Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja definitivno moram da opet vodim racuna sta jedem... jer mi ss dete osulo od moje brze hrane... :(
A taman sam mislila kad se porodim mocicu sta hocu... a zaboravila za dojenje...

Dorucak bio jogurt, caj, plazma keks i par zalogaja muzevog okrajka od bureka(to u podne, tad doruckujem)
Rucak domaca supa sa domacim rezancima, raasturam kako dobro kuvam supu u zadnje vreme a mama mi umesi domace rezance, elem supica sa sargarepom, peceni batak i pileca dzigerica + jogurt opet
uzina:jabuka
vecera: kuvani kukuruz + cinija griza

i najgore od svega jos sam gladnaaaaaaa ...!!!! Pa sta vise da jedem!!!! Jojjjj
Сланину, засићује, а пошто дојиш с неком лаком салатом, ротквице, цвекла, краставац...
 
Pa dajte ideju? Pomozite!
Пробај кокице на путеру.:zaljubljena:
Баш је било у вестима крстарице да су кокице најбогатије антиоксидансима(и до 5 пута више од тамо неког броколија!), засићују, а уз њих можеш и пиво, или хладан свеже цеђен сок од јабука.
После, ујутро поједеш ту пулпу(из фрижидера, наравно) са медом!:super:
Е да шаку, па и две бадема!
Рекла си да их волиш!
 
kod mene u kuci za dojenje se pilo pivo
Pa ti sine mico kad budes dojio, ti cepaj pivo.
salatu i kajganu
salatu i tunu
salatu i parce mesa od rucka
umesto te otužne užine u vidu voća, radije uzmi 10, 15 lešnika

pitanje je šta ti je cilj
Tunu iz konzrve? Ne znam koliko je pametno

Kajganu jedem ali ne mogu i ne smem svaki dan.
Lesnike kao i kikiriki su mi rekli da ne jedem(mada ja uzmem ponekad ali trebalo bi mi 300g da se zasitim)

Kako mislis sta mi je cilj? Objasni pitanje
 
ja sam majka nemajka
ne verujem u instituciju da ono sto ja jedem smeta bebi
jel sam brate ljuto, slano, kiselo, jela sam sve i pila litre kk i boze
i oba deteta su odrastala normalno, bez nekih grceva, nervoze, placa ,alergija
i rano su počeli sve da jedu uz dojenje
i nikad ih nisam drzala da podriguju - jesam probala par puta pa pošto nisu zaključila sam o da je podrigivanje precenjeno
i nikad nisu bljuckali i balavili
ali jesam ih uspavljivala u rukama
i jesam kuvala sa njima u jednoj ruci
i jesam prostirala pelene držeči ih u naručiju
i jesam prihvatila da se danju malo ili nimalo spava

očigledno sam dobila bolju decu no što po nekim autorima takvih priručnika o ishrani zaslužujem:heart::heart:
 
Cilj mi je da dojim dete a da mu ne iskacu osipi?
Cu da smrsam a dete mi sisa, pa nisam skrenula sa pameti. bas mi se fucka za liniju. imam ceo zivot da je dovodim u red a beba mi samo sad sisa... a i mrsavija sam sad nego ppre porodjaja.
nemoj cicak zezati,znam da nije tema,al vazno je i da smrsas i da beba bude zdrava
ako se nagojis sve kao radi dojenja,posle ces biti isfrustrirana,a kg se tesko skidaju
i zaista se moze jesti zdravo i za tebe i za njega,a da ipak ne jedes plazme i ostale slatkise
 
Cilj mi je da dojim dete a da mu ne iskacu osipi?
Cu da smrsam a dete mi sisa, pa nisam skrenula sa pameti. bas mi se fucka za liniju. imam ceo zivot da je dovodim u red a beba mi samo sad sisa... a i mrsavija sam sad nego ppre porodjaja.

a ok, to ne znam, ja sam mislila da želiš da smršaš
informiši se o inflamatornoj hrani, to jest onoj koja vodi do inflamacije koje se ispoljavaju u osipima

i pokušaj da prečistiš ishranu, što više sveže i što manje prostih šećera.
 
a ne presnu

glasam za pančetu
Астерикс и Обеликс лове само праве галске вепрове и хасају само пресни сланину, јел видиш как'и су, а?
Ми једемо 6 дана седмично пресно, а недељом иде бачки ручак обичан.
Отуда ја често спомињем пресну сланину, пресно млеко, пресна јаја итд...
 
nemoj cicak zezati,znam da nije tema,al vazno je i da smrsas i da beba bude zdrava
ako se nagojis sve kao radi dojenja,posle ces biti isfrustrirana,a kg se tesko skidaju
i zaista se moze jesti zdravo i za tebe i za njega,a da ipak ne jedes plazme i ostale slatkise

Pa jel plazma goji?

Mene ubija eirokrem. plazma mi je kao dijetalni slatkis... ahahah..
Evo danas nisam ni liznula eurokrem, videcemo kako cu noc pregurati... budem gladna kao vuk...

A jos me babe natripovale da necu imati mleka ako ne jedem pa sve trpam u se kao prase...
Naravno da ne bih da se ugojim ali nije mi ni moja linija bitna od deteta... lako se smrsa...
 
Cilj mi je da dojim dete a da mu ne iskacu osipi?
Cu da smrsam a dete mi sisa, pa nisam skrenula sa pameti. bas mi se fucka za liniju. imam ceo zivot da je dovodim u red a beba mi samo sad sisa... a i mrsavija sam sad nego ppre porodjaja.

Nemam bebu ali mi je baka bila pedijatriska sestra i radila 35 godina u jaslicama pa se sećam da je govorila da majka u periodu dok doji bebu ne jede ništa što izazaziva alergije, tipa jagode, orahe, kikiriki i sl.
Taj keks ti baš i nije pametno rešenje. Čist ugljeni hidrat, ne donosi ni tebi ni bebi "dobre kalorije"
Varijanta slanina+jaja je ok, ako još ubaciš i paradajz ili krastavce ili čašu kiselog mleka (ili kefira) biće super.
A za užinu možeš jabuku i šaku badema ili sok od narandže (iscediš svežu).
Ručak bilo šta iz asortimana: supa, meso, salata.

Bićeš sita, fino ćeš se hraniti a beban će njupkati zdravo mleko:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top