Srecni bez vize?!

Десиће се и то. Дешавало се увек, није то нека новина. Увек је било и биће, да неко ладно пређе границу, а неког претресају или враћају. Било и са визама, биће и без њих. Само, није то честа појава, да јесте, тешко би ко икад путовао игде.
 
Десиће се и то. Дешавало се увек, није то нека новина. Увек је било и биће, да неко ладно пређе границу, а неког претресају или враћају. Било и са визама, биће и без њих. Само, није то честа појава, да јесте, тешко би ко икад путовао игде.

Ne verujem Vanda, iskreno ne verujem da ce maltretirati obicne ljude...prosek koji prelazi granicu nece biti ni zaustavljen...Pretresanje je normalna stvar, mera bezbednosti, ne skidaju nam krunu sa glave, mojoj majci su pre par dana skinuli cizme na aerodromu Leonardo da Vinci jer je imala metal na stikli i nista sa tim, skinuli su joj cipele i prosle godine na Heathrow aerodromu a zena je imala baletanke ali eto skidali su pa su skinuli i njoj...Skidali su pre par dana mnoge i niko se nije bunio...Mogu da zaustave samo sumnjive, one sa dosijeom, sa odbijenim vizama...naravno da nece zaustavljati obican svet...btw tolika je guzva na granicama da se njima bas gubi vreme da zezaju nekog tamo Srbina iz kog razloga? Valjda sto nas ne vole...ma briga njih i ne razmisljaju o nama...meni je doduse italijanski granicar kazao cestitam - valjda je mislio na ukidanje viza, ni njima se nisu ukucavali nasi pasosi i nije im se proveravala viza, manje posla za njih...necemo valjda da potonemo u ksenofobiju
 
Не разумем. Нико није рекао да ће неког малтретирати.
Него да ће неког претресати, а неког не. Ето, неком скину чизме, а не скину свима. z:)
 
Нисам мислила буквално, него усмислу да ће неког прегледати подробније, неког неће.
Нисам дуго путовала, и нисам компетентна да причам, али причају ми они који путују.

П.С. Са црвеним пасошем ,,старе'' Југе мене су на мађарској граници сваки пут вадили из аута, претресали ме, или ме тражили у некој њиховој свесци, а никад нисам сазнала зашто. И то само на мађарској, ни на једној више, никад.
 
jok ja sam putovala dva puta avionom u poslednja tri meseca i oba puta sam morala da skidam cizme pre nego sto u opste prodjem kroz kontrolu...i ne samo ja vec svi koji su putovali u istim.jedan put u italiji,drugi put u spaniji...prekosutra opet putujem,verujem da ce biti ista stvar.

i da vadim laptop,skidam kais i sve metalne predmete sa sebe s tim sto ja uglavnom i posle toga pistim...jako je osetljiva ta masina,pisti i na maleni privezak oko vrata :neutral:
 
jok ja sam putovala dva puta avionom u poslednja tri meseca i oba puta sam morala da skidam cizme pre nego sto u opste prodjem kroz kontrolu...i ne samo ja vec svi koji su putovali u istim.jedan put u italiji,drugi put u spaniji...prekosutra opet putujem,verujem da ce biti ista stvar.

i da vadim laptop,skidam kais i sve metalne predmete sa sebe s tim sto ja uglavnom i posle toga pistim...jako je osetljiva ta masina,pisti i na maleni privezak oko vrata :neutral:

Hej pa moguce...ja nosim sat i mindjuse i nisam pistala a mama je od malog metala na stikli pistala kao da prenosi pistolj...uzas...ali nije bitno daju neke natikacice da se prodje bez prljanja carapica...laptop su mi vadili...a jedan japanski turista je jadan skidao i kais i cipele, svukli su ga zivog...ako se bunis sleduje ti sobica za detaljnu analizuz:mrgreen:...ali sto da ne, to je zbog nase sigurnosti i bezbednosti...
 
evo samo da javim,prelazila sam jutros vozom madjarsku granicu,trazio mi carinik pasos,pitao me gde idem,vratio pasos i pozeleo srecan put :D i evo sad gluvarim na budimpestanskom aerodromu,smaram se do leta :)
 
evo samo da javim,prelazila sam jutros vozom madjarsku granicu,trazio mi carinik pasos,pitao me gde idem,vratio pasos i pozeleo srecan put :D i evo sad gluvarim na budimpestanskom aerodromu,smaram se do leta :)

Mojne se smarash, gledaj da obidjes sto vishe.
I nije ti to losha ideja za spavanje na aerodromu.
Moj ortak japanac je spavao 2 meseca na aerodromu za DZ!! z:dm:
 
ovo sa pistanjem i izuvanjem cizama zavisi od aerodroma do aerodroma..meni su prosle godine jedino na briselskom aerodromu trazili da izujem cizme (posle celog dana bazanja po gradu, e, bas mi ih je bilo zao :mrgreen:), a na ostala 4 nisam pistala, niti se izuvala, a nosim metalni sat i nakit...
 

Back
Top