Šta kuvamo danas 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pitaj one što donose prepeličija jaja na pijacu, ili pozovi uzgajivačnicu, ima ih dosta na netu, pa se raspitaj. A šta će ti to, one imaju 200 gr kad su žive, a očišćene malo više od 100 gr.

ma za tvorove i macka : )
pitacu na pijaci, mada te su pune koncentrata...
dobijemo mi ponekad iz eko uzgoja par komada
hranjenih psenicom i travkama, al to je rijetko
pa sam kontala mozda negdje ovdje ima za kupit
 
I aj pravim sa grizom i jabukama i ml. orasima, i bude vlažan. A testo pre sipanja u tepsiju bude malo gušće od mase za palačinke.

Daaaaa..to je taj kolac..i sa jajetom i mlekom, i vise jabuka

mnogo volim taj kolac, kad se sve smucka u jednu posudu ,izmesa i ispece...

- - - - - - - - - -

Nina, salata sa cim sve :D?
Hocu i ja uvece za klopu da pravim nesto sa lignjama: )

 
Bila je pileća supa i pilav, a sada pravim štrudlu s makom po ovom receptu http://www.coolinarika.com/recept/966791/ U toku je odmaranje. Obrazuju se rolati, pa se premažu žumancetom, pa se posle 15 minuta premaže opet žumancetom, pa posle 10-ak minuta belancetom, pa se onda odmara sat vremena na sobnoj temperaturi. E živa nisam da vidim kakav će efekat proizvesti to premazivanje na 15 minuta.
 
Bila je pileća supa i pilav, a sada pravim štrudlu s makom po ovom receptu http://www.coolinarika.com/recept/966791/ U toku je odmaranje. Obrazuju se rolati, pa se premažu žumancetom, pa se posle 15 minuta premaže opet žumancetom, pa posle 10-ak minuta belancetom, pa se onda odmara sat vremena na sobnoj temperaturi. E živa nisam da vidim kakav će efekat proizvesti to premazivanje na 15 minuta.

odavno nisam radila strudlu. imala sam slican ili isti recept. (moram ga naci:))super je.obicno sam radila jednu veknicu sa makom a drugu sa orasima.
 
KOLAČ OD KOKOSA I ORAHA
SASTOJCI ZA KORU:7 bjelanjaka, 200 gr šećera, 200gr mljevenih oraha, 50gr brašna,
FIL: 7 žumanjaka, 2 pudinga vanilija,150gr.šećera,7,5 dl mlijeka, 150gr.maslaca, 100gr.kokosovog brašna 100 gr.tamne čokolade.
PRIPREMA: Za koru umutiti snijeg od bjelanjaka,dodati ostale sastojke i ispeći.(tepsija 20x35)koru peci na 180 stepeni oko 25 min.
Za fil: Skuhati u mlijeku umučene žumanke,puding i šećer. Prohladiti fil i umutiti maslac u fil. Podijeliti fil, pa u prvi dio dodati kokos, a u drugi čokoladu. Redjati: kora-kokos krema-čokoladna krema.cijeli kolac obilno posuti kokosovim brašnoma.
 
Znaci zakljucak je : previse brasna na tu kolicinu jabuka :D.

Ево рецепта за Дууууусицу:

Умуте се следећи састојци:

1 шоља гриза
1 шоља млека
8 наренданих јабука
1 шоља шећера
1 шоља млевених ораха
2 јаја
1 шоља уља
2 прашка за пециво
грожђица по укусу.

Умућене састојке (без панике иако је житко) преспеш у тепсију и заборавиш у рерни на 180-200 степени (шалим се, али пече се дуго).

Кад се испече, поквариш глазуром од чоколаде.

(Шоља је шоља за чај, да не буде забуне).

И ето сочног колачића, пријатно!
 
Poslednja izmena:
Ево рецепта за Дууууусицу:

Умуте се следећи састојци:

1 шоља гриза
1 шоља млека
8 наренданих јабука
1 шоља шећера
1 шоља млевених ораха
2 јаја
1 шоља уља
2 прашка за пециво
грожђица по укусу.

Умућене састојке (без панике иако је житко) преспеш у тепсију и заборавиш у рерни на 180-200 степени (шалим се, али пече се дуго).

Одозго поквариш преливом од чоколаде.

(Шоља је шоља за чај, да не буде забуне).

И ето сочног колачића, пријатно!
Probacu i ja. :)
Ali cu sa jabukama bez cokolade, stavicu karanfilic i cimet.
A probacu isto to testo sa makom i gore glazura. Kontam da ce valjati :heart:
 
Probacu i ja. :)
Ali cu sa jabukama bez cokolade, stavicu karanfilic i cimet.
A probacu isto to testo sa makom i gore glazura. Kontam da ce valjati :heart:

Варијације на тему су увек добродошле.

А мени она глазура од чоколаде баш даје посебан шмек, пробај!

И мало сам прецизирала рецепт, онако је испало као да чоколаду стављаш док се пече.

Ради се о глазури на крају, извињавам се.
 
Bila je pileća supa i pilav, a sada pravim štrudlu s makom po ovom receptu http://www.coolinarika.com/recept/966791/ U toku je odmaranje. Obrazuju se rolati, pa se premažu žumancetom, pa se posle 15 minuta premaže opet žumancetom, pa posle 10-ak minuta belancetom, pa se onda odmara sat vremena na sobnoj temperaturi. E živa nisam da vidim kakav će efekat proizvesti to premazivanje na 15 minuta.

Pa ono premazivanje nije dalo neke pozitivne rezultate, osim da je brže uhvatilo, kako da kažem, počelo da gori. Jesam ja brzo stavila foliju, ali mislim da toj štrudli nikakvo premazivanje nije bilo potrebno. Ja imam odličan recept od svekrve, gde kaže da se zamrzne margarin pa narenda preko tih štrudli, to mu da mekoću i sočnost. Ali dobra je, da ne ispadne sad da ne valja.






a ispalo je malo, pola štrudle i sa orasima:

 
Ћуфтице у парадајз сосу и макаронице као прилог.

Дете тражило, супруг воли, сви срећни - сви задовољни.

А ја нећу провести више од пола сата за шпоретом :klap:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top