Šta biste radili i uradili kad biste postali predsednik Crne Gore?

Prije nego sto krenete sa: Ja bi ovo, ja bi ono, bla, bla, bla, evo vam clan 95 Ustava Crne Gore koji govori o nadleznostima predsjenika:

Predsjednik Crne Gore:
1) predstavlja Crnu Goru u zemlji i inostranstvu;
2) komanduje Vojskom na osnovu odluka Savjeta za odbranu i bezbjednost;
3) ukazom proglašava zakone;
4) raspisuje izbore za Skupštinu;
5) predlaže Skupštini: mandatara za sastav Vlade, nakon obavljenog razgovora sa predstavnicima političkih partija zastupljenih u Skupštini; predsjednika i sudije Ustavnog suda i zaštitnika ljudskih prava i sloboda;
6) postavlja i opoziva ambasadore i šefove drugih diplomatskih predstav-ništava Crne Gore u inostranstvu, na predlog Vlade i uz mišljenje odbora Skupštine nadležnog za međunarodne odnose;
7) prima akreditivna i opozivna pisma stranih diplomatskih predstavnika;
8) dodjeljuje odlikovanja i priznanja Crne Gore;
9) daje pomilovanja;
10) vrši i druge poslove utvrđene Ustavom ili zakonom.

Sad da cujem sta biste uradili?
 
Evo,svaki dan čitam Crnogorci u Srbiji ovo,Crnogorci u Srbiji ono.Oni ne mogu bez nas,pošto u CG svi mogu da budu samo generali u penziji,a i svi su braća,sestre i rođaci pa moraju da paze na obraz.
Pitanje je samo za Srbe.Šta biste pokušali da promenite u ''bratskoj'' nam Crnoj Gori?

Ништа код њих не бих мењала. Мењала бих код нас, кад је однос према њима у питању, купила би им карту
у једном правцу. Ковертирала бих ту причу, да нам не одвлачи енергију од битних ствари.
 
Poslednja izmena:
Filip Vujanovic, the king of Montenegroz:mrgreen:

Eh, sad si me razočar'o, bolje MILO!!!!

Belfabio je rekao da postoje kod nas premijer parlament i kralj, pa umjesto kralja ide predjednik.
No ipak je bolji Fico za kralja, Milo ne zna nijedan strani jezik, a i u parlamentarnim monarhijama kao sto je Britanija veca ovlascenja imaju parlament i premijer, nego kralj;)

Vas dvojica se mozete natrtiti Blazu,i automatski ce te postati ''Princeze''z:mrgreen:

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Prije nego sto krenete sa: Ja bi ovo, ja bi ono, bla, bla, bla, evo vam clan 95 Ustava Crne Gore koji govori o nadleznostima predsjenika:

Predsjednik Crne Gore:
1) predstavlja Crnu Goru u zemlji i inostranstvu;
2) komanduje Vojskom na osnovu odluka Savjeta za odbranu i bezbjednost;
3) ukazom proglašava zakone;
4) raspisuje izbore za Skupštinu;
5) predlaže Skupštini: mandatara za sastav Vlade, nakon obavljenog razgovora sa predstavnicima političkih partija zastupljenih u Skupštini; predsjednika i sudije Ustavnog suda i zaštitnika ljudskih prava i sloboda;
6) postavlja i opoziva ambasadore i šefove drugih diplomatskih predstav-ništava Crne Gore u inostranstvu, na predlog Vlade i uz mišljenje odbora Skupštine nadležnog za međunarodne odnose;
7) prima akreditivna i opozivna pisma stranih diplomatskih predstavnika;
8) dodjeljuje odlikovanja i priznanja Crne Gore;
9) daje pomilovanja;
10) vrši i druge poslove utvrđene Ustavom ili zakonom.

Sad da cujem sta biste uradili?

Ja bi posla vojsku u Avganistan i Irak i na sva krizna zarista. Jesmo li ratnicki narod ili nijesmo!
 

Back
Top