Србијанац или Građanin Srbije?

Како би сте се изјаснили


  • Ukupno glasova
    42
  • Anketa je zatvorena .
Ма не мора, нек је он Мађар и неки ми је жив и здрав. Србијанац може да служи као територијална одредница Срба из Србије. Ко што су Босанци за мене Срби из Босне, Црногорци Срби из Црне Горе, Војвођани Срби из Војводине, Косовари Срби са Косова...

Да не ширимо причу, то је класична глупост коју је избацила либерална поплава и која се бави убеђивањем народа да су међусобно исти, а разлике премостиве. Глупост као што већ рекох.

Ne. Srbijanac mora da bude odrednica SVIH ljudi iz Srbije u smislu državljanstva.
A ostajemo kao narodi, Madjari, Srbi, i ostali.
 
Нећу гласати, јер не постоји једина исправна варијанта - изјашњавам се као Српкиња!

И ја се изјашњавам као Србин, па?

Ово је питање државно-територијалне одреднице а не народа.

По држављанству сам Србијанац.

Србин/Србијанац
 
Ne. Srbijanac mora da bude odrednica SVIH ljudi iz Srbije u smislu državljanstva.
A ostajemo kao narodi, Madjari, Srbi, i ostali.

Не разумеш ништа. То је прављење Југославије у Србији. Свако је слободан да се изјасни као Србин. Србијанац не постоји и то је једнако глупа изведеница ко и југословен, а та југословенска одисаје нам сеобила о главу.

''Србија је држава српског народа Срба и свих грађана који живе у њој''. Макар нам овај устав личи на нешто.
 
Како би сте волели да се изјашњавате?
Као
Србијанац/Србијанка
или као
Грађанин Србије/Грађанка Србије?
-----------------------------------

Понављам ово ниеј припадност народу, јер смо ми Срби/Мађари/румуни/Словаци
већ као одредница припадности држави и држављанству.

srbijanac je autohtoni drzavljanin srbije.
 
E pa onom iz Novog Sada si i ti Srbijanka

A onom iz Banja Luke je i onaj iz Novog Sada

To ti je relativno, osim sto je nepotrebno

Нећу гласати, јер не постоји једина исправна варијанта - изјашњавам се као Српкиња!

Не разумеш ништа. То је прављење Југославије у Србији. Свако је слободан да се изјасни као Србин. Србијанац не постоји и то је једнако глупа изведеница ко и југословен, а та југословенска одисаје нам сеобила о главу.

''Србија је држава српског народа Срба и свих грађана који живе у њој''. Макар нам овај устав личи на нешто.


Алекасандар је у праву и понекада сте напорни са вашим покушајем да се докажете


СРБИН -НАЦИЈА СРПСКА И ТО НЕ МОЖЕ НИКО ДА ОСПОРИ
СРБИЈАНАЦ- СВАКИ ДРЖАВЉАНИН СРБИЈЕ И ТО ТАКОЂЕ НИКО НЕ МОЖЕ ДА ОСОПОРИ
 
Алекасандар је у праву и понекада сте напорни са вашим покушајем да се докажете


СРБИН -НАЦИЈА СРПСКА И ТО НЕ МОЖЕ НИКО ДА ОСПОРИ
СРБИЈАНАЦ- СВАКИ ДРЖАВЉАНИН СРБИЈЕ И ТО ТАКОЂЕ НИКО НЕ МОЖЕ ДА ОСОПОРИ

Sta ima na Klisi Srbijanac ?
 
То је израз који је осмишљен ван граница Србије почетком XX века, а раније никад није постојао за разлику од Србије која постоји као држава од 1217. године када се нису ни назрале државе које својом пропагандом покушавају да разбију српски корпус на Балкану, само тешко је то наметнути, пошто је српска традиција и култура укорењена и постојана вековима уназад .
Срби су сачували веру, традицију, културу и лепоту духа иако су били под Агарјанима ( Турцима ) 350 година.
 
То је израз који је осмишљен ван граница Србије почетком XX века, а раније никад није постојао за разлику од Србије која постоји као држава од 1217. године када се нису ни назрале државе које својом пропагандом покушавају да разбију српски корпус на Балкану, само тешко је то наметнути, пошто је српска традиција и култура укорењена и постојана вековима уназад .
Срби су сачували веру, традицију, културу и лепоту духа иако су били под Агарјанима ( Турцима ) 350 година.

Назив датира од постатка модрне српске државе, 19 век.
 

Back
Top