Шта бива са бићем човечијим?

JA KOJI JESAM:

Toliko si ti taj tvoj Zakon postojanja napisao razumljivim da tvrdiš da nema ni jednog forumaša koji ga je do sada razumio, uključujući i mene. A ja ti tvrdim: Razumio sam ga ali se ne slažem u svemu što si rekao, jer nije kompletan, to je konstrukcija viđenja postojanja iz određene perspektive.

Ne, nisi razumeo Zakon postojanja. Da jesi ne bi tvrdio da nije kompletan i da je njegova konstrukcija viđenje postojanja samo iz jedne perspektive. Postojanje nije mnogostruko da bi ga mogli videti iz više perspektiva. Postojanje je samo Jedno i moguće ga je videti iz samo jedne perspektive i to upravo one iz koje sam ga ja video i do kraja objasnio. Ta Jedna i Jedina perpsektiva je sam onaj materijal od kojega je ceo svemir napravljen za kojeg ni u svetskoj nauci, ni filozofiji još uvek ne znaju ŠTA je, KAKO on postoji i ZAŠTO. Ja sam do kraja odgovorio na sva tri ova pitanja. Taj materijal je Svest, koja postoji sama po sebi, od uvek i zauvek, kao svoj uzrok i posledica, tako što se uvek iznova, večito, pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, uz pomoć svojih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti - naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. I to je sve. Nikakvog drugog postojanja, niti bilo kakve druge perspektive viđenja postojanja, NEMA.

A ono što ti smatraš drugom perspektivom viđenja postojanja (to je ona perspektiva iz koje ti kao čovek, koji se putem meditacije prosvetlio, posmatraš postojanje, kao i perspektiva iz koje celokupna svetska nauka, filozofija, psihologija i svetske religije posmatraju postojanje) uopšte nije postojanje, već samo fizička i psihička MANIFESTACIJA, tj RADNJA POSTOJANJA. To je materijalni svemir sa svim malim i velikim stvarima i pojavama iz kojih se on sastoji Sve to NIJE POSTOJANJE. To je, kao što rekoh, samo fizička i psihička RADNJA one jedine tvari koja POSTOJI. Radnja nije postojanje. Vršilac radnje je postojanje, a to je SVEST sa svopjih sedam različitih sposobnosti vršenja svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji. I upravo zato što svi i u svetskoj nauci i filozofiji i psihologiji i svetskim religijama smatraju da je svemir postojanje, a on to nije, dešava se to da još uvek niko do danas u svetu nije odgovorio na tri osnovna egzistencijalna pitanja: ŠTA postoji, KAKO i ZAŠTO. Svi traže i vide POSTOJANJE tamo gde ga NEMA. Materijalni svemir i život u njemu, sa svim svojim bogovima i apsolutuma, NISU POSTOJANJE. Postojanje je ono od čega je sve to napravljeno. Postojanje je ono koje od sebe samoga, uz pomoć svojih sedam sposobnosti, ceo svemir i život u njemu, zajedno sa svim svojim bogovima i apsolutima u sebi, GRADI, a to je SVEST, sa svojih sedam sposobnosti, sem koje nikakvog drugog postojanja NEMA.

Ja ne samo da otvaram razum prema tvojim konstrukcijama, već ga istovremeno otvaram i prema istini koja je u Svijesti apsoluta. Zato i mogu da vidim gdje griješiš Ljubomire.

Nikakva Istina ne postoji u svesti apsoluta, kao ni u tebi, zato jer ni ti, ni apsolut istinski NE POTOJITE. Istginski postoji samo onaj gradivni materijal od kojega ste napravljeni i ti i taj tvoj apsolut i i sva istina o postojanju ovoga sveta sadržana je u tom univerzalnom i svemogućem gradivnom materijalu. Uzmi za primer jaje, pile i koku. Kavu istinu oni mogu da nose u sebi? Nikakvu! Svu istinu o jajetu, piletu i koki može da nosi samo onaj materijal koji od samoga sebe, uz pomoć svojih sedam sposobnosti, stiče znanje o jajetu, piletu i koki i poomoću tog znanja se večito pretače kroz jaje, pile i koku. To je isti onaj gradivni materijal od kojega je i ceo svemir naporavljen, zajedno sa tobom i tvojim apsolutom, koji ne možete znati istinu o postojanju ni sebe, ni svemira, sve dok ne saznate istinu o postojanju same te tvari, koja vas, bez vaše volje i znanja, uvek iznova, od sebe same, uz pomoć svojih sedam sposobnosti, gradi.

A ako se pitaš kako ja mogu da znam istinu o toj tvari, a tvoj apsolut i ti je ne znate, to je zato što ja znam da nisam čovek i što iz mene kao čoveka ne govori čovek, već ta tvar od koje sam ja kao čovek napravljen. Sve to što ja kao čovek znam, ne znam ja kao čovek, već JA kao ta tvar od koje sam ja kao čovek napravljen i koja me kao čoveka sama uz pomoć svojih sedam sposobnosti i napravila. Koja je postojala večito i pre nego je mene kao čoveka napravila i koja će da ostane da postoji večito i kad mene kao čoveka više ne bude. Zapravo, biće me uvek, i biću uvek živ i svestan, kao i te tvari što uvek ima koja je uvek živa i svesna, ali možda neću uvek da imam čovečji lik i oblik, već neki drugi, jer ta tvar se uz pomoć svojih sedam sposobnosti večito pretače iz oblika u oblik.

MOJE JA NIJE ČOVEK. MOJE JA JE ONA TVAR KOJA MENE KAO ČOVEKA GRADI.

Onaj ko zna istinu o postojanju te tvari, zna istinu o svemu. A onaj ko ne zna istinu o postojanju te tvari, ne zna istinu ni o čemu. Ta samopostojeća i svemoguća tvar je ono što se u hrišćanstvu podrazumeva pod pojmom "Sveti Duh", a u hinduizmu pod pojmom "Bog Višnu - svedržitelj". A Otac i Sin, odnosno Brama i Shiva, to su Koka i Jaje, odnosno Svemir koji uvek iznova iz te tvari kao "Svetoga Duha" ili "Boga Svedržitelja" uvek iznova nastaje i nestaje..

Eto, moj Simo, to je Jedina Istina o POSTOJANJU ovoga sveta. I ako tu Istunu ne znaš i ne razumeš, a znam da ne znaš i ne razumeš, onda nikakvu istinu i ne znaš i ne razumeš, već samo misliš da znaš i razumeš.

 
Poslednja izmena:
Ne znam,valjda opstaje u "svojoj punoći"

Ili samo "mizeran ostatak"...Ili ni to...
Kakogod,ova dvojica što naklapaju gomilu neadekvatnih reči,nalupavaju se za medalju...
Jer...Reči su tek senke (koje različito izgledaju različitim subjektima!) predmeta,pojava,
pojmova (apriorija) i čistih izmišljotina...
Ne mogu reči zameniti stvarnost iliti postajanje! Bitak u komešanju svom i ukupnom...
 
DRAGOLJUB:

Kakogod, ova dvojica što naklapaju gomilu neadekvatnih reči, nalupavaju se za medalju...
Ne mogu reči zameniti stvarnost iliti postajanje!

Reči i ne služimo da bi njima zamenili stvarnost, već opisali. Pod uslovom da razumemo pojmove koje rečima označavamo. Samo onima koji pojmove ne razumeju, reči izgledaju kao "nalupavanje".

Ja, pre neki dan, slušao Kineze kako pričaju na kineskom. Ama, čisto "nalupavanje".

 
Poslednja izmena:

Back
Top