako ce moje forumaske drugarice imati vecu moc
zahvaljujuci mojoj dobroj dusi
nadam se da ce sveti petar to uzeti u obzir
jer da se ne lazemo nije mala stvar

Ево, ја сам богатија за 147 нечега, и захваљујем ти на томе и то је то што чиним за тебе. Не враћам, јер нисам увек у прилици да будем хумана, али, чим ми омогуће злотвори, бићу и ја добра душа, такорећи махатма! :zskace:

Занимљиво је што постављачица сматра да је ,,учинити нешто за себе'' обавезно самохвала, а пријавити чињење за друге - одраз хуманости. z:(
Ја не мислим да је лоше похвалити себе кад учиниш нешто за друге, али никад за друге не чинимо нешто ако то нас неће испунити.
 
ja mislim onako skromno da svaka forumasica treba da ima svoju temu o dobrima koje je ucinila ,za sebe,jer ce inace biti previse strana,mislim ja za mesec dana mogu da napucam 50 strana minimum,pa ako i vanda i esterka i fibs urade to isto a mozda ce i vise jer su ipak bolje zene od mene kako cemo onda da se snadjemo?a pojavice se sigurno jos neke,u to sam uverena,ipak smo na forumu
sta mislite drage?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top