Sta mislite o forexu ???

Kostice budi dobar decak... :mazi:

Kada se neko na net-u predstavlja tudjim imenom a u isto vreme na sva usta nudi ogromne zarade, pokusavajuci da se predstavi kao "dobrocinitelj", i u isto vreme SVE poruke koje pise ovde se ticu tog "dobrotvornog rada"(posto je izgleda mentalno veoma uzak pa ostale teme ne moze da razume), onda takvog treba nazvati pravim imenom-PREVARANT.
 
Zaiste ne znam ko je doticni clan ovog foruma koji se predstavlja kao Savic Mladen ali evo sta sam zanimljivo nasao...
Ako bolje pogledate njegov post o tome kako mu zapocinje dan u toliko i toliko sati, kako trejduje i te stvari... sve to je doticni Savic Mladen postovao na ovom forumu dana 07.08.2009. godine....
Inace, vlasnik ovog posta je ustvari Sinisa Brkic (koji je pravi trejder) i koji je isti taj post postavio dvadesetak dana ranije, a za one koji ne veruju neka se sami uvere klikom na link ispod



Ne znam kakva je namera bila Mladenu Savicu i sta je zeleo kopiranjem tudjeg posta da dokaze i pokaze ali nije korektno sa njegove strane stoje to ucinio, posebno nije posteno prema ljudima koji zele da se bave Forexom ili da saznaju nesto o tome, tako da ga ovom prilikom javno prozivam i osudjujem njegov postupak, nadam se da govorim u ime svih nas koji zelimo da imamo sto jasniju sliku o Forexu i svih nas koji zelimo da cujemo sta je ISTINA i ko su trejderi koji imaju rezultate a ko su oni koji obmanjuju javnost.
 
Poslednja izmena:
Danas je 09. septembar, 400 pipa na sell.

EURJPY
21cidfc.jpg
 
Poslednja izmena:

Još malo sličica, stvar je veoma prosta ali zahteva besprekornu ličnu disciplinu. Kada se utvrde pravila poslovanja, ona moraju u potpunosti da se poštuju inače nastaju gubici.

Svima, koji žele da se upuste u ovaj posao, predlažem da krenu prvu nedelju na demo a posle odmah na real sa startnih 10 dolara. Ne učlanjujte se kod brokera gde je start minimalno 100$ jer ćete u startu sigurno izgubiti ne samo te pare već i preko 1000 dolara naknadnih depozita, učite se sa malim parama. Kada naučite da uspešno poslujete sa centima isto ćete poslovati i sa dolarima.

Trudite se da poslujete po indikatorima koji pokazuju siguran trend, na taj način moći ćete ostvariti dnevno preko 50 pipa a to je na godišnjem nivou prilično veliki iznos. Nemojte nipošto biti pohlepni, tada sigurno nećete uspeti jer kuća se gradi "cigla po cigla".

Zainteresovani za savete i pomoć mogu da mi se obrate sa PP.

nedawg.jpg


Evo kako izgleda ako se poštuje pravilo definisanog ulaska u poziciju (jasan presek MA), samo danas prosečna nedeljna zarada od preko 250 pipa a svaki dan ima najmanje jedna ovakva šansa.
Dakle, ne treba veliko znanje već samo ulazak u poziciju u definisanom momentu i naravno, zatvaranje pozicije bez panike. Moglo je ovde biti još 2-3 kratke pozicije ali su ulasci pravljeni samo pri zbijenom preseku MA, treba biti opušten i ići samo na sigurno.

103eryp.jpg
 
Poslednja izmena:
Ko ne zna sta je Forex..neka pogleda sajt.www.prevara.info

Videla žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu. :hahaha:

Drugi puta, pre nego što nešto napišeš, dobro pročitaj tekst na koji upućuješ. FOREX nije prevara već veoma ozbiljan i moderan biznis. Iz mojih postova možeš malo i naučiti kako se posluje i zato, drugi puta kada nešto napišeš dobro razmisli šta pišeš jer i tvoj post je prevara.

A što se tiče sajta na koji se pozivaš, evo ti pa još jednom pročitaj ono što nisi dobro pročitao, čak sam ti taj tekst i označio. I nije samo forex.com forex broker, postoje brojni legitimni forex brokeri pa ispadne da ti je i taj tvoj sajt prevara.info prevara jer upućuje na samo jednog brokera a ima ih na stotine.

Ah da, da ne zaboravim, kada još jednom pročitaš ono što nisi dobro pročitao, poseti i ovaj sajt i informiši se o svemu što je vezano za forex, bićeš sigurno obrazovaniji za još jednu stvar u životu. http://www.earnforex.com/mt4_forex_brokers/

Posle razgledaj i ovaj sajt http://www.nfa.futures.org/ pa će ti se vidici sigurno još više proširiti, neka ti je sa srećom, možda i ti postaneš dobar forex trgovac, nikad se ne zna.

9igymo.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo prilike za one koji vežbaju forex da se oprobaju u takmičenju na svetskom nivou. Uslovi takmičenja su strogo definisani:
- inicijalni depozit 10.000$
- poluga (leverage) 100:1
- lot volume 1
- maksimalan broj pozicija je 5
- opredeljujete se sa ili bez prekonoćne kamate (swap)

Drugi krug takmičenje počinje u nedelju u ponoć i traje do u petak do 22 časa.
Ne trebate otvarati nikakav račun, čak ni demo, samo se registrujte na SNAJPER takmičenje i instalirajte platformu. Kada se registrujete za takmičenje, broj računa i pasword će vam biti poslati na mejl koji prijavite pri registraciji. Prilikom registracije upišite tačno ime i prezime, ko zna možda osvojite nagradu.

Nagrade su:
1. mesto 500$
2. mesto 400$
3. mesto 300$
4. mesto 200$
5. mesto 100$

Nagrade se ne mogu podići već služe kao inicijalni kapital za poslovanje na stvarnom računu.
Registrujte se http://instaforex.com/contest_forex_sniper.php

Ako neko hoće da se oproba u ovom poslu a da čak i ne zna šta je forex, slobodno neka mi se javi radi početne pomoći i pri tom će još dobiti indikatore i template na koje može da se osloni u radu.
 
Svako ko daje tesko steceni novac u ruke nekome koga ne poznaje taj je ili lud ili ima viska para?
A ovim slicicama si kao pokusao da nas impresioniras? Ako nisi magistar ekonomije onda nemas pojma sta znace ovi dijagrami. Reklama ti je toliko uspela da cu sve svoje prijatelje informisati da ni ne pridju Forexu na 10 metara. Kad prodajes ideju vrlo je vazno da se ljudi oduseve, a ti si uradio sasvim suprotno...Pa ja tebi ne bih dala kravu sad da odes na pijacu da je prodas......Pola bi naroda poplasio.....Verovatno bi crtao dijagrame ili sta vec..........
 
Poslednja izmena:
Svako ko daje tesko steceni novac u ruke nekome koga ne poznaje taj je ili lud ili ima viska para?
A ovim slicicama si kao pokusao da nas impresioniras? Ako nisi magistar ekonomije onda nemas pojma sta znace ovi dijagrami. Reklama ti je toliko uspela da cu sve svoje prijatelje informisati da ni ne pridju Forexu na 10 metara. Kad prodajes ideju vrlo je vazno da se ljudi oduseve, a ti si uradio sasvim suprotno...Pa ja tebi ne bih dala kravu sad da odes na pijacu da je prodas......Pola bi naroda poplasio.....Verovatno bi crtao dijagrame ili sta vec..........

Bože ženo, pa pročitaj dobro šta sam napisao, pobednici dobijaju inicijalni kapital da počnu poslovati na stvarnom računu a ti ako prodaješ na ovako napadan način kreme i losione nemoj toliko biti dosadna i ne guraj nos u tuđi posao jer ja u tvoj ne guram jer me ta tvoja MLM glupost ne interesuje.
Ja eto dobro znam šta je MLM i radio sam na jednoj takvoj gluposti koja se zove HEMEL i od tih piramida me boli glava.
A ako ti nije jasan ovaj posao onda u browser Google ukucaj reči "forex forum broker i td" pa se informiši šta je to a za tvoju informaciju ovo nisu nikakve skice već platforma na kojoj se posluje na svetskoj berzi novca i to nisu nikakvi moji crteži već razni indikatori za predviđanje kretanja kursa.
Na kraju ispadnem i budala što hoću besplatno da ponudim drugima moje teško stečeno znanje. Vidim ja da su u Srbiji svi totalno zatucani pošto dobijam samo podsmevanja i uvrede. Žalosno, sve vetrenjača do vetrejače.

Budite mi pozdravljeni svi forumaši Krstarice, pljujte se i vređajte se bez zdrave diskusije i bavite se praznom politikom, ja vam više neću dosađivati.
 
Uveri me da si dosao da nam ponudis ideju tek tako, bez licnog interesa, da si potrosio svoje zivce na nas samo iz ljubavi prema ljudima i da si 2 dana slao ogromne textove i sheme samo zato sto volis druga ziva bica? Uveri me svojim licnim primerom....koliko si do sada zaradio?
Nisi ti propao u Hemelu zato sto je Hemel los, nego zato sti nisi hteo da radis, nego hoces leba bez motike...Koliko ja znam Hemel i dalje radi, bez obzira na to sta o njemu misle...
Ovaj narod nije zatucan. Ovaj narod nije lenj. Ovaj narod je zapravo sasvim u redu kao i svi drugi narodi na svetu, ali ti ne znas da lepo pricas sa ljudima, niti da objasnjavas....Idi na neki liderski kurs pa da ti objasne...
 
Poslednja izmena:
Uveri me zasto si dosao potpuno besplatno da mi da informaciju o tome kako da se obogatim?
Uveri me svojim primerom da si i sam postao bogat?

Napisaću još samo ovo i zatvaram zauvek Krstaricu na mom računaru jer naši ljudi su čudo, znaju samo da pljuju po svemi i svačemu.
Za tvoju informaciju ja sam stalno na vezi sa kolegama iz Zagreba, Rijeke, Beograda, Novog Sada, iz Slovenije, BiH, Portugala, Indije, ... za neke i ne znam odakle su, razmenjujemo indikatore, sisteme, obaveštavamo jedne druge o vestima, očekivanjima,...
Ovo je međunarodni biznis i zove se Svetska trgovina novcem, radiš sa svojim parama preko registrovanih brokera, ne možeš poslovati dok ne pošalješ skeniran pasoš i još neki račun radi verifikacije adrese, dakle nema pranja para, nema poslovanja na crno.
Informatički sistem je toliko napredovao da eto svako, ko želi, može da na legalan način i sa vrlo malo para i ne na ulici, da trguje novcem i naravno da se državi plati porez.
A koliko sam ja zaradio, pa kaži mi da ti kažem, samo planiram da za godinu dve napustim ovu nedođiju od države gde samo važi zavist a ne i želja da neko uspe.

Još jednom budite mi pozdravljeni i crknite u svojoj mržnji svega oko sebe.
 
Crknite svi koji necete da udjete u Forex.....tako govore skolovana i pametna deca ove zemlje.....ja ne mrzim sve oko sebe...ja sam zdravstveni radnik...nedaj Boze....Tvoj problem decko je da nase neslaganje sa tobom shvatas previse licno...pa krecu ruzne reci
A to se zove strah od kritike i jedan je od osnovnih strahova iz oblasti poslovanja...
Ni jedan pravi biznismen se ne bi tako naljutio da pljuje po zemlji i ljudima zato sto necemo da te poslusamo...
A da poznajes ljude shvatio bi da mi nismo hteli da te poslusamo ne zato sto ne verujemo u Taj sistem, nego zato sto NE VERUJEMO TEBI. Nisi smiren, stalozen i nisi kulturan.......Ne komuniciras sa ljudima nego nas Uveravas........Najveca greska je menjati tudja uverenja...Ja sad vec znam kako izgleda tvoj zivot.......
 
Poslednja izmena:
Crknite svi koji necete da udjete u Forex.....tako govore skolovana i pametna deca ove zemlje.....ja ne mrzim sve oko sebe...ja sam zdravstveni radnik...nedaj Boze....Tvoj problem decko je da nase neslaganje sa tobom shvatas previse licno...pa krecu ruzne reci
A to se zove strah od kritike i jedan je od osnovnih strahova iz oblasti poslovanja...
Ni jedan pravi biznismen se ne bi tako naljutio da pljuje po zemlji i ljudima zato sto necemo da te poslusamo...
A da poznajes ljude shvatio bi da mi nismo hteli da te poslusamo ne zato sto ne verujemo u Taj sistem, nego zato sto NE VERUJEMO TEBI. Nisi smiren, stalozen i nisi kulturan.......Ne komuniciras sa ljudima nego nas Uveravas........Najveca greska je menjati tudja uverenja...Ja sad vec znam kako izgleda tvoj zivot.......

Bilo šta da napišem opet ću biti ispljuvan i počašćen da čuvam stoku, i ko zna šta još. Umesto svega toga ja ću vam pokazati kako otprilike izgleda ta platforma na kojoj se posluje na svetskom tržištu novca. Imao samo želju da nađem još nekoga iz Srbije koji bi želeli da rade ovaj posao, naravno da bi i edukacija bila besplatna samo je problem što ljudi, kada instaliraju platformu, jednostavno se uplaše pa na 10 ljudi samo jedan pokuša da radi. Znam, vas sve čudi da ima još neko da besplatno hoće nešto da da, eto ima a vi opet pljujte.

fohtzp.jpg
 
A zasto se ti toliko nerviras?
A sta sad da ja tebi predlozim neki posao? I da krenem da te ubedjujem kako je to super i kako je bolje od tog Forexa? Kako bi reagovao?

Evo srećo moja koliko ja zarađujem, ovo mi je današnji izveštaj sa jednog računa kod jednog brokera a imam ih,... ček da ih prebrojim, ma dovoljno ti je da vidiš ovaj što mi je upravo stigao, a tek mesečne izveštaje da vidiš, e njih čuvam da dokažem poreklo imovine, a sve to radim sam i kod kuće.
Hvala ti što si me naučila pameti da svoje znanje čuvam samo za sebe, hvala ti još jednom i živa bila.

21eapev.jpg
 
Ovo je samo početak prve lekcije o forex-u a inače ceo materijal za učenje elementarnih stvari staje na oko 80 stranica A4 formata plus Eliotova teorija talasa na oko 90 stranica istog formata plus ... ima toga još mnogo. Ko želi da uči ima šanse da nauči a ko ne želi neka ne gubi vreme na ovom izlogu, hvala.

UVOD U FOREX

1.1- Šta je FOREX?

FOREX je tržište gdje se trguje valutama iz različitih zemalja. Većina ljudi zna o FOREX-u toliko koliko im je trebalo da naprave zamjenu nacionalne valute kada su putovali izvan zemlje iz turističkih razloga ili radi šoping trgovanja. Radeći to, oni su nesvesno bili deo najvećeg tržišta na svetu.
FOREX trgovanje obavlja se u sumi od preko 3 triliona dolara dnevno, što premašuje sve najveće i najpoznatije berze na svetu.

Kako valute imaju različite vrednosti, logično je da postoji i tržište na kome se utvrđuju te vrednosti. Gde postoji tržište, neizbežno postoji i špekulacija, a u tom slučaju i tržište je izuzetno aktivno. Banke šalju depozite po celom svetu, kompanije štite vlastitu izloženost valutnom riziku u različitim zemljama, centralne banke upravljaju nacionalnim ekonomskim ciljevima kroz monetarnu politiku, a ogromni investicioni fondovi špekulišu. Ne tako davno, to je bilo celokupno tržište domena profesionalnog trgovca ili bankara.

Reč tržište obično daje sliku jednog trgovinskog centra, poput Njujorka ili Londona, gdje se vrši razmena usluga i dobara, međutim, to nije slučaj kod FOREX-a. Umesto toga, FOREX funkcioniše kao interbankarsko tržište.

Krajem prošlog veka FOREX postaje dostupan i investitorima u ''maloprodaji''. Deregulacija je dovela kompanije do likvidnosti u ''maloprodaji'', gdje investitori mogu iskoristiti ogromnu špekulativnu priliku na deviznom tržištu. Ovi ''dileri'' (FOREX brokeri) su ponudili visoke poluge, niske minimalne uloge, i novi način trgovine - 24 sata / 5 dana u sedmici.

Devizno tržište, koje također nazivaju "FOREX" ili " the foreign exchange market" ili "Retail Forex" ili "FX" ili "FX Spot" ili samo "Spot", najveće je finansijsko tržište na svetu sa više od 3 trilioa dolara prometa na dan. Ako to uporedimo sa podatkom da je promet New York Stock Exchange 25 milijardi dolara dnevno, može se lako videti koliko je FOREX zaista ogromno devizno tržište. To je zapravo više od tri puta u ukupnom iznosu svih svetskih tržišta deonica i opcija zajedno! Zvuči neverovatno ali je istinito!

1.2.- Sa čime se trguje na FOREX-u?

Odgovor je jednostavan – sa novcem! FOREX trgovanje je istovremena kupovina jedne valute i prodaja druge. Valutama se trguje preko brokera ili prodavača, a trguje se u parovima, npr. euro i američki dolar (EUR/USD) ili britanska funta i japanski jen (GBP/JPY).

Budući da ništa fizički ne kupujemo, ova vrste trgovine može biti zbunjujuća. Razmislimo o kupovini valute kao da kupujemo udio u određenoj zemlji, tj. njenoj ekonomiji. Kada kupimo, recimo, američki dolar, u suštini mi kupujemo udio u američkoj ekonomiji, budući da je cena valute direktni odraz onoga što tržište misli o sadašnjem i budućem ''zdravlju'' američke ekonomije. Ukratko, kurs jedne valute prema drugima je odraz stanja ekonomije u toj zemlji, u uporedbi sa ekonomijama drugih zemalja.

Za razliku od drugih finansijskih tržišta, FOREX tržište nema ni fizičku lokaciju (sedište) a niti centar razmene. Do kasnih 1990-tih, samo su "veliki" mogli igrati ovu igru. Početni uslov za trgovanje je bio taj da ste morali imati između deset i pedeset miliona dolara za otvaranje računa! FOREX je izvorno namenjen da se koristi od strane bankara i velikih institucija - a ne od strane nas "običnih smrtnika". Međutim, zbog razvoja interneta, online FOREX firme (brokeri) su sada u mogućnosti ponuditi trgovanje ''malim'' trgovcima, poput nas. Sve što nam treba da bi smo započeli je računar, brzi pristup internetu, i informacije.

Spot tržište je bilo koje tržište koje trguje sa trenutnim cenama finansijskih instrumenata.
Najzastupljenije valute u FOREX trgovini, zajedno sa svojim simbolima, prikazane su u tabeli ispod:
143gj29.jpg

Oznaka valute (simbol) uvek ima tri slova gde prva dva slova označavaju ime zemlje i treće slovo označava naziv valute te zemlje

1.3.- Kada se može trgovati na FOREX-u?

FOREX tržište je jedinstveno među svetskim tržištima iz razloga što u bilo koje doba dana i noći, negdje u svetu, finansijski centar je otvoren za poslovanje i banke i druge institucije razmenjuju valute neprekidno danju i noću.
FOREX trgovina ne obavlja se od petka u veče pa do nedelje u veče odnosno u dane vikenda.

1.4.- Zašto uopšte trgovati na FOREX-u?

Postoje mnoge pogodnosti i prednosti za trgovanje na deviznom tržištu. Evo samo nekoliko razloga zašto je toliko ljudi odabralo ovo tržište:
• Nema provizije: Ne moramo nikome plaćati proviziju – ni berzi, ni državi, pa ni brokeru. Brokeri imaju kompenzaciju za svoje usluge kroz nešto što se naziva razlika između ponude i potražnje, tj. kupovne i prodajne cene a zove se spread.
• Nema posrednika: Spot devizno trgovanje eliminiše posrednika i omogućava da trgujemo direktno na tržištu odgovornom za cene određenog valutnog para.
• Nema fiksne veličine naloga (lot) za kupovinu i/ili prodaju: na tržištu opcija, lot ili veličina ugovora (naloga) određuje se prema uslovima razmene. Npr. standardni nalog opcije na srebro je 5000 unci. Na FOREX tržištu sami određujemo svoju veličinu naloga. To omogućava trgovcima učešće na tržištu sa depozitima već od nekoliko dolara pa do iznosa u hiljadama dolara.
• Niski troškovi transakcije: uobičajeni transakcijski trošak (razlika između kupi/prodaj) je obično manje od 0,1% pod normalnim tržišnim uslovima. Kod većih brokera može biti i niža, oko 0.07%. Naravno, to zavisi i o vašoj poluzi, što će biti detaljnije objašnjeno kasnije.
• 24 sata na dan: nema čekanja da zvono označi početak – počinje se od nedelje u 23.00 pa do petka u 22.00. To je odlično za one koji žele trgovati u slobodno vreme, jer možemo odabrati kada želimo trgovati – u jutro, po podne ili noću.
• Niko ne može uticati na tržište: devizno tržište je toliko ogromno i ima toliko mnogo učesnika da nema te sile (čak niti centralna banka velike države) koja ga može kontrolisati i uticati na njegov rad.
• Poluga (leverage): na FOREX tržištu mali depozit može pomoću poluga (leverage) kontrolisati mnogo veće vrednosti ugovora. Poluga daje trgovcu mogućnost da ostvari lepu dobit, a da istovremeno smanji rizik na ulaganje na minimum. Npr. FOREX broker nudi polugu 200:1, što znači da sa 50 dolara depozita trgovac može kupiti ili prodati valute u vrednosti od 10.000$. Slično tome, sa 500$, može se trgovati sa 100.000$ i tako dalje. Ali pazite: poluga je mač sa dve oštrice! Bez pravilnog upravljanja rizicima, ova visina poluge može dovesti do velikih gubitaka.
• Visoka likvidnost: budući da je FOREX tržište tako ogromno, takođe je i vrlo likvidno. To znači da pod normalnim tržišnim uslovima, klikom miša, trenutno možemo kupiti ili prodati po volji, tj. uvek postoji ponuda i potražnja i ne može se desiti da, ako smo se odlučili ''izaći'' iz trgovanja, da nemamo kome prodati naš valutni par, odnosno da "zaglavimo" u trgovini. Možemo čak i podesiti našu online trading platformu da automatski zatvori otvorenu poziciju na željenoj visini dobiti (limit nalog ili take profit), i/ili u neposrednoj blizini ako trgovina krene protiv naših očekivanja (stop loss nalog).
• Besplatni "demo" računi, vesti, grafikoni, i analize tržišta: većina online FOREX brokera nudi “demo” račune za treniranje trgovanja, naravno tu su i FOREX vesti i grafikoni. Sve je besplatno! To su vrlo vredni resursi za "siromašne" i pametne trgovce koji bi hteli isprobati vlastite veštine trgovanja sa virtualnim novcima pre otvaranja stvarnog (live) računa i riskiranja pravog novca.
• "Mini" i "Mikro" trgovanje: ako mislimo da bi za početak trgovanja na FOREX –u trebali da imamo džakove pune novaca, grešimo! Činjenica je da, u uporedbi sa trgovanjem deonicama i opcijama, to nije isto. Online FOREX brokeri nude "mini" i "mikro" trgovačke račune, neke s minimalnim pologom od svega 1 dolara pa do više hiljada dolara, zavisno od brokera.

1.5.- Koliko bi me koštalo da počnem trgovati na FOREX-u?

Online valutni račun ("mikro račun") može biti otvoren već sa nekoliko dolara ili eura. Nemojmo se smejati - mikro i mini račun su dobar način da se oprobamo u svetu deviznog tržišta, a da ne izgubimo sav teško zarađeni novac. Preporuka je da se po jednom trgovanju ne riskira više od 2-3% računa a ako smo dobri i iskusani trgovci onda može i više ali izuzetno. Dobro uvežbani početnici, uz dobro uvežbanu strategiju mogu poslovati i sa 10% raspoloživog potencijala ali preko toga je rizik. Naravno, ako više angažujemo više ćemo i zaraditi ali postoji opasnost takođe više i da izgubimo.

1.6.- Na koji način se zarađuje i gubi novac na FOREX-u?

Svrha FOREX trgovanja je razmena jedne valute za drugu valutu u očekivanju da će se cena promeniti, tako da se valuti koju smo kupili poveća vrednost u odnosu na onu koju smo prodali.

Primer na koji način možemo zaraditi, ali i izgubiti novac:
Odlučili smo se za kupovinu evra u vrednosti 10.000$ po kursu od 1,4850 EUR/USD, pretpostavimo da je leverage 200:1 i otvaramo poziciju buy i uzimamo 10,000$ i sada da vidimo šta se u stvari tu dešava. Po osnovu našeg depozita i mogućnosti upotrebe poluge mi angažujemo naših 50$ depozita, broker nam po osnovu tog depozita daje 10,000$ svog novca u USD da kupimo eure u vrednosti 10,000$.
Kada kurs naraste do željene visine, npr. 1,4920 EUR/USD, mi zatvaramo našu poziciju, vraćamo brokeru njegovih 10,000$ a na našem računu ostaje kursna razlika (profit) u iznosu od 70$. Da je kojim slučajem kurs otišao u drugom smeru, npr. na 1,4840 EUR/USD izgubili bi smo 10$! Ova operacija može potrajati od nekoliko minuta pa do nekoliko dana a zavisi od nas i od tržišta.
 
Poslednja izmena:
Ovo sam danas posmatrao http://www.fxirobot.com/ i oduševio me je, za nekoliko sati sakupio je preko 1000 dolara u oko 150 pozicija. Košta 59$ kod prodavca EA a na sajtu vlasnika 2000$, da li se radi o istoj mašini.


Proverite sami, evo podaci za logovaje na MT4 platformi bilo kojeg brokera
Login: 19776
Password: bu8kmn8
Server: 209.160.22.99:443
 
Poslednja izmena:
Napisaću još samo ovo i zatvaram zauvek Krstaricu na mom računaru jer naši ljudi su čudo, znaju samo da pljuju po svemi i svačemu.
Za tvoju informaciju ja sam stalno na vezi sa kolegama iz Zagreba, Rijeke, Beograda, Novog Sada, iz Slovenije, BiH, Portugala, Indije, ... za neke i ne znam odakle su, razmenjujemo indikatore, sisteme, obaveštavamo jedne druge o vestima, očekivanjima,...
Ovo je međunarodni biznis i zove se Svetska trgovina novcem, radiš sa svojim parama preko registrovanih brokera, ne možeš poslovati dok ne pošalješ skeniran pasoš i još neki račun radi verifikacije adrese, dakle nema pranja para, nema poslovanja na crno.
Informatički sistem je toliko napredovao da eto svako, ko želi, može da na legalan način i sa vrlo malo para i ne na ulici, da trguje novcem i naravno da se državi plati porez.
A koliko sam ja zaradio, pa kaži mi da ti kažem, samo planiram da za godinu dve napustim ovu nedođiju od države gde samo važi zavist a ne i želja da neko uspe.

Još jednom budite mi pozdravljeni i crknite u svojoj mržnji svega oko sebe.

Zašto joj objašnjavaš nešto što ona ne može da prihvati?
Pa ona zarađuje u SRPSKOM zdravstvu! Državna platica dođe uvek ... i za one koji imaju znanje i za one druge. Za forex ipak treba razmiiiišljati ... analizirati... kapirati ... steći iskustvo ... pa tek posle dođe zarada ... Hemel radi još uvek! Da. A, ko tamo može da zaradi? Onaj ko zna da ubedi ljude da im je baš njihov proizvod prekopotreban ... Naravno, i to je neka veština! Da se razumemo, ne mislim da su im proizvodi loši ... ali, kome su baš toliko neophodni?
Svetska trgovina novcem? Šta to beše? :dontunderstand: :dash:
Nedođija od države! Briši što pre ako možež ... ne za godinu dve ... važi tu još što šta ... što nisi naveo ... ali dosta od mene za moj drugi post.
 

Back
Top