Шта бива са бићем човечијим?

pojma nemam.
postoje razne priče, kao npr. ova od kastanede:

Iako je Kastaneda neprestano spominjao temu smrti, on je izbegavao da govori o onome što se dešava nakon što osoba umre. Ta činjenica se činila pogodnom prilikom da se istraži njegovo mišljenjeu vezi toga.

“Karlose”, upitao sam ga, “Šta se dešava sa nama kada umremo?”

“To zavisi od okolnosti”, odgovorio je. “Smrt nas sve dodiruje, ali nije ista za svakog. Sve zavisi od enrgetskog nivoa dotične osobe.”
Uveravao me je kako je smrt obične osobe takođe i kraj njenog putovanja, trenutak kada ona vraća Orlu svu svesnost koju je stekla dok je bila živa.

“Ako ne posedujemo ništa drugo osim svoje životne snage da mu ponudimo, mi smo gotovi. Ta vrsta smrti briše svako osećanje osobenosti.”

Upitao sam ga da li je to njegovo lično mišljenje, ili je to deo tradicionalnog znanja vidovnjaka.

Odgovorio je:

“To nije mišljenje; ja sam bio na drugoj strani i znam. Video sam decu i odrasle izgubljene u tom svetu i primetio sam njihove napore da se sete samih sebe. Za one koji rasipaju svoju energiju, smrt izgleda kao prolazni san, san ispunjen mehurovima jako bledih sećanja, a posle toga – ništa.”

“Misliš da kada sanjamo, mi se približavamo situaciji smrti?”

“Ne samo da se njoj približavamo, već smo tamo! Ali pošto je životnost našeg tela nedirnuta, mi se vraćamo. Umiranje je bukvalno san.”

“Vidiš, kada obična osoba sanja, ona nije sposobna da usredsredi svoju pažnju na bilo šta; ona nema ničeg osim svojih nejasnih sećanja, prožetih iskustvom koje je skupila tokom svog života. Ako ta osoba umre, jedina razlika je u tome da se njen san razvlači, i više se nikad neće probuditi. To je san smrti.”

“Smrtno putovanje tu osobu može odvesti u virtuelni svet priviđenja gde će posmatati ostvarenje svojih verovanja, svojih nebesa i ličnih paklova, ali ništa osim toga. Takve vizije vremenom počinju da blede u onoj meri kako slabi podrška sećanja.”

“I, šta se dešava sa dušama onih koji su umrli?”

“Duša ne postoji, ono što postoji je energija. Kada fizičko telo jednom isčezne, jedina stvar koja ostaje je energetska suština koju hrane sećanja.”

“Neke osobe su toliko nesvesne sebe da uglavnom umiru bez znanja o tome. One su poput ljudi sa amnezijom, ljudi kojima je blokirana skupna tačka i više ne mogu da slože sećanja, oni nemaju nikakav kontinuitet, tako da se osećaju zacementirani u zaboravu. Kada umru, ti ljudi se raspadnu skoro momentalno; iskra njihovog života traje uglavnom samo par godina.”

“Međutim, većina ljudi dostigne malo duži period isčezavanja, između stotinu i dve stotine godina. Neko ko je živeo ispunjen ciljevima može da se odupire i pola milenijuma. Taj opseg se još više širi za one koji su kadri da ostvare veze sa masama ljudi; oni mogu da produže svoju svesnost tokom celih milenijuma.”

“Kako su oni došli do toga?”

“Pomoću pažnje svojih sledbenika. Sećanje stvara vezu između živih bića i onih koji su otišli. To objašnjava kako oni ostaju svesni. I to objašnjava zašto je obožavanje istorijslih ličnosti toliko štetno. To je namera onih koji su se u prošlosti mumificirali kako bi sačuvali svoje ime u istoriji. Na podsmeh tome, postoji najveći zločin koji može biti učinjen energiji. Ako ozbiljno želite da kaznite osobu, sahranite je u urni sa pepelom, njena izgubljenost će biti beskrajna.”

“Bez obzira šta je radila ili kako je živela, prosečna osoba nema ni najmanje šanse da produži dalje. Za čarobnjake koji žive suočeni sa večnošću, pet godina ili pet milenijuma su ništa. To je razlog zbog koga kažu da je smrt trenutno raspadanje.”
 
Rapolažem mnogobrojnim iskustvima potpuno svesnog i u budnom stanju, namernog, "izlaženja iz tela". Ovi "izlasci iz tela" dešavali su se povremeno, najmanje jednom mesečno, možda i češće, tokom punih 15 godina - od 1980 do 1995 godine kada su prestali. Dešavali su se isključivo u drugoj polovini noći, između 3 i 5 sati ujutro. U to vreme noći sam se redovno budio i neko vreme ostajao budan u krevetu razmišljajući o kojećemu, sve dok ponovo ne bih počeo da tonem u san. I onda na prelazu između budnog u sneno stanje, kada bih u telu osetio lagano strujanje nekakve meni nepoznate energije, to je za mene bio znak da tada mogu da "izađem iz tela" i to namerno, po svojoj volji, još uvek u potpuno budnom i svesnom stanju.

Ti moji "izlasci iz tgela" nisu trajali dugo. I nikada se nisam mnogo daleko udaljavao od tela. Uglavnom sam šetao po kući, posmatrao svoje telo kako spava i tela mojih ukućana. Retko sam izlazio izvan kuće, a kad sam izlazio, retko sam se udaljavao od kuće dalje od stotinak metara. Sem nekoliko puta, kada sam u jednoj pilici uzleteo tako visoko iznad Zemlje, tako da sam mogao celu Zemaljsku kuglu da obuhvatim pogledom od Kine do Evrope. Kada sam čuo glas koji mi je objašnjavao da sam se pre više od dve hiljade godina bio rodio u Kini, kao jedna i danas u svetu poznata ličnost. A da sam se kasnije još jednom rodio i živeo u Indiji i najzad sada u Evropi.

Prizori i detalji koje sam posmatrao po kući ili izvan kuće, nakon «izlaska iz tela», bili su stvarni, koje sam posle povratka u telo i nakon buđenja tela, kasnije, mogao da proverim. Moja čula nakon "izlaženja iz tela" su radila gotovo isto tako dobro kao i kada sam bio budan u telu. Za mene je bila vrlo mala razlika iumeđu budnosti i svesnosti u telu ili izvan tela. Jednom prilikom sam namerno proveravao tu razliku, tako što sam naizmenično nekoliko puta uzastopno izlazio iz tela i odmah se u njega vraćao. Tom prilikom se moje budno i svesno stanje uopšte nije prekidalo, ali je postojala određena razlika, ne velika, između budnosti i svesnosti izvan tela i budnosti i svesnosti u telu.

Takođe sam vršio i neke eksperimente. Na primer, zanimalo me da li, kad "izađem iz tela" mogu da prolazim kroz zidove između prostorija moje kuće i ustanovio sam da to mogu da činim bez ikakvbih problema. Takođe sam pokušao i ustanovio da mogu da hodam i po okomitim zidovima moje kuće, pa čak i naopačke po plafonu. A kad bih skako sa balkona, padao sam na zemlju polagano kao balon. U tih 15 godina samo jednom mi se desilo da sam uspeo da "izađem iz tela danju". Posle podne mi se bilo malo prideremalo, pa sam prilegao bio da malo odmorim. I upravo kad sam skoro bio počeo da tonem u san, probudilo me ono poznato zhujanje u telu i ja sam, naravno, odmah iskoristio tu priliku da izađem iz tela. Tada sam doživeo nešto što pre toga nisam, a to je da sam bio svestan na dva mesta. Bio sam svestan i sebe u telu koje mirno spava i sebe koji po kući šeta. Moja supruga se tada nalazila u kuhinji i nešto kuvala. Otišao sam, onako "bez tela" do nje i dodirnuo je. U trenutku dodira oseto sam isto onakvo zujanje u mom telu koje redovno osetim u trenutku kad znam da mogu da izađem iz tela. A kasnije kad sam se vratio u telo i probudio sa telom, pa otišao u kuhinju sa namerom da pitam suprugu da li je osetila kad sam je dodirivao, rekla mi je da nije osetila ništa.

Mnogo kasnije, prošlo je desetak godina od mog prvog "izlaska iz tela", saznao sam tajnu tih mojih vantelesnih doživljaja. Bilo je to, otprilike 1991 godine. Naime, jedne noći sam se tako išetao iz tela i izašao na terasu kuće. I odjednom mi je palo na pamet da će Slovenija i Hrvatska da se odcepe od Jugoslavije. Začudo, bio sam toliko siguran u to kao da se to već desilo. A onda sam, onako u mislima, iznenađen tom svojom sigurnošću, upitao sam sebe, "kako mogu da budem toliko suguran u to kad se to još uvek nije desilo"?.A onda sam čuo glas iza svojih leđa koji mi je jasno i glasno rekao: "Pa ja ti to govorim". Iznenađen sam se okrenuo i upitao: "Ko si ti"? A onda je iza mojih leđa izašla jedna, kao loptasta grudva, bele svetlosti, veličine oko jednog metra i stala pravo ispere mene i jasno i glasno, na našem jeziku mi odgovorila: "Ja sam Bog".. Nekoliko trenutak sam stajao iznenađen posmatraujući tu belu grudvu svetlosti, a zatim sam se iznenada probudio u svom krevetu u telu.

I pre tog događaja i posle, prilikom svakog mog "izlaska iz tela", uvek sam bio svestan da pored mene uvek ima još neko, ali nikad, do tada, nisam mogao nikoga da vidim. Ali sam tada shvatio da sam sve svoje izlaske iz tela ostvarivao pomoću tog "svetlosnog bića" - tj. pomoću njegovog dodira - koje mi se predstavilo kao "Bog". I ne samo to, shvatio sam da sam sve moje ideje u vezi razumevanja postojanja materije, života i prirode, koje sam kasnije objavio u knjizi "ZAKON POSTOJANJA" primio telepatski od tog "svetlosnog bića" tokom mojih petnaestgodišnjih izlazaka iz tela. Koje je sva svoja znanja o tome prenelo na mene na isti način kao što mi je prenelo i predskazanje o budućem odcepljivanju Slovenije i Hrvatske od Jugoslavbije. Ta misao o tom odcepljenju u mojoj svesti se pojavila na isti način kao što se i moje vlastite misli u mojoj svesti pojavljuju. I kasnije su se takve slične telepatski primljene misli o događajima koji će tek da se dese, pojavljivale u mojoj svesti, koje sam ja vremenom naučio da raspoznajem od svojih vlastitih misli. To su bila mahom predskazanja iz mog vlastitog budućeg privatnog života ili života članova moje porodice.

Poslednji put "svetlosno biće" mi se javilo 10. maja 1995 godine rečima da će moji "izlasci iz tela" da prestanu 25. maja 1995 godine. I zaista, 25. maja sam poslednji put izašao iz tela i tom prilikom sam čuo glas "svetlosnog bića", ali ga nisam video, koje mi se obratilo rečima da je moje "školovanje" završeno i da je ostalo još samo da mi "napiše diplomu" i upiše "broj". Upitavši me koji broj želim da mi upiše? Ja sam, odnekud, znao koji je "moj broj" i upitao sam ga da li može da mi upiše taj broj. Rekao je: "Zašto da ne". Taj broj sada ne bih pominjao. Neka on za sada ostane tajna.

Tokom tih mojih petnaestgodišnjih izlazaka iz tela doživeo sam svašta. Sretao sam i neke moje bliske umrle pretke i razgovarao sa njima. Takođe sam sretao i "đavole", čak se i borio sa n jima. U dva navrata sam sreo čak i samog Sotonu koji me pokušao vrbovati da radim za njega. Jednom prilikom sam na fudbalskom igralištu u blizini moje kuće video mnogo sveta koji su sedeli na fubalskom terenu, da bi se ubrzo zatim na igralište polagaono spustio leteći tanjir. Kada su se otorila vrata, na vratima se pojavio Isus Hrist. Izgledao je isto onako kako izgleda na slikama ili raspelima u hrišćanskim hramovima. Koliko sam tada shvatio, došao je da okupljenom svetu održi nekakvo predavanje. Naravno, taj svet koji sam video na igralištu, nije bio živi svet, već duhovni svet, tj. svet umrlih ljudskih duša.

Bilo je još raznih doživljaja. Najviše mi se dopadalo to što sam nakon izlazaka iz tela bio toliko lagan da sam mogao da letim i iz ptičije perspektive posmatram moju kuću dole i okolinu. Naravno, ljude koje sam tom prilikom video dole, nisu bili živi, već umrli. Jednom prilikok dok sam tako leteo iznad glava nekih takvih ljudi jedan mi je doviknuo: "Hej, ne radi ti levi žmigavac". A kad sam jednom prilikom hteo da se pohvalim nekim ljudima ispod sebe da vide kako ja mogu da letim i kad sam im doviknuo: "Hej, ljudi, ja letim", jedna stara krezuba baba je podigla glavu gore prema meni i doviknula mi: "Šta je, šta se dereš, šta ako letiš"?

Sve kad se sabere, moja vantelesna iskustva mi govore da života, itekako, ima i posle smrti tela, i da se taj život ne razlikuje mnogo od ovog života sa telom.

Uz napomenu da ova moja mnogobrojna vantelesna iskustva nisu imala nikakav štetan uticaj na moje mentalno zdravlje i da sam tokom sveg tog vremena potpuno normalno funkcionisao u porodici, društvu i na radnom mestu. Takođe ovi moji «izlasci iz tela» nisu bili plod nikakvih mojih religijskih predubeđenja, s obzirom da saam od uvek bio ateist.

Još neka dodatna objašnjenja u vezi boljeg razumevanja postojanja mogućnosti čovekovog prežvljavanja posle smrti i raspada tela možete pogledatiti na mom videu na YOUTUBE
 
Poslednja izmena:
A onda je iza mojih leđa izašla jedna, kao loptasta grudva, bele svetlosti, veličine oko jednog metra i stala pravo ispere mene i jasno i glasno, na našem jeziku mi odgovorila: "Ja sam Bog"..


Jednom prilikom sam na fudbalskom igralištu u blizini moje kuće video mnogo sveta koji su sedeli na fubalskom terenu, da bi se ubrzo zatim na igralište polagaono spustio leteći tanjir. Kada su se otorila vrata, na vratima se pojavio Isus Hrist.


Takođe sam pokušao i ustanovio da mogu da hodam i po okomitim zidovima moje kuće, pa čak i naopačke po plafonu. A kad bih skako sa balkona, padao sam na zemlju polagano kao balon


A kad sam jednom prilikom hteo da se pohvalim nekim ljudima ispod sebe da vide kako ja mogu da letim i kad sam im doviknuo: "Hej, ljudi, ja letim", jedna stara krezuba baba je podigla glavu gore prema meni i doviknula mi: "Šta je, šta se dereš, šta ako letiš"?

L. Lazarević ima danas dan otvorenih vrata? :think:


Podforum "Filozofija" je stvarno pao na niske grane u međuvremenu...


Uz napomenu da ova moja mnogobrojna vantelesna iskustva nisu imala nikakav štetan uticaj na moje mentalno zdravlje

Ma jok, ne brini, skoro se i ne primeti.
 
pojma nemam.
postoje razne priče, kao npr. ova od kastanede:

Iako je Kastaneda neprestano spominjao temu smrti, on je izbegavao da govori o onome što se dešava nakon što osoba umre. Ta činjenica se činila pogodnom prilikom da se istraži njegovo mišljenjeu vezi toga.

“Karlose”, upitao sam ga, “Šta se dešava sa nama kada umremo?”

“To zavisi od okolnosti”, odgovorio je. “Smrt nas sve dodiruje, ali nije ista za svakog. Sve zavisi od enrgetskog nivoa dotične osobe.”
Uveravao me je kako je smrt obične osobe takođe i kraj njenog putovanja, trenutak kada ona vraća Orlu svu svesnost koju je stekla dok je bila živa.

“Ako ne posedujemo ništa drugo osim svoje životne snage da mu ponudimo, mi smo gotovi. Ta vrsta smrti briše svako osećanje osobenosti.”

Upitao sam ga da li je to njegovo lično mišljenje, ili je to deo tradicionalnog znanja vidovnjaka.

Odgovorio je:

“To nije mišljenje; ja sam bio na drugoj strani i znam. Video sam decu i odrasle izgubljene u tom svetu i primetio sam njihove napore da se sete samih sebe. Za one koji rasipaju svoju energiju, smrt izgleda kao prolazni san, san ispunjen mehurovima jako bledih sećanja, a posle toga – ništa.”

“Misliš da kada sanjamo, mi se približavamo situaciji smrti?”

“Ne samo da se njoj približavamo, već smo tamo! Ali pošto je životnost našeg tela nedirnuta, mi se vraćamo. Umiranje je bukvalno san.”

“Vidiš, kada obična osoba sanja, ona nije sposobna da usredsredi svoju pažnju na bilo šta; ona nema ničeg osim svojih nejasnih sećanja, prožetih iskustvom koje je skupila tokom svog života. Ako ta osoba umre, jedina razlika je u tome da se njen san razvlači, i više se nikad neće probuditi. To je san smrti.”

“Smrtno putovanje tu osobu može odvesti u virtuelni svet priviđenja gde će posmatati ostvarenje svojih verovanja, svojih nebesa i ličnih paklova, ali ništa osim toga. Takve vizije vremenom počinju da blede u onoj meri kako slabi podrška sećanja.”

“I, šta se dešava sa dušama onih koji su umrli?”

“Duša ne postoji, ono što postoji je energija. Kada fizičko telo jednom isčezne, jedina stvar koja ostaje je energetska suština koju hrane sećanja.”

“Neke osobe su toliko nesvesne sebe da uglavnom umiru bez znanja o tome. One su poput ljudi sa amnezijom, ljudi kojima je blokirana skupna tačka i više ne mogu da slože sećanja, oni nemaju nikakav kontinuitet, tako da se osećaju zacementirani u zaboravu. Kada umru, ti ljudi se raspadnu skoro momentalno; iskra njihovog života traje uglavnom samo par godina.”

“Međutim, većina ljudi dostigne malo duži period isčezavanja, između stotinu i dve stotine godina. Neko ko je živeo ispunjen ciljevima može da se odupire i pola milenijuma. Taj opseg se još više širi za one koji su kadri da ostvare veze sa masama ljudi; oni mogu da produže svoju svesnost tokom celih milenijuma.”

“Kako su oni došli do toga?”

“Pomoću pažnje svojih sledbenika. Sećanje stvara vezu između živih bića i onih koji su otišli. To objašnjava kako oni ostaju svesni. I to objašnjava zašto je obožavanje istorijslih ličnosti toliko štetno. To je namera onih koji su se u prošlosti mumificirali kako bi sačuvali svoje ime u istoriji. Na podsmeh tome, postoji najveći zločin koji može biti učinjen energiji. Ako ozbiljno želite da kaznite osobu, sahranite je u urni sa pepelom, njena izgubljenost će biti beskrajna.”

“Bez obzira šta je radila ili kako je živela, prosečna osoba nema ni najmanje šanse da produži dalje. Za čarobnjake koji žive suočeni sa večnošću, pet godina ili pet milenijuma su ništa. To je razlog zbog koga kažu da je smrt trenutno raspadanje.”

Kasteneda "misli" da je to energija,ali da ti to obrazloži nije znao...Priča o čarobnjacima je priča o faraonima
mumificiranim...
Msm,znam ja i čije su sve babe bile stjuardese,bez brige...:per:

Mi to kažemo "životna energija" jer ne znamo bolje izraziti i nisu nam susretna znanja s Valjadoresima,dosta su teoretska...
Kasteneda je antropološki tačno naišao na bavljenje suštinama postajanja i Don Huan ga je uputio da sam mora istražiti...
On se međutim odao razvratu i hedonizmu izbegavajući dalji put...Gomile para učinile svoje...:sad2:
 
MIDHEALER:

L. Lazarević ima danas dan otvorenih vrata?
Podforum "Filozofija" je stvarno pao na niske grane u međuvremenu...
Ma jok, ne brini, skoro se i ne primeti.

Namera mi je bila da na bazi vlastitog iskustva pripomognem rasvetljavanju najveće
tajne postojanja ovoga sveta zvane "život-smrt", a ne da dam povoda, u to
krajnje neupućenim laicima, da me vređaju.

Uostalom, u mojoj knjizi i na mom videu, kao i u brojnim postovima na ovom forumu,
izneo sam mali milion naučno neoborivih činjenica da materije NEMA, tj. da samo
Svest, tj. Život postoji, a da je materija samo napregnuta i pokrenuta Svest. Koja
putem kretanja, rada i samoorganizovanja, uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih
sposobnosti, gradi sve materijalne oblike od kojih se svemir sastoji, podrazumevajući
i ljudska bića i da pretakanje jednih materijalnih oblika u druge nije pretakanje žvota
u smrt,
već uvek i samo pretakanje iz života u život.
 
Poslednja izmena:
a da je materija samo napregnuta i pokrenuta Svest.

A da nije materija samo neki ringišpil kaleidoskopski koji se doživljava na WC šolji
svakog jutra iznova u kruženju staro za novo po najboljim principima Nju vejv marketinga?

- - - - - - - - - -

Neverovatno je blizu stražnjice svaka guzocentrtična doktrina koja kaže da posle mene
svet ne postoji!
Budale-kako ste došli sami do te "istine"?
:hahaha:
 
KASTANEDA (VIRTZ)


Uveravao me je kako je smrt obične osobe takođe i kraj njenog putovanja, trenutak kada ona vraća Orlu svu svesnost koju je stekla dok je bila živa.

"ORAO" je jedno golemo energetsko (elektromagnetno) svesno polje iz kojega se izdvajaju manja svesna elektromagnetna polja koja se na Zemlji materijalizuju, tako što vrše ulogu duša (kolektivnih svesti) ćelija i organa tela svih biljka, životinja i ljudi na Zemlji. To je način na koji se to golemo elektromagnetno svesno polje, zvano "Orao" materijalizuje na Zemlji, koristeći svesnu materiju planete Zemlje da od nje sagradi sebi materijalno telo. Imajući na umu da su sva tela biljaka, životinja i ljudi sagrađena od svesne materije planete Zemlje. Kako teče taj proces materijalizacije, tj. prelaska one materije koju zovemo neorganskom u organsku, poznato nam je iz biolopgije i genetike. A kada tela biljaka, životinja i ljudi umiru i raspadaju se, sve duše (elektromagnetna svesna polja) svih biljaka, životinja i ljudi se vraćaju odakle su i došle - u područje elektromagnetnog svesnog polja "Orla".

A kada se materijalizacija tela "Orla" na Zemlji potpuno završi, u kojem će tela biljaka, životinja i ljudi da vrše ulogu "organa" tog tela, a ljudska bića ulogu mozga tog tela, tada će to golemo svesno elektromagnetno polje zvano "Orao" da se spusti na Zemlju i obuhvati i prožme tela svih biljaka, životinja i ljudi. Na isti način kao što ljudska duša, kao jedno posebno elektromagnetno svesno polje obuhvata i prožima sve ćelije i organe ljudskog organizma. Kad se to desi, tela svih biljaka, životinja i ljudi na Zemlji će da budu telepatski informatgički povezana u jednu jedinstvenu živuću celinu i biće, na isti način kao što su sve ćelije i organi u ljudskom telu međusobno telepatski informatički povezani u jedinstvenu živuću celinu i biće. Kad se to desi, uzajmno proždiranje radi preživljavanja između biljaka, životinja i ljudi će da prestane, tako što će se njihova tela održavati po načinu direktnog napajanja energijom iz elektromagnetnog polja "Orla". Uzajamnim proždiranjem između biljaka, životinja i ljudi radi preživljavanja se ta ista energija sada uzajamno krade između biljaka, životinja i ljudi.

Spajanje "Orla" sa organskom prirodom desiće se, kao što rekoh, kada se organska priroda do kraja razvije u jedinstvenu živuću celinu i organizam. To će da se desi u trenutku kada se svi ljudi na Zemlji ujedine u jedinstvenu ekonomsku zajednicu, napreavljenu na bazi pravedne podele rada i rezultata rada. To treba da bude društveni i ekonomski poredak bez ikakvih političkih, verskih, nacionalnih i klasnih podela, bez vojske i policije i bez novca i poreskog sistema. Taj poredak treba da počiva na Hristovom principu "Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe", tj. na principu jerinstva sveta, mira, reda, rada, uzajamnog pomaganja, saradnje i ljubavi. Nasuprot đavolovom principu po kojem sada ljudi još uvek žive - principu pohlepe, podele, mržnje, konkurencije i borbe svakoga sa svakim, u kojoj jačio preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva održanja.

"Orao" kao kolektivna svest čovečanstva i svih drugih bića na Zemlji se ne pominje samo u mitologiji starih indijanskih vračeva, već i u drugim svetskim religijama, ali pod drugim imenom. U hinduizmu, na primer, "Orao" je ono što hinduisti zovu imenom "Bog Krišna". U staroegipatskoj religiji to je bio "Bog Horus". Kod hrišćana Isus je tu našu kolektivnu svest nazivao imenom "Hrist", p čemu su i Isusa nazvli imenom Isus Hrist. A u Bibliji Sv. Jovan u svom Otkrivenju vidi tu našu kolektivnu svest i naziva je imenom "Jagnje". Kao uslov sjedinjenja čovečanstva sa "Jagnjetom" Sv. Jovan prorokuje osnivanje "Naroda u čistim belim haljinama", sastavljenog od svih svetskih naroda, plemena i jezika, preko kojeg će da dođe do totalnog ujedinjenja sveta i trajnog svetskog mira. To je isti onaj Narod kojeg Mitar Tarabić prorokuje pod nazivom "Novi narod" koji treba da krene iz Srbije i kasnije se proširi na ceo svet.

Na početku rata u Jugoslaviji, pred njen raspad, krajem 1991 godine ja sam pokušao u mom rodnom mestu Olovo u Bosni da osnujem pokret "Novi narod", ali zbog ratne situacije koja je ubrzo nastala nisam uspeo. O tom mom pokušaju opširnije govorim u mom videu na YOUTUBE
Kasnije u izbeglištvu u Srbiji sam upoznao Svetlanu Vujović iz Užica koja je takođe imala bogata vantelesna iskustva i kontakte sa "Svetlosnim bićima" slične mojim, koja je tada, takođe neuspešno, pokušavala da u Srbiji napravi pokret "Novi narod". Svoja vantelesna iskustva opisala je u knjizi "Zvezdane staze".

Na kraju, skrećem vam pažnju da sam na bazi ličnog iskustva veoma dobro upućen u probleme o kojima govorim i da sa velikim procentom sigurnosti možete da prihvatite kao tačno sve ovo što vam govorim u vezi izvora iz kojeg ljudski život i život svih drugih bića dolazi.i u koji se na kraju, posle smrti, vraća.
 
Poslednja izmena:
VIRTZ:

Kolko sam shvatio, svrha njihovog (Kastanedinog) vežbanja je da prolete pored orla...

Ni jedan čovek kada umre ne ide odmah u "područje svesti Orla", već neko pre, neko kasnije. Kastaneda raspolaže izvantelesnim iskustvom izvan područja svesnosti Orla i ne zna šta se zbiva kada se čovečja duša posle smrti tela sjedini s Orlom. Kastaneda verovatno misli da je to i kraj čovekove svesnosti, pa želi da vežba da se posle smrti zadrži što duže izvan Orla i tako što duže zadrži svoju svesnost. Međutim, Kastaneda se vara. Pravi i puni život i veće znanje i svesnost se dostižu tek nakon sjedinjenja sa Orlom u kojem obitavaju sve duše umrlih i u kojem je život svih duša sličan zemaljskom. Ja lično imam to Kastanedino vantelesno iskustvo, ali ne i iskustvo o tome šta biva s čovečjom dušom kad se sjedini sa Orlom. O tome nas izveštava najpoznatija svetska vidovnjakinja SYLVIA BROWNE.Ja lično verujem da su ti njeni opisi života posle smrti istiniti. Koga zanima može to ovde da pročita: http://ul.to/sn7h1qf3
 
1. Biće, Bitak, Više Svesno ili Duša, Atma... je ono što mi jesmo i kao takvi imamo nekoliko tela pa i ovo fizičko, koje koristimo u fizičkom svetu.
2. Mi kao Biće ili Duša kreirani smo u svetu čiste Svesti ili čisto duhovnom svetu gde obitava Kreator, Jedini.
3. Čisto duhovnih svetova ili Svesti ima nekoliko u nizu naniže posle kojih dolaze svetovi negativnog pola kreacije u kojima postoji vreme, prostor, materija i energija.
4. Nas je kreirao Osnovni Uzrok ili Kreator na najvišem svetu i niko i ništa niže od toga nas ne može niti kreirati niti uništiti na bilo koji način. Otuda, pisanje Kastanede i hiljade drugih sličnih je daleko od prave istine. Zašto? Zato što vladar nižih svetova nikada nikome neće reći istinu. Svi koji donose saznanja sa Astralnog ili recimo Mentalnog sveta neće doneti pravu istinu. Čak i ako ima koje zrno istine ono je dato sa drugom namerom.
5. Mi kao Biće ili Duša kreirani smo sa svim potencijalnim kvalitetima kao i naš Kreator (Bog) ili kako god da neko želi zvati Osnovni Uzrok svega. Naš osnovni zadatak tokom stotine hiljada života u nižim svetovima jeste da realizujemo ili ostvarimo sve Njegove potencijalne kvalitete i vratimo se nazad tamo gde smo i kreirani.
6. MNaterija, energija, prostor i vreme nama služe u nižim svetovima kao trenažni poligon ili kao škola da bismo ostvarili svoj osnovni cilj,m realizaciju tzv. Bog-Svesti kojoj svakako prethodi Samo-Realitzacija što je praktično prvi zakoračaj u čisto duhovne svetove.
Sve ovo rečeno je daleko od psihičkih svetova, daleko od istočnjačkih učenja i teorija i daleko i nedostupno vidovnjacima, vračevima, magovima i mnogim samozvanim učiteljima i zvezdočitačima i daleko od putovanja Astralnim ili Fizičkim svetovima. Daleko od svake nedobudne teorije koje danas izlivaju mnogi koji misle da su nešto otkrili od naučnih činjenica. Ne treba zaboraviti da se čak ni obično naučno saznanje ne dobija onda kada neko poželi ili onda kada svest pojedinca ne bude sazrela da ga sam otkrije i prenese u fizički svet. Ne može čovek dobiti besplatno ništa, osim u našim naivnim verovanjima...
7. Svako od nas se mora teško zalagati ogroman brojh života za svaki delić svesti koja će u njemu gotovo neprimnetno ekspandirati.
8. Posle fizičke smrti mi odlazimo u onaj svet i na onaj nivo i u onu oblast koja najbolje može udomiti naše dosegnuto stanje svesti. Većina će biti na Astralnom svetu a manji ili neznatni broj će se dopviti do mentalnog sveta. Na prstima jedne ruke mogu se izbrojati oni koji dosegnu čisto duhovne svetove i to pod uslovom da su sebi obezbedili duhovnog vodiča ili onog koji je postavljen od strane samog Kreatora da pomogne onim pojedincima koji su spremni i voljni da se založe i osvoje najviše čisto duhovne svetove.
Uistinu, taj trening počinje preko snova, nastavlja se svesnim tzv. Putovanjem Duša ili u čistom telu Duše a završava se direktnom projekcijom po volji u bilo koji svet iu na bilo kojem mestu ovog ili ijednog od viših i onih najviših svetova. To je moguće kada pojedinac ovlada svim zaskonima viših svetova i živi u okrilčju jednog jedinog zakona, Zakona Ljubavi.
9. Iako put izgleda nestvarnim, nemogućim ili neshvatljivim on je ipak realan i moguć jer će pre ili kasnije svako od nas njime putovati i ostvariti svoj cilj. Za to je neophodno ostvariti kontakt sa Dvojim aspektom Kreatora odnosno Njegove Reči a to je ono što znamo pod imenom Sveti Duh. Otuda, duhovna Svetlost i duhovni Zvuk su nezaobilazni za dosezanje i realizaciju osnovnog i jedinog pravog životnog cilja.
Mnogi su imali ili imaju kontakt sa ovim dvojnim aspektima čak i pre nego za njih saznanju u fizičkom svetu a m,nogi uspostave kontakt preko duhovnih vežbi i njihovo podučavanje i trening se nastavljaju. Cilj je ostvariv još u ovom životu a osoba sve meri svojim vlastitim iskustvima i saznanjima. Put je uvek individualan i nema dva jednaka puta za dve osobe.
Konačni kvaliteti koje Biće ili Duša dobija jesu Svest, Ljubav, Mudrost i Duhovna Sloboda uz, svakako, neizostavnu totalnu odgovornost sa naše strane.
 
LOUISJRSTIĆ:

4. Nas je kreirao Osnovni Uzrok ili Kreator na najvišem svetu i niko i ništa niže od toga nas ne može niti kreirati niti uništiti na bilo koji način. Otuda, pisanje Kastanede i hiljade drugih sličnih je daleko od prave istine. Zašto? Zato što vladar nižih svetova nikada nikome neće reći istinu. Svi koji donose saznanja sa Astralnog ili recimo Mentalnog sveta neće doneti pravu istinu. Čak i ako ima koje zrno istine ono je dato sa drugom namerom.

Želiš reći da si ti bio u "najvišćem svetu", rame uz rame sa "kreatorom" i samo TI znaš Istinu, a svi drugi lupetaju. Svaka čast! Dobro, kad sve znaš i kad znaš da je nas kreirao "kreator", daj, leba ti, objasni nam ko kreira tog "kreatora", baš me zanima?

5. Mi kao Biće ili Duša kreirani smo sa svim potencijalnim kvalitetima kao i naš Kreator (Bog) ili kako god da neko želi zvati Osnovni Uzrok svega. Naš osnovni zadatak tokom stotine hiljada života u nižim svetovima jeste da realizujemo ili ostvarimo sve Njegove potencijalne kvalitete i vratimo se nazad tamo gde smo i kreirani.

Ovo mi liči kao kad koka kreira jaje, da bi jaje prošlo kroz sve faze stvaranja i na kraju i samo postalo koka. Ovo si baš "lepo objasnio" i sada mi je "sve jasno". Ostaje još samo da objasniš, da li je prvo bila koka ili jaje?

Sve ovo rečeno je daleko od psihičkih svetova, daleko od istočnjačkih učenja i teorija i daleko i nedostupno vidovnjacima,

A ko si ti, Louise, kad ti je sve to dostupno i koji sve to znaš? Da možda ti sam, glavom i bradom, nisi taj svemoćni "kreator"?

Većina će biti na Astralnom svetu a manji ili neznatni broj će se dopviti do mentalnog sveta. Na prstima jedne ruke mogu se izbrojati oni koji dosegnu čisto duhovne svetove i to pod uslovom da su sebi obezbedili duhovnog vodiča ili onog koji je postavljen od strane samog Kreatora da pomogne onim pojedincima koji su spremni i voljni da se založe i osvoje najviše čisto duhovne svetove.

Louise, viđenje i opisivanje duhovnih svetova i bogova kreatora itd nije nikakvo znanje i drugim ljudima ne može da bude ni od kakve koristi. Možda si pročitao moj post , malo gore ispred tvoga, u kojem sam ja opisao svoja vantelesna iskustva. I šta sam time postigao? NIšta? Evo šta mi je čovek odgovorio:

"L. Lazarević ima danas dan otvorenih vrata?
Podforum "Filozofija" je stvarno pao na niske grane u međuvremenu..".


I čovek ima potpuno pravo. Takva individualna iskustva zaista nemaju nikakvu drugu vrednost, sem da se na temelju njih stvaraju razne religije po kojima će ljudi da se dele, mrze i ratuju. Zato ja vrlo retko pričam o mojim vantelesnim iskustvima. Ne samo zato što ta iskustva za druge ljude ne mogu da budu ni od kakve koristi, već što ona ni za mene samog, koji sam imao sva ta iskustva, nikada nisu bila ni od kakve praktične koristi. Jer i kad sva ta duhovna iskustva imamo, s tim ne postižemo ništa - i dalje smo neznalice, isto kao što su i svi naučnici sveta, koji čulno istražuju svet, neznalice, jer i kad se sve to vidi i čulno i vančulno, na krajju opet shvatomo da o suštini postojanja sveta ne znamo ništa. Jer za znati Isinu o postojanju sveta nije dovoljno samo videti i znati idgovor na pitanje ŠTA POSTOJI, već i znati odgovore na druga dva, veoma važna egzistencijalna pitanja, KAKO postoji sve to što postoji i ZAŠTO postoji sve to što postoji? Odgovori na ova druga dva egzistencijalna pitanja se ne mogu dobiti, ni čulnim, naučnim viđenjem i istraživanjem fizičkih svetova, ni vančulnim viđenjem, istraživanjem i opisivanjem duhovnih svetova. Mogu se dobiti samo misaonim putem, tj. logičkom analizom svega toga čulno i vančulno viđenog, sa ciljem da se otkrije čitav niz uzročno posledičnih veza, Sve dok se ne dopre do PRVOG izroka, koji je uzrok svih drugih uzroka i dok se ne odgovori i na pitanje uzroka samog tog PRVOG uzroka. Jer nikakvo čulno i vančulno viđenje duhovnih i fizičkih svetova ne možeda ima značenje Istine u vezi postojanja ovih svetova, već samo razumevanje postojanja ovih svetova.. A da bi razumevanja bilo, nužno je znati sve moguće UZROKE, pa čak i UZROK onog NAJPRVOG UZROKA. Bez tog znanja, sva druga znanja su samo VEROVANJA. A verovanja nam ne mogu da budu ni od kakve koristi. A u mnogo slučajeva - kako nam je istorija pokazala - su nam i od goleme štete. Sve svetske ideologije, politike, filozofije, naučne teorije i religije su još uvek samo verovanja i dogme i ništa drugo i zato nam još uvek i jeste sve ovako kako jeste - neizvesnost, strah od onoga što će sutra da bude, a za mnoge beda, patnja i stradanje koji im još od rođenja traju.

 
Poslednja izmena:
LOUISJRSTIĆ:

.....znati odgovore na druga dva, veoma važna egzistencijalna pitanja, KAKO postoji sve to što postoji i ZAŠTO postoji sve to što postoji? Odgovori na ova druga dva egzistencijalna pitanja se ne mogu dobiti, ni čulnim, naučnim viđenjem i istraživanjem fizičkih svetova, ni vančulnim viđenjem, istraživanjem i opisivanjem duhovnih svetova. Mogu se dobiti samo misaonim putem, tj. logičkom analizom svega toga čulno i vančulno viđenog, Bez tog znanja, sva druga znanja su samo VEROVANJA.
Ljubo2,

Hvala ti na ovim divnim tvrdnjama koje si izneo. Ne da ih ne pobijam već se u potpunosti slažem. Pa ipak, ne tvrdim ono što nioje dokazivo i što se ne može iskusiti i znati i svakako razumeti.
Sve sa napomenom da razvijaš teoriju sa prihvaćenim verovanjima koja si ugradio kod sebe kao osnovni aksiom.

Prvo; Čovekova misao ne može dalje od granica negativnog pola kreacije gde postoji Materija, Energija, Vreme i Prostor ili skraćeno MEVP. Ovo ujedno znači da Osnovni Uzrok ili Kreator nedostupan je čoveku čak ni mislima. Podsetimo se da misli čoveka bivaju kreirane u njegovom intelektu kada Biće ili Duša izvrši podsticaj. Ovo kaže da su čovekove misli energetske prirode koja pripada samo nižem polu kreacije. U svetovima Svesti ili čisto duhovnim svetovima ništa od onoga MEVP ne postoji...

Drugo: Kada čitaš post druge osobe zahvalno je čitati ga pažljivo i ne zaobići ono što je već rečeno. Zato, preporučujem ti da još jednom pročitaš pažlivo a naročito ono pod tačkama 8 i 9. Sve to će ti omogućiti ne da poseduješ znanje već da imaš informaciju koju iz prve nisi ni mogao da primetiš. A znaš li zašto? Znaš li zašto naš um selektivno propusta informacije do nas pa bilo da slušamo nečiju priću bilo da čitamo nešto što nije u skladu sa našim... (za sada ću reći samo) verovanjima. Da o tome ne objašnjavam ovde jer je to posebna i zanimljiva tema.

Treće: Zbog toga što tvoje tvrdnje koje sam posebno istakao zaslužuju malo detaljniji odgovor biću malo opširniji:
Kreatora ili Osnovni odnosno Pra Uzrok čovek ne može znati ni svojim čulima niti svojim umom ali ni svojom logikom korišćenjem ili ne korišćenjem svojih misli ili prihvatanjem tuđih sugestija.
Mi kao jedino realno Biće ili Duša lično i jedino možemo znati sve što želimo znati o Sebi i o Kreatoru tako što prvo uspostavimo kontakt sa Njegovom Reči ili Logosom koji je poznat pod desetine drugih imena. Ovde je najpoznatiji pod imenom Sveti Duh.
Tak Sveti Duh ističe iz samog srca Kraetora i prostire se sferno poput talasa prožimajući sve duhovne i sve niže svetove i univerzume. On je nosioc svog znanja što je kreator ikada obznanio i svega što je kreirao i činio.
Mi kao Biće kontaktiramo Njegove dvojne aspekte duhovnu Svetlost i duhovni Zvuk - kojom prilikom možemo osetiti i nemerljivu ljubav ili blaženstvo. Ova dva aspekta polako nas tim procesom pročišćuju i podižu svest podučavajući nas najpre preko snova kojom prilikom putujemo višim svetovima da bi to putovanje preraslo u svesno Putovanje Duše svim višim svetovima a da bi se dospelo do direktne projekcije u bilo koji tačku bilo kog nivoa ili sveta pa i u samo srce Kreacije.
Na tom putu pojedinac kao čisto Biće biva vođen u Hramove Duhovne Mudrosti u kojima se svo znanje (ispravnije je razumevanje) određenog nivoa utiskuje direktno u nas kao Bića. Bez da pojedinac uspostavi kontakt sa Svetim Duhom i Njegovim predstavnikom u svim svetovima, koji je nadalje uvek uz pojedinca i uvek uz sve pojedince koji su sledbenici Živih Učenja Svetoga Duha, pojedinac dakle, bez njih ne može doiseći ni čisto duhovne svetove a kamo li samo srce Kreatora.
Mnogi ljudi imali su kontakte sa duhovnom Svetlošću i Zvukom čak i pre nego su se sreli sa direktnim učenjima Svetoga Duha koja su pristupačna i u ovom fizičkom svetu.
Mnogo veći broj je onih koji su ostvarili kontakt sa ovim dvojnim aspektima tek pošto su počeli izvoditi duhovne vežbe na dnevnoj osnovi i svakako počeli su imali sva iskustva koja su njihova i preko kojih direktno putuju svim višim svetovima.
Dokaz uvek sama osoba pribavlja za sebe i ni za koga drugog što i jeste veličina procesa duhovnog razvitka.
Inače svi niži svetovi i jesu kreirani sa svrhom da se mi u njima školujemo i realizujemo naše duhovne potencijale.

Budi zamoljen da još jednom pogledaš onaj prvi post kojeg sam napisao i naći ćeš većinu ovoga već rečenog, ali neprimećenog i ignorisanog.
Šta više, nikada ranije ništa drugačije nisam tvrdio i svako onaJ KO ŽELI DOKAZE ZA ONO ŠTO IZNOSIM MOĆI ĆE SAM LIČNO DA PROVERI UKOLIKO SVIM SVOJIM SRCEM I BIĆEM LJUBI ISTINU.
Ukoliko neko želi nadmudrivanje a da ne žewli uložiti ni malo truda i rada sa svoje strane ili želi da mu bilo ko dokazuje ostaće bez daljih naših uzajamnih komentara.
Ukoliko želiš potvrdu o svemu ili o bilo čemu što sam navodio biće neophodno da se malo postaraš sopstvenim snagama.

Usmerio sam te na put i način kako i na koji način da proveriš moje navode. Ostalo je sve na tebi bez potrebe da se dalje ubeđujemo.

Sa napomenom da sve ovo pišem radije zbog onih pojedinaca koji povremeno dođu i pročitaju ove tekstove i time dobiju odgovore za svoja iskustva o kojima nigde na drugom mestu na prostorima Balkana ne mogu saznati baš ništa. A takvih je bilo i ima ih sve češće naročito među pristižućim generacijama.
Pozdrav!
 
LOUIS KRSTIĆ:

Prvo; Čovekova misao ne može dalje od granica negativnog pola kreacije gde postoji Materija, Energija, Vreme i Prostor ili skraćeno MEVP. Ovo ujedno znači da Osnovni Uzrok ili Kreator nedostupan je čoveku čak ni mislima.

Da bi spoznali Osnovnog Ozroka ne treba da idemo nigde dalje od svog Jastva, jer ono je delić Sveukupnog Svemirskog Jastva (Kreatora) iz kojeg ceo svemir nastaje. I tačno je da Jastvo ne može spoznati sebe ni čulno, ni vančulno, ali nije tačno da ne može misliti o sebi i putem mišljenja dokazivati sebi svoje postojanje ("Mislim, dakle, postojim") ili otkrivati logiku svog postojanja, koja od Jastva nije skrivena, imajući u vidu da Jastvo po toj logici već postoji. I da je ta logika ista kao i logika po kojoj postoji i Sveukupno Svemirsko Jastvo (Kreator Svemira), s obzirom da su naša Jastva samo delići tog Sveukupnopg Svemirskog Jastva.

Drugo: Kada čitaš post druge osobe zahvalno je čitati ga pažljivo i ne zaobići ono što je već rečeno. Zato, preporučujem ti da još jednom pročitaš pažlivo a naročito ono pod tačkama 8 i 9.

Evo, pročitao sam pažljivo stavke 8. i 9. tvog prethodnog posta i nisam saznao ništa novo što već iz vlastitog iskustva nisam znao. To su samo opisi vančulno opaženog duhovnog sveta, pa makar se radilo i o najdubljim spoznajama same Kreatorove Svesti i Svesnosti koju možemo da opazimo (i čulno i vančulno) kao "svetlost". Ta iskustva kod ljudi nisu tako retka i sve svetske religije se na n jima i temelje. Ali, već sam u prethodnom postu objasnio da nam ta iskustva ne mogu pomoći da saznamo ISTINU o POSTOJANJU Sveta, tj. ISTINU o postojanju materije, života i prirode, jer materija, život i priroda nemaju značenje POSTOJANJA. Sve su to samo fizičke i psihičke RADNJE ONOGA KOJI POSTOJI, a to je SVEST koja je Kreator svega. Kad te radnje prestanu ceo svemir i život u njemu nestaju kao da ih nikad nije ni bilo. Zato ja i pridajem malu važnost svim i čulnim i vančulnim viđenjima i opisima i materijalnog i duhovnog sveta, koji postoji samo kao fizička i psihička RADNJA, a koncentrišem pažnju na samog Kreatora kao vršioca svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji i tražm odgovore na pitanja ŠTA je ON, KAKO ON postoji i ZAŠTO. I te odgovore, tj. logiku po kojoj Svest-Kreator postoji otkrivam analizom sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti svog vlastitog Jastva kao delića Svemirskog Jastva. Uz nabrajanje u nauci i iskustvu već dobro poznatih činjenica i argumenata da tim fizičkim i psihičkim sposobnostima raspolaže sama materija od kojih su svemir i život sagrađeni. Iz čega sledi zaključak da su Svest i Materija jedna i ista priodna sila i pojva. Odnosno, da je materija samo napregnuta i pokrenuta Svest. A da su njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji Osnovni Prirodni Zakon po kojem ona POSTOJI. Ovih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti su LOGIKA po kojoj Svemirska Svest u svojstvu KREATORA Svemira POSTOJI, koja u sebi sadrži odgovore na pitanja ŠTA je Kreator, KAKO postoji i ZAŠTO:

Kreatora ili Osnovni odnosno Pra Uzrok čovek ne može znati ni svojim čulima niti svojim umom ali ni svojom logikom korišćenjem ili ne korišćenjem svojih misli ili prihvatanjem tuđih sugestija.

To je velika zabluda. Već sam u prethodnom stavu objasnio zašto. Mi tog Pra Uzroka i logiku po kojoj On postoji upoznajemo otkrivanjem logike po kojoj mi sami postojimo. Pa zar i u hrišćanskoj religiji već ne stoji to isto, da "Boga možemo spoznati samo u sebi"? Suština Božija nije i ne može da bude ništa drugo što mi sami, kao i sve drugo od čega se svemir sastoji, već nismo. Ta Suština su 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti, bez kojih ničega ne bi moglo da bude, pa ni samog Boga Kreatora.

Tak Sveti Duh ističe iz samog srca Kraetora i prostire se sferno poput talasa prožimajući sve duhovne i sve niže svetove i univerzume. On je nosioc svog znanja što je kreator ikada obznanio i svega što je kreirao i činio.

I dalje samo OPISIJEŠ ono što u duhovnom svetu vančulno može da se "vidi", a to mene ne zanima, jer to nema značenje Konačne Istine i logike o Suštini svega. Ta logika i Suština svega, a time ujedno i Konačna Istina i Osnovni Prirodni Zakon su 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti (naprezanje, kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje), bez kojih ničega ne bi moglo da bude i to je kraj priče i o Bogu i Svetom Duhu i Ocu i Sinu i materiji i životu i čoveku i svemiru.

Usmerio sam te na put i način kako i na koji način da proveriš moje navode. Ostalo je sve na tebi bez potrebe da se dalje ubeđujemo.

Louise, sve je tačno to što si napisao, sve to sam već mnogo puta proverio. I bez obzira na to i dalje ostaje činjenica da sva čulna naučna viđenja i opisivanja materijalnog sveta i sva vančulna viđenja i opisivanja dihovnog sveta, nemaju značenje Konačne Istine o Suštini postojanja ovoga sveta. Svemu tome nedostaju odgovori na pitanja KAKO ovaj svet postoji i ZAŠTO, bez kojih RAZUMEVANJA postojanja ovoga sveta, ne može da bude. Dakle, sve postaje kristalno razumljivo i jasno tek kad shvatimo da sve postoji SAMO PO SEBI (a ne po nikakvom Bogu Kreatoru ili Svetom Duhu), uz pomoć 7 svojih fizičkih sposobnosti i radnji, i da je, zahvaljujući tim sposobnostima, sve što postoji samjo svoj i Kreator i Sveti Duh, bez obzira da li se radi o Svemiru kao celini ili samo jednoj njegovoj elementarnoj čestici.

 
LOUIS KRSTIĆ:


Louise, sve je tačno to što si napisao, sve to sam već mnogo puta proverio. I bez obzira na to i dalje ostaje činjenica da sva čulna naučna viđenja i opisivanja materijalnog sveta i sva vančulna viđenja i opisivanja dihovnog sveta, nemaju značenje Konačne Istine o Suštini postojanja ovoga sveta. Svemu tome nedostaju odgovori na pitanja KAKO ovaj svet postoji i ZAŠTO, bez kojih RAZUMEVANJA postojanja ovoga sveta, ne može da bude. Dakle, sve postaje kristalno razumljivo i jasno tek kad shvatimo da sve postoji SAMO PO SEBI (a ne po nikakvom Bogu Kreatoru ili Svetom Duhu), uz pomoć 7 svojih fizičkih sposobnosti i radnji, i da je, zahvaljujući tim sposobnostima, sve što postoji samjo svoj i Kreator i Sveti Duh, bez obzira da li se radi o Svemiru kao celini ili samo jednoj njegovoj elementarnoj čestici.


Ljubo,
Jednom prilikom na aerodromu Hitrow u Londonu stojim u red za prolaz kontrole i za to vreme jedan čovek ide između redova i pita, "Ko nema obrazac za popunu za ulazak u zemlju?" noseći sa sobom torbu oko vrata sa tim obrascima. Javio sam se da nemam. Međutim, on nije čuo pa nije ni reagovao. Ponovio je svoje pitanje a ja ponovo, glasnije no prethodni put, kažem da nemam obrazac i da mi da jedan. Opet nije reagovao ali je opet ponovio pitanje a ja još glasnije zatražio obrazac. Naravno da ni tadea nije reagovao ali zato jesu svi ostali putnici koji su se slili u nekoliko okolniha kolona čekajući da prođu kontrolu. Svi su se smejali jednoj izgleda cirkuskoj predstavi na aerodromu u kojoj sam bio učesnik.
Onaj čovek je očigledno bio gluv pa sam prestao da se dovikujem.
Dok se nama ljudima ne otvore duhovna čula vida i sluha nismo u mogućnosti da razumemo ništa dublje o životu nezavisno koliko se nama čini da razumemo sve što pročitamo ili čujemo. Jer, mi razumemo reči ali šta te reči ili rečenice kažu mi uvek prevodimo na ono što nam je jedino poznato.
Upravo je tu tajna duhovnog progresa i ekspanzije svesti nas Bića. Dok se pojedinac ne napije Svete Vode, što je Sveti Duh ili Reč Boga, nije moguće da zna i razume zato što um ništa od suštine života nije u mogućnosti da razume. Um pripada negativnom polu kreacije i izvan nižih svetova za njega ništa ne postoji.
Nastavi slobodno sa svojom teorijom, nećeš nikoga njome povrediti, ali nikome ni pomoći. Lično ćeš imati iskustvo više.
 
LOUISKRSTIĆ:

Nastavi slobodno sa svojom teorijom, nećeš nikoga njome povrediti, ali nikome ni pomoći. Lično ćeš imati iskustvo više.

Ne razumeš ti moju teoriju i njen značaj i u tome je problem.

Problem je što ti ne shvataš da znanje u vezi postojanja sveta nije samo u domeni čulnog i vančulnog opažanja sveta, već i u domeni razumevanja svega onoga što čulno i vančulno može da se opazi. Razrazumevanje je poslednja i najuzvišenija od sedam sposobnost Svesti, koja dolazi do izražaja tek na kraju razvoja Svesti. Upravo sposobnost razumevanja je ono osnovno po čemu se čovek bitno razlikuje od životinje. Ukupan civilizacijski razvoj ljudske vrste - nauka, filozofija, tehnološki i ekonomski razvoj itd - isključivo su delo čovekove sposobnosti razumevanja. To je ono što životinje nemaju i ne mogu. Ja sam, na primer, ubeđen da životinje, pored toga što imaju razvijena čula kao i ljudi - u nekim slučajevima i razvijenija - takođe imaju sposobnost i vančulno da opažaju duhovni svet i da su one bliže duhovnom svetu od ljudi, ali to nikako ne znači da su životinje bliže Bogu od čoveka. Upravo je obrnuto, jer sposobnost razumevanja je čisto Božanska osobina. Ona, doduše, kod čoveka još uvek nije dovoljno razvijena i često se zloupotrebljava, tj. koristi se na štetu prirode i ljudskog društva. Može čak da nas dovede i do samouništenja, ali njen cilj to nije, već je cilj spasenje čoveka i ljudskog društva i njegovo konačno svesno povezivanje i sjedinjenje sa duhovnim svetom i onom najvišom, Božanskom Svešću i Svesnošću.

Jasno je meni da ti upravo o tom sjedinjenju čoveka sa duhovnim svetom i Božanskom Svešću i govoriš, ali vančulno opažanje duhovnog sveta nije pravi način na koji ti misliš da to treba da se postigne. To je pokušaj vraćanja unazad u duhovni svet, iz kojega smo mi krenuli na put našeg ljudskog i civilizacijskog razvoja počevši tamo negde još od ameba. I naš cilj nije sada da se vratimo nazad u duhovni svet iz kojeg smo izašli, već da idemo napred, sve dok se točak ne obrne, da bi tako, idući po kruižnici sve dalje i dalje napred, ponovo došli tamo odakle smo i pošli, u duhovni svet. Ali sada savršeni i izjednačeni sa Božanskim znanjem i Božanskom svesnosću, a ne sa znanjem i svesnošću ameba. I sve to treba da postignemo upravo pomoću te Božanske, sedme i najrazvijenije spososbnosti Svesti - SPOSOBNOSTI RAZUMEVANJA.

Nije teško do kraja razviti svoju sposobnost razumevanbja i izjednačiti je sa Božanskom. Dovoljno je samo otkriti i razumeti najviši prirodni ZAKON po kojem i sam Bog postoji i po njemu se upravlja i usaglasiti naše ljudske živote po tom Zakonu i nastaviti živeti po njemu.

Naravno, jasno je meni da taj Božiji Zakon - Zakon jedinstva svega, harmonije, uzajamnog pomaganja i ljubavi - može da se spozna vančulnim opažanjem duhovnog sveta i po naćinu sjedinjavanja sa Božanskom svešću i prosvetljivanjem, ali od toga nema neke velike koristi, zato što su takvi doživljaji i spoznaje vrlo retki. Samo retki pojedinci su imali čast da to osete i dožive. Ostatak sveta može samo da im veruje. Ali od raznih verovanja koja traju već hiljadama godina nikakve vajde nismo imali, već samo velike štete. I upravo zbog toga otkrivanje i razumevanje tog Božijeg zakona jedinstva, harmonije i ljubavi i jeste za čoveka bitno, jer razumevanje je u domeni svih ljudi sveta, a ne samo retkih pojedinaca, poput, Mojsija, Bude, Isusa Hrista itd. Sa razumevanjem ovog Zakona sv i ljudi se intelektualno prosvetljuju, a posle toga, kad ljudi po svom razumu, a ne po veri, počnu da žive u jedinstvu, miru, harmoniji i ljubavi, njihovo masovno, duhovno prosvetlenje će da usledi i da se dogodi samo od sebe.

Sve kad se sabere i uizme u obzir, duhovno čovekovo prosvetlenje jeste primarno, ali ono ne može da dođe pre intelektualnog, tj. razumskog i pre nego što čovek počne da živi po Božijem zakonu harmonije i ljubavi vođen svojim razumom, a ne svojom verom. Dokaz tome je što vere vladaju svetom već hiljadama godina, ali ne i Božiji zakon jedinstva sveta, mira, reda, harmonije i ljubavi. I to će tako da bude sve dok taj Božiji Zakon ne postane deo razumevanja svih ljudskih umova sveta, a ne kao do sada, samo verovanja.

RAZUMEVANJE BOŽIJEG ZAKONA JEDINSTVA HARMONIJE I LJUBAVI

- INTELEKTUALNO PROSVETLENJE - NOVI NAROD I NOVO DOBA

 
Poslednja izmena:
Ljubo, žalosno je da ti koji si eto sve razumio ne razumiješ da nisi jedini koji ima moć razumijevanja. Svaki čovjek ima moć razumijevanja, svaki do jednog. Razumijevanje je uslovljeno onim znanjima koja su na raspolaganju u jednom razumu. Jedino ono što je dostupno razumu jedinke može biti i razumljeno. Ne možeš razumjeti ono što ne postoji u tvom razumu. Ali to je mač sa dvije oštrice. To je upravo i problem koji i ti imaš, smatraš da je plafon razumijevanja dat samo tebi zahvaljujući onome što imaš u svom razumu. Za druge smatraš da to što ti imaš oni nemaju stoga ne mogu da razumiju. Pa možeš reći da, oni to i nemaju, nemaju ga takvim kakvim ga ti posjeduješ. Ali zato si i u zabludi. U zabludi si jer to znanje sada čvrsto držiš u posjedstvu svog razuma, te smatraš da iznad njega ništa nema. Obrćeš ga i okrećeš, pokušavajući stvoriti nekakav univerzalan model koji će eto svi razumjeti... a ono... stalno udaraš glavom o zid. Što više stežeš obruč kojim svoje posjedstvo štitiš od drugih ono manje liči na sebe iz izvora. A izvor znanjima koja su ušla u tvoj razum nije tvoj razum. Izvor mu je Duh apsoluta, Svijest, sveti duh... nazovi kako ti volja, dok je tvoj razum izvor tvojih konstrukcija. Jednom kada to znanje prisvojiš i iskonstruišeš svojim razumom... ono je već postalo nešto drugo, više nije istina.

Da bi istina ostala istina njoj se konstantno mora davati novi pristup u naš razum. Otvorenost našeg razuma joj omogućava pristup u njega a da bi razum bio otvoren naša svjesnost mora da ga otključa. Prvo moramo biti svjesni da postoji istina nezavisno od razuma i da je jedini način da se do nje dođe otvaranje našeg razuma. Zatvoreni razum je onaj koji je prisvojio neko znanje i čuva ga kao svoju istinu. Jednom kada prisvojiš znanje istina postaje iskrivljena. A istina ne pripada Ljubi, nit' Simi... nit' Luisu... niti ikome ponaosob. Isina jeste. Ona postoji nezavisno od razuma a dostupna je svakom razumu koji se prema njoj otvori. Otvorenost omogućava konstantnu vitalizaciju unešenih informacija.
 
Poslednja izmena:
JA KOJI JESAM:

Ljubo, žalosno je da ti koji si eto sve razumio ne razumiješ da nisi jedini koji ima moć razumijevanja. Svaki čovjek ima moć razumijevanja, svaki do jednog.

Možda svi ljudi imaju moć razumevanja, ali eto, ti, na primer, nemaš. Nikako do sada ne uspevaš da razumeš da viđenje, pamćenje i opisivanje sveta - kako materijalnog, tako i duhovnog - nije isto što i objašnjavanje i razumevanje postojanja sveta. Kada čulno i vančulno vidimo, zapamtimo i opišemo materijalni i duhovni svet, mi tada saznajemo samo jedan deo istine o svetu i to onaj koji ima značenje odgovora na pitanje ŠTA POSTOLJI. To mogu i životinje jer i one mogu da vide i pamte. A ako želimo da saznamo onaj važniji deo Istine u vezi postojanja sveta, tada moramo da odgovorimo na dva druga važna egzistencijalna pitanja: KAKO svet postoji i ZAŠTO postoji. To je ono što životinje ne mogu, jer do tog dela istine o postojanju sveta se dolazi uz pomoć sposobnosti razumevanja svega onog što smo videli i upamtili, a ne pomoću viđenja i pamćenja. Imajući na umu da ljudi do danas još uvek nisu uspeli da odgovore na ta druga dva pitanja, dokaz je da im sposobnost razumevanja još uvek nije dovoljno razvijena, jer ljudi još uvek ne znaju ŠTA je ni duh, ni materija, niti KAKO oni postoje, ni ZAŠTO. U mojoj knjizi "ZAKON POSTOJANJA" ja sam prvi ui svetu dao kompletne odgovore na sva tri ta pitanja i ti odgovori su KOMPLETNA i KONAČNA ISTINA u vezi RAZUMEVANJA postojanja sveta. Ovoj Istini više nikada ništa neće moći, ni da se doda, niti od nje da se oduzme. To je kraj filozofije i kraj svih svetskih religija i verovanja. Kao i svih naučnih teoretisanja. To je tako i od sada pa na veke vekova uvek će tako da bude. Ko se s tim ne slaže može samo da se puši. Sve do trenutka dok mu se sposobnost razumevanja ne razvije do stupnja da može to da shvati.

Za druge smatraš da to što ti imaš oni nemaju stoga ne mogu da razumiju.

Hajde, upri prstom makar na jednog forumaša na ovom forumu koji je u poslednje dve godine, od kada sam počeo da promovišem Zakon postojanja, uspeo do kraja da razume Zakon postojanja. Upri u prstom u nekoga ko nije na razne načine pokušao to da negira, a neretko i omalovaži ili ismeje. Pođi od sebe samog i reci da li si ti razumeo Zakon postojanja i da do sada nisi na hiljadu različitih načina pokušao da ga ispraviš ili čak negiraš. Kao što to pokušavaš i sada.

Obrćeš ga i okrećeš, pokušavajući stvoriti nekakav univerzalan model koji će eto svi razumjeti... a ono... stalno udaraš glavom o zid.

Ja sam taj "Univerzalni modal" odavno otkrio i sročio i više ništa ne "pokušavam" U Zakonu postojanja sve je prosto, čisto, jednostavno i razumljivo. Samo oni koji još uvek bezuspešno pokušavaju da ga razumeju, jer nemaju čime, udaraju u njega kao "glavom o zid".

A izvor znanjima koja su ušla u tvoj razum nije tvoj razum. Izvor mu je Duh apsoluta, Svijest, sveti duh..

Nije bitno odakle je objašnjenje Zakona postojanja u moj um došlo, da li iz moje glave ili iz "svetog duha". Bitno je da ja taj Zakon sa lakoćom i razumem i objašnjavam i argumentujem, a ti i ostali još uvek, JOK: Iako su vam svi elemenmti potrebni za razumevanje Zakona postojanja servirani kao na tanjiru.

Jednom kada to znanje prisvojiš i iskonstruišeš svojim razumom... ono je već postalo nešto drugo, više nije istina.

Pričaš gluposti jer ne rezumeš to što pričaš.

Da bi istina ostala istina njoj se konstantno mora davati novi pristup u naš razum.

Tako mali Đokica shvata pojam "Istine", koji misli da istina može čulno ili vančulno da se vidi i upamti i kada zbog mnogostruke raznolikosti sveta uvek nešto novo može da se vidi i upamti. Ne, Istina ne može da se vidi, već samo da se razume.. A da bi se razumela Istina u vezi načina postojanja svesti i materije, a time ujedno i cele prirode, dovoljno je znati samo to da Svest, odnosno, materija, postoji sama po sebi, od uvek i zauvek, kao svoj i uzrok i posledica i to isključivo i samo uz pomoć svojih sedam fizičkin i psihičkih sposobnosti. I to je sve. što ima da se kaže u vezi razumevanja ove Istine i tome više nema ništa ni da se doda ni oduzme. Ko ovo razume, taj i razume. Ko ne razume nek udara glavom o zid ili nek se puši.

Prvo moramo biti svjesni da postoji istina nezavisno od razuma i da je jedini način da se do nje dođe otvaranje našeg razuma.

Pa, "otvori razum", ko ti brani. Kao da je to teško. Treba samo da razumeš da sem Svesti i njenih sedam fizčkih i psihičkih sposobnosti ničeg drugog nema. Sve drugo su sam bezbrojno različite fizičke i psihičke manifestacije, tj. radnje Svesti koje čini uz pomoć tih svojih sedam sposobnosti.

Zatvoreni razum je onaj koji je prisvojio neko znanje i čuva ga kao svoju istinu. Jednom kada prisvojiš znanje istina postaje iskrivljena. A istina ne pripada Ljubi, nit' Simi... nit' Luisu... niti ikome ponaosob. Isina jeste.

Još samo ti nedostaje da saznaš šta "istina jeste".. To je tvoj jedini problem i problem mnogih drugih.

Ona postoji nezavisno od razuma a dostupna je svakom razumu koji se prema njoj otvori. Otvorenost omogućava konstantnu vitalizaciju unešenih informacija.

Kojih informacija, čoveče? Svest i njenih sedam sposobnosti je Jedino što "Istina Jeste" i nema tu više nikakvog "unošenja" nikakvih drugih informacija u razum, jer u vezi Istine o postojanju sveta nikakvih drugih informacija više nema. Sve što materija, život i priroda jesu svodi se na sedam različitih vrsta fizičkih i psihičkih radnji. I sve što se, bilo kada u svemiru i prorodi desi, desi se uz pomoć sedam različitih vrsta fizičkih i psihičkih sposobnosti. Nema tog genija na svetu, niti će da bude, koji će bilo kada uspeti da dokaže da je Istina o postojanju sveta bilo šta drugo do Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti su ti i materija i život i svemir i Bog i Apsolut i Zemlja i voda i vatra i bilo šta drugo. Sve od Svesti uz pomoć njenih sedam sposobnosti i nastaje i sve u Svesti uz pomoć njenih sedam sposobnosti nestaje.

 
Poslednja izmena:
Ja sam taj "Univerzalni modal" odavno otkrio i sročio i više ništa ne "pokušavam" U Zakonu postojanja sve je prosto, čisto, jednostavno i razumljivo. Samo oni koji još uvek bezuspešno pokušavaju da ga razumeju, jer nemaju čime, udaraju u njega kao "glavom o zid".

Toliko si ti taj tvoj Zakon postojanja napisao razumljivim da tvrdiš da nema ni jednog forumaša koji ga je do sada razumio, uključujući i mene. A ja ti tvrdim: Razumio sam ga ali se ne slažem u svemu što si rekao, jer nije kompletan, to je konstrukcija viđenja postojanja iz određene perspektive.


Nije bitno odakle je objašnjenje Zakona postojanja u moj um došlo, da li iz moje glave ili iz "svetog duha". Bitno je da ja taj Zakon sa lakoćom i razumem i objašnjavam i argumentujem, a ti i ostali još uvek, JOK: Iako su vam svi elemenmti potrebni za razumevanje Zakona postojanja servirani kao na tanjiru.


Tako je Ljubo, to je bitno, da ga ti razumiješ. I sam kažeš da tvoju teoriju niko drugi ne razumije.


Pa, "otvori razum", ko ti brani. Kao da je to teško. Treba samo da razumeš da sem Svesti i njenih sedam fizčkih i psihičkih sposobnosti ničeg drugog nema. Sve drugo su sam bezbrojno različite fizičke i psihičke manifestacije, tj. radnje Svesti koje čini uz pomoć tih svojih sedam sposobnosti.

Ja ne samo da otvaram razum prema tvojim konstrukcijama, već ga istovremeno otvaram i prema istini koja je u Svijesti apsoluta. Zato i mogu da vidim gdje griješiš Ljubomire. :)
 

Back
Top