Šta kuvamo danas 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
vec sam pislala da sam kupila mast,nikad je ranije nisam koristila
od kad kuvam na masti,deca se razvalila od jela,sve im je ukusno
koja je sad teorija aktuelna,jel zdravija mast,il ulje?
Па кажу да у салате иде уље, а за све остало мас'.
А и стари људи су презирали зејтин и маргарин јер су се користили само у време немаштине, или грубље речено маст и путер су газдачки, а зејтин и маргарин сиротињски.
 
Poslednja izmena:
Mi kuvamo na masti, jer ko bi nama ulja najamio. :sad2: Ovako, pokoljemo svinje, istopimo mast, jedemo čvarke, i tako...Lepi smo i debeli, a čini mi se i zdravi.

Nego, danas sam kuvala pečurke i mesila taljatele, i pravila neki kolač sa jabukama, i sve smo izeli, kao da smo iz tamnice pobegli. Sutra ćemo da pravimo karađorđeve ali od ćurećeg belog, preključe smo poklali tovne ćurke. A nisam smislila kakve ću kolače praviti. :think:
 
Mi kuvamo na masti, jer ko bi nama ulja najamio. :sad2: Ovako, pokoljemo svinje, istopimo mast, jedemo čvarke, i tako...Lepi smo i debeli, a čini mi se i zdravi.

Nego, danas sam kuvala pečurke i mesila taljatele, i pravila neki kolač sa jabukama, i sve smo izeli, kao da smo iz tamnice pobegli. Sutra ćemo da pravimo karađorđeve ali od ćurećeg belog, preključe smo poklali tovne ćurke. A nisam smislila kakve ću kolače praviti. :think:

i tjurke si ranila....:rida:
usvoji meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....:flert:

kako volem tjurkavo mesoooooooooo...:zaljubljena:
 
Jeste mangulica svinja, al joj nisu lepi čvarci kao od nemangulice. :D Možda tako i mast.
А па знаш оно на крају кад у котлу остану само чварци па их прелијеш млеком!!!:zaljubljena:
Зими врући чварака и ладанА кисела купуса, лети врући чварака и црнА лука!:super:
А за леба и мас' сам написао.
 
Smoki jesi li ikad prala fritezu od ulja ? Ako jesi, znaš koliki je to kuluk. E sad, ista ta friteza kada se koristi sa svinjskom mašću se opere iz prve bez mnogo muke, jedino što mast ne moža da se koristi toliko puta kao ulje jer počne da se peni. A o ukusu, ne raspravljam, neuoredivo je lepše na masti.
 
Па кажу да у салате иде уље, а за све остало мас'.
А и стари људи су презирали зејтин и маргарин јер су се користили само у време немаштине, или грубље речено маст и путер су газдачки, а зејтин и маргарин сиротињски.

....dugo sam kuvala na masti, posle jedne situacije kad mi se prosulo ulje po ringli i nikako da se oriba kako treba sve se nekako
prosto plastificiralo...a mast samo sagori.....i nisam imala problema ni sa holesterolom niti kilazom, a ni ukucani....

...cinjenica je da je na masti sve ukusnije, i dalje tvrdim da nista nije do masti kao sto se tvrdi vec do kolicine masnoce koja se stavlja, pa bilo
da je biljnog ili zivotinjskog porekla.....pa ni maslinovo ako se sipa vise nije zdravo...
 
Ja juce skuvala corbu od bundeve,pojela 3 puna tanjira iste ali morala da putujem odmah posle toga i tek sad stavljam slike
Fotografija0043-1.jpg

Super je , jescu je cesce , hvala svima koji su podeli recepte
 
ma znam bre da je svinja,isla sam u zasavicu da ih gledam :)))
nego mislila sam obicna mast
nisam nikad stavljala beli luk,ja samo so i alevu papriku
Мас' ко мас'...нпр и дурок(црвено америчко свињче са паром ребара више него остале свиње)има специфичан шмек масти, али опет алева и бели лукаЦ.
Мангулица код старијих вепрова има зрнасту структуру сланине.
 
Jeste mangulica svinja, al joj nisu lepi čvarci kao od nemangulice. :D Možda tako i mast.
molim te reci na koju foru ostaju cvarci onako zilavi?znaci ne da propadne zub onako i da se istopi nego bas da se mora zvakati..takve volim a retko ko ih ima..cak ono probam sa vrha i nadje se poneki al jedva u tragovima pa se razocaram sto se dzaba ponadao da je svaki takav
 
mene zanima nešto
ako neko od vas može da pomogne
kako da osušim crvene paprike za punjenje ...onako kao listiće
vence sam videla i ustanovila da su te paprike krive
meni trebaju za punjenje tokom zime a znaju da budu jako skupe
 
nova tema :D
danas kupus a za one koji ne jedu kupus, špagete i ćufte u sosu
i kolač, Brzi Gonzales, koji je ostavila xella
meni je malo suvkast, mojima ne smeta

Ne bi trebalo da je suv kolač... Da nisi nešto pogrešila u receptu? Možda si duže pekla, ne znam...

Danas sam pravila Mramorni kolač, on je suvlji, kao kuglof, a ovaj Brzi gonzales je dosta mekši, takvo je testo, a ima i preliv...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top