Silovanje - šta reći na to?

Betty:
Koliko je to po vama zločin i da li ga opravdavate? Jednostavno je pitanje - kapiram da ima onih koji imaju razumevanja za ovaj vid ...ne znam čega, nekakve bolesne satisfakcije za pitajbogašta. Koji je otprlike profil silovatelja, i šta mislite o njima?
Na stranu masturbatori i ini, ovo je mnogo ozbiljnije ;)
Šta biset uradili da neko preti vašoj sestri, prijateljici, komšinici? Ili još gore: da to zaista i uradi?

Ako si ti u vinklu ja cu silovati samog sebe i to u mozak :lol:
 
kučka:

Moj zaključak na tvoj post je bio , ko o čemu , baba o uštipcima, kao odgovor na komentar da se ne pominju ostala silovanja...

E onda je sledilo , šta sam ja sve mislio sa uštipcima, pa ovo , pa ono......pa ubedjuj, pa naoštri....

A i meni je jednostavno zasmetalo što se mnogo priča o jednom , a problemi su više kategorija.....ne napadam ja uvek svojim rečima, niti ako ih uputim tebi , pobijam tvoje reči....moram upotrebljavati reč podrška kad je dajem....
 
kučka:
...tema je jasno ogranicena na pitanje silovanja zena ...ne zeleci da prosirujem istu samo sam naglasila da su pored zena zrtve silovanja i maltretiranja deca, muskarci i stare osobe..sto si i boldovao..I nije mi jasno koji deo moga posta tebi nije jasan..osim da zelis da mi imputiras predrasude kojih ja po pitanju silovanja kao zlocina bolesnih i ostrascenih ljudi ..nemam.
Kucko, nema potrebe da se pravdas i objasnjavas svoje postovanje. Sasvim je jasno sta si htela da kazes. Naravno i sasvim razumljivo je, da se ovde prica o silovanju zena od strane muskaraca, jer se obrnuti slucajevi u svetu mogu meriti promilima, a u Srbiji ni tako.
...I naravno, da niko zdrave pameti ne moze da nadje opravdanje za to zlodelo. Verujem da su sinnketove price samo plod njegove neodmerenosti u stvaranju imidza koji gradi. Kakogod, postoje ljudi koji i tako misle... I ne mozes im nista, osim da im jasno das do znanja da su kreteni.
 
vbmenu_register("postmenu_2005928", true);


frozen1982:
Sinnke sta bre pricas?Pa jel bi ti ko u zatucanm muslimanskim zemljama da zene nose ono ***** preko lica da ne bi "provocirale" "jadne" muskarce?Za silovanje kad siluje muskarac zenu,kriv je samo MUSKARAC.Nema opravdanja.

ta marama se zove "feredza"....
slazem se sa tobom, frozen. cak i u tim "nisko-provokativnim" zemljama dolazi do slucaja silovanja... nema opravdanja...
protivnik sam smrtne kazne.... zalazem se za
kosulju na pertlanje, za stalno....
 
@Julian_Duranona

Julian , u pravu si ...Nije mi to bila namera ali i ako je tako ispalo ..opet lepo.jednostavno ne volim kada neko sebi daje pravo ovde ili u RL da nekome koga ne poznaje kaci o vrat ono sto on,ona ili oni ( ti u grupama su i najopasniji, kao hijene) misle da bi toj osobi pristajalo.Ne volim ljude u ulozi pigmaliona..u smislu sada cu Ja da te naucim,objasnim ili prevaspitam, jer Ja sam savrsen/a po svakom zivotnom pitanju i situaciji, a ti se za to vreme zapitaj da problem nije u tebi ..Da,bas nemam druga posla...Naravno iz svega ovoga izuzimam dobronamernan, pametan,svrsishodan savet ili opasku....
 
pazi - i kad ti obiju stan nije nimalo prijatno. Telo je svetinja, tako da je bešenje za yaya (na sred Terazija! :lol: ) sasvim potaman kazna!

btw. prvi sudski proces koji bude bio vođen sa silovanim muškarcem u glavnoj ulozi (jop kad bi bilo silovanje u braku!) imaće, sigurna sam, svu medijsku pažnju! :lol: Biće to - čovek ujeo psa, 2. deo
Zamisli da žena kaže - "pa šetao je u boksericama po kući, šta sam mogla, izazvao me"
 
Dal da skrecemo...al stvarno ne znam jel moguce da zena siluje muskarca?.....To jedino ako je on cackalica o ona neka oklopnjaca. :lol:
Missim kako da ga natera da mu se digne,a ako mu se digo to znaci da je....hteo? :? El ima neki zenski silovatelj,pardon silovateljica da se javi i objasni? :lol: (naravno ne govorim o deci,to je pedofilija )
 
nikodim:
Ne, sigurno se ne bih radovao... barem ne onoliko koliko bi se ti radovala da se to zaista desi. Posto verujem da se nikako ne bi pojavila u novinama, ne bi imla tu cast da udjes medju "one jadne zene iz novina", u stvari ne bi ni bila jadna, sta vise bio bi to sasvim drugaciji efekat.

znaci treba da poradim na tome da me siluju... da proverimo da li si u pravu :)
joj samo da mi neshto u glavi ne okine pa da ne pocnem da uzhivam u tom vashem chinu..... onda to ne bi bilo silovanje :I mada sigurno ja nemam te okidache
da li to znaci da meni prija sex odnos samo ako ga ne zhelim...a ako ga telo zheli smeta mi
ne razumem. ili mi prija u svakom trenutku, i kad je silvoanje i kad nije.
uf tesko me je pratiti ali malo si me zbunio
 
znam ja tipa, silovan je...od strane muskarca...ovo najozbiljnije...

prvo, meni je jako degutantno sto se neki ljudi sprdaju sa ovakvom temom, jednostavno nije sve za sprdnju.

dalje, silovanje ne proistice prvenstveno iz seksualnih pobuda, vec iz agresivnih pobuda, tako da su price o provokativnom odevanju kao prvo, proizvod predrasuda, a kao drugo proizvod gluposti i neuvidjavnosti prema devojkama koje su silovane, mozda bas neke od njih sve ovo citaju.
zna se ko je zlocinac, a ko zrtva, i necovecno je da se pored, verujem cestog osecaja krivice koje zrtve imaju, one dodatno viktimizuju osudom okoline.
zasto su se obukle kako su se obukle, zasto su isle gde su isle, zasto su usle u kola sa osobom sa kojom su usle...pa sigurno ne da bi bile silovane, pobogu.

i na kraju, seksualni delinkventi su gotovo uvek povratnici (tj. ponovno izvrsenje krivicnog dela je najcesce kada je u pitanju ova vrsta krivicnih dela), pa je moje misljenje da kazne treba da budu rigoroznije i da sudovi treba da izgrade strogu kaznenu politiku.

svaka prica, pa i pitanje o opravdavanju silovanja kod izvrsioca koji je bio svestan svog dela i posledica koje prouzrokuje mi je takodje gadna. ljudi koji nisu doziveli neke stvari svakako ne mogu da pojme kako je proziveti ih, ali valjda smo toliko ljudi i imamo toliko osecaja da bar uvazimo tudji bol i budemo uvidjavni prema njemu.
 

Back
Top