Šta kuvamo DANAS?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...sveza rebarca spremam tako sto ih poslolim i zacinim karijem, bosiljkom, biberom...ma moze bilo kojim zacino sto volis...sipam i vode i onda se oni lagano krckaju, na kraju ostavim d ase zapeku u sopstvenoj masnoci, ponekad, samo ponekad, dodam malo masnoce...sluzim ih uz pire krompir i neka salatica.

ja sam ih pravila sa kimom i belim lukom i sa jos nekim zacinima, zapecenim na crnom luku
i bila su super
jos cu ja malo da procunjam po netu :D
 
ja rebarca stavim u marinat od iscedjene pomorandze,kecapa,meda,soja sosa i ljute tucane paprike.stoji celu noc,a sutra ih pre nego sto kuvam nekoliko puta okrenem.pecem ih zajedno sa marinatom,samo ih povremeno prelivam da se ne osuse.a jednom sam ih stavila svako u foliju sa kasikom marinata,pa pekla u pecnici.

a praziluk pravim po bosanski(bar mi je jedna sarajka dala taj recept)
operem ga i iseckam,pa ga obarim pet minuta.
na ulju proprzim slaninu,dodam ocedjeni praziluk,vadim ga resetkastom kasikom,i dodam soljicu pirinca.kad upije vodu dolivam po malo vode u kojoj se bario praziluk
pred kraj dodam dve postene kasike paradajz koncetrata onog gusceg.
jelo treba da je gusto ,a softano
zacinim sa dosta bibera
u tanjir svakom(ovo glupo zvuci jer ga jedem samo ja)ide preko jela kasika milerama
 
Ja od praziluka pravim npr. ovu čorbicu:

Tri veća struka praziluka i očistiš, opereš i isečeš na tanke kolutove, i stino isečeš jednu glavicu crnog luka, pa to dinstaš na malo zejtina, da postane staklasto, u to dodaš 500 do 700 gr. mešanog mlevenog mesa i dinstaš dok svo meso ne promeni boju, pa dodaš 1 lit. supe iz kocke, može kokošija ili goveđa, i krčkaš jedno 30-40 min. zatim u tu čorbicu dodaš 3-4 velike kašike kajmaka ili u nedostatku istog 3-4 trougla topljenog sira, koji se dobro izgnječi, i pustiš da baci još 2-3 ključa - gotovo... :)

Nama ovo, uz neku salaticu (kupus ili zelenu) i hleba, bude ceo ručak...

A možeš i omelt sa prazilukom da praviš: 2-3 struka isečeš na kotlutove i prodinstaš, pa preko toga umućena jaja i pečeš na malo tišoj vatri dok se jaja ne zgusnu, uz to lepo ide jogurt ili kiselo mleko.
 
Poslednja izmena:
hvala vam zene mislim da cu praviti po bosanski samo bez paradajza,a i ostale recepte cu imati u vidu svaki mi deluje interesantno
dakle za rucak ce biti to+svinjske snicle na poseban nacin(od bokice recept)
bistra supa iz kesice :mrgreen:
i desert bogami nije pametno da pravim iako je nedelja jer ovaj poseban nacin je mnooooogoooo kalorican kako mi se cini
roze vino uz to
i posle se nadam da cemo u neku setnju
 
....ja ne pravim nista od praziluka....ali sam jela nesto kao prilog mesu, krompiru,
jednostavno je i prilicno brzo se sprema...

....3-4-5 strukova praziluka, zavisi od broja osoba za koje se sprema, ocistiti,
oprati i iseckati na tanke kolutice, blago prodinstati pa naliti vodom da ogrezne,
u to ubaciti isto toliko krompira isekanog na male (bas male) kockice, pomesati
i krckati na sporetu dok ne dobije finu gustinu, zaciniti vegetom ili cime vec
zelite...

...znaci bez zaprske...a neki cak i ne distaju nego odmah stave da se kuva
sa malo vode...za one koji poste, vrlo prakticno i lepo ide cak i uz ribu...
 
vi ste stvarno riznica znanja,sad mi krivo sto pre neki dan ne pitah za articoke,pitala sam na jednom drugom mestu pa me iskulirali
pa sam skuvala u vodi obicno,a sa strane napravila sos od neutralne pavlake,parmezana i luka vlasca i time prelila kad je bilo vec u tanjiru
 
E, žene, aj sad mene da posavetujete u vezi recepisa, el može ;)
Imam kilo šampinjona, krupni, lepi, beli kao mleko. I žao mi da ih seckam i dinstam, tako su lepe. E, kako da ih spremim. Čula sam da ih spremaju na roštilju, pa pohuju, pa svašta nešto.
Planirala sam da ih pripremim po svekrvinom receptu - u rerni, sa parčićima slanine preko. Nisam lično probala, ali mm kaže da je ukusno. Aj, još neke ideje, pa da znamo i za ubuduće. :)
 
....ja ne pravim nista od praziluka....ali sam jela nesto kao prilog mesu, krompiru,
jednostavno je i prilicno brzo se sprema...

....3-4-5 strukova praziluka, zavisi od broja osoba za koje se sprema, ocistiti,
oprati i iseckati na tanke kolutice, blago prodinstati pa naliti vodom da ogrezne,
u to ubaciti isto toliko krompira isekanog na male (bas male) kockice, pomesati
i krckati na sporetu dok ne dobije finu gustinu, zaciniti vegetom ili cime vec
zelite...

...znaci bez zaprske...a neki cak i ne distaju nego odmah stave da se kuva
sa malo vode...za one koji poste, vrlo prakticno i lepo ide cak i uz ribu...
Meni kuvani luk ne prija onako samo u vodi ,moram da dodam makar malo brasna razmucenog i zacine da ubije ukus kuvanog luka!Jedino mi ne smeta u miso supi,al cenim da je to od miso paste kaja je bozanstvana:)
 
Meni kuvani luk ne prija onako samo u vodi ,moram da dodam makar malo brasna razmucenog i zacine da ubije ukus kuvanog luka!Jedino mi ne smeta u miso supi,al cenim da je to od miso paste kaja je bozanstvana:)

...taj praziluk tako spremljen sam jela nekoliko puta, nema ukus luka, vrlo je
ukusno, a gustinu dobije od onog sitno iskeckanog krompira koji se skroz
raskuva..mora da bude onaj beli koji je inace bolji za kuvanje....
...miso pastu nisam probala, tako da ne znam nista o tome....:rumenko:
 
E, ovako:
4 jajeta
8 kašika šećera
25 kašika brašna
24 kašike mleka
24 kašike ulja
1 prašak za pecivo
1 ( mada ja uvek stavim 2, pa čak i 3 ) vanilin šećer

Ovo nema da omane :ok: jeste malo zametno da se broji kašika po kašika, ali meni tako svekrva dala recept i svaki put kažem - e "kašikaću" sve u kesice od zamrzivača i premeriću, da se ne zamlaćujem svaki put - i svaki put zaboravim :D
Stvarno ispadne meko i lepo, još ako voliš po malo eurokrema da namažeš... ako ne, opet dobro :ok:

Otkad sam videla recept, nisam mogla da isteram galete iz glave....pitajte me da li sam juče išla da kupim ono sokoćalo za pečenje :dash:

Elem, iskašikala sam ovo na vagi i ispalo je

120 gr šećera
200 gr mleka
170 gr ulja
400 gr brašna

Ako se nisam zabrojala, naravno, al' mislim da nisam.
I super su ispale :D
 
Danas - izdinstala luk, ubacila juneći but iseckan na kockice, dodala vode,
ostavila da se krčka sat i nešto, onda dodala onu smrznutu mešavinu sa krompirom, šargarepom i graškom,
i evo ostavila da se krčka još neko vreme pa ćemo videti šta će biti
 
Tata danas skuvao domaću supu... ispohovao pileće belo... i pire krompir... + napravio pitu bundevaru... :heart:

Supa mu je bolja od mamine(da me mama čuje odrekla bi me se, ali jeste:mrgreen:)
Šnicle fantastične, on jak, pa ih istucao, tanke... prelepe...
Pire krompir i nije bio sjajan, jer ga nije mutio mikserom na kraju, već samo izgnječio...
Bundevara odlična... to mu uvek uspe...

Krenuli mi kući, a mm mene pita: Pa dobro ženo, na koga si ti povukla... i majka i otac ti tako dobro kuvaju... :mrgreen:
 
Veceras je bilo ovo
giro.jpg


i ovo- alva
Image.ashx
 
Poslednja izmena:
Alex, sto je dobra ova alva, njam njam...:kolac:.podseti me kad smo bili deca, mama stalno ovakvu kupovala. I sad kupim, ali onu upakovanu u cinijice. Ova tvoja je naj!

Nego ja danas malo lencarila (zbog one teme :p), a posle malo i bila vredna. Dok se kupus sa kolenicom "sam" spremao ja malo pravila pitu sa sirom. (Imam u kuci takve koji ne jedu kuvani kupus :roll:) :

Pita 004.jpg
 
veruj mi ni ovo ti ne treba,a ukusno je samo tako,al masno.

izdinstas dosta luka na tanka rebarca,krompir ogulis i iseces na kolutove tanje oko 3,4 mm
u tepsiju luk,slaninu,suva rebra,kobasicu,sta vec imas i volis,taj krompir i aleva paprika.ja stavim malo vode,pa pod foliju,kasnije skinem foliju da se zapece.

jelo mora da bude masno.ako nije,u kantu,pa pravis novo
 
isprzis dosta crnog luka i kad je gotov dodas dve,tri kasike brasna i malo aleve paprike.
Krompir iseces na krugove...poredjas dole red dva krompira,stavis kobasicu ili meso
ali ide sa kobasicom.
pokrijes sa krompirom,posolis odgore
i onda odgore stavis tu zaprsku od luka,brasna i paprike...
.pa onda pre toga sipas vode ali toliko da kobasica ogrezne u njoj....ne treba ni malo a ne treba ni do vrha.
pokrijes folijom, pa peces oko 45 minuta
malo busnens foliju da ta voda ispari i tako :D
 
za vikend imam gosta i sad, htela bih nešto lepo da spremam za doručak, ručak, večeru, slaatu, i nešto slatko i to, pa dajte neke predloge : )
svakako ću da spremim pogaču sve u krug (kako sam samo ponosna na nju, kvinis hvala ti : ) i ćabatu, možda španske pitice za večeru
za ručak ću jedan dan verovatno kvisnin čili kon karne i sad sam se razmišljala oko bokicinih šnicli, onih specijalnih, ili da ipak budu lovačke šnicle i ona egipatska salata će verovatno ići, mada ne znam, nisam pametna
 
jesam, samo nemoj čokoladni čiz kejk : ))

ne, ovo je provereno sad za vikend:lol:
super brza i mega ukusna i kaloricna cokoladna torta:D

Kore
4 jaja
8 kašika kristal šećera
4 kašike brašna
2 kašike mleka
1 kašikica praška za pecivo
4 kašike kakaa
4 kašike ulja

fil
1/2 L slatke pavlake
300 gr čokolade za kuvanje, menaz je odlicna
200gr mlecne cokolade

Preliv

2 kašike šećera
ruma po želji
2 kašike kakaa
2 dcl mleka

Priprema
1. mikserom umutiti jaja sa šećerom da bude penasto,zatim dodati ostale sastojke i pomešati lagano sa kašikom ne sa mikserom,kad se sve lepo sjedini sipati u podmazan pleh i ispeći koru,ponoviti postupak još jednom.
2. za preliv sve prokuvati i kad se kore ohlade preliti ih.
3. za fil slatku pavlaku dobro zagrejati ali ne da provri i dodati u nju čokoladu,mešati sve dok se čokolada ne istopi i fil postane gust.
4. kad se fil malo prohladi staviti koru,fil,koru, fil.
 
nemam kuglof

mada daj recept : )
al ako me opet zezenš bokice, pa se izblamiram pred gostima (ko prošli put za onaj rolat, što mu falilo jaje, platićeš mi: )
pa ja pravim bez faking jajeta :D
i vidis kakav je moj rolat
ne znam ja sta si ti radila pa zeznula
al zivota mi
meni ispadne onako kako sam ga i uslikala bez nekih peripetija i zavrzlama

:D
nego, cek da nadjem to...
pravila sam ga po receptu ove devojke
i stavila sam slicicu dole, kako je meni uspelo
umesto visanja ja sam stavila sumsko voce, i jos ga prelila odgore sa cokoladom i sirupom od visanja :D
http://www.coolinarika.com/recept/kuglof-sa-visnjama-i-cokoladom/
 
al znas sta
bolje im pravi nesto sto si vec isprobala
nego da nas vijas po forumu ako ti nesto krene naopako :)
hihi
eto ja sam mojim gostima onaj vikend pravila zelene palacinke punjene
to je bilo kao predjelo
eto to mogu da ti kazem da pravis, jer nema teorije da ti ista krene po zlu
ali ista
:)))
 
ne, ovo je provereno sad za vikend:lol:
super brza i mega ukusna i kaloricna cokoladna torta:D

Kore
4 jaja
8 kašika kristal šećera
4 kašike brašna
2 kašike mleka
1 kašikica praška za pecivo
4 kašike kakaa
4 kašike ulja

fil
1/2 L slatke pavlake
300 gr čokolade za kuvanje, menaz je odlicna
200gr mlecne cokolade

Preliv

2 kašike šećera
ruma po želji
2 kašike kakaa
2 dcl mleka

Priprema
1. mikserom umutiti jaja sa šećerom da bude penasto,zatim dodati ostale sastojke i pomešati lagano sa kašikom ne sa mikserom,kad se sve lepo sjedini sipati u podmazan pleh i ispeći koru,ponoviti postupak još jednom.
2. za preliv sve prokuvati i kad se kore ohlade preliti ih.
3. za fil slatku pavlaku dobro zagrejati ali ne da provri i dodati u nju čokoladu,mešati sve dok se čokolada ne istopi i fil postane gust.
4. kad se fil malo prohladi staviti koru,fil,koru, fil.
ček, kvinsi, ovaj recept za koru je za jednu koru, dakle to ide puta dva, za dve kore?

fil je poslednji?tj na kraju skorz? i preliv ide preko obe kore
svidja mi se što ima ruma : )
 
ček, kvinsi, ovaj recept za koru je za jednu koru, dakle to ide puta dva, za dve kore?

fil je poslednji?tj na kraju skorz? i preliv ide preko obe kore
svidja mi se što ima ruma : )

2 kore, ukupno 8 jaja i sve ono duplo iz recepta. redjanje kao sto pise/kora, fil, kora fil. preliv je za kore, njime prelivas kore da ne ostanu suve.fil kad se stvrdne, izgleda kao cokoladni preliv, tako da se ne stavlja nista preko njega. fantasticna je, jako socna i cokoladna:)
ja sam pekla u okruglom plehu, onaj 31 ili 32cm. ako peces u manjem, onda lako mozes da preseces kore na pola jer ce ispasti deblje. uglavno, ako pravis ako ja, torta ne ispadne visoka i velika, vise deluje kao kolac. uslikacu veceras kad dodjem kuci. stvarno je brzo i jednostavno, veruj mi. i nemoj da se plasis sto je fil redak, odnosno bude jako redak kad se otpi cokolada u vrucoj pavlaci. onda moras da cekas najmanje pola sta da krene da se zgusnjava.;)
 

Prilozi

  • IMAG0861[1].jpg
    IMAG0861[1].jpg
    16,3 KB · Pregleda: 14
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top