Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Umesila sam kroasane...pola feta+salama,a pola samo feta...

Picture 437.jpg
 
Devojke, hoću da pravim onu piletinu u slanini pa na ražnjiće?

To se peče u rerni jel da? a koliko dugo?
Jel mogu da na jedan štapić naređam npr.5 komada? i kako da znam kad je gotovo, slanina će se prva ispeći al ne bi da mi meso ostane nepečeno?

To samo nabodem i u tepsiju i u rernu? nema ulja itd...z:)
 
Cicak mozes da peces,a mozes i na par kapi ulja na teflonskom tiganju da przis,ja sam tako radila jednom na stapicu sa raznjice a drugi put jednu kockicu mesa uvijem slaninom pa zabodem cackalicu da drzi,kad se isprzi skinem cakalice,i dobijem zalogajcice piletine u slaninici.
Ako peces mislim da je dovoljno oko 20 min,al prvo dobro ugrej rernu.
 
Cicak mozes da peces,a mozes i na par kapi ulja na teflonskom tiganju da przis,ja sam tako radila jednom na stapicu sa raznjice a drugi put jednu kockicu mesa uvijem slaninom pa zabodem cackalicu da drzi,kad se isprzi skinem cakalice,i dobijem zalogajcice piletine u slaninici.
Ako peces mislim da je dovoljno oko 20 min,al prvo dobro ugrej rernu.

proces u toku, iseckala sam sve, idem da ga iznabadam... z:mrgreen:
 
Evo ih... već su pojedeni... z:mrgreen:
Uspeli su super... mnogo lepše nego iz restorana, domaća piletina, domaća slanina...
Jedino nisam napravila nikakav prilog ili sos uz njih, nisam znala šta... a toliko kuća miriše da smo ih smazali kao mali vučići...z:lol:
Ja sam svoje, (meni sam ovo sa više piletine bez slanine), poprskala sa malo soja sosa...

Za prvi put super...
Sl.put ih nabadam gušće i pravim neki sos uz njih...z;)

Šta vi pravite uz ražnjiće?
 
gusce to sabijaj na taj stapic slobodno
i mozes izmedju mesa, i slanine, staviti i neko povrce
tikvice, pecurke, komad luka, paprike....
mozes i meso bez slanine, ne moras ni samo piletinu
mozes parce dzigerice recimo....
ne treba ti nikakav recept poseban za raznjice
a sos, pa sta volite
kao i za ono pohovano kad si pravila
moz nesto na pazi majoneza i pavlake i zacina
moze neki pikantniji, ljuci, crveni, kao za rostilj
pustis masti na volju
 
gusce to sabijaj na taj stapic slobodno
i mozes izmedju mesa, i slanine, staviti i neko povrce
tikvice, pecurke, komad luka, paprike....
mozes i meso bez slanine, ne moras ni samo piletinu
mozes parce dzigerice recimo....
ne treba ti nikakav recept poseban za raznjice
a sos, pa sta volite
kao i za ono pohovano kad si pravila
moz nesto na pazi majoneza i pavlake i zacina
moze neki pikantniji, ljuci, crveni, kao za rostilj
pustis masti na volju
E to mi treba, nešto pikantnije...z;)

Znam za povrće da može, ali ovaj put beše eksperimentalno, sl.put dodajem i neko povrće, gledala sam na 24kitchen jedan dobar recept... a tek pil.džigerica u slanini... mmm ... i to moram probati... z:) mada ja najviše volim rižu sa povrćem kao prilog, ali mm nije baš ljubitelj...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Danas mi se nesto nista ne sprema,glava me boli ceo dan,al posto mora da se ruca izvadila sam pilece belo iz zamrzivaca i to kasno negde oko 5,razmisljam sta cu na brzaka,stavim u mikro da probam da odledim ono nece da odledi,zamalo da pocne da hvata belo,tj da pece.Izvadim meso,stavim u tiganj nalijem malo vode,stavim na najmanje i poklopim.Za 20 min ga je odlledilo,onda sam pojacala zapekla to izdinstano meso,iseckala luk na recarca i zelenu papriku i propzila jos malo i gotovo.Sve je bilo gotovo za 45 min tako da sam stigla da bude za rucak,i bilo je super ukusno.

I sad imam pitanje za one koji imaju mikro,da li odledjujete meso u njoj i kako?Ja generalno uvek izvadim ranije meso,negde 3 sata pred pripremu i odledim lepo,al desi se nekad da zaboravim,ne stignem i onda pogledam u mikro da bi mozda mogla al.....kako,cula sam da neki odledjuju u njoj al ja ne znam kako:zcool:
Ja odledjujem u njoj voce,recimo visnje i to za minut,podgrejem mleko,ispecem krompir i to je to.

Cicak super ti je rucakz:)
 
Evo ih... već su pojedeni... z:mrgreen:
Uspeli su super... mnogo lepše nego iz restorana, domaća piletina, domaća slanina...
Jedino nisam napravila nikakav prilog ili sos uz njih, nisam znala šta... a toliko kuća miriše da smo ih smazali kao mali vučići...z:lol:
Ja sam svoje, (meni sam ovo sa više piletine bez slanine), poprskala sa malo soja sosa...

Za prvi put super...
Sl.put ih nabadam gušće i pravim neki sos uz njih...z;)

Šta vi pravite uz ražnjiće?
ja pire najvise volim
 
Danas mi se nesto nista ne sprema,glava me boli ceo dan,al posto mora da se ruca izvadila sam pilece belo iz zamrzivaca i to kasno negde oko 5,razmisljam sta cu na brzaka,stavim u mikro da probam da odledim ono nece da odledi,zamalo da pocne da hvata belo,tj da pece.Izvadim meso,stavim u tiganj nalijem malo vode,stavim na najmanje i poklopim.Za 20 min ga je odlledilo,onda sam pojacala zapekla to izdinstano meso,iseckala luk na recarca i zelenu papriku i propzila jos malo i gotovo.Sve je bilo gotovo za 45 min tako da sam stigla da bude za rucak,i bilo je super ukusno.

I sad imam pitanje za one koji imaju mikro,da li odledjujete meso u njoj i kako?Ja generalno uvek izvadim ranije meso,negde 3 sata pred pripremu i odledim lepo,al desi se nekad da zaboravim,ne stignem i onda pogledam u mikro da bi mozda mogla al.....kako,cula sam da neki odledjuju u njoj al ja ne znam kako:zcool:
Ja odledjujem u njoj voce,recimo visnje i to za minut,podgrejem mleko,ispecem krompir i to je to.

Cicak super ti je rucakz:)

mikro mi je svaki put sparusio meso :(
koristim iskljucivo za grejanje vode za kafu, caj..
podgrevanje hrane, spremanje kokica i odledjivanje spanaca i crvenog voca kad spremam chees.
 
Dive isto kod mene,koristim za par stvari al meso niti odledjujem jer nece,niti pecem jer ne volimo taj ukus pecenog mesa iz mikro.

Bi ja nemam pahulju al ima ono slabo,srednje slabo,jako,pa neke tri kombinacije sa grilom i samo gril.Ja stavila na slabo prvo minut ono nista,pa jos jedan minut isto nije odledilo al pocelo vrlo malooo da hvata belo,onda sam odustala.
Mozda moja mikro nema tu opcijuz:hm:
 
Ima kod mene i slabije od pahulje, ali onda traje dugo. A jeste odvratno kad pobeli na krajevima pa skoro počne da se kuva. Uglavnom u poslednje vreme odmrzavam samo filete oslica ili nesrecnog pangasijusa a iz njih samo izlazi voda. Jos kad su oni takozvani glazirani. Pa tu ribe i nema, sam led. Cini mi se kad bih ostavila da se otapa dok se skroz ne otopi, nista ne bi ni ostalo.

Moj muz danas kuvao gulas sa makaronima, onim spiralnim. Lepo mu je ispao. A meni ne bi mogao da se ne svidi. Ja dosla s posla, sve skuvano, postavljeno, oprala ruke i sela za sto. Kako moze da bude, nego savrseno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top