Смртна казна за Легију и екипу?

Праведна пресуда би била :

  • Апсолутно да!

  • Не,никако.

  • не знам све чињенице да би могао да кажем.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
_guru_:
Ingddvd kao sto sam napisao slazem se sa mogucnoscu da se uvede ponovo, ali samo za neke monstruozne zlocine. Problem smrtne kazne je u njenoj zloupotrebi ili preterivanju (Texas). Nesto toliko retko da se sprovodi samo kada je neophodno uz veliku podrsku stanovnistva.
Olake smrtne kazne nijednoj zemlji nisu donele dobro.

Potpuno se slazem.......samo u izuzetno svirepim zlocinima, i visestrukim povratnicima za iste......uz jaku kontrolu javnosti , smrtna kazna je neophodna.....

One orgije po Teksasu ili Kini, su idiotizam, odraz kulture Teksasana i Kineza.......
 
inagadadavida:
Potpuno se slazem.......samo u izuzetno svirepim zlocinima, i visestrukim povratnicima za iste......uz jaku kontrolu javnosti , smrtna kazna je neophodna.....

One orgije po Teksasu ili Kini, su idiotizam, odraz kulture Teksasana i Kineza.......

Glupost smrtna kazna nije neophodna.
Ako se ne varam u EU je zabranjena i ako i nije nijedna zemlja je nema u zakonu.
Deklaracije UN preporučuju da se ukine.
Šta ako je neko greškom osudjen a posle se otkrije da je nevin.
Otići ćemo na njegov grob i reći ''Izvini pogrešili smo''.
40 godina robije je za mene i gore od smrtne kazne.
 
Dikan:
Glupost smrtna kazna nije neophodna.
Ako se ne varam u EU je zabranjena i ako i nije nijedna zemlja je nema u zakonu.
Deklaracije UN preporučuju da se ukine.
Šta ako je neko greškom osudjen a posle se otkrije da je nevin.
Otići ćemo na njegov grob i reći ''Izvini pogrešili smo''.
40 godina robije je za mene i gore od smrtne kazne.

Svaka ti je na mestu, osim ove 'a posle se otkrije da je nevin'... Uopšte nije bitno da li je osuđenik nevin ili nije. Nijedan čovek, pa samim tim ni društvo, nema pravo da vrši odmazdu nad drugim čovekom, bez obzira kakvi njegovi zločini bili!

PS: Ono što meni nije jasno je zašto kod nas ne postoji doživotna robija? Za nju već jesam...
 
Sta ako pijani idiot prizna da je ubio devojcicu koja je pokusala da mu pomogne i da joj je uzeo mobilni da bi ga prodao za 100-200 dinara? Ili sta ako je neki idiot obezglavio dete i svog prijatelja?

Ja sam generalno protiv smrtne kazne iz vise razloga, ali nekada mi se ceo zivot zgadi kada cujem sta je neka budala uradila. Jedno je da neko bude u zatvoru zbog ubistva, ali zbog ovakih monstruoznosti ja bih bio dzelat ako treba.
 
Dikan:
Glupost smrtna kazna nije neophodna.
Ako se ne varam u EU je zabranjena i ako i nije nijedna zemlja je nema u zakonu.
Deklaracije UN preporučuju da se ukine.
Šta ako je neko greškom osudjen a posle se otkrije da je nevin.
Otići ćemo na njegov grob i reći ''Izvini pogrešili smo''.
40 godina robije je za mene i gore od smrtne kazne.

totalno si u pravu...
cilj pravosuda nije osveta...
i nitko nema pravo oduzeti nekome zivot...
ne samo zbog etickih pitanja nego i politickih..
 
Verbal_Kint:
Svaka ti je na mestu, osim ove 'a posle se otkrije da je nevin'... Uopšte nije bitno da li je osuđenik nevin ili nije. Nijedan čovek, pa samim tim ni društvo, nema pravo da vrši odmazdu nad drugim čovekom, bez obzira kakvi njegovi zločini bili!

PS: Ono što meni nije jasno je zašto kod nas ne postoji doživotna robija? Za nju već jesam...

Dobro, ako posmatraš sa humanističkog stanovišta da je ljudski život neprikosnoven.
Ili sa stanovišta hrišćana koji su posle svih inkvizicija i krstaških ratova došli do zaključka
da samo Bog može da odlučuje o pitanju života i smrti.
Ja sam samo izneo praktičan razlog.
 
Argumenti su vam malo djene djene.
Nijedan čovek, pa samim tim ni društvo, nema pravo da vrši odmazdu nad drugim čovekom, bez obzira kakvi njegovi zločini bili!
Sta predstavlja zatvor? Ukoliko je neko ubio samo tog i tog i nece vise i zakune se :'majke mi' mi kao drustvo ne treba da ga stavimo u zatvor jer nece vise.
Ili da pustimo sve zlocince ovog sveta i da cekamo da ih Bog kazni?
Kazna je kazna, a odmazda je svaka zatvorska kazna.
Stvar je samo u tom poslednjem koraku po mom misljenju. Da li dozoliti sebi da budemo ono sto su oni? Ali ponavljam da za takve monstrume treba preci granicu. I necemo da budemo kao oni, jer kako god pogubljeni bolje ce proci nego njihove zrtve.
 
Verbal_Kint:
Šta predstavlja zatvor? Kaznu. Kazna podrazumeva nekakvo 'izdržavanje'. Ne kaže se džaba da je neko 'na izdržavanju zatvorske kazne'. Šta je smrtna kazna? Kontradikcija! Metak u čelo i kraj! Nema izdržavanja, nema otplaćivanja duga, nema borbe sa savešću, nema pokajanja! Zapravo, smrtna kazna je 'easy way out', a ne robija!
Тачно.
 
Bas sam primetio da se ti monstrumi kaju.
Razumem ja to dozivotni zatvor ili zaista duga zatvorska kazna, ali on ce tamo kao svaki psihopata da bude uzoran, imace klopu i odecu, knjige, mozda i posao, a mozda cak i kompjutere jednog dana. Vise nego cigani u kartno city-ijima sirom Srbije. Sta ce da imaju ubijeni? A njihove porodice i njihovi poznanici?
I ako budu pusteni iz zatvora jer su se navodno popravili i sada su bolji ljudi posle par godina (neka bude i 20) ko je onda magarac.
 
Verbal_Kint:
Šta predstavlja zatvor? Kaznu. Kazna podrazumeva nekakvo 'izdržavanje'. Ne kaže se džaba da je neko 'na izdržavanju zatvorske kazne'. Šta je smrtna kazna? Kontradikcija! Metak u čelo i kraj! Nema izdržavanja, nema otplaćivanja duga, nema borbe sa savešću, nema pokajanja! Zapravo, smrtna kazna je 'easy way out', a ne robija!

Слажем се.......потпуно си у праву ! 8-)
 
Verbal_Kint:
Šta predstavlja zatvor? Kaznu. Kazna podrazumeva nekakvo 'izdržavanje'. Ne kaže se džaba da je neko 'na izdržavanju zatvorske kazne'. Šta je smrtna kazna? Kontradikcija! Metak u čelo i kraj! Nema izdržavanja, nema otplaćivanja duga, nema borbe sa savešću, nema pokajanja! Zapravo, smrtna kazna je 'easy way out', a ne robija!


Апсолутно тачно...... :wink:
Треба да осете макар делић онога што су учинили некоме....... :wink:
 
inagadadavida:
Smrtnu kaznu u Srbiji nije trebalo ukidati........primera je mnogo, a dacu samo jedan.......

Mozda se neki i secaju ubistva na Novom Bgd, kada je bolid ubio u stanu zenu , maloletnog sina i psa.........Monstrum se celo sudjenje kliberio, ne pokazujuci znake kajanja, a na pitanje zasto je ubio dete, odgovorio je :" ko mu je kriv, sto nije bio u skoli..."

Taj ludak, i idiot, ce.......da vas podsetim, do kraja ove godine biti na slobodi...........odsluzio je kaznu
Zena o njen mali decak, su zauvek pokopani...........

To li je pravda??????????
Idealne pravde nema, ali civilizovane evropske zemlje su ukinule smrtnu kaznu. Oni koji se zalažu za to treba da se odluče hoće li u Evropu ili gde? Takođe ne treba zaboraviti da je to kazna kod koje je nemoguće ispraviti grešku, a toga je bilo svuda.
 
nesha taxista:
Idealne pravde nema, ali civilizovane evropske zemlje su ukinule smrtnu kaznu. Oni koji se zalažu za to treba da se odluče hoće li u Evropu ili gde? Takođe ne treba zaboraviti da je to kazna kod koje je nemoguće ispraviti grešku, a toga je bilo svuda.

da, i ovisno o tome tko dode (preuzme vlast) mogucnost zloupotrebe je ogromna...vec videno u povijesti..i naasoj..
 
Poenta zbog koga sam postavio temu je saznanje da će lovokradica joca,mlohavi i mali perica od bia da ispale surovog taleta "gvordeni rov,plastični kuk a staklena pamet" i da ga
predaju na sud ulice jedini sud koji on priznaje, u tome će im pomoći joca koji škljoca a došao je iz amsterdam da im da i andrija tatin veliki dečak d boj!

Kažu da je ekipa spremila pakleni plan kada počnu sudjenja,
biće to paklena pomorandža za malog cemu...do sada neviđena sačekulja na bgd ulicama.
ko zna? videćemo....
 
drbob:
Da li ti citas?Ti bi i nevine ljude da pobijes?Evo ti citaj malo http://forum.krstarica.com/threads/165984.Onaj koji je sebi iscenirao atentat stoji iza ibarske,iza ubistva Arkana,Stambolica... i ko zna koliko jos zlocina.Znaci nije Kostunica vec pokojnik.

Skoro da si skroz u pravu,
problem je što je osvald našao sluge,
pa se ovi sa zapada ljute a po onom našem principu :"moj sluga slugu traži",
"ono" pri tom milsim na cemu,rodmana,šatro marka,legiju...itd neće sigurno ležati robiju kao što i ne leži ...već sam sra..ovde o tome...
nego će kao i slobo dostojanstveni nekako iscenirati svoj kraj,pošto do toga nije odmah došlo treba im nešto legionar još ?
da ne pobegne pa liši života sadašnjeg presednika ili premijera?
Kalenić koji mu je glavni pucać je u lepoj njihovoj,a i jedan deo ekipe je na slobodi spreman...kada bi samo malo mogli da oslušnemo šta se kuva kod ujka sema u gluvoj sobi,ili bar da snajka nešto nagovesti...

GOSPODO SEPTEMBAR JE POZNAT PO BROJNIM LIKVIDACIJAMA UBISTVIMA ITD...
da li će tako biti i 2007? hu d faken nouz,mi ? no aj em džast open vindou,SAMO LUPAM!!!
 
Pa šta?:
Skoro da si skroz u pravu,
problem je što je osvald našao sluge,
pa se ovi sa zapada ljute a po onom našem principu :"moj sluga slugu traži",
ono milsim da cemu,rodmana,šatro marka,legiju...itd neće sigurno ležati robiju kao što i ne leži ...već sra..ovde o tome nego će kao i slobo dostojanstveni nekako iscenirati svoj kraj,pošto do toga nije odmah došlo treba im nešto legionar još ? da ne pobegne pa liši života sadašnjeg presednika ili premijera?
Kalenić koji mu je glavni pucać je u lepoj njihovoj,a i jedan deo ekipe je na slobodi spreman...kada bi samo malo mogli da oslušnemo šta se kuva kod ujka sema u gluvoj sobi,ilibar da snajka nešto nagovesti...

GOSPODO SEPTEMBAR JE POZNAT PO BROJNIM LIKVIDACIJAMA UBISTVIMA ITD...
da li će tako biti i 2007? hu d faken nouz,mi ? no aj em džast open vindou,SAMO LUPAM!!!
CIA brate CIA ...fatamorgana...torije zavere.....vanzemaljci su i NIShu
 

Back
Top