Србијанац или Građanin Srbije?

Како би сте се изјаснили


  • Ukupno glasova
    42
  • Anketa je zatvorena .
Од кога је потеко тај назив од Срба, Угара, Шваба, Хуна од кога ?

А од кога је настала реч "Србин"?

Дакле не ради се о настанку јер се то не зна већ се ради о томе да је то исправни појам
Хрвати свакако нису измилисли ту реч.
 
Па у Аустро-Угарској негде 1911

Не зна да се Аустријанци данас и национално изјашњавају као Аустријанци

Ал' нема везе

Аустријанац као народ не постоји.
То су Немци који говоре Немачки, па опет су Аустријанци као нација.

Исто као Србијанац, као народ не постоји али као нација постоји.
 
Србијанцима су обично називали Србе они који их нису волели.
Овде је неко рекао да су Срби они који живе у Београду, а Србијанци негде "доле у Србији" - то је НЕБУЛОЗА. СВИ СРБИ у било ком делу Србије се називају само и искључиво СРБИМА. Тај "епитет" Србијанац је дошао од других народа, али не од Срба!

Име Србијанка је име које је дато од стране Срба да би учинили реч СРПКИЊА још "поносније", да то што је СРПКИЊА - СРБКИЊА буде још поносније.

Али то нема везе са СРБИЈАНАЦ - СРБИЈАНКА. Тај назив је дошао и наметнуо се народу, али он није исправан.

Дакле, остајем при ставу СРБИН а не СРБИЈАНАЦ.
 
Аустријанац као народ не постоји.
То су Немци који говоре Немачки, па опет су Аустријанци као нација.

Исто као Србијанац, као народ не постоји али као нација постоји.

I sunce ti....:zcepanje: E hebesh mi sve ako te ishta razumem...:zcepanje:
 
А од кога је настала реч "Србин"?

Дакле не ради се о настанку јер се то не зна већ се ради о томе да је то исправни појам
Хрвати свакако нису измилисли ту реч.

Александре, ти мало престани да филозофираш и да се правиш много паметан и да све знаш. Толико пута си погрешио у ставовима, а овај ти је промашај армагедонски! :mrgreen:
 
Србијанцима су обично називали Србе они који их нису волели.
Овде је неко рекао да су Срби они који живе у Београду, а Србијанци негде "доле у Србији" - то је НЕБУЛОЗА. СВИ СРБИ у било ком делу Србије се називају само и искључиво СРБИМА. Тај "епитет" Србијанац је дошао од других народа, али не од Срба!

Име Србијанка је име које је дато од стране Срба да би учинили реч СРПКИЊА још "поносније", да то што је СРПКИЊА - СРБКИЊА буде још поносније.

Али то нема везе са СРБИЈАНАЦ - СРБИЈАНКА. Тај назив је дошао и наметнуо се народу, али он није исправан.

Дакле, остајем при ставу СРБИН а не СРБИЈАНАЦ.

Ти си сасвим погрешила.
проблем ниеј у називу "Србин"

То је име народа, које је непромењиво.
Проблем је што се назив "Србијанац" користи за људе на територији Србије пре 1878.
И тај назив постоји.

оно што је неопходно то је да коначно прихватимо да се Србија проширила па да се Србијанцима називају и Људи на територији целе Србије.

Дакле СРБИН је народ
СРБИЈАНАЦ је име за припадника човека из Србије.
 
Александре, ти мало престани да филозофираш и да се правиш много паметан и да све знаш. Толико пута си погрешио у ставовима, а овај ти је промашај армагедонски! :mrgreen:

Ти беше она што воли Адолфа Хитлера?
Само питам.....
 
А од кога је настала реч "Србин"?

Дакле не ради се о настанку јер се то не зна већ се ради о томе да је то исправни појам
Хрвати свакако нису измилисли ту реч.

Србин је настао од Серб може да има два значења једно је рођак,брат, а други је земљорадник.
Хрвате нисам помињао јер они тад нису били никакав фактор, а по најмање то да одлучују о спољним претензијама Аустро-Угарске. Србија је тад имала дипломатске односе са Бечом, с' провинцијама није.
Значи ти се залажеш за нешто што ни сам не знаш одакле је потекло.
 
I sunce ti....:zcepanje: E hebesh mi sve ako te ishta razumem...:zcepanje:

Па да нешто знаш разумео би.
Аустријанци су нација створена на територији Аустрије од припадника Немачког и осталих народа.
Сви се изјашњавају као "Немац/Аустријанац" или "Мађар/Аустријанац"
 

Ова твоја/АНКЕТА тема је толико ГЛУПА да глупљу нисам видела, поставио си 2 ПИТАЊА да ли сам ја СРБИЈАНКА ИЛИ ГРАЂАНИН СРБИЈЕ ?

ШТА ЈА ДА ТИ ОДГОВОРИМ ?

Кад ја нисам ни једно ни друго - ЈА САМ СРПКИЊА.

Међутим овде није стављено и трећа опција СРБИН-СРПКИЊА

Да ли је намерно избегнуто ово треће питање ?
 
Србин је настао од Серб може да има два значења једно је рођак,брат, а други је земљорадник.
Хрвате нисам помињао јер они тад нису били никакав фактор, а по најмање то да одлучују о спољним претензијама Аустро-Угарске. Србија је тад имала дипломатске односе са Бечом, с' провинцијама није.
Значи ти се залажеш за нешто што ни сам не знаш одакле је потекло.

Овде не говоримо о Српском народу већ о становницима Србије као збирној групи.
Дакле немојд аобјашњаваш о Српском народу.

П.С.
Србин долази од Serv
Дакле немаш појма. Држ се неба нас пусти да стојимо на земљи:)
 
ОВО НИЈЕ ТАЧНО.

Јесте. Ако имаш контра доказе покажи али овакве квалификације не прихватам.

СРБИН је припадник народа (Дивног, часног и поносног) а Србијанац је назив за грађанина Србије (и такав би требао да се уведе поново у употребу)
 

Back
Top