Шта бива са бићем човечијим?

jagodica:
random_cloud_form:
kasnije na javi, u analizi sna, shvatih da ta ulica vodi na gradsko groblje, i da su ti ljudi zapravo preko 1000 godina mrtvi.takodje, njihov izgled nije vidjen s televizije i slicno,

kako si utvrdio da su 1000 godina mrtvi :I
ovo ostalo ne mogu da analiziram komplikovan si mnogo

ajde da pojasnim…
1000 godina je paushalna procena, kad bolje razmislim verovatno su stari preko par hiljada godina. Na osnovu odece, izgleda. Uopste nisu licili na pripadnike nekog diferenciranog naroda, vise su bili kao pleme.
Ne znam zasto su i kako su upotrebili moju psihu da prodju kroz grad, ali verovatno je rec o paralelnim svetovima, gde su u mom svetu, po mom brojanju vremena ti ljudi odavno mrtvi.
ili sam se ja zabrojao ili vreme predstavlja mrezu bezbrojnih zatvorenih multisistema odbrojavanja pri cemu koincidencije istih cifara dovode do vremenskih spojeva tj otvaranja zatvorenih paketa vremena sto omogucuje rokade prostornih objektivizacija u vidu spektara mogucnosti doticnih subjekata.
 
Keeper:
MaranAta:
... након упокојења:

1. Нестаје као да га никад није ни било.
2. Опстаје у неком другом облику (сећања).
3. Опстаје у својој пуноћи.

Дакле? :roll:

opstaje u obliku secanja, dela, misli, zapisanih, nezapisanih, dogadjaja ...........

leonardo da vinci i mikelandjelo opstaju i dan danas u vidu njihovog racionalnog, humanistichkog duha koji vidimo i osecamo u mona lizi ili trgu kampidoljo, svejedno ... duhu koji na primer neki jasno osecaju i kojima daje dobar primer.

uzgred, nasmeja me slatko sa "opstaje u svojoj punoci" :D .......

Значи... преживљавање биолошке смрти је привилегија неколицине који су оставили таква дела којима се људи и данас диве. А огромна већина која је икада живела је једноставно нестала, као да их никада није ни било. Поприлично лош концепт, јер ако је циљ да на тај начин наставимо да живимо, онда би сви трчали да буду сликари, вајари, итд...

Што се тиче пуноће или делимичности, твој концепт подржава само делимично опстајање бића тих великана, а не и њихове пуноће. Јер, опстаје само онај део који је на неки начин претворен у та дела, док остали део бића који се односи на свакодневне навике, жеље, стремљења, карактер, је неизбежно нестао. :roll:
 
MaranAta:
Значи... преживљавање биолошке смрти је привилегија неколицине који су оставили таква дела којима се људи и данас диве. А огромна већина која је икада живела је једноставно нестала, као да их никада није ни било. Поприлично лош концепт, јер ако је циљ да на тај начин наставимо да живимо, онда би сви трчали да буду сликари, вајари, итд...
---> mikelandjelo i leonardo su pre svega bili humanisti koji su produzili za neki vek klasicni humanisticki duh koji podrzava coveka i njegove moci, a tek onda slikari, vajari, arhitekti, inzenjeri. dakle, svi bi trebali trcati da podrzavaju, potpomazu i slave ljudsku egzistenciju na zemlji. to kao prvo. a ako neko veruje u Nebo (i leonardo i mikelandjelo su bili hriscani, mikelandjelo onaj zakleti) onda tim putem nek nesmetano nastavi .....

MaranAta:
Што се тиче пуноће или делимичности, твој концепт подржава само делимично опстајање бића тих великана, а не и њихове пуноће. Јер, опстаје само онај део који је на неки начин претворен у та дела, док остали део бића који се односи на свакодневне навике, жеље, стремљења, карактер, је неизбежно нестао. :roll:
aha, tako mislis na punocu ... OK ...
pa pazi ovako. svi ti velikani su celim svojim bicem bili u svom delu. fanatici ... njihove svakodnevne navike, zelje, stremljenja i karakter su neizbrisivo utkane u njihovo delo koje zivi i dan danas i zivece dok je homo sapiens-a na planeti, makar jednog jedinog.
 
MaranAta:
Не Крагујевчанко... можда је човек волео и још понешто... :wink:
... da je voleo još ponešto, osim da čačka nos i podriguje!!!? :roll: Sumnjam... Pa, šta bi čovek još mogao da voli?

Mislim... i sam si već konstatovao da - ako te momente... oko čačkanja i... - ne znamo, šta onda uopšte i znamo o nekim ljudima kojih fizički više nema!
 
MaranAta:
Јесте... и ти са Леонардових слика знаш да ли је волео да чачка нос, или да подригује... :lol: :lol: :lol:

ne znam da li moj ozbiljan odgovor zasluzuje ovakvo sprdanje. il mozes da se raspravis sa mnom ili ne mozes, al ne trudi se biti duhovit jer to mogu biti samo malko vise inteligentni ljudi :wink:
 
MaranAta:
... након упокојења:

1. Нестаје као да га никад није ни било.
2. Опстаје у неком другом облику (сећања).
3. Опстаје у својој пуноћи.

Дакле? :roll:

Pazi, ovde je puno specifičkih izraza, koji su nam nedefinisani. Kada zatražimo njihovu definiciju, naići ćemo na glomaznu filozofiju bez repa, kojoj je svrha samo to, da crkva opravda svoje hrišćanstvom zamaskirano pagansko učenje, koje prkosi onome, što zapravo lepo piše u Bibliji.

Nije nikakvo čudo, što su svojom dvoličnošću ljudima zgadili Boga, pouzdižući same sebe!

Eto, zato govore čudojezikom! Ali mi to naravno ne možemo shvatiti :roll:
 
Apokalipsa:
MaranAta:
... након упокојења:

1. Нестаје као да га никад није ни било.
2. Опстаје у неком другом облику (сећања).
3. Опстаје у својој пуноћи.

Дакле? :roll:

Pazi, ovde je puno specifičkih izraza, koji su nam nedefinisani. Kada zatražimo njihovu definiciju, naići ćemo na glomaznu filozofiju bez repa, kojoj je svrha samo to, da crkva opravda svoje hrišćanstvom zamaskirano pagansko učenje, koje prkosi onome, što zapravo lepo piše u Bibliji.

Nije nikakvo čudo, što su svojom dvoličnošću ljudima zgadili Boga, pouzdižući same sebe!

Eto, zato govore čudojezikom! Ali mi to naravno ne možemo shvatiti :roll:
A ti govoris jedinstvenim jezikom jehovinih svedoka !
 
Apokalipsa:
Ja govorim običnim jezikom.
Kad kazes da Crkva ima pagansko ucenje koje maskira hriscanstvom i da se sve to protivi bibliji,e to je za mene jezik jehovinih svedoka!Zatim da je Crkva dvolicna i da je ljudima zgadila Boga...azaboravljas da je Hristos osnovao Crkvu koja ni vrata paklena ne mogu savladati,i da to NISU jehovini svedoci koji su nastali pre oko 100 godina! I sve to lepo pise u bibliji !!!Crkva Pravoslavna ima kontinuitet od apostola do danas,a sta imaju jehovini svedoci ???
 
MaranAta:
... након упокојења:

1. Нестаје као да га никад није ни било.
2. Опстаје у неком другом облику (сећања).
3. Опстаје у својој пуноћи.

Дакле? :roll:

Dela su bitna, dok je njih biće i nas... Ko za života nije ostavio neko delo biva brzo zaboravljen...

a sad ti spokoj od sveg srca želim...
 
Hektor:
Apokalipsa:
Ja govorim običnim jezikom.
Kad kazes da Crkva ima pagansko ucenje koje maskira hriscanstvom i da se sve to protivi bibliji,e to je za mene jezik jehovinih svedoka!Zatim da je Crkva dvolicna i da je ljudima zgadila Boga...azaboravljas da je Hristos osnovao Crkvu koja ni vrata paklena ne mogu savladati,i da to NISU jehovini svedoci koji su nastali pre oko 100 godina! I sve to lepo pise u bibliji !!!Crkva Pravoslavna ima kontinuitet od apostola do danas,a sta imaju jehovini svedoci ???

Menjaš između reči i smisla rečenice. Tu je valjda razlika. Ali nema veze...

Šta je pagansko učenje? Nije li mnogoboštvo? Zamenjati obožavanje gomile Bogova u obožavanje gomile svetaca nije li to samo maskiranje? Zamenjati drevnu boginju plodnosti u Bogorodicu nije li to isto? Zamenjati idole životinjskih glava sa idolima ljudskih tela, to kao nije paganski. Pa čak i tvrdeći u istom dahu, da je Bog jedan a i ujedno i trojedin? Pa gde ste to našli?!

Navedi mi jedan praznik, kojim Pravoslavna ili katolička crkve slavi JEDINOG BOGA?

Koje je ime Božije? Poznaješ li ga? Poznaju li ga vaši vernici? To što ste ga izbrisali iz Biblije i zamenili GOSPOD-om, šta to znači? Objasni mi. Ali Bog se pobrinuo, pa ga možemo čak i danas pročitati na npr. internetu u više prevoda i ne, nisu ti prevodi od Jehovinih svedoka.

Pogledajte, ljudi Psalam 83:18 (to je nešto, što će vam možda otvoriti oči):
18. И нека знају да си Ти, коме је име Господ, једини највиши над свом земљом.

Nije li to smešno (u najlošijem obliku te reči),providno, pa čak i grozno?

Kažeš, vučete korene od apostola? Pa šta su apostoli radili? Nisu li obilazili ljude po kućama i govorili jim o Istini? Ajde, ponizite se i vi, pa radite isto, ako ste sposobni. Ljudi su gladni Istine. Pomozite jim! Recite jim, ko je bio Isus, zašto je Isus morao umreti i šta mi imamo od tog. Objasnite jim veličanstveni plan Božji. Sve to lepo piše u Svetom pismu.

U mom kraju oni, koji idu u Crkvu kažu; Jehovini svedoci, oni se sastaju u tami, žderu decu i prave samoubistva, drogirani su, inaće ne bi izdržali ono što rade, upražnjavaju grupni seks, i slično. Pa ko širi takve glasine? Nije li to tako vaša kao i katolička crkva? Pa zašto, ljudi? Znate dobro.

Pozivam svakog, da proveri ove glasine. Posetite neki njihov skup, pa ćete videti sopstvenim očima. Porazgovarajte sa svedocima jedinog Boga (čije je ime zapisano u originalnim hebrejskim pismima, a to je Jehova). Ništa vam neće naplatiti. Nećete se vi ponizite pred njima nego oni pred vama. Besplatno će vas učiti Istine, dok god budete to sami želeli. Jer oni veruju, da je to njihov najviši životni smisao. Za svet ludost, za njih čast.

Mnogo ljudi se je posle čudilo, kakva je razlika između glasina i realnosti. Tačno tolika kolika je i između potpune laži i potpune istine.

Kako što je Isus prorekao:
Marko 13:
...10. И у свим народима треба да се најпре проповеди јеванђеље. (ko propoveda jenađelije danas, u 235 zemalja?)
...13. 13. И сви ће омрзнути на вас имена мог ради. Али који претрпи до краја благо њему. (zašto su fariseji mrzli Isusa: jer je osvetlio njihove grehe).

Ne znam, Hektore, Bog zna i ti znaš; šta te muči? Jer nije pitanje možeš li znati, nego je pitanje: želiš li?

Na kraju još i o tački, na koju se uvek obesite. Tradiciji. Pogledajmo je realno, bez dizanja pritiska i ponosa. Šta misliš, šta je za Boga vrednije: onaj, ko ima 2000 godina, kako tvrdiš, tradicije i govori i radi laži ili onaj, ko ima, kako tvrdiš, 100 godina tradicije i govori i radi Istinu?

To je inače več ovaj dečko u tekstu iznad mene ukapirao.

Uostalom, Hektore, u Galaćanima 6:7 stoji:
Не варајте се: Бог се не да ружити; јер шта човек посеје оно ће и пожњети.

Aleluja (hal-lelu-Jah: ljudi slavite Jaha a to je pesnički oblik imena Božijeg).
 

Back
Top