Србијанац или Građanin Srbije?

Како би сте се изјаснили


  • Ukupno glasova
    42
  • Anketa je zatvorena .
Zasto Rusi nemaju drzavljansvo Rusijanci? Ili Grci-Grcijanci? Ili ...Busmani-Busmanijanci???:mrgreen:

Россианин


Ево примера једног коменттара где се реч "Россианин" користи како би се нагласила разлике између грађанина Русије и Белорусије (и једни и други себе називају Руси)

Да наверное Лукашенко для белоруссов делает больше чем наш деятель для россиан.. Насколько мне известно, гражданин Белоруссии может перемещаться по всй своей стране, а вот у нас россианин по России не может... Знак "Погранзона" например стоит примерно в пятнадцати километрах от границ Петербурга. В целом территории погранзон, куда гражданин России может попасть только имея специальный пропуск, примерно равна территории Франции... Как вам это нравится, любители ВВП?

Грађанин Русије=Русијанин
 
Zato sto Vojvodina nije bila u sastavu Srbije nikada, tek u poslednih desetak godina.
Uvek je bila u nekoj drugoj drzavi., vecoj..kraljevini SHS, Jugoslaviji..U drzavi sa samom Srbijom tek sada. Imamo ukorenjenu posebnost , jer je istorija i geografski prostor tako hteo.
Vojvodjani ne mogu sebe nazivati Srbijancima jer se ne osecaju tako i to se ne moze promeniti a vi mozete pricati koliko hocete.
Zar i tebi ne zvuci malo smesno da se Srbin iz Vojvodine naziva Srbijancem?

u tvojoj maticnoj republici brini brigu sta je gde bilo !
 
Gde nestadoše Srbin i Srpkinja?

Поново потављам питање за АЦУ СРБИЈАНЦА (или шта је већ), реци ми, одговори на питање, по ко зна који пут питам:

ЗАШТО ЈЕ НАМЕРНО У АНКЕТИ ИЗБЕГНУТА ТРЕЋА ОПЦИЈА СРБИН/СРПКИЊА ?
 
То је израз који је осмишљен ван граница Србије почетком XX века, а раније никад није постојао за разлику од Србије која постоји као држава од 1217. године када се нису ни назрале државе које својом пропагандом покушавају да разбију српски корпус на Балкану, само тешко је то наметнути, пошто је српска традиција и култура укорењена и постојана вековима уназад .
Срби су сачували веру, традицију, културу и лепоту духа иако су били под Агарјанима ( Турцима ) 350 година.

:tick:
 
Поново потављам питање за АЦУ СРБИЈАНЦА (или шта је већ), реци ми, одговори на питање, по ко зна који пут питам:

ЗАШТО ЈЕ НАМЕРНО У АНКЕТИ ИЗБЕГНУТА ТРЕЋА ОПЦИЈА СРБИН/СРПКИЊА ?

Зато што пошто пото, жели да натера воду на своју воденицу, па макар нико не гласао.
 
па то питање и ја овде постављам, али никако да добијем одговор.

Очито да је овде опасна игра речи у питању, и одређено наметање свог личног става осталима од стране постављача ове анкете/теме

A šta ti nije jasno, u Ustavu treba da piše da je Srbija država srpskog naroda i svih njenih državljana, a nikakvih, građana,seljana , salašara ili varošana
 
Ти си сасвим погрешила.
проблем ниеј у називу "Србин"

То је име народа, које је непромењиво.
Проблем је што се назив "Србијанац" користи за људе на територији Србије пре 1878.
И тај назив постоји.

оно што је неопходно то је да коначно прихватимо да се Србија проширила па да се Србијанцима називају и Људи на територији целе Србије.

Дакле СРБИН је народ
СРБИЈАНАЦ је име за припадника човека из Србије.
Sve je to u redu,
ali ako se Hrvat naziva covek koji zivi u Hrvatskoj,
kako se onda zove Hrvat koji zivi u Srbiji,
ili bilo koji drugi narod,.........
kako god se prebrojim,ispada da su Srbi i po ovom pitanju
jedini izuzetak na svetu,
pitanje je zasto
 
Поново потављам питање за АЦУ СРБИЈАНЦА (или шта је већ), реци ми, одговори на питање, по ко зна који пут питам:

ЗАШТО ЈЕ НАМЕРНО У АНКЕТИ ИЗБЕГНУТА ТРЕЋА ОПЦИЈА СРБИН/СРПКИЊА ?

Odgovorila sam ti ja a imaš taj odgovor i u Acinoj replici meni
 

Back
Top