Silovanje - šta reći na to?

?:
ok, al recimo da mene neko siluje, radovao bi se, priznaj?
ili bi ti bilo svejedno. ne bi bio ovako osecajan.
ne bi osudjivao tog lika
znaci samo one zhene iz novina su jadne :)
i toliko verujes sebi da nikad ne bi ti silovao.
a ako ti unistavas ti isto vrsis nasilje.


Ne, sigurno se ne bih radovao... barem ne onoliko koliko bi se ti radovala da se to zaista desi. Posto verujem da se nikako ne bi pojavila u novinama, ne bi imla tu cast da udjes medju "one jadne zene iz novina", u stvari ne bi ni bila jadna, sta vise bio bi to sasvim drugaciji efekat.
 
?:
al kako ces da znash da li je stvarno silovao ili je ona isfolirala... je l su med. dokazi silovanja bash tako jaki
Ma nema šta tu da se dokazuje,rekoh par puta sam bio u prilici da "skaćem" na takve.
Alo,,imam sestru ćerke...
Nek on dokazuje da nije silovao.
I još nešto
KAKVI SMO TO LJUDI POSTALI KAD OKREĆEMO GLAVU I PRAVIMO SE DA NE VIDIMO?
 
Nista lepo ..sto vec nije receno na tu temu..To je nesto sto ne bih zelela ni sebi ni jednoj zeni da dozivi...iako su statisticki podaci o silovanju zena u svetu pa i kod nas..porazavajuci...Da sam zakonodavac bila bih izuzetno rigorozna...
E,da samo da dodam naknadno..ovde su pomenute samo zene i u tom kontekstu sam se izjasnila..postoje i druga silovanja..muskaraca, dece,starih osoba...mislim samo saznanje da to postoji izaziva u meni bes..
 
Betty:
Koliko je to po vama zločin i da li ga opravdavate? Jednostavno je pitanje - kapiram da ima onih koji imaju razumevanja za ovaj vid ...ne znam čega, nekakve bolesne satisfakcije za pitajbogašta. Koji je otprlike profil silovatelja, i šta mislite o njima?
Na stranu masturbatori i ini, ovo je mnogo ozbiljnije ;)
Šta biset uradili da neko preti vašoj sestri, prijateljici, komšinici? Ili još gore: da to zaista i uradi?
Ja bi sad na ovo vreme kad ima vise zena nego muskaraca,onom ko siluje odeskao kitu i naterao ga da pojede.Pa to samo lud,lud covek moze da uradi.
 
kučka:
Nista lepo ..sto vec nije receno na tu temu..To je nesto sto ne bih zelela ni sebi ni jednoj zeni da dozivi...iako su statisticki podaci o silovanju zena u svetu pa i kod nas..porazavajuci...Da sam zakonodavac bila bih izuzetno rigorozna...
E,da samo da dodam naknadno..ovde su pomenute samo zene i u tom kontekstu sam se izjasnila..postoje i druga silovanja..muskaraca, dece,starih osoba...mislim samo saznanje da to postoji izaziva u meni bes..

To ti je kučko , ko o čemu , baba o uštipcima.....
 
Tuzni_patak:
To ti je kučko , ko o čemu , baba o uštipcima.....

A sto ne.. ko o cemu,baba o ustipcima..? tema svakodnevno sve prisutna i zabrinjavajuca u trendovima degradiranja i ponizavanja ljudskog bica u svakom pogledu.Posebno u drustvima gde ne postoji adekvatno zakonodavstvo i stav prema ovakvim devijantnim pojavama koji je negativan samo na papiru..U praksi..evo najsveziji primer.Ovaj monstrum slovenac Silvo Plut..2004 godine siluje, ubija a potom masakrira Jasminu Djosic iz Aleksinca..Potom bezi u Sloveniju a na zahtev da bude izrucen ovde Slovenci se naravno oglusuju i sklopu dnevno politickih odnosa koji vladaju na ovim prostorima. A kako nije uvek sve lepo ..takav stav im se olupava u glavu time sto taj isti monstrum u nekom mestu kraj Ljubljane pre 2 dana siluje pred vezanim muzem, zenu, ubija je i masakrira...usput trazi ga jos Hrvatska i Bosanska federacija..
I sada sto ne bi ko o cemu baba o ustipcima..to se moze svakom desiti..pitaj svaku zenu da li kod nje postoji odredjena doza straha od takvih dozivljaja..naravno da postoji i da ni jedna to ne zeli sebi ni drugima..u suprotnom..zrtva bi bila jednaka zlocincu.. Uostalom,ono sto mislim to sam i napisala.
Zato cu se potruditi Patak da tvoj komentar shvatim na jedan “laksi” nacin..u suprotnom bih ga svrstala pod nevaspitanje..
Drugo ..priupitaj roditelje sesnaestogodisnje devojcice iz Batajnice ne tako davno je to bilo ..da kada pricaju o tome..da li je to Ko o cemu..baba o ustipcima....
Kada bi onaj ko to uradi znao u napred da ce dobiti smrtnu kaznu..drugacije bi razmisljao i ne bi se po ponizavajucim i sramnim dugim procesima advokatski prepucasvalo da li je silovanje zaista bilo ili je zena sama to htela...i tako dalje..Bolesni naravno u ludnicu..do kraja zivota jer je pored osionosti to i bolest kod mnogih..

Bio je jedan film sa glumicom Dzodi Foster..gde se upravo tretira ovakva tema..po istinitom dogadjaju..posle hiljadu ponizavajucih situacija i peripetija dobila je proces..ali je u filmu sjajno prikazan odnos drustva i shvatanje sredine o takvim stvarima u Patkovom stilu:ko o cemu ,baba o ustipcima...
 
"Najsladje" mi je kada kaznjenik ode na vikend i pocini slicnu ili istu neku gnusobu - zbog koje ceka vikende, iza resetaka!

Ma, najveci % budala i ludaka (u drustvenom smislu) se prepoznaje jos u mladosti, a onda krenu psiholozi i dr. strucnjaci da trube o teskim uslovima zivota itd. Brale, kada napravi problem mojima, meni... Nema tu uslova...
 
Bad_Wolf:
"Najsladje" mi je kada kaznjenik ode na vikend i pocini slicnu ili istu neku gnusobu - zbog koje ceka vikende, iza resetaka!

Ma, najveci % budala i ludaka (u drustvenom smislu) se prepoznaje jos u mladosti, a onda krenu psiholozi i dr. strucnjaci da trube o teskim uslovima zivota itd. Brale, kada napravi problem mojima, meni... Nema tu uslova...
Ah, ti psiholozi i struchnjaci... Treba to sve oterati na njive, da rade. Je l' tako?
 
kučka:
A sto ne.. ko o cemu,baba o ustipcima..? tema svakodnevno sve prisutna i zabrinjavajuca u trendovima degradiranja i ponizavanja ljudskog bica u svakom pogledu.Posebno u drustvima gde ne postoji adekvatno zakonodavstvo i stav prema ovakvim devijantnim pojavama koji je negativan samo na papiru..U praksi..evo najsveziji primer.Ovaj monstrum slovenac Silvo Plut..2004 godine siluje, ubija a potom masakrira Jasminu Djosic iz Aleksinca..Potom bezi u Sloveniju a na zahtev da bude izrucen ovde Slovenci se naravno oglusuju i sklopu dnevno politickih odnosa koji vladaju na ovim prostorima. A kako nije uvek sve lepo ..takav stav im se olupava u glavu time sto taj isti monstrum u nekom mestu kraj Ljubljane pre 2 dana siluje pred vezanim muzem, zenu, ubija je i masakrira...usput trazi ga jos Hrvatska i Bosanska federacija..
I sada sto ne bi ko o cemu baba o ustipcima..to se moze svakom desiti..pitaj svaku zenu da li kod nje postoji odredjena doza straha od takvih dozivljaja..naravno da postoji i da ni jedna to ne zeli sebi ni drugima..u suprotnom..zrtva bi bila jednaka zlocincu.. Uostalom,ono sto mislim to sam i napisala.
Zato cu se potruditi Patak da tvoj komentar shvatim na jedan “laksi” nacin..u suprotnom bih ga svrstala pod nevaspitanje..
Drugo ..priupitaj roditelje sesnaestogodisnje devojcice iz Batajnice ne tako davno je to bilo ..da kada pricaju o tome..da li je to Ko o cemu..baba o ustipcima....
Kada bi onaj ko to uradi znao u napred da ce dobiti smrtnu kaznu..drugacije bi razmisljao i ne bi se po ponizavajucim i sramnim dugim procesima advokatski prepucasvalo da li je silovanje zaista bilo ili je zena sama to htela...i tako dalje..Bolesni naravno u ludnicu..do kraja zivota jer je pored osionosti to i bolest kod mnogih..

Bio je jedan film sa glumicom Dzodi Foster..gde se upravo tretira ovakva tema..po istinitom dogadjaju..posle hiljadu ponizavajucih situacija i peripetija dobila je proces..ali je u filmu sjajno prikazan odnos drustva i shvatanje sredine o takvim stvarima u Patkovom stilu:ko o cemu ,baba o ustipcima...


Slazem se za smrtnu kaznu, ali secam se da smo u skoli ucili da u Americi smrtna kazna nije smanjila kriminal te vrste nego je ostao u istom broju.
Sto je i logicno normalan covek se boji smrtne kazne isto kao sto ne zeli nekog silovati ili mu naneti povrede, a ludak se ne boji ni jednog ni drugog.
 
kučka:
Nista lepo ..sto vec nije receno na tu temu..To je nesto sto ne bih zelela ni sebi ni jednoj zeni da dozivi...iako su statisticki podaci o silovanju zena u svetu pa i kod nas..porazavajuci...Da sam zakonodavac bila bih izuzetno rigorozna...
E,da samo da dodam naknadno..ovde su pomenute samo zene i u tom kontekstu sam se izjasnila..postoje i druga silovanja..muskaraca, dece,starih osoba...mislim samo saznanje da to postoji izaziva u meni bes..

Ko o čemu , baba o uštipcima....

Tako se danas priča samo o silovanju žena , a ostala silovanja su marginalizovana.
I tvoja reakcija dosta kazuje , o podrazumevanom javnom mnjenju, a to je da je muškarac potencijalna podrška silovanju. Ogadjena vam je percepcija, zatrovana mržnjom i predrasudama.....podelama.
I tvoja reakcija prema meni je bukvalno uvreda.......nastala iz tvoje predrasude
 
Za silovanje su dosta krive i same zene, zato sto hodaju polu gole i normalno je da potencijalni manijak poludi, odvuce u grmlje i izyebe.
E sad one hodaju polu gole zato sto ce svojim lepim telom uloviti frajera koji ima love (to je najcesci slucaj) ili nekog ko im se svidja (ovo se jako retko srece).
To je isto kao kad bi ja otisao u Irak ratovati kao placenik za 5000 dolara, ubijao ljude i bio izlozen opasnosti da i mene neko ukanta. Covek treba uvek biti svestan u sta radi i sta mu to donosi. Ne mozes biti smrad prema drugom a posle plakati ko najveca pi-cka kad se i tebi tako nesto desi. Znaci sve je to stvar rizika. Nemozes ocekivati dobitak ako nisi nesto ulozio.
 
Sinke je došao kao kec na deset....

Ako prišiješ sinketa svakom muškarcu , onda mislim da ti kučko imaš problem , a ne svi muškarci....

Može devojka da hoda kako hoće, i gola ako hoće. Jedina povratna reakcija koja može da deluje, da preko javnog morala i osudom , ličnim stavom to osudiš ili prihvatiš....Ona ni jednog trenutka nesme da pomisli da bi je neko tako.....Ali zato prick teaserke, koje pale pa zajebavaju bi mogle , kao što je i nekad bilo da budu tretirane kao gradjanke drugog reda.....Zašto , zato što treba da postoji nešto što se zove kultura (to što vi pod kulturom podrazumevate odlazak u bioskop ,knjigu i film , to je posebna priča). Kultura je ne prisilan, ali uvažavajući način ponašanja. U kulturu bi moglo da se podvede i čišćenje prostora koji ste koristili , da bi ostao čist posle vas.....niko vas ne tera, ne spada u bonton, ali uvažava potrebe drugih ljudi....
Tako i pristojno oblačenje nekad treba da potisne ličnu slobodu ,radi uvažavanja potreba drugih....OVo je takva jeres danas kad je dobar dan isto što ma boli me k......za drugog.....

Isto kao što je meni vrlo prijatno da hodam go, ali mi ne pada napamet da mašem alatom po letnjem popodnevu , ne zbog toga što će me ogovarati, jasno je da bi me za to mnogo zabolelo, već zato što imam odnos prema ljudima , čak i kada ih ne poznajem.....
 
sinnke:
Za silovanje su dosta krive i same zene, zato sto hodaju polu gole i normalno je da potencijalni manijak poludi, odvuce u grmlje i izyebe.
E sad one hodaju polu gole zato sto ce svojim lepim telom uloviti frajera koji ima love (to je najcesci slucaj) ili nekog ko im se svidja (ovo se jako retko srece).
To je isto kao kad bi ja otisao u Irak ratovati kao placenik za 5000 dolara, ubijao ljude i bio izlozen opasnosti da i mene neko ukanta. Covek treba uvek biti svestan u sta radi i sta mu to donosi. Ne mozes biti smrad prema drugom a posle plakati ko najveca pi-cka kad se i tebi tako nesto desi. Znaci sve je to stvar rizika. Nemozes ocekivati dobitak ako nisi nesto ulozio.

Kako neko moze biti kriv za sopstveno silovanje...Covece...Pa mogu ja da obucem sta god hocu...Neciji stil oblacenja...ponasanja...NE MOZE biti izgovor za silovanje...
Ima jedan film o tome...Glumi Dzodi Foster ako se dobro secam...Devojka se slobodnije ponasa siluju je trojica...drustvo osudi i jedva dobije na sudu...Ne mogu da shvatim takav tvoj stav...Ja svesno idem u Irak i znam sta mi se moze desti...Ali da oblacenje prouzrokuje da potencijalni prestane to da bude....Totalno neshvatljiv stav!!!
 
pa gle..ako ti prvo kaze necu ti nista ak obudes dobra devojcica onda ko i da nije silovanje jel tako...mislim upozorio te...ko policija : stani ili pucam !!!!! jel tako...i ti ako stanes onda se ne racuna...ako bezish onda te upucaju.
i sad ...ko te tera da bezis..moz i da naucis nesto novo...sad se setih ima ona knjiga kad su cvetale tikve i tamo se ona njegova sesra obesila kaishem za nisku granu.to me pogodilo.
ma pola tih silovanja nisu prava.
sto se tice onih pravih...mislim,da ne povisujem ton...prispavalo mi se u pm
 
LePiaf:
Silovatelj je psihichki poremecana osoba. Jednako kao i osoba koja bi mu odsekla kitu i naterla je da je pojede.
e pa ima neke cari u tom.u odsecanju....sad da vam priznam...nije da sam jednom touradila nikad mi ni je bilo nista posebno..
hehe koliko zena moze da se pohvali da je odseklo kitu !!!

aaaaaa

malo...ili testise?

malo si me naveo na stranputicu pijaf...ali sve jedno...sladak si
 
Tuzni_patak:
Ko o čemu , baba o uštipcima....

Tako se danas priča samo o silovanju žena , a ostala silovanja su marginalizovana.
I tvoja reakcija dosta kazuje , o podrazumevanom javnom mnjenju, a to je da je muškarac potencijalna podrška silovanju. Ogadjena vam je percepcija, zatrovana mržnjom i predrasudama.....podelama.
I tvoja reakcija prema meni je bukvalno uvreda.......nastala iz tvoje predrasude

A sto ne bi: ko o cemu baba o ustipcima.. nisi u pravu i ne znam tvoje motive....tema je jasno ogranicena na pitanje silovanja zena ...ne zeleci da prosirujem istu samo sam naglasila da su pored zena zrtve silovanja i maltretiranja deca, muskarci i stare osobe..sto si i boldovao..I nije mi jasno koji deo moga posta tebi nije jasan..osim da zelis da mi imputiras predrasude kojih ja po pitanju silovanja kao zlocina bolesnih i ostrascenih ljudi ..nemam.

Evidentno je da su u vecini slucajeva silovatelji muskarci sto ne iskljucuje i pojavu zena kao silovatelja pa cak i deca se pojavljuju u takvim ulogama..Postoje sada razne devijantne varijante i kombinatorike..muskarac siluje zenu,zena siluje muskarca, muskarac siluje muskarca , muskarac siluje dete, zena siluje dete i ...tako dalje mogli bi da nabrajamo gomilu bolesnih primera...

Jos jednom da se ponovim..Silovanje ne odobravam,cak se uzasavam istog ne zeleci da se ikome tako nesto desi...Svakog silovatelja bez obzira na godine starosti, pol,rasu i versku pripadnost bih osudila na smrtnu kaznu...definitivno tu kompromisa nema....eh ..da postoji i tako zvano mentalno silovanje.... kojima se sluze sva tri pola...razni lobiji,drzavni aparati,multi mediji.....
 

Back
Top