Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za supu su ako su matore. Mi u proleće kupimo divlje piliće. Ne tovne. Kokoške ostavimo da idu po dvorištu i nose jaja (to su ona domaća, vrlo cenjena na pijaci) a petlove pokoljemo. Ostavimo samo nekoliko, a ostale u zamrzivač. I onda to meso nije tvrdo, od tih mladih petlova, nego kada se izdinsta, sve se lepi za prste.
 
Za supu su ako su matore. Mi u proleće kupimo divlje piliće. Ne tovne. Kokoške ostavimo da idu po dvorištu i nose jaja (to su ona domaća, vrlo cenjena na pijaci) a petlove pokoljemo. Ostavimo samo nekoliko, a ostale u zamrzivač. I onda to meso nije tvrdo, od tih mladih petlova, nego kada se izdinsta, sve se lepi za prste.

ma kazem ti, ova koka je bila dedino godiste
matora, matora :)
 
zaostajem sa svim temama, pa i sa ovom, zahuktalo se u real-u :)
ne stizem da ispratim koliko kuvate, svaka cast
samo sam slike pogledala i poneki post procitala
evo mog jucerasnjeg rucka, neispeglanog stolnjaka i mog odraza u kasici :D
recept ne treba, sto ljudi, sto recepata za bolonjez sos ;)
reci cu samo da je spreman 1,5 do 2 sata
danas, posna pizza, slika mozda kasnije
 
zaostajem sa svim temama, pa i sa ovom, zahuktalo se u real-u :)
ne stizem da ispratim koliko kuvate, svaka cast
samo sam slike pogledala i poneki post procitala
evo mog jucerasnjeg rucka, neispeglanog stolnjaka i mog odraza u kasici :D
recept ne treba, sto ljudi, sto recepata za bolonjez sos ;)
reci cu samo da je spreman 1,5 do 2 sata
danas, posna pizza, slika mozda kasnije

Mislim Bems,...kako si mogla neispeglan stolnjak da slikaš:dontunderstand: :mrgreen:
 
jelena, vec sam pisala, kupila sam moulinex pekaricu i zadovoljna sam
raspon cena, kada sam ja kupovala je bio od 5000 do 25000din(a bilo je relativno skoro)
moja je negde na sredini sto se cene tice
sve je vec napisano, samo bih dodala, da na mojoj brzi programi rade odlicno i hleb se dobro dize
najkraci je oko sat i 20 minuta
 
jelena, vec sam pisala, kupila sam moulinex pekaricu i zadovoljna sam
raspon cena, kada sam ja kupovala je bio od 5000 do 25000din(a bilo je relativno skoro)
moja je negde na sredini sto se cene tice
sve je vec napisano, samo bih dodala, da na mojoj brzi programi rade odlicno i hleb se dobro dize
najkraci je oko sat i 20 minuta

daj oznaku...mozes i na pp
ja sad u metrou videla neku moulinex i neku gorenje...moulinex mi se svidela kako izgleda
a gorenje je duplo jeftinija
jedino sto sam za gorenje na nekim forumima citala sve neka negativna iskustva
 
nista, samo raw :mrgreen:

ihihiih.png
 
daj oznaku...mozes i na pp
ja sad u metrou videla neku moulinex i neku gorenje...moulinex mi se svidela kako izgleda
a gorenje je duplo jeftinija
jedino sto sam za gorenje na nekim forumima citala sve neka negativna iskustva

postavicu ovde, ako jos nekog zanima, oznaka je OW 3022 i koliko vidim, sad je malo jeftinija :)
takodje sam listala razne forume i odlucila da kupim ovu
nemam je dugo, pa ne mogu bas da garantujem, ali za sada sam zadovoljna
moulinex_3022.jpg
 
Za supu su ako su matore. Mi u proleće kupimo divlje piliće. Ne tovne. Kokoške ostavimo da idu po dvorištu i nose jaja (to su ona domaća, vrlo cenjena na pijaci) a petlove pokoljemo. Ostavimo samo nekoliko, a ostale u zamrzivač. I onda to meso nije tvrdo, od tih mladih petlova, nego kada se izdinsta, sve se lepi za prste.
Ђеноцајд, ђеноцајд....:rida:
 
Za supu su ako su matore. Mi u proleće kupimo divlje piliće. Ne tovne. Kokoške ostavimo da idu po dvorištu i nose jaja (to su ona domaća, vrlo cenjena na pijaci) a petlove pokoljemo. Ostavimo samo nekoliko, a ostale u zamrzivač. I onda to meso nije tvrdo, od tih mladih petlova, nego kada se izdinsta, sve se lepi za prste.

Moja baka na selu to zove 'petletina' :lol:
 
Te trčeće kokoške su divlje, nisu hibridne, one što kao navijene samo kljucaju hranu. Tovni pilići imaju sasvim drugačiji ukus (a i građu) od tih trčećih.
Има једна оријашка раса из 19. века, кажу да је то последњи бројлер пре савремених бројлера(моје сада 4,5 годишње кћери су то прошле године звале ,,бојлери":eek::rotf:)и зове се гигантски Њу Џерси.
Одгаја се као и остала обична полудивља живина, на дворишту, где боба шта стигне али са мало преко годину дана достигне око 6кг коке и 9кг момцови.
Ја сам их набавио на изложби живине у НС-у, а сваке године купим или заменим по два петла да освежим крв.
Укусне су, али и украс дворишта, свако ко дође, а није их видео до сада не скида поглед с њихА!
 
Ja definitivno moram da opet vodim racuna sta jedem... jer mi ss dete osulo od moje brze hrane... :(
A taman sam mislila kad se porodim mocicu sta hocu... a zaboravila za dojenje...

Dorucak bio jogurt, caj, plazma keks i par zalogaja muzevog okrajka od bureka(to u podne, tad doruckujem)
Rucak domaca supa sa domacim rezancima, raasturam kako dobro kuvam supu u zadnje vreme a mama mi umesi domace rezance, elem supica sa sargarepom, peceni batak i pileca dzigerica + jogurt opet
uzina:jabuka
vecera: kuvani kukuruz + cinija griza

i najgore od svega jos sam gladnaaaaaaa ...!!!! Pa sta vise da jedem!!!! Jojjjj
 
Ja definitivno moram da opet vodim racuna sta jedem... jer mi ss dete osulo od moje brze hrane... :(
A taman sam mislila kad se porodim mocicu sta hocu... a zaboravila za dojenje...

Dorucak bio jogurt, caj, plazma keks i par zalogaja muzevog okrajka od bureka(to u podne, tad doruckujem)
Rucak domaca supa sa domacim rezancima, raasturam kako dobro kuvam supu u zadnje vreme a mama mi umesi domace rezance, elem supica sa sargarepom, peceni batak i pileca dzigerica + jogurt opet
uzina:jabuka
vecera: kuvani kukuruz + cinija griza

i najgore od svega jos sam gladnaaaaaaa ...!!!! Pa sta vise da jedem!!!! Jojjjj
ne valja ti cicak vecera,previse skroba
a sta da jedes ne znam i ja sam stalno gladna :(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top