Smrtna kazna

King David:
Ne znam sta kaze deda Miloje, ali, evo sta su neki drugi rekli:

Sanja Milenkovic was a top mathematics pupil at a Belgrade high school. She had just crossed a bridge in Varvarin when NATO planes bombed it. Sanja was so badly wounded by shrapnel that she died on the way to the hospital. Rest in peace, Sanja, for you will be avenged.

Toliko je bedno , stalno potezanje tragicne sudbine ove devojcice, kao i Milice Rakic, da to vec odavno prelazi granice, osnovne pristojnosti , i cuvanja digniteta mladih zivota, i secanja na njih.
No, pretpostavka je, da , likovi koji nemilice eksploatisu tragedije ove dve porodice, a sve ne bi li poentirali nekim sitnim poenom, za neke svoje ideje i opcije, nemaju mnogo skurpula, pa sam siguran da cemo jod dugo, kad god nekome odgovara, gledati to nekrofilsko izivljavanje, nad secanjem na mlade zrtve NATO bombardovanja, ali i sebicne i glupe politike ovdasnjih vlastodrzaca.

Siguran sam , da ovi , kojima su , puna usta Milicine i Sanjine tragedije, nikada nisu odneli cvet na grob, pa cak ni zapalili svecu za dusu pokojnih.

p.s
nemam nameru replicirati bilo kome , na ovu temu.
 
Obersturmfuehrer:
nazalost uvek ce se naci lesinari koji ce ovakve price proturati da bi dokazali jevrejske zavere i kojesta...

Ober, leshinari su oni likovi koje sam ti prezentovao u linku. Cionisticke zveri. Americki Kongres je teritorija pod izraelskom okupacijom, ne znam da li ti to nije jasno ili se pravis da ti nije jasno. Nadam se da je ovo prvo.
 
untouchable:
Значи Американци су решили да Ирак уведу у потпуни грађански рат.
Али и за Американце и за њихове сараднике у Ираку има лека: Јуба
http://www.megaupload.com/?d=C4NQ83ZK
Ti bi ko pravi radikal trebao da poslusas Vojvodin poziv i odes da pomognes braci amerikancima u borbi protiv zlih muslimana a ne tu da se zezas po netu e da te vojvoda vidi sta radis :evil:
 
Ево,децо,пре него што са породицу и фамилију седнем за недељњи ручак да и ја нешто напишем,Американци осудише Садама да га окаче ко шунку на таван поред оџак,много ти Американци зезнути и јаки,не знам,ђаво да их носи али када сам био у Америку разговарао сам у Канзас са њихови ови како то они кажу фармери,сељаци,много бре добру пољопривреду имају у тај део у Америку а и радни су,није да није а што тек имају механизацију,да позелениш од љубомору,ех децо,шта је новац и богаство.
 
krauterbox:
Bivši irački predsjednik Sadam Husein je zbog zločina protiv čovječnosti osuđen na smrt vješanjem.

Па вешање је у старом, добром, традиционалном, каубојском маниру - а изгледа
да је и демократски ! :roll:
 
krauterbox:
@King David
Jel' moguće ovde otvoriti ijednu temu, a da je Ti ne iskoristiš za svoje, sada već patološke, judeofobske ispade?

Zaista ne razumem zasto tako mislis. Samo na pojedinim temama ja pisem, kako ti kazes, jezikom patoloskog judeofoba, a cinjenice koje prilazem, niti su judeofobske, nitti patoloske. Po stoti put kazem, i opet cu. NEMAM NISTA PROTIV JEVREJA, konstantno govorim i pisem o njihovom ekstremistickom delu, ostrascenim cionistima. Ne mogu to drugacije nego da nacrtam. Pogledaj koliki je procenat ostrascenih cionista na najvisim pozicijama vlasti u Americi, uporedi procenat jevrejske populacije u Americi i shvati poentu. Dovoljan ti je samo taj primer. Vecina Jevreja su zrtve svojih nedobronamernih i meglaomanskih vodja...a cinjenica je da je i u Rusiji identicna situacija. Pa, o cemu mi onda govorimo? Jesam li ja patoloski lik, ili su oni patoloski opcinjeni vlascu, beskrupulozni fanatici koji ne biraju sredstva da bi istu i odrzali, po cenu svetskih ratova i revolucija? Ko je ovde patoloski lik?
 
_Milanche_:
niti se radujem niti tugujem...ne zanima me...

А ја сам очекивао од тебе КАО МОДЕРНОГ ДЕМОКРАТЕ И БУДУЋЕГ ПРАВНИКА да ћеш најмање три трактата да напишеш о неприхватљивости смртне казне, поготово иживљавање вешањем. А ТО ВЕШАЊЕ ЋЕ СИГУРНО БИТИ ВЕЛИКА ЗАБАВА МИЛИОНИМА АНГЛОСАКСОНСКИХ СКОТОВА КОЈИ ЋЕ СА РАДОШЋУ ГЛЕДАТИ СМРТ-УЖИВО УЗ ПОДРИГИВАЊЕ И ПРЂЕЊЕ ИЗМЕЂУ ДВА МАСНА ОБРОКА БРЗЕ ХРАНЕ. 8-)
 
eremita:
А ја сам очекивао од тебе КАО МОДЕРНОГ ДЕМОКРАТЕ И БУДУЋЕГ ПРАВНИКА да ћеш најмање три трактата да напишеш о неприхватљивости смртне казне, поготово иживљавање вешањем. А ТО ВЕШАЊЕ ЋЕ СИГУРНО БИТИ ВЕЛИКА ЗАБАВА МИЛИОНИМА АНГЛОСАКСОНСКИХ СКОТОВА КОЈИ ЋЕ СА РАДОШЋУ ГЛЕДАТИ СМРТ-УЖИВО УЗ ПОДРИГИВАЊЕ И ПРЂЕЊЕ ИЗМЕЂУ ДВА МАСНА ОБРОКА БРЗЕ ХРАНЕ. 8-)
Pa napisam sam u postu ispod da ja jesam generalno protiv smrtne kazne za bilo koga i svi pravni sistemi koji imaju tu vrstu sankcije su za mene neprihvatljivi.
Ne zanima me Irak i Sadam Husein u smislu da me to nesto posebno emotivno pogadja...
Mislim da bi bilo bolje da smrtna kazna ne postoji i da je dobio nekoliko dozivotnih robija...
 
inagadadavida:

OK, prenaglio sam, izvinjavam se. Ali nije mi jasno zasto ti je bilo potrebno da napises ono? Ja nisam politicar i nemam nikakav interes, nikakvu licnu korist od podsecanja na zrtve NATO izivljavanja nad Srbijom. Nisu svi Ivica Dacic i Baki Andjelkovic, to sam hteo da kazem. Ili ti mislis da sve to treba da se zaboravi?
 
_Milanche_:
Pa napisam sam u postu ispod da ja jesam generalno protiv smrtne kazne za bilo koga i svi pravni sistemi koji imaju tu vrstu sankcije su za mene neprihvatljivi.
Ne zanima me Irak i Sadam Husein u smislu da me to nesto posebno emotivno pogadja...
Mislim da bi bilo bolje da smrtna kazna ne postoji i da je dobio nekoliko dozivotnih robija...

Nesto tu nije u redu @Milanche. Ne mozes bitiosetljiv po pitanju smrtne kazne u Evropi a neosetljiv, npr u Kini. Ili si protiv ili ti je svejedno, odluci se. Sadam jeste zlocinac, ali, ako bi ga sudili u Evropi, dobio bi 200 dozivotnih namesto smrtne.
 
eremita:
А ја сам очекивао од тебе КАО МОДЕРНОГ ДЕМОКРАТЕ И БУДУЋЕГ ПРАВНИКА да ћеш најмање три трактата да напишеш о неприхватљивости смртне казне, поготово иживљавање вешањем. А ТО ВЕШАЊЕ ЋЕ СИГУРНО БИТИ ВЕЛИКА ЗАБАВА МИЛИОНИМА АНГЛОСАКСОНСКИХ СКОТОВА КОЈИ ЋЕ СА РАДОШЋУ ГЛЕДАТИ СМРТ-УЖИВО УЗ ПОДРИГИВАЊЕ И ПРЂЕЊЕ ИЗМЕЂУ ДВА МАСНА ОБРОКА БРЗЕ ХРАНЕ. 8-)


Nije mi poznato da je u zapadnoj civilizaciji , danas, prisutno , masovno gledanje necijeg smaknuca , uzivo.

Nasuprot tome, u arapskim zemljama, a i u npr, Kini, je masovno okupljanje porodice nedeljom , na nekom stadionu, da bi se odgledalo secenje glave, ili pucanje u potiljak nekog jadnika, prilicno rasprostranjena, i omiljena zabava masa.

Sa sve lebleblijama ili kineskim rezancima, kao meze.
 
_Milanche_:
Pa napisam sam u postu ispod da ja jesam generalno protiv smrtne kazne za bilo koga i svi pravni sistemi koji imaju tu vrstu sankcije su za mene neprihvatljivi.
Ne zanima me Irak i Sadam Husein u smislu da me to nesto posebno emotivno pogadja...
Mislim da bi bilo bolje da smrtna kazna ne postoji i da je dobio nekoliko dozivotnih robija...

ОК....и мене исто не занима, далеко су они од нас, него повлачим неке паралеле у вези са каубојима и ционистима на Балкану и начином на који вуку конце у туђим државама које су окупирали - јер издалека се боље види.
 
Sadam Husein je najcrnji primer masovnog ubice, cijom zaslugom su desetine hiljada Irackih porodica zatrte, kao da nikada nisu ni postojale. Zlocinac i masovni ubica, nije imao milosti ni prema deci , ni prema zenama , ni prema starcima. Masovne grobnice Kurda, a i Sadamovih politickih neistomisljenika, su svuda po Iraku.

Zasluzio je smrtnu kaznu, na bilo koji nacin. Samo licemeri mogu da se zgrazavaju nad ovakvom presudom.
 
inagadadavida:
Nije mi poznato da je u zapadnoj civilizaciji , danas, prisutno , masovno gledanje necijeg smaknuca , uzivo.

Nasuprot tome, u arapskim zemljama, a i u npr, Kini, je masovno okupljanje porodice nedeljom , na nekom stadionu, da bi se odgledalo secenje glave, ili pucanje u potiljak nekog jadnika, prilicno rasprostranjena, i omiljena zabava masa.

Sa sve lebleblijama ili kineskim rezancima, kao meze.

Теби очигледно мЛого тога НИЈЕ ПОЗНАТО - па гледао сам недавно целокупне снимке на некој од њихових тв разних извршења смртне казне - ТАКОЂЕ ЗАБАВА. али толико одвратна да сам прекинуо гледање.

А и ово у Кини такође ми је невиђено одвратно.
 
inagadadavida:
Sadam Husein je najcrnji primer masovnog ubice, cijom zaslugom su desetine hiljada Irackih porodica zatrte, kao da nikada nisu ni postojale. Zlocinac i masovni ubica, nije imao milosti ni prema deci , ni prema zenama , ni prema starcima. Masovne grobnice Kurda, a i Sadamovih politickih neistomisljenika, su svuda po Iraku.

Zasluzio je smrtnu kaznu, na bilo koji nacin. Samo licemeri mogu da se zgrazavaju nad ovakvom presudom.

Лично сам велики противник СМРТНЕ КАЗНЕ јер се тада они који суде изједначавају са осуђеним. И ту нема ничег лицемерног. Пре ће бити да је
лицемерно подржавати селективну правду у било ком облику, а у пређашњим
постовима неки учесници су већ објаснили зашто.
 
eremita:
Теби очигледно мЛого тога НИЈЕ ПОЗНАТО - па гледао сам недавно целокупне снимке на некој од њихових тв разних извршења смртне казне - ТАКОЂЕ ЗАБАВА. али толико одвратна да сам прекинуо гледање.

А и ово у Кини такође ми је невиђено одвратно.


I u Kini , a i u skoro svim arapskim zemljama. Videces koliko ce odusevljenih navijaca , pratiti vesanje "in Live", ako bude organizovano na nekom stadionu. Vise nego da Irak igra u finalu SP u fudbalu, protiv Irana.

Nisam imao prilike,da gledam bilo koju emisiju, koja bas eksplicitno i detaljno , da ne kazemo uzivo, daje snimke egzekucija, a da je to na nekom od kanala koji nisu skremblovani, ili ,u najmanju ruku, da se ne stavi obavestenje o prizorima koji slede. Takav je zakon, u svim zapadnoevropskim zemljama.

Ne bi ipak mogao da se uporedi nivo civiliziranog ponasanja u zapadnoj evropi, sa npr, Kinom ili Saudi arabijom. Iako, ruku na srce, nisam siguran, da kada bi , recimo u Svici , neko organizovao masovno gledanje vesanja uzivo, ne bi bilo jako veliko interesovanje,
Ljudska priroda je jako zaebana . I tu se manje vise svi nadju, samo je stvar u zakonima, i
nekom kulturnom nasledju. A da vecina voli, da gleda, voli.
 

Back
Top