Sta mislite o forexu ???

Ja sam na FX marketu od 2001 godine i samo disciplinovani , vrijedni , strucni i srecni ljudi mogu zaraditi novac i prezivjeti na ovom marketu . Drago mi je da je to krenulo i kod nas ali bih vam savjetovao da dobro analizirate brokera prije nego otvorite pravi racun(real account).
Cini mi se da su ovi dijagrami "malo " vise zatrpani sa indikatorima (tehnicke analize) i nisam vidio vrijeme dijagrama (1,5,10 ..min ) iako pretpostavljam da je 1 ili 5 minutni dijagram(gornji dijagram), dok je na donjem koristen FIB...support level. Ja imam neku svoju strategiju koju koristim i koju sam gradio dugo godina i jos uvijek je dogradjujem . U principu ne koristim visok laveradj , hedjujem svoje pozicije , neke drzim za duzi period (keri trejd) a ako dnevno trejdam to je obicno na odredjenu vijest i na zatvaranju marketa. Za sada toliko , a ako ima zainteresovanih , mozemo razmjeniti misljenje.....
 
The Foreign Exchange market (forex, skraćeno FX) ili devizno tržište jedno je od najuzbudljivijih, brzorastućih tržišta. Sve do nedavno, forex je bio u domeni velikih financijskih institucija, korporacija, središnjih banaka, hedge fondova i vrlo bogatih pojedinaca. Pojavom interneta sve se promijenilo, i sad je omogućeno i prosječnom investitoru da jednostavno kupuje i prodaje valute klikom miša kroz on line brokerske račune.

Dnevne fluktuacije valuta obično su vrlo male. Većina valutnih parova dnevno se kreće u okvirima koji predstavljaju manje od 1% promjene u vrijednosti valuta. To čini devizno tržište najmanje nestabilnim financijskim tržištem uopće. Zbog toga, mnogi se špekulanti oslanjaju na dostupnost brojnih poluga kojim povećavaju vrijednost potencijalnih poteza. U forex trgovini „na malo“, poluga može biti i do 250:1. Veće poluge mogu biti vrlo rizične ali zbog neprestanog trgovanja i visoke likvidnosti brokeri na valutnom tržištu su u mogućnosti ponuditi visoke poluge kao industrijski standard a sve kako bi osmislili poteze za valutne trgovce.(trader)

Visoka likvidnost i dostupnost brojnih poluga potaknule su brzi rast tržišta i učinile su ga idealnim mjestom za mnoge trgovce. Pozicije mogu biti otvorene i zatvorene u roku nekoliko minuta ili se mogu držati mjesecima. Cijene valuta temelje se na objektivnom razmatranju ponude i potražnje i s njima nije lako manipulirati ni najvećima, središnjim bankama npr., upravo zbog veličine tržišta.
http://www.skola-investiranja.com/forex/28-lanci/86-vodi-kroz-forex--uvod-u-trgovanje-valutama.html
 
Ukoliko znate nesto o Forexu a nemate dovoljno znanja, vremena i iskustva da se njime bavite, mozda ce vas zanimati da ulozite svoj novac na "managed account". To je usluga kada profesionalni trejder trguje u vase ime i naravno ima procenat od zarade....ako vas interesuje vise o ovome, prikljucite nam se na Facebooku-u, pronadjite grupu pod nazivom"Forex Srbija" i upoznajte se sa mogucnostima koje "managed account" nudi.
U grupi imate diskusiju pod nazivom "Rezultati trgovanja" gde ce se objavljivati rezultati otvorneog "managed account"-a za svaku nedelju (kao i na mesecnom nivou).
 
Ukoliko znate nesto o Forexu a nemate dovoljno znanja, vremena i iskustva da se njime bavite, mozda ce vas zanimati da ulozite svoj novac na "managed account". To je usluga kada profesionalni trejder trguje u vase ime i naravno ima procenat od zarade....ako vas interesuje vise o ovome, prikljucite nam se na Facebooku-u, pronadjite grupu pod nazivom"Forex Srbija" i upoznajte se sa mogucnostima koje "managed account" nudi.
U grupi imate diskusiju pod nazivom "Rezultati trgovanja" gde ce se objavljivati rezultati otvorneog "managed account"-a za svaku nedelju (kao i na mesecnom nivou).

Dobro druze razumeli smo,ajd nam samo jos reci koji je tvoj % od cele te price
E da i sta cemo sa gubicima ako nam profesionalni trejder sprzi racun:eek:
 
googlefinance1.jpg


Mada kažu da je ulaganje u dionice sport za bogate, i da je to način na koji bogati postaju pravo bogati, još bogatiji, to je zanimacija koja je u posljednje vrijeme postala dostupna svakom čovjeku na planeti koji posjeduje kreditnu karticu.
Na slici gore je prikaz Googlove simulacije, u kojoj je moguće testirati svoje sposobnosti i sreću pri trgovanju dionicama.
Negdje krajem Jula, malo sam se više zainteresirao za cijelu priču, pronašao ovaj program, koji je pored Yahoo Finance prosto savršen za onoga koji se hoće okušati u cijeloj priči.
Poslije svega par sati studiranja dionica na ovom programu, na 1. Augusta, "uložio" sam $45.920.90 na one dionice koje su u prošlosti imale vrlo visok rejting, pa su se strmoglavile, i počele polako oporavljati.
Idućih nekoliko tjedana je vrijednost mojeg Portfolia išla gore-dole, sa vrlo malim trendom penjanja. Poslije par mjeseci sam bio "na zaradi" oko $2.000.
Bilo je dana kada je portfolio bio u dnevnom minusu od preko $1.000, ali isto tako i u plusu. Na dan kada pišem ovaj post, na slici je vidljivo da je dnevna vrijednost svih dionica koje sam odabrao u minusu, na ukupno -$834.90, no od dana ulaganja u dionice, na zaradi sam $8.243.00, a overall return je 17.95%

Od 15 dionica koje sam odabrao, sve su dobile na vrijednosti osim jedne, CHINA UNICOM-a. Nju sam odabrao po kriteriju da je bila vrlo jeftina, a izbacivali su jako obećavajući proizvod na vrlo konkurentnom tržištu. Moja jedina pogreška.
Zvijezda moje predstave je Ford Motor Company, koji se strmoglavio zbog velike cijene nafte i japansko/korejske konkurencije, ali mu dugoročni graf izgleda obećavajuće. U Januaru 1999, dionica Forda je bila na vrhuncu; $37, od tada je padala dok nije dotakla dno na Nov 21. 2008-e, sa vrijednosti od svega $1.43. Oda tada se rekonsolidirala i konstantno raste.

Meni je u 5,5 mjeseci (otkako se počela oporavljati) dionica Forda "donijela" $2.160.00, što je vidljivo iz prikaza.

Ford.jpg


Za one koji imaju 10k dolara (manji ulog nije toliko interesantan), neka potraže Sogotrade ili Ameritrade, za otvaranje računa će biti dovoljna kreditna kartica i skenirani pasoš. Ulagati se može i na male iznose, ako to nekoga veseli.
Ipak, mislim da prava zarada leži u kombinaciji dugotrajnog studiranja tržišta, čitanju, obrazovanju, ali i sreći.
Tko se zainteresira, preporučujem mu čitanje knjige Jim Cramer-a: Confessions of a street addict.
 
Za one koji imaju 10k dolara (manji ulog nije toliko interesantan), neka potraže Sogotrade ili Ameritrade, za otvaranje računa će biti dovoljna kreditna kartica i skenirani pasoš. Ulagati se može i na male iznose, ako to nekoga veseli.
Ipak, mislim da prava zarada leži u kombinaciji dugotrajnog studiranja tržišta, čitanju, obrazovanju, ali i sreći.
Tko se zainteresira, preporučujem mu čitanje knjige Jim Cramer-a: Confessions of a street addict.

Gde si to video da za otvaranje racuna treba kredit karta i skaniran pasos? To je netacna informacija.
 
Gde si to video da za otvaranje racuna treba kredit karta i skaniran pasos? To je netacna informacija.

A gde to ne treba da se legitimišeš, nađi mi brokera koji ti neće tražiti lični dokument i dokument kojim dokazuješ adresu stanovanja kada pokušaš da povučeš profit ili svoj uloženi novac. Imaš čak brokera koji ti neće dozvoliti poslovanje dok ne priložiš lični dokument i dokument o adresi stanovanja ne stariji od 3 meseca.
Nema pranja novca, sve mora biti legalno. :rtfm:
 
A gde to ne treba da se legitimišeš, nađi mi brokera koji ti neće tražiti lični dokument i dokument kojim dokazuješ adresu stanovanja kada pokušaš da povučeš profit ili svoj uloženi novac. Imaš čak brokera koji ti neće dozvoliti poslovanje dok ne priložiš lični dokument i dokument o adresi stanovanja ne stariji od 3 meseca.
Nema pranja novca, sve mora biti legalno. :rtfm:

Nikada u zivotu nisam dao pasos niti kredit kartu. Te stvari da otvoris broker account su netacne. U stvari imao sam racun sa TD Ameritrade i sta traze je da budes drzavljanin ili Kanade ili Amerike, zavisi gde su zastupljeni i gde zivis. Koliko znam, Ameritrade nije zastupljen u Srbiji. Sta ti treba je socijalni broj jednih od tih drzava - bas zbog toga pranja novca.
 
Nikada u zivotu nisam dao pasos niti kredit kartu. Te stvari da otvoris broker account su netacne. U stvari imao sam racun sa TD Ameritrade i sta traze je da budes drzavljanin ili Kanade ili Amerike, zavisi gde su zastupljeni i gde zivis. Koliko znam, Ameritrade nije zastupljen u Srbiji. Sta ti treba je socijalni broj jednih od tih drzava - bas zbog toga pranja novca.

Ja imam račune kod desetak brokera, neki ne dozvoljavaju početak poslovanja dok se ne verifikuje račun, neki dozvoljavaju početak trgovanja ali limitiraju mesečno povlačenje novca dok se ne izvrši verifikacija računa a neki traže verifikaciju tek po zahtevu za povlačenje novca, dakle svi traže verifikaciju.
A što se tiče kreditne/debitne kartice, stvar ide ovako, prekrije se srednjih 8 brojeva i kartica se skenira sa obe strane i skenirana se pošalje brokeru. Broker želi da zna da li je vlasnik kartice ujedno i vlasnik trgovačkog računa.
 
Pozdrav svima. Ko to reklamira moj sajt ? :) Jeste, kod mene je isla obuka, ici ce i opet. Islo je i ide trgovanje uzivo vec nekoliko meseci. Malo sam vise fokusiran na trgovanje preko Skype sa nekom ekipom nego u sobi (kao sto sam to radio u pocetku), ali svejedno je.

Ko si ti sto me reklamiras i gde si ti cuo za moj sajt ?
 
neradi se ovde o prevari nego naivnosti mnogih nasih trejdera koji varaju i sebe i druge. Posto se bavim tim poslom od 1987 sa promenljivom srecom , shvatio sam da se moze sa malom rizikom zaraditi oko 15-20% godisnje na ulozeni kapital. Sve ostalo je cista kocka i nebi preporucio nikome da se stim bavi ili jos gore daje nekome pare da za njega to radi.
Ali ako neko voli da se kocka (ja volim) onda je ovo mnogo uzbudljivije nego poker i sanse su ti uvek vece nego u kocki i mnogo vece nego da date nekom drugom da to radi za vas. Jer on mora da zaradi svoju platu i tvoj procenat od 10% mesecno ili cak vise sto neminovno donosi veci rizik i vece gubitke. Sve zapadne banke rade forex. I veoma retko gube. Ne zbog super intelegentnih trejdera nego zbog ogromnih (tudjih) para koje okrecu.
ako se odlucite da trgujete pocnite sa AVA demo racunom minimum 1 godinu dana a posle minimum capital od £10 000 i sa malim rizikom i svako ko nije proklet moze lagodno ziveti od toga.
nek vam je sa srecom!
 
FOREIGN CURRENCY TRADING FRAUDS

Have you been solicited to trade foreign currency contracts (also known as "forex")?
If so, you need to know how to spot foreign currency trading frauds.
The United States Commodity Futures Trading Commission (CFTC), the federal agency that regulates commodity futures and options markets in the United States, warns consumers to take special care to protect themselves from the various kinds of frauds being perpetrated in today's financial markets, including those involving so-called "foreign currency trading."

A new federal law, the Commodity Futures Modernization Act of 2000, makes clear that the CFTC has the jurisdiction and authority to investigate and take legal action to close down a wide assortment of unregulated firms offering or selling foreign currency futures and options contracts to the general public. In addition, the CFTC has jurisdiction to investigate and prosecute foreign currency fraud occurring in its registered firms and their affiliates.
 

Back
Top