СКАНДАЛ: Тадић позвао папу у посјету Србији

ZILOT IZ CACKA:
Glava crkve je episkop....ziloti u Srbiji su srpski bogomoljacki pokret,ispravno krsten,ispravnog ispovedanja,sa episkopom ispranog ispovedanja.....na zalost on trenutno je grk jer ima apostolsko prijemstvo ne naruseno kao kod nas komunistickom kreaturom Germanom,i ako se srbi dozovu pameti dace Bog i srpskog episkopa ,hirotonisanog blagodatnom rukom mitropolita Kalinika ili arhiepiskopa Hrizostoma......ali otom potom.......prvo da zamrzimo jeres,da ne gledamo emocije,,,,,,
Свако за вас каже да сте у ПРАВУ, осим оног дела са крштењем, да немате поновно крштење били би покрет, али овако сте само јеретици
 
malo si konfuzan,prvo tvrdis da smo pravoslavlje a zatim nazivas nas jereticima..........ne mogu da te ispratim.......mi smo srbi u istinskoj crkvi........a u isto vreme bogomoljci.....stim da ni vama ne oduzimam da ste bogotrazitelji....mi nemamo ponovno krstenje iz dva razloga......prvi je jer se u Srbiji masovno pokrstava narod latinskim obredom,mada ni njima nije poznat nacin kropljenjem ili ti "fajtanjem"......drugi razlog je ako nema blagodati nema ni krstenja,a ako je jeres,blagodat otstupa,to je valjda poznato.........i tako.......
 
ZILOT IZ CACKA:
malo si konfuzan,prvo tvrdis da smo pravoslavlje a zatim nazivas nas jereticima..........ne mogu da te ispratim.......mi smo srbi u istinskoj crkvi........a u isto vreme bogomoljci.....stim da ni vama ne oduzimam da ste bogotrazitelji....mi nemamo ponovno krstenje iz dva razloga......prvi je jer se u Srbiji masovno pokrstava narod latinskim obredom,mada ni njima nije poznat nacin kropljenjem ili ti "fajtanjem"......drugi razlog je ako nema blagodati nema ni krstenja,a ako je jeres,blagodat otstupa,to je valjda poznato.........i tako.......
Догматски сте УПРАВУ, али чином поновног крштења сте пали у ЈЕРЕС
 
КиМ:
Догматски сте УПРАВУ, али чином поновног крштења сте пали у ЈЕРЕС
na cemu temeljis da je krstenje ponovljeno....rekao ti Joilo........ili si nasao u kanonima da se priznaje krstenje van forme,i da ako je nepotpuno nema ni veze,nije ni bitno....procitaj katihizis,str.68.....a zatim apostolska pravila........pa ako krenes redom,ostaje da ili ces verovati Atanasiju Jefticu,koji je zavrsio teologiju kod novokalendarskih grka,koji kaze da moze i peskom.........parafrazirajuci 15.kanon.....ili ces stupiti na istinki put pravoslavlja.....krsteci se trokratnim pogruzenjem.........i vec sam ti rekao ako neko slucajno ima formu,makar i u SPC,sledi samo miropomazanje,jer forma se po ikonomiji priznaje,ali pecat Duha Svetoga moze datio samo Istinska Pravoslavna Crkva....a ne ekumenski glumciepiskopi.......
 
КиМ:
Да али они су имали Св. Владику Николаја а кога ми данас имамо, осим Владике Артемија НИКОГА

СКАНДАЛ СЕ НАСТАВЉА:
Predsednik Tadić je uručio 'bratske pozdrave' poglavara Srpske pravoslavne crkve, patrijarha Pavla, papi, pozdrave koji su, kako je naglasio, upućeni s najvećom radošću, kao i pozdrave vladike Lavrentija šabačkog, nadbiskupa Hočevara i Grkokatoličke zajednice u Srbiji.

Odgovarajući na pitanja novinara, među kojima je bilo i dopisnika inostranih medija, predsednik Srbije je potvrdio da je u Papskom domu bilo reči i o mogućnostima za papinu posetu našoj zemlji. 'Ja sam zamoljen od predstavnika Srpske pravoslavne crkve da o tome razgovaram. Radićemo svi zajedno na ispunjavanju svih uslova da do te posete dođe', rekao je Tadić i podsetio da je papa u isto vreme i verski i državni lider.
 
AntunTun:
i shta je tu tako jebeno chudno?....shto je neko pozvao jebenog papu?....pod kamen....pod jebeni kamen....sve bre u ciklonB.....marva


Можда би, евентуално... повремено... могао и мало да размишљаш... под камен... под јебени камен... све бре у циклонБ... марва...:



Njihov razgovor obuhvatio je niz pitanja, ne samo zato što je Tadić prvi šef srpske države posle kralja Aleksandra Obrenovića kojeg je papa primio u audijenciju, već imajući u vidu i okolnosti i trenutak u kojem je današnji susret došao.


да размишљаш...марва... под камен... под јебени камен... све бре у циклонБ...:
 
eremita:
СКАНДАЛ СЕ НАСТАВЉА:
Predsednik Tadić je uručio 'bratske pozdrave' poglavara Srpske pravoslavne crkve, patrijarha Pavla, papi, pozdrave koji su, kako je naglasio, upućeni s najvećom radošću, kao i pozdrave vladike Lavrentija šabačkog, nadbiskupa Hočevara i Grkokatoličke zajednice u Srbiji.

Odgovarajući na pitanja novinara, među kojima je bilo i dopisnika inostranih medija, predsednik Srbije je potvrdio da je u Papskom domu bilo reči i o mogućnostima za papinu posetu našoj zemlji. 'Ja sam zamoljen od predstavnika Srpske pravoslavne crkve da o tome razgovaram. Radićemo svi zajedno na ispunjavanju svih uslova da do te posete dođe', rekao je Tadić i podsetio da je papa u isto vreme i verski i državni lider.

СТРАШНОООООООООО
 
Ej bre... Treba d dodje.Prvo pola miliona katolika živi u Srbiji.Šta mislite jel znaju bar države u okruženju o toj brojki.Ne.Mi smo za njih nacionalisti sa bradom i nožem u rukama.To je odličan način da se predstavimo u dobrom svetlu,pa i preko Vatikana(uzgred o toj instituciji i ne mislim ništa dobro).Ipak smo mi multietnička sredina i to svetu treba da pokažemo.Jednom u životu razmišljajmo glavom.
 
Ekiman:
nadam se da je ovo samo pocetak...jedog divnog priljatejstva spc i rkc...

Сачувај нас, Господе, од одступништва и доласка антихристовог чији су знаци из дана у дан све видљивији. Нека нас Бог сачува од великих невоља које, чак, ни изабрани не би могли да истрпе без милости Онога Ко ће ове дане скратити. И нека нас сачува Он у "малом стаду" "оних који су остали по избору милости Његове да бисмо као Авраам могли да се наслађујемо Светлошћу Лица Његовог, по молитвама Пресвете Богородице Пречисте Дјеве Марије, свих небеских Сила, мноштва Исповедника, пророка, Мученика, Светитеља и Апостола, који су сачували верност све до смрти, који су своју крв пролили за Христа, пробудивши нас за нов живот речју Исуса Христа у води Крштења" (Јеромонах Серафим Роуз)
 
Ejpril:
Ej bre... Treba d dodje.Prvo pola miliona katolika živi u Srbiji.Šta mislite jel znaju bar države u okruženju o toj brojki.Ne.Mi smo za njih nacionalisti sa bradom i nožem u rukama.To je odličan način da se predstavimo u dobrom svetlu,pa i preko Vatikana(uzgred o toj instituciji i ne mislim ništa dobro).Ipak smo mi multietnička sredina i to svetu treba da pokažemo.Jednom u životu razmišljajmo glavom.

Ми смо мултирелигијска средина нажалост, а не мултиетничка на овим просторима живе само Срби, е сада којој вери припадају или невери то јр други проблем

"Дијалог са нехришћанским религијама" је, пак, нешто сасвим друго, нешто што представља свесно одступање чак и од оног дела хришћанске вере и знања који су се сачували код дела римокатолика и протестаната. Ово нису плодови "добрих намера" простодушног човека већ су пре плодови ђаволског "наговора" којем могу да подлегну само они који су се већ толико удаљили од Хришћанства да су практично постали многобошци, слуге "бога овог века" - сатане (2.Кор.4,4) и следбеници сваке интелектуалне моде коју може да инспирише само овај моћни "бог".
 
eremita:
СКАНДАЛ СЕ НАСТАВЉА:
Predsednik Tadić je uručio 'bratske pozdrave' poglavara Srpske pravoslavne crkve, patrijarha Pavla, papi, pozdrave koji su, kako je naglasio, upućeni s najvećom radošću, kao i pozdrave vladike Lavrentija šabačkog, nadbiskupa Hočevara i Grkokatoličke zajednice u Srbiji.

Odgovarajući na pitanja novinara, među kojima je bilo i dopisnika inostranih medija, predsednik Srbije je potvrdio da je u Papskom domu bilo reči i o mogućnostima za papinu posetu našoj zemlji. 'Ja sam zamoljen od predstavnika Srpske pravoslavne crkve da o tome razgovaram. Radićemo svi zajedno na ispunjavanju svih uslova da do te posete dođe', rekao je Tadić i podsetio da je papa u isto vreme i verski i državni lider.

E, Samo da nam Sveti Otac dođe u Srbiju, posle toga će sve ići brzo....Ujedinjenje će se brzo sprovesti i srbija će postati Grkokatolička zemlja, što je u interesu i Vatikana, ali i naroda Srbija....Samo da molimo Hrista da do toga što prije dođe... :razz: 8-)
 
ZILOT IZ CACKA:
malo si konfuzan,prvo tvrdis da smo pravoslavlje a zatim nazivas nas jereticima..........ne mogu da te ispratim.......mi smo srbi u istinskoj crkvi........a u isto vreme bogomoljci.....stim da ni vama ne oduzimam da ste bogotrazitelji....mi nemamo ponovno krstenje iz dva razloga......prvi je jer se u Srbiji masovno pokrstava narod latinskim obredom,mada ni njima nije poznat nacin kropljenjem ili ti "fajtanjem"......drugi razlog je ako nema blagodati nema ni krstenja,a ako je jeres,blagodat otstupa,to je valjda poznato.........i tako.......

Ma zilote, ostavi se ti KiM!Postaće od tebe dobar katolik! :razz:
 
analiticar:
E, Samo da nam Sveti Otac dođe u Srbiju, posle toga će sve ići brzo....Ujedinjenje će se brzo sprovesti i srbija će postati Grkokatolička zemlja, što je u interesu i Vatikana, ali i naroda Srbija....Samo da molimo Hrista da do toga što prije dođe... :razz: 8-)
tako su mnogi govorili i o odlasku Miloševića.
samo da ode sa vlasti i poteći će med i mleko.....
Srbija mozda i postane GK ali ja neću i niko me na to ne može naterati.
do kraja svog života ja ću Božić slaviti 7 januara svidjalo se to nekom li ne.
nemoj da budeš siguran da mnogo ljudi misli tako kao ti.
mada,videćemo....
 

Back
Top