Šta kuvamo DANAS?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ботокс Полиестер originalno ide ovako :
350g spanaca
2-3 dcl vode
2 dcl mleka
350g brasna
1 jaje
so, 2 kasike ulja

spanat isecete na tracice i prokuvate ga, ocedite i usitnite, napravite kao pire od njega
izmesate jaje, so, ulje, pola kolicine mleka, dodate pire od spanaca, ujednacizr smesu i postepeno dodajete brasno i ostatak vode i mleka, Pecete ih malo deblje nego obicne palacinke i punite ih po zelji kasnije
kombinacije zavisno od vasih zelja i maste

e sad
ja uzmem onaj frikomov u briketima spanac, pa ne moram da ga seckam i pasiram, samo ga prokuvam malo
i to je 400 g spanaca
i uvek dodam jos malo mleka i vode
to vec procenite sami
eto
фебруар 27 у 11:05 по подне · Свиђа ми се
 
2 kore, ukupno 8 jaja i sve ono duplo iz recepta. redjanje kao sto pise/kora, fil, kora fil. taj fil kad se stvrdne, izgleda kao cokoladni preliv, tako da se ne stavlja nista preko njega. fantasticna je, jako socna i cokoladna:)
ja sam pekla u okruglom plehu, onaj 31 ili 32cm. ako peces u manjem, onda lako mozes da preseces kore na pola jer ce ispasti deblje. uglavno, ako pravis ako ja, torta ne ispadne visoka i velika, vise deluje kao kolac. uslikacu veceras kad dodjem kuci. stvarno je brzo i jednostavno, veruj mi. i nemoj da se plasis sto je fil redak, odnosno bude jako redak kad se otpi cokolada u vrucoj pavlaci. onda moras da cekas najmanje pola sta da krene da se zgusnjava.;)
jao ljudi sto sam ja antitalenat za te torte
msm, zbog tog secenja kora
prosli put sam sve #$%&$# dok sam pokusavala da je presecem
i na kraju odlucim na ce biti onako uska pravougaona
to mi je bilo jednostavnije :D
al da ste me bvideli sto sam se namucila
strasno
i sad imam tarume
gde kod vidim "seci koru..." odustajem odma
 
Mi smo se juče i danas orijentisali na pečurke. :)
Sinoć je mm napravio večeru, bila je fenomenalna. Šeširiće od pečuraka, onih krupnih lepih šampinjona, je malo, tek malo posolio, pa na mesto gde je bio šeširić stavio komad slanine, pa u rernu. Ala je to bilo ukusno kada se ispeklo, uživali smo u večeri. :D
Danas, osim standardne supice, pire krompir sa sosom od pečuraka i pavlake. Za to sam iskoristila one sitnije pečurke i drškice od onih juče. Izdrinsta se crni luk, ja naravno, dodala i malo belog ( tu sam bolesnik, majke mi :rumenko:, bez belog luka nema ručka ) pa se dodaju iseckane pečurke, začini - so, vegeta, malo bibera i dinsta se. Kada je gotovo, ostavi se da se prohladi i doda se kisela pavlaka ( mora da se prohladi, da se pavlaka ne istopi momentalno, onda nije lepo ). Može da bude i kao poseban obrok, npr. večera, ali ja sada nemam dovoljno da bi bilo samo to obrok, pa ću ga iskoristiti kao sos prek pirea. :)
 
danas piletina u sosu od paradajza i kokosovog mleka, sa nekim zacinima i uz pirinac iz nekih kesica, za koji sam se odusevila kolko ga lako spremiti a super ispadne i pitu jagode, sljive, kivi za posle,evo vec je skoro nema, razdelila svima redom. i nasla neku super prodavnicu sa indijskim i istocnjackim zacinima, pa sam sva euforicna da isprobavam sta sve ima za neke recepte koje ocu da spremam :) da mi je neko ranije reko da cu se tolko odusevljavati za prodavnice sa zacinima i egzoticnim namirnicama, rekla bih mu da je lud :neutral:
 
Kako spremas taj sos od kokosovog mleka?
na vrlo malo ulja i putera koji otopis na ulju dodas po ukusu karija i mlevene cayenne papricice (ne znam kako je mi tacno zovemo, al ljuta zacinska sitna paprika je), i sitno seckanog belog luka i proprzis to nekoliko minuta. zatim na to dodajes oko pola konzerve kokosovog mleka (mislim da konzerva ima 400ml) i isto toliko paradajza (onog iz konzerve, ali gde imas ceo oljusteni paradajz (pelat?) koji sitno iseckas pre nego sto ulijes sa svim tim sokom) i prethodno pecenu piletinu isecenu na trake ili sitne komadice (ja sam stavila 4 karabataka koje sam na suvo pekla, za porciju za dvoje) stavis u sos i sve to zajedno kuvas ne znam, jedno 10-15 minuta dok ne ispari malo tecnost, da ostane onako relativno gust sos. posolis i pobiberis po portebi, ili ako volis ljuce dodas jos te papricice. i odgore se, kada stavis u tanjir, pospe sitno seckanim indijskim orahom i to uz malo pirinca, bude dovoljno za dve osobe. meni je bas bilo cudno, jer kada pomesas paradajz i kokosovo mleko, ne vuce ni na jedno od ta dva, vec da neki bas specifican, lep ukus.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top