Šta kuvamo DANAS?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo ih,nisu kiflice ali...
18567517228959473691087.jpg
[/URL][/IMG]
 
Došlo vreme da se i ja ovde upišem :)

Kupila sam prokelj, pa sam guglala neke recepte, pa nisam mogla da se odlučim koji ću, pa sam štrpnula od svakog pomalo i evo šta je ispalo:

IMG_2128.jpg


Elem, u blago nauljenu tepsiju sam prostrla naseckan praziluk i šunkicu na tračice, preko skuvan prokelj i brokoli (u slanoj vosi, 5 min ključanja), pa još umuljala dinstani seckani pileći file. Rerna na 220, pečenje 10 min, pa sam prelila kiselom pavlakom umućenom sa dva jaja i malo parmezana i belog luka u zrnu, pa još 15 minuta pečenja.
Uz to, zelena salata sa prelivom od balzamika i parmezanom.
Povrćkasti dan skroz :D

Odvalila sam se koliko je dobro. Opušteno je moglo i bez piletine, ja sam je dodala jer sam mislila da će mi biti light, ali taman bi šunkica dala onaj mesnati šmek, sasvim dovoljan.
 
Pogledajte prilog 174338

Bulgur

Ovo jelo moze da se koristi samostalno ili kao prilog uz meso
Gotovo je za 15-20 min :zper:

Na maslinovom ulju proprziti praziluk,sitne kockice sveze paprike(moze i crvena),cen belog luka
zacini:so,kurkuma
dodati bulgur i naliti sa istom zapreminom vode(npr. solja bulgura,solja vode)
kuvati 10-15 min,da nabubre zrna bulgura
 
Dal bi neko bio ljubazan da mi objasni kako se pece pile sa krompirom? :)

Ako mislimo na isto, krompir ogulim i isečem na manje komade, pile operem, nauljim i jedno i drugo, malo vegete,
sve lepo promešam u tepsiji, pokrijem folijom i u rernu na nekih 180 stepeni.
Posle sat vremena izvadim, skinem foliju, i vratim u rernu na još pola sata, da se fino zapeče.


Ako su samo komadi pileta, a ne celo, onda ponekad stavim i u kesu za pečenje... isti postupak, krompir, začini, piletina,
kesa se zatvori, probuši se par rupica, i u rernu... samo se onda kraće peče
 
Dal bi neko bio ljubazan da mi objasni kako se pece pile sa krompirom? :)

najjednostavnije je u kesu ubaciti i pile i krompir, samo prepolovljen, može malo uljem da preliješ ako voliš masnije, a može i bez ulja, pile pusti masnoću, mada moji vole moču...živi nisu ako ne topkaju tako da je bolje da ima više masnoće, predhodno i pile i krompir izvegetiraš i dodaš još neke začine koje voliš...zatvoriš kesu, pa u tepsij pa jedno sat vremena u rernu na 180 stepeni. Meni pile i u kesi dobije lepu koricu (možda je i do rerne jer ima neke silne opcije..) a ako neće može petnaestak minuta pre kraja da iscepaš kesu da se pile direktno peče

takođe, može i da se pile natakne na pivsku flašu do pola ispunjenu vodom pa u tepsiju pa u rernu...ali tada mora posebno krompir...
 
napravila sam neko mutant-jelo,od svega sto mi se naslo u frizu..u vatrostalnu ciniju sam naredjala sledece-obaren krompir i sargarepicu,paradajz za kuvanje koji sam ukuvala sa belim i crnim lukom,malo soli,przenu slaninicu i malo sira,i to izmesala,dodala malo origana,eno ga sad se pece,ko prezivi pricace.
 
Hvala:)
Uradicu ovako kao sto je Shushu objasnila sa folijom. Celo pile je.
Nemam te kese, nikad nisam sa tim radila. Videla sam neke slike bataka iz kese, ali mi se ne dopada kako izgleda. Nekako raspadnuto.

Trojanka ako si mislila na piletinu koja se stavi u one kese sto se dobiju zajedno sa zacinima za pecenje,mogu ti reci ispadne FENOMENALNO.Ono stavis piletinu u kesu sipas zacin protreses i peces..super je..
 
Ja za danas napravila sarme , eno krčakju se , samo se nadam da će stići na vreme :(

Inače za zaslađivanje imamo keks tortu :)

nale001.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Što se keks torte tiče veruje da svi znate jer je najprostija, ali sam htela da kažem da kada kuvam puding od čokolade koji po meni , a i ukusu moje dečice , nije nešto baš ukusan poput onog od vanile, ja zato zajedno sa njim skuvam i puding od slatke pavlake i pri karju dodam čokoladu 100g a kada sklonim sa vatre i jednu kašiku meda.Kada se ohladi i ubaci margarin bude baš onako bogat fil na ukusu , čak ispadne lepši od vanile same.
 
juce sam izdominirala
gosti su bili zadovoljni klopom
lepo smo se naruckali
za prilog je bio pire kromir i kiseli kupus (nisam htela da komplikujem, a i bili smo vec gladni, pa da pozurim :D )
znaci, pravila sam zelene palacinke (Šrekčinke) i urolala ih sa vajkremom i stisnjenom sunkom
i snicle pekla u sosu od piva
videcete kako izgledaju ispecene a kako na preseku moje šrekčinkice ;) a slika snicli je it tiganja, jer nisam stigla da slikam u tanjiru
posto smo bili jako gladni i odma navalili :)


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 
molim te ostavi recept za te zelene palacinke,izgledaju zanimljivo..
oki doki :)
originalno ide ovako :
350g spanaca
2-3 dcl vode
2 dcl mleka
350g brasna
1 jaje
so, 2 kasike ulja

spanat isecete na tracice i prokuvate ga, ocedite i usitnite, napravite kao pire od njega
izmesate jaje, so, ulje, pola kolicine mleka, dodate pire od spanaca, ujednacizr smesu i postepeno dodajete brasno i ostatak vode i mleka, Pecete ih malo deblje nego obicne palacinke i punite ih po zelji kasnije
kombinacije zavisno od vasih zelja i maste :)

e sad
ja uzmem onaj frikomov u briketima spanac, pa ne moram da ga seckam i pasiram, samo ga prokuvam malo
i to je 400 g spanaca
i uvek dodam jos malo mleka i vode
to vec procenite sami :)
eto :)
 
Poslednja izmena:
Gledao sam sinoć (po peti put) Swordfish, sa Travoltom i Hali Beri (ufh, kakve grudi!). Da li je iko, nakon Groznice subotnje večeri, mogao da zamisli Travoltu kako žuri u diskoteku "Bezistan" i usput jede gulaš u lepinji iz Skadarlije? Naravno da nije. Zavideli smo mu ne samo zbog toga što je živeo u Bruklinu, a ne na Novom Beogradu, već i zato što je jeo picu kad god to poželi i na svakom ćošku, a ne kao mi, jednom mesečno u Proleterskih Brigada.

Pizza "Serbiana"

Sastojci

Gotova pica iz samoposluge

Priprema

Ubaciti picu u rernu na 20 minuta.

Sedamdesetih godina prošlog veka, reč "pica" ušla je u tinejdžerski rečnik na velika vrata i postala standardna mera adolescentske elokvencije i duhovitosti. Prva picerija u Beogradu otvorena je na potpuno neočekivanom mestu - Pod lipom. Neko se setio da u suterenu ovog bastiona kuvanih jela i kiselog vina zalepi na zid tapison, i tu prodaje pice. U ponudi su se našli italijanski specijaliteti basnoslovnih imena: "fungi", "kvatro stađone" i "margarita". Među njima se - čisto da Italijani ne pomisle da su najpametniji na svetu - našao i jedan domaći specijalitet pod nazivom "pica Srbijana". Reč je o ideji da se testo, umesto sirom, pospe kajmakom, a umesto peperonija da se nareže užička pršuta. Odozgo, za ukras, išlo je par feferona. Ako se to čudo još i savije, onda dobijamo "picu Opanak".
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas jela ovo
http://4.***************/_WiYca0MKfTU/SuC3KY60p9I/AAAAAAAAA1E/6bKVnYJ9WEQ/s400/%CE%A3%CE%BF%CF%85%CF%80%CE%B9%CE%AC+1.JPG
cea3ce9fcea5cea0ce99ce911.jpg

mnogo je ukusno
al' sad kad vidim sliku,nesto mi se prevrce u zelucu :confused:
Necu vise da gledam slike morskih stvorenja koja su mi ukusna.

Nisam ja kuvala,a nemam ni sliku kako izgleda jelo,nestalo je neverovatnom brzinom :)
 
Hleb sa lanenim semenkama

Hleb pecem u plehu dimenzija 13/32cm.
Mozda ce biti neobicno ali ja kod recepta hleba uvek polazim od vode a kolicinu brasna mogu samo opisno da dam.

U 2 dl mlake vode istopiti 1 kasikicu secera(meda,jecmenog slada,ko sta voli)
10-15 gr svezeg kvasca i 3-4 kasike brasna,sve umutiti i ostaviti da nadodje15-20min).
Dodati 1 kasikicu soli,3 kasike lanenih semenki,kasiku nekog ulja(ja koristim maslinovo)i umesiti mekano testo.

U ovom hlebu na slici je korisceno meko psenicno brasno(belo i integralno u odnosu 4:1).Sto je veci deo integralnog brasna hleb ce biti gusci i tvrdji.

Testo pokriti platnom i preko staviti neku vecu najlonsku kesu da se zadrzi vlaznost povrsine testa.Za 1 h bi trebalo da udvostruci zapreminu.Tada ga blago premesiti i prebaciti u pleh.Pokriti ga na isti nacin i nakon 30-40min ga premazati mlekom i staviti u prethodno zagrejanu rernu .Peci ga na 220 C oko pola sata.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top