SPC vs. CPC - prvo istraživanje

Kakvi su rezultati ove ankete po Srpsku crkvu?


  • Ukupno glasova
    21
  • Anketa je zatvorena .
Ako je ovo tacno - anketa je skoro pa katastrofalna. Pre 50 godina ili koliko vec, skoro sve je pokrivala SPC. Danas pokriva tek preko pola.
Petina je u CPC... nepriznatoj... Jos petina su muslimani - koji nadiru... i par posto katolika....

Ono sto je prava snaga, je da se za 5 ili 10 godina uradi istrazivanje. Da se vidi kako se stvari krecu. Trenutno stanje opominje, ali mi ne znamo da li se popravlja ili kvari.

Prje 50 godina skoro sve???

Daleko od toga. Na posljednjem komunističkom popisu koji je spominjao vjeru negdje pedesetih (ili šezdesetih?) svega se 40%-50% izjasnilo pravoslavnim hrišćanima.
 
Ма верујем да је тамо 80 посто атеиста и агностика.
Иначе иако донекле не верујем анкети, за мене је охрабрујуће све ово што Мило Ђукановић ради. Што су даљи од нас тим боље. А за СПЦ у Црној Гори ме ....... ионако су све то мени Црногорци.
 
Po prvi put je podijeljena odrednicu 'pravoslavci' na dvije - vjernike Crnogorsko-primorske Mitropolije Srpske pravoslavne crkve i tzv, Crnogorske pravoslavne crkve. Evo rezultata tog istraživanja iz oktobra ove godine:

* Srpski pravoslavci - 52.2%

* Crnogorski pravoslavci - 21.7%

* Muslimani - 18.6%

* Katolici - 3,5%

* ostala - 0,4%

* ateisti - 3,5%

Da priložim i rezultat ispitivanja o narodnosti, koji je uvijek prisutan:

* Crnogorci - 45,3%

* Srbi - 34,3%

* Muslimani - 10,5%

* Albanci - 5,1%

* Bošnjaci - 2,6%

* Hrvati - 1%

* ostali - 1,1%

Da li su rezultati ankete ohrabrujući za SPC s obzirom da je apsolutna većina građana Crne Gore uz nju ili upravo poražavajući, imajući u vidu da nemali udio stanovništva podržava nekanonsku vjersku organizaciju koja je njen protivnik? :think:
Mene mozes racunat u crnogorske patriote, ne bi reka ekstremne, ali spreman sam poginut za Crnu Goru i crnogorstvo. Ja ne podrzavam CPC, vec Mitropoliju Crnogorsko-primorsku ali ne ljude koji njom trenutno rukovode. Ja se zalazem za obnovu autokefalnosti nase Mitropolije.

Nikako ne podrzavam Mihaila Dedeica niti ljude koji vode nevladinu organizaciju CPC. Oni su krenuli pogresnim putem (pravi put je obnova autokefalnosti MItropolije, a ne stvaranje paralelne Crkve - i to su je jos registrovali ka nevladinu organizaciju!).
 
Mene mozes racunat u crnogorske patriote, ne bi reka ekstremne, ali spreman sam poginut za Crnu Goru i crnogorstvo. Ja ne podrzavam CPC, vec Mitropoliju Crnogorsko-primorsku ali ne ljude koji njom trenutno rukovode. Ja se zalazem za obnovu autokefalnosti nase Mitropolije.

Nikako ne podrzavam Mihaila Dedeica niti ljude koji vode nevladinu organizaciju CPC. Oni su krenuli pogresnim putem (pravi put je obnova autokefalnosti MItropolije, a ne stvaranje paralelne Crkve - i to su je jos registrovali ka nevladinu organizaciju!).

Ohrabrujuće je to što veliš, pogotovo jer mislim da nisi isto tvrdio ranije. Sniženje strasti i eliminacija ekstremizama je put ka miru i stabilnosti i svima koristi.
 
Ohrabrujuće je to što veliš, pogotovo jer mislim da nisi isto tvrdio ranije. Sniženje strasti i eliminacija ekstremizama je put ka miru i stabilnosti i svima koristi.

Svako ko poznaje Crnogorce, zna da mi NISMO NIKAD bili religiozni ljudi... iako eto nominalno pripadamo mitropoliji crnogorsko primorskoj, to meni u stvarnom zivotu ama bas nista ne znaci.
Nadji mi 20 pravih Crnogoraca koji idu u crkvu i moljakaju se nekom bogu i dacu ti sto god oces :mrgreen:
 
Po prvi put je podijeljena odrednicu 'pravoslavci' na dvije - vjernike Crnogorsko-primorske Mitropolije Srpske pravoslavne crkve i tzv, Crnogorske pravoslavne crkve. Evo rezultata tog istraživanja iz oktobra ove godine:

* Srpski pravoslavci - 52.2%

* Crnogorski pravoslavci - 21.7%

* Muslimani - 18.6%

* Katolici - 3,5%

* ostala - 0,4%

* ateisti - 3,5%

Da priložim i rezultat ispitivanja o narodnosti, koji je uvijek prisutan:

* Crnogorci - 45,3%

* Srbi - 34,3%

* Muslimani - 10,5%

* Albanci - 5,1%

* Bošnjaci - 2,6%

* Hrvati - 1%

* ostali - 1,1%

Da li su rezultati ankete ohrabrujući za SPC s obzirom da je apsolutna većina građana Crne Gore uz nju ili upravo poražavajući, imajući u vidu da nemali udio stanovništva podržava nekanonsku vjersku organizaciju koja je njen protivnik? :think:

Mislim da su poražavajući, jer broj pristalica SPC opada.
Mada, poražavajući su i za CPC iako se broj njenih pristalica povećava
 
Што сте сумњичави према човеку.Анкета одлична, показало право стање у Црној Гори.

Доказује да је самосталност ЦГ лажирана као што сви знамо и да је тамо већинско српско становништво, што опет сви знамо.

Ova anketa samo dokazuje da ima Crnogoraca koji vjeruju u SPC, i ništa drugo
 
Ma kakvi tačno.. Mislim, možda je taj Decem zvao članove DPS-a, pa ih pitao u šta veruju, ali na Liturgijama CPC nema žive duše, ako se još igde održavaju. Jedino što ih se skupi šaka jada o verskim praznicima, ali to je samo bolesno udaranje kontre.

Evo, mene nijesu zvali, pojma nemam ni da su radili anketu :mrgreen:
A ovo za Liturgije CPC ti nije tačno, iz godine u godinu na crkvene praznike CPC dolazi sve više i više ljudi
 
Ohrabrujuće je to što veliš, pogotovo jer mislim da nisi isto tvrdio ranije. Sniženje strasti i eliminacija ekstremizama je put ka miru i stabilnosti i svima koristi.

Da je sreće da je bilo ovako kako on kaže, da su Amfilohija, Džomića i ostalu velikosrpsku kompaniju s noge na nogu išutirali u Srbiju, da rade na autokefalnosti mitropolije crnogorsko-primorske... Ovako, prisiljen da biram između CPC i SPC, biraću CPC.
 
Po prvi put je podijeljena odrednicu 'pravoslavci' na dvije - vjernike Crnogorsko-primorske Mitropolije Srpske pravoslavne crkve i tzv, Crnogorske pravoslavne crkve. Evo rezultata tog istraživanja iz oktobra ove godine:

* Srpski pravoslavci - 52.2%

* Crnogorski pravoslavci - 21.7%

* Muslimani - 18.6%

* Katolici - 3,5%

* ostala - 0,4%

* ateisti - 3,5%

Da priložim i rezultat ispitivanja o narodnosti, koji je uvijek prisutan:

* Crnogorci - 45,3%

* Srbi - 34,3%

* Muslimani - 10,5%

* Albanci - 5,1%

* Bošnjaci - 2,6%

* Hrvati - 1%

* ostali - 1,1%

Da li su rezultati ankete ohrabrujući za SPC s obzirom da je apsolutna većina građana Crne Gore uz nju ili upravo poražavajući, imajući u vidu da nemali udio stanovništva podržava nekanonsku vjersku organizaciju koja je njen protivnik? :think:

Za crkvu ne zelim da komentarisem,moze neko da veruje i u djavola,njegova je stvar.
a sto se tice rezulatata o narodnosti...jel to broj Srba u CG raste?:dontunderstand:
 
Evo, mene nijesu zvali, pojma nemam ni da su radili anketu :mrgreen:
A ovo za Liturgije CPC ti nije tačno, iz godine u godinu na crkvene praznike CPC dolazi sve više i više ljudi

Možda te nisu zvali anketari, ali su te u tvojoj centrali očigledno učili da, ako se nadješ na nekom forumu, obavezno odgovoriš na svaki post :mrgreen:
Ja i kažem da se za crkvene praznike okupi nešto oko tog Miraša, ali mi evo reci iskreno znaš li bar jednog vernika CPC koji ide svake nedelje u crkvu da se moli Bogu..
Znam ja da ćeš ti izabrati CPC, jer je to po tebi politički ispravno, ali da postiš recimo ovaj Božićni post, neće ti pasti na pamet nikada. Da postiš sredu i petak, da se redovno ispovedaš, pričešćuješ i sve što biti u veri podrazumeva.. Takve vernike CPC nema.
 
Ма верујем да је тамо 80 посто атеиста и агностика.
Иначе иако донекле не верујем анкети, за мене је охрабрујуће све ово што Мило Ђукановић ради. Што су даљи од нас тим боље. А за СПЦ у Црној Гори ме ....... ионако су све то мени Црногорци.
tacno tako :super: koga boli ... za tu drzavu , Rista , Mirasa , sto se mene tice ako hoce mogu i svi da postanu zoroastrijanci ,vazno je samo da Gospodar vlada sto duze i da imaju sto manje veze sa nama :ok:
 
Možda te nisu zvali anketari, ali su te u tvojoj centrali očigledno učili da, ako se nadješ na nekom forumu, obavezno odgovoriš na svaki post :mrgreen:
Ja i kažem da se za crkvene praznike okupi nešto oko tog Miraša, ali mi evo reci iskreno znaš li bar jednog vernika CPC koji ide svake nedelje u crkvu da se moli Bogu..
Znam ja da ćeš ti izabrati CPC, jer je to po tebi politički ispravno, ali da postiš recimo ovaj Božićni post, neće ti pasti na pamet nikada. Da postiš sredu i petak, da se redovno ispovedaš, pričešćuješ i sve što biti u veri podrazumeva.. Takve vernike CPC nema.

Iskreno, ne znam nijednog vjernika, niti CPC niti SPC, da to radi, a da nije crkveno lice. :lol:
Ne, neću da postim Božićni post, neću da postim srijedu i petak, jer mislim da je to slobodna volja vjernika, da pravoslavlje ne primorava odricanje od nečega. Međutim, ja svoju slavu (Nikoljdan) uvijek slavim posnu, dok znam velike vjernike SPC koji za Nikoljdan spremaju pečenje. :rtfm:
 
Iskreno, ne znam nijednog vjernika, niti CPC niti SPC, da to radi, a da nije crkveno lice. :lol:
Ne, neću da postim Božićni post, neću da postim srijedu i petak, jer mislim da je to slobodna volja vjernika, da pravoslavlje ne primorava odricanje od nečega. Međutim, ja svoju slavu (Nikoljdan) uvijek slavim posnu, dok znam velike vjernike SPC koji za Nikoljdan spremaju pečenje. :rtfm:

A je l' postiš ceo dan na Nikoljdan? :lol:
 
Што сте сумњичави према човеку.Анкета одлична, показало право стање у Црној Гори.

Доказује да је самосталност ЦГ лажирана као што сви знамо и да је тамо већинско српско становништво, што опет сви знамо.

Pa veliki broj ljudi koji su bili za samostalnost ukljucujuci i naseg predsjednika je uz SPC, tako da tvoja izjava nema veze s vezom.
 

Back
Top