Šta kuvamo danas 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
BArdan, ja ćevape (sama ih mesim i pravim sa začinskim biljem) i paaaaprike sirove mesnate srvene(joj koliko ih volim :zaljubljena.) imam i domatji paradajz..

što se tiče friteza..šporeta..sudopera i sl.. SIRĆE je zakon! Džezve "progledaju" ..skida i kamenac..
stavljam nerazblaženo sirće da vrije..pa zalijem površine i malo se protrlja
 
ma ne...sve je ok ...
problem je u meni, jedem samo kremasto-filaste kolače ;)
iskreno , više volim da pravim ono što ne jedem , lakše je sa kilogramima

Moj muž više voli kolače ovog tipa, a meni je lakše da ih spremim. :mrgreen: On bi svaki dan jeo nešto slatko, tako da stalno pravim muffine i te "suvlje" kolače.

I jede tako kao prasence :lol: a ima idealnu liniju. Ja ipak moram da pazim, kao i sve žene. :sad2:

Juče sam pravila moju verziju musake od tikvica. U fil sam stavila 500 gr mesa i 200 gr integralnog pirinča. Za preliv jedno jaje i jedno belance, sa malo mleka. Bilo je vrlo ukusno, imali smo i gosta na klopi, pa smo sve za ručak smazali. Ja bez hleba, ofkors. :mrgreen:




Za muža i gosta dezert, mramorni kolač ;)

 
mesanasalata.jpg


kupio sve za mesanu zimsku salatu, ono sve seckano.

mozda okacim sliku kad napunim tegle
 
Poslednja izmena:
u bre,al si ti neko zlopamtilo :)
dobro bre rekle ti zene da da je to luk i voda,pa nije mislila da ce te to toliko povrediti,domacica bar nije zajedljiva,nije to rekla u losoj nameri
sta ja da kazem ,meni pre dve godine ovde rekli da imam pedeset,pa smo zivi :sad2:
kuvaj,i uzivaj i pisi i kaci
samo se opusti
 
xella,ode mi pola reputacije..ne znam koliko je pisalo,nema veze,htedoh reci da sam mislila da si srednjoskolka po onoj frizuri,a ti prava domacica:)

Hvala, hvala trudim se :rumenka: Dobra je i frizura, nego ja nisam navikla, pa sam izdramila.:malav: Mada, u pravu si, izgledam dosta mlađe sada. Misle ljudi da imam 15-16godina ;) Super mi je to skroz :aha:

P. S. Danas za ručak kuvam ječam (geršlu) sa suvim mesom i krompirićima. Jelo koje je moja baka :heart: spremala najfenomenalnije na svetu! Posle ću da stavim slike. Možda bude nešto i za dezert, oraspoložila si me sada :D :cmok2:
 
Za ručak kupus sa svinjskim mesom od juče i pire krompir.
Ko ne jede kupus ima današnji pire i jučerašnje ćufte u sosu.
Voćni kolač sa šljivama za danas.
Ovde sam više da podelim ovaj recept sa vama.


Pravila sam Grčko pecivo ( ne znam zašto ga tako zovu kad nema veze sa njihovom kuhinjom)
- 500 ml toplog mleka
- pola kockice kvasca
- prašak za pecivo
- vanilin šećer
- 3 kašike šećera
- 1 kašika soli
- 1 šoljica ulja (kafena)
- oko 1 kg brašna
Umestiti testo i ostaviti da odstoji. Premesiti tri puta.. Razviti koru debljine prsta i čašom vaditi pogačice (ja sam malo tanju koru razvukla)
U svakoj pogačici napraviti udubljene u koje se stavlja sir i sitno seckana šunka. Okolo premazati žumancem i posipati susamom.
Kod mene u receptu stoji- pleh premazati margarinom a ostatak se isecka i rasporedi po plehu.
Peći 10 min na 220 stepeni.
Pošto ja pečem na papiru za pečenje, samo sam malo razbacala margarin.
Najbolje kod ovog peciva je da je lepo i sutradan
(pravila sam pola mere i puno je pogačica ispalo)
IMG_0750.jpg

ne zaboravite susam preko , kao ja
 
Poslednja izmena:
E bre ljudi, vi otvorili novu temu, a ja se pitam kako to nedelja, a niko ništa ne kuva. Kad pogledam teme koje pratim, a ona zaključana.
I tako evo i mene ovde sa zakašnjenjem, ali nikad nije kasno.

Xella, super ti taj ručak, ko stena u tanjiru. Daj recept za te kolače. Mislim da bi se moja ćerka raspametila. Kokos i čokolada... kud ćeš lepše. (Ja ne volim kokos, ali pravim).

Danas prebranac i kobasica, ko George juče. Iščitala ja temu od početka, zavirila svima u lonac, da znam ko je šta kuvao.

Bokice, šta si ti ono pravila s urmama?

Gde kupujete mast, u kolikim pakovanjima i pošto?
 
Poslednja izmena:
Za ručak kupus sa svinjskim mesom od juče i pire krompir.
Ko ne jede kupus ima današnji pire i jučerašnje ćufte u sosu.
Voćni kolač sa šljivama za danas.
Ovde sam više da podelim ovaj recept sa vama.


Pravila sam Grčko pecivo ( ne znam zašto ga tako zovu kad nema veze sa njihovom kuhinjom)
- 500 ml toplog mleka
- pola kockice kvasca
- prašak za pecivo
- vanilin šećer
- 3 kašike šećera
- 1 kašika soli
- 1 šoljica ulja (kafena)
- oko 1 kg brašna
Umestiti testo i ostaviti da odstoji. Premesiti tri puta.. Razviti koru debljine prsta i čašom vaditi pogačice (ja sam malo tanju koru razvukla)
U svakoj pogačici napraviti udubljene u koje se stavlja sir i sitno seckana šunka. Okolo premazati žumancem i posipati susamom.
Kod mene u receptu stoji- pleh premazati margarinom a ostatak se isecka i rasporedi po plehu.
Peći 10 min na 220 stepeni.
Pošto ja pečem na papiru za pečenje, samo sam malo razbacala margarin.
Najbolje kod ovog peciva je da je lepo i sutradan
(pravila sam pola mere i puno je pogačica ispalo)
Pogledajte prilog 256089
ne zaboravite susam preko , kao ja

Maro draga, a sto vanila aroma u slano pecivo?! :eek:
 
Браво, народе, баш сте ислустративни :клап-клап:
Moj ručak je u potpunosti uspeo. Karađorđeve su fantazija, a pravila sam rolate sa makom, sa kupovnim korama. Sve u svemu, za dva sata ručak gotov.

БаЧи тај рецепис за Карађокину шницлу. Фантазија Карађокина.

Ниш, ја сам морао да похујем карфиол преко викенда иначе бих црко лол..па кад сам се са тим мајао, онда и једни карф. Ћорбицу.
И спанаћ сам правио и шницле, од мене-свака ми част лол.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top