Srecni bez vize?!

drago mi je sto ce ljudi moci slobodno da putuju, ali mi je jos draze sto su konacno svi jednaki na granici sa eu.
jer je u zadnjih dvadeset godina bilo prisutno jedno prvilo: posten i obican svet je nocivao ispred ambasada cekajuci budjavu vizu za malo odmora ili malo posete nekom rodjaku, a narko dileri, ratni profiteri, lopovi, placene ubice i ostali zemaljski sljam je trosio krvav novac u monaku, londonu, milanu, marbelji.
 
Poslednja izmena:
Na stranu političke igre,ali nije mi jasno kako ljudi mogu tvrditi da je bolje ili isto sa vizama,nego bez...:roll:
Ako već govorimo o računici...uzmite malo logike i izračunajte...
Evo ti primjer,Torente...obična turistička šengen viza je otprilike koštala ,sa osiguranjem oko 50 eura...plus put do ambasade,nas koji nismo iz glavnog grada ,sa svim troškovima,ajde da uzmem da je oko 25 eura (da ne spominjem troškove prenoćišta,jer je trebalo dva puta ići u ambasadu )...znači,to je oko 75 eura...plus troškovi razne papirologije,da zaokružimo na 100 eura...Znači,nisi se ni pomakao s mjesta,a plaćaš 100 eura...I to uz rizik da ih daš,a da ne dobiješ vizu .A planiraš npr.da odeš za vikend u Beč kod tetke...:)Plus što i tetka ima troškove slanja garantnog pisma...
I sad,ta dva,tri dana što bi ,kao normalan čovjek mogao otići negdje,ti moraš da se cimaš,vadiš papire,čekaš u redovima...plaćaš bezveze...i naravno,da ćeš odustati i prije nego kreneš...Druga stvar je ako ti imaš baš mnogo novca i planiraš duži boravak negdje,pa hajde još da se nakaniš i daš i za vizu...ali to ipak nije slučaj za većinu običnih građana ...A sve ovo pomnoži i sa brojem članova porodice...ipak nije malo maltretiranje i trošak...
A ako neko misli da je inostranstvo uvijek skuplje nego domaće...neka pogleda sad aranžmane za Novu godinu...Vrnjačka Banja i Divčibare skuplje od Praga i Beča...:roll:
A mislim da se ponuda ipak ne može porediti,u korist ovih drugih...

Mi smo prošle godine pukli 500 evra da bi nas ODBILI mađari... a sve smo imali...
4 puta smo išli u SU... u ambasadu...
I onda vadili ponovo Italijansku u BG-u...

Potrošiš samo 800 evra na vize... smuči ti se put...:dash:
 
Šta će da Vam traže nemački graničari?

Bez vize u Nemačku! Ipak uslovi za ulazak u tu i ostale zemlje šengenskog sporazuma od 19. decembra ostaju isti. Iz Policijske uprave Nemačke za Dojče vele objašnjavaju šta sve građane Srbije može da očekuje na granici…

0,,3014363_4,00.jpg


„Molim Vas, pasoš, zdravstveno osiguranje, garantno pismo… Koliko novca nosite?“


„Putnik mora da dokaže da za vreme boravka u Nemačkoj može sam sebe da izdržava. Niko od njega neće da zahteva da pokazuje svoj izvod sa bankovnog računa, ali će na zahtev policije ili graničara morati da pokažu kreditnu karticu ili gotovinu koju nosi sa sobom, kao dokaz da svoj boravak u Nemačkoj može da finansira sopstvenim sredstvima.“

Prema uputstvima Nemačke ambasade u Beogradu, za dokazivanje finansiranja turističkog boravka u gotovini, potrebno je predočiti 45 evra po jednom danu boravka. Ako je reč o privatnom putovanju, građanima Srbije će i ubuduće za ulazak u Nemačku biti potrebno garantno pismo rodbine ili prijatelja koje posećuju. Pri poslovnom putovanju, moraće da prikažu potvrdu firme sa sedištem u Nemačkoj ili poziv na kongres, seminar ili sastanak.

Bez obzira o kojoj je vrsti putovanja reč, građani Srbije moraće po dosadašnjoj praksi i ubuduće prethodno da sklope putničko zdravstveno osiguranje koje ima minimalno pokriće u iznosu od 30.000 evra i koje važi u svim šengenskim zemljama.




Izvor: Deutsche Welle http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5021027,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss
 
Poslednja izmena od moderatora:
Na svu srecu nasi ljudi ce malo imati posla sa nemackom granicnom policijom.Imace samo oni koji lete avionom direktno iz Srbije za Nemacku.Ko god ide u neke druge zemlje nece morati preko Nemacke i nece mu Nemacka biti prva zemlja Shengena.
Takodje svi nasi gradjani koji budu isli za Nemacku vozom,busom,autom,nece imati posla sa nemackom granicom vec sa Slovenijom i Madjarskom.
 
Обрисано десетак порука.
Заиста није лепо да тако разговарате, одрасли сте људи!

Уљудно молим учеснике дискусије да се упристоје. :zgrudvanje:
Ванда
 
mislim da nisi obrisala ono lazno saopstenje od autora selme filipovic, poznatog srbomsca koja uvek pise clanke koji su protiv nase drzave. i njen izvor jerg kunzendorf je potpuno anonimna licnost u krugovima nemacke policije. ovakvim lazima forum diskredituje sebe i dok je tako sve vise ce se javljati onakvi pacijenti kao sto je ovaj gore koji je linkovao onu dezinformaciju.
dakle, za ulazak u nemacku ili drugu zemlju evrope (osim irske i gb) posle 19.12. NECE TREBATI POZIVNO PISMO
N-E-C-E T-R-E-B-A-T-I NIKAKVO PISMO

inace, stvarno je previse tema o ovim vizama
 
Не знам да ли ће требати или не, зато нисам брисала.
Изменила сам пост, и дужна ти извињење што нисам видела реченицу упућену теби, уморна сам вечерас.
(Још се и исповедам! z:shock:)
 
suvereno pravo svake zemlje je da te ne pusti da udjes na njihovu teritoriju ako nesto posumnjaju,imao multi sengen,ili bio na bezviznom rezimu,isto ti dodje tako da dzabe dramis,inace sam primetio da najvise hejtuju ovi sa multi vizama,kao da im se ukida neka privilegija:bye:
i lepo si primetio
aj sto oni imaju multisengen nego sto zajedljivo komentarisu kako jedva cekaju da ih neko vrati sa granice :lol:

koji dno od ljudi.....mada nista novo za nas narod....da komsiji crkne krava,jelte :)
 
Kazu da je jedan sinoc vracen sa madjarske granice.Imao je zabranu ulaska u EU.
E sad taj sto ima zabranu onda je imao pecat u pashosu o zabranu i to su videli policajci.Ili je promenio pashos ali oni kad ga provere u kompjuteru onda su nasli da ima zabranu.
Covek probao na brzaka da se provuce.
 
Svi komentari su jos prerani polako pa ce neko ko je posao-prosao posle 19.12 ostaviti svoj utisak.Neznam tacno sta treba za nase ljude koji zele da dodju recimo ovde u Italy.Svako od nas ima svoju verziju svoju pricu,ali sam cuo da mozes prodjes bez problema i raznih pitanja.Ali isto tako postoji mogucnost da ti traze Garantno pismo,osiguranje i novac da se ima(verovatno ce uvek imati vise problema ili pitanja od strane granicara obican putnik od ostalih-studenata-sportista itd).Isto je za Italy kao za nemacku 45eur po danu.Posle n.godine cu vam licno reci dali nesto traze i sta traze Slovenci(pocice moj brat sa tim nasim famosnim Pasosem),jel ti isti Slovenci znaju po nekada malo vise da zezaju i nas sa papirima.
U svakom slucaju ko god krene nije mala stvar to sto mozemo ici i SRECAN PUT.

Nemci neverujmem da nam mogu nesto traziti sa koje god strane udjete autom vozom nema tih granicara
 
Poslednja izmena:
Mene samo interesuje kako će na granici kad vide moju karticu, znati koliko para imam na njoj?
I da li će stvarno očekivati da izvadiš hrpu para jer moraš imati 40-50 eura dnevno po osobi?
Koliko onda keša treba da ima npr. 4-člana porodica koja ide na put od 2 nedelje?
 
Hej pa da...slazem se sa prethodnim postom...ja putujem u Italiju za dva dana i nosim sve rezervacije, povratnu avionsku kartu, cak i ulaznice za muzeje:hahaha:...strah je cudo, gledam da sebe zastitim od potencijalne neprijatnosti...ono sto mene muci je novac, ja nosim novac u kesu naravno ali nosim i dve kartice i ne znam da li bi trebalo da izvadim potvrdu iz banke ili samo pokazem kartice ukoliko me neko nesto bude pitao...z:girl:
 
tacno tako u pravu si sto se novca i tih kartica tice.Neznam kako i na osnovu cega ce oni kontrolisati nekog ko nema ni garantno pismo ni kartu ni ovo ni ono,jednostavno neko krenuo u veneciju sa autom i recimo 500eur,to je stvar granicnika(sluzbenika).
Sto se tice italy bar iz iskustva znam bitno ko dolazi autom mada verovatno svi znaju auto put je skoro ceo pod kamerama(TUTOR),znaci meri prosecnu brzinu zato polako.Ko dolazi sa decom obavezno da nebih placali kazne ono sediste za decu ali to obavezno ostalo telefon levo desno vec se zna da se nesme koristiti.
Po meni je malo glupo da neko od nasih mora imati neko garantno pismo ili sta vec.Ako su vec odobrili i dali uslov smes se zadrzis tri meseca boze moj ko ima novac verovatno ce ide uz pomoc pasosa samo.
 
drugar mi se danas javio iz rima,doleteo je avionom u rim i samo je pokazao pasos,nista mu nisu trazili drugo,sad ako si sumnjiv mozda ce ti traziti neka dodatna dokumenta da bii ga uverio da ides turisticki,a za kartice ne verujem da ce praviti problem,svako na kreditnoj kartici ima limit zaduzivanja i onaj na granici nema pojma o tome,do proleca ce se to uhodati i iskristalisati pa na leto sledi invazija:bob:
 
Nisam stekao utisak da nasi ljudi mnogo putuju od kada su vize ukinute.I zapadnjaci manje putuju zbog krize.Po granicama sam vise vidjao nase gastarbajtere od turista.U Veneciji nisam sreo nase turiste,par njih je doslo vozom kad i ja.
Na granici kako sa kim,uglavnom nesto pitaju ali vecina prolazi.Nisam vidoe Cigane a bas me zanima koliko ce njih vratiti.
Mislim da ce nasih mladih ljudi vise krenuti na prolece,oni koji se nadaju nekom poslu na zapadu.
 
prosli granicu bez provere?
cekaj, cekaj...a DW, a dusebriznici sa godisnjim vizama, a vozaci kamiona, vodici, grcke sponzoruse i ostali svet koji je ovde danima trovao ovaj turisticki pdf? zar niko od njih nije u pravu?z:plez:
z:lol:z:lol:z:lol:
 
Nebuloza...presla italijansku kontrolu na aerodromu bez ijednog pitanja i provere cak se momak i nasalio samnom...ne traze cak ni zdravstveno osiguranje i ne pitaju nista, ni gde ides, ni kod koga ces biti, ni koliko ostajes...bas nista...pricali su u prazno ti koji su pricali...tj. ko zna kako su oni isli i kao sta su radili...ja slutim ali dobro...posebno ovi sa Krita...ali necu da ulazim u to...
 
Ma fora je sto kod nas o putovanjima u novinama pisu novinari koji u zivotu nisu presli granicu. Meni nisu Madjari cak ni trazili vozacku i saobracajnu, samo mi je njihov carinik sa udaljenosti od 1m pogledao gepek i pozeleo srecan put.
 

Back
Top