Silovanje - šta reći na to?

Ova tema je o silovanjima , i dece i baba i deda, i muškaraca i žena, tako da uštipke ostavite kod kuće , sa kandićkom da jedete, mada nisam siguran da li ona beše ili ona druga šef lezbo pokreta u Srbiji....Znam da beše neka ružna, a kandićka je takodje oskarovac po tom pitanju....tako da sam se možda zabunio.....i tekst im je sličan , ako su to dve osobe....
 
D smo na cisto ja sam pristalica smtrne kazne ! valjda to govori dovoljno o mojim stavovima ! inace za silovanje treba da se vinovnik obesi ili da mu se odstrani svaki deo kojim moze da izvrsi silovanje znaci ruke do lakata i alatka ! ( ako je u pitanju jedna od onih kojima je 30cm potaman trebalo bi odseci ruke do ramena :-? )
E sad postavlja se pitanje kad ce se i ovde krenuti sa praksom da devojke koje jure poznate lovane pocnu da prijavljuju silovanja posle noci pune strasti kada imaju dokaz u sebi da su navodno silovane nebi li iznudile velike naknade u van sudskom poravnanju ...
nemora da bude ni poznat i lovan mozda samo ima zelju da mu napakosti ... pa ti posle dokazi da nisi ?... pa silovanje u braku .... cak ni kada ste sa zenom u krevetu niste sigurni ? pa gde to vodi ... u pederastiju zna se ... :roll:
Opet da mi neko nebi pricao da sam stoka ovakva ili onakva ... za pravo silovanje smrtna kazna .... licno sam za nabijanje na kolac .... da osete kako im ulazi :evil:
 
Kad sam isla u gimnaziju u zenskom wc-u je neki manijak (stariji covek koji je tu ocigledno dosao s tom namerom) silovao devojcicu od 13 god, koja nije ni isla u moju gimnaziju, vec se tu nekim slucajem zatekla. Za to vreme je moj razred je preko puta tog wc-a imao cas Logike i kada je drugarica koja je bila redar otisla da pokvasi sundjer, sva sreca da u zenskom wc-u nije imalo vode, pa je isla u muski. Mozda bi se to njoj desilo. Devojcica je zavrsila u bolnici, bila joj je polomljena vilica posto joj je bila gurnuta saka u usta kako ne bi mogla da vristi. Silovatelj je bio na slobodi kroz nesto vise od godinu dana. ***** ti pravni sistem u ovoj nasoj zemlji!
 
?:
znaci treba da poradim na tome da me siluju... da proverimo da li si u pravu :)
joj samo da mi neshto u glavi ne okine pa da ne pocnem da uzhivam u tom vashem chinu..... onda to ne bi bilo silovanje :I mada sigurno ja nemam te okidache
da li to znaci da meni prija sex odnos samo ako ga ne zhelim...a ako ga telo zheli smeta mi
ne razumem. ili mi prija u svakom trenutku, i kad je silvoanje i kad nije.
uf tesko me je pratiti ali malo si me zbunio


Hej... nema potrebe da se testiras na takav nacin, ili jos gore da na isti utvdjujes validnost tog posta. Bilo bi previse, zaista... osim ako u svemu ne vidis licnu korist.
Ti valjda znas kada ti sta prija... cemu otvarati diskusiju o tome.
Sa druge strane ako ti nekada ne prija sex, barem ne onoliko koliko tog puta prija tvom partneru, sigurno ga neces optuziti za silovanje. Nadam se da neces... :|
 
Ja sam jednom davno sanjala kako mi decko kaze da mora da ide u zatvor,a ja ga pitam sto,zbog cega,a on kaze zbog silovanja a ja ga pitam KOGA si silovao? A posle kad je proslo neko vreme kad je on bio nestao ja sam pokusavala da se setim da li sam ja to sanjala ili je to on stvarno rekao!
Od tada se ne plasim silovanja,cudno,a pre toga sam se plasila.Valjda kad pomislim na silovanje setim se njega pa ne razmisljam o silovanju nego o njemu.
 
luckastalutkica:
Ja sam jednom davno sanjala kako mi decko kaze da mora da ide u zatvor,a ja ga pitam sto,zbog cega,a on kaze zbog silovanja a ja ga pitam KOGA si silovao? A posle kad je proslo neko vreme kad je on bio nestao ja sam pokusavala da se setim da li sam ja to sanjala ili je to on stvarno rekao!
Od tada se ne plasim silovanja,cudno,a pre toga sam se plasila.Valjda kad pomislim na silovanje setim se njega pa ne razmisljam o silovanju nego o njemu.
:-? :-? :-? E, ti me nacisto zbunjujes.
 
nikodim:
Hej... nema potrebe da se testiras na takav nacin, ili jos gore da na isti utvdjujes validnost tog posta. Bilo bi previse, zaista... osim ako u svemu ne vidis licnu korist.
Ti valjda znas kada ti sta prija... cemu otvarati diskusiju o tome.
Sa druge strane ako ti nekada ne prija sex, barem ne onoliko koliko tog puta prija tvom partneru, sigurno ga neces optuziti za silovanje. Nadam se da neces... :|

a otkud ti ideja da ja to znam sta mi prija a malopre si mi savetovao shta treba da radim itd ti si kontradiktoran idi popricaj sa psihologom za pocetak
 
S_K_V_O:
znam ja tipa, silovan je...od strane muskarca...ovo najozbiljnije...

prvo, meni je jako degutantno sto se neki ljudi sprdaju sa ovakvom temom, jednostavno nije sve za sprdnju.

dalje, silovanje ne proistice prvenstveno iz seksualnih pobuda, vec iz agresivnih pobuda, tako da su price o provokativnom odevanju kao prvo, proizvod predrasuda, a kao drugo proizvod gluposti i neuvidjavnosti prema devojkama koje su silovane, mozda bas neke od njih sve ovo citaju.
zna se ko je zlocinac, a ko zrtva, i necovecno je da se pored, verujem cestog osecaja krivice koje zrtve imaju, one dodatno viktimizuju osudom okoline.
zasto su se obukle kako su se obukle, zasto su isle gde su isle, zasto su usle u kola sa osobom sa kojom su usle...pa sigurno ne da bi bile silovane, pobogu.

i na kraju, seksualni delinkventi su gotovo uvek povratnici (tj. ponovno izvrsenje krivicnog dela je najcesce kada je u pitanju ova vrsta krivicnih dela), pa je moje misljenje da kazne treba da budu rigoroznije i da sudovi treba da izgrade strogu kaznenu politiku.

svaka prica, pa i pitanje o opravdavanju silovanja kod izvrsioca koji je bio svestan svog dela i posledica koje prouzrokuje mi je takodje gadna. ljudi koji nisu doziveli neke stvari svakako ne mogu da pojme kako je proziveti ih, ali valjda smo toliko ljudi i imamo toliko osecaja da bar uvazimo tudji bol i budemo uvidjavni prema njemu.

dadada...to ej ona priča "pa IZAZIVALA me je, obukla je majicu na bretele!" :?
Nema opravdanja. Nikakvog.
btw. bio pre jedne decenije ovakav naslov u novinama
"Silovao 16 žena, a imao devojku"
 
lara#1:
Kad sam isla u gimnaziju u zenskom wc-u je neki manijak (stariji covek koji je tu ocigledno dosao s tom namerom) silovao devojcicu od 13 god, koja nije ni isla u moju gimnaziju, vec se tu nekim slucajem zatekla. Za to vreme je moj razred je preko puta tog wc-a imao cas Logike i kada je drugarica koja je bila redar otisla da pokvasi sundjer, sva sreca da u zenskom wc-u nije imalo vode, pa je isla u muski. Mozda bi se to njoj desilo. Devojcica je zavrsila u bolnici, bila joj je polomljena vilica posto joj je bila gurnuta saka u usta kako ne bi mogla da vristi. Silovatelj je bio na slobodi kroz nesto vise od godinu dana. ***** ti pravni sistem u ovoj nasoj zemlji!
U NS-u, u Svetinoj gimnaziji?
Čula sam za to, godinu dana pošto sam ja zvršila istu gimnaziju. A koliko sam čula tada, on je i pre toga bio u zatvoru zbog silovanja. Ne mogu da verujem da su ga pustili uopšte, a kamoli tako brzo :x
 
Danas je sve više takvih slučajeva. Čitala sam kako je neki idiot silovao djevojčicu od 3 godine. Uzas!!! Za takve ljude (ako se uopšte mogu tako nazvati ) treba uvesti smrtnu kaznu.
P.S. ( Pobiješ govna i gotova stvar! )
 
ja sam radila u centru za pomoc zrtvama zlostavljanja.... koliko je dece u bg silovano, vi niste svesni! sad se ne secam tacnih podataka...
ali bilo je strasno! neverovatna stvar je cinjenica da vecina zrtvi (oko 80%, cini mi se... a posebno deca 99%) krije sta im se desilo, tj. stide se... (dok se silovatelj samo u retkim slucajevima osecao posramljenim zbog svog postupka!?!?!!??)
sledi, jako mali broj onih koji odgovaraju za pocinjen postupak...

jos nesto, neretko se desava da osobe koje su bile zlostavljane postanu i same napadaci.... tako da i dalje stanje zrtve mora da se prati....

sad nek mi neko kaze da ima boga......
 
Večeras je recimo bila analiza sprovodjenja zakona o nasilju u porodici , gde se na inicijativu ženskog udruženja , analiziralo samo u vezi maltretiranja žena.....

Fizičko maltretiranje je definitivno mnogo veće prema ženama, pa je ovo u redu analizirati. Rezultati su zbog neobučenosti policije vrlo loši.....završavaju kao nanošenje telesnih povreda.....

Prava i odgovornosti , to treba da uvek ide u paru.....

Upotreba i zloupotreba.....

Toga moramo biti svesni , ali se zbog zloupotrebe NESME ostati slep prema maltretiranju. Ali opet ostajem na pola puta ,kako je danas ponašanje ženskih pokreta....
I ne treba da im se popusti , kad preteruju. Medjutim , muškarci treba da ozbiljnije definišu , bez emotivnog neobjektivnog , koje je toliko često prisutno kod žena kad je ovo pitanje na meti, pristup detekciju i sankcije prema ovom zločinu......

Mentalno ucenjivanje , maltretiranje je mnogo više praktikovano od strane žena prema muškarcima. I to je pomenuto. I ima razloga zbog čega. Ali razlog nije ono "nervirala me" ili "neće da me sluša" već nanosi štetu našoj zajednici.

Ovo već smešno izgleda , jer ne mogu da se izborim sa odlukom cimera da ne plaća troškove struje i telefona, zbog neregulisanih zakonskih propisa, pa do lagodnog ulaska u potpuno tudj stan, brzi falsifikat i povlačenje po sudovima.......

Apsolutno propisivanje pravila koje bi zadovoljilo sve slučajeve nema.....zloupotrebe ne treba da budu prepreka da bi se sprečilo ono glavno. Pri svemu treba imati u vidu , sklonost zloupotrebama (sujeta, osveta, korist, mentalitet).

I kod dece postoje zloupotrebe, ali su bar kod silovanja ovde kod nas još retke , ali nije isključeno da će vrlo brzo porasti..... Jedna neoprezna optužba roditelja da je povučeni samac , silovatelj zauvek upropaštava život tog samca. A samaca je sve više, strahova i neodgovornosti kod roditelja takodje , tako da je ovaj trend u očekivanju.....

Mnogo analize može dovesti do paralize.....Zato snaga istraživanja mora biti veća. I ne splet slučajnosti . Zato su se stari metodi socijalističke policije mnogo bolje pokazivali nego ove današnje , iako kukate na te metode (političke slučajeve ne ubrajam , to je za srbiju zauvek amanet).

Teško je biti pravičan (to je vaš izraz, ja ne verujem u pravdu, verujem u relativno kotrolisan tok uzroka i posledica....). Loše se seje , pa žetva ne može uvek biti iznenadjenje....
 
deca deca deca
ebote jadna deca
mislim....
pzi sad podatak: u 95 odsto slučajeva silovatelj je POZNATI muškarac - ujak, komšija, otac, brat itd.
btw. livija i mohe, šta se derete, hoćete ODMAH na ignore listu? Opaska za avatar ko svaka opaska, još ima i lol kraju, čudna mi čuda
 

Back
Top