selidba

mislim da po feng suiu svaku stvar koju nisi koristio valjda duze od godinu dana treba da bacis...sta god to bilo... :lol:

savki put kad sam bacila nesto,zezunla sam se....ubrzo potom mi je zatrebalo :roll:
 
Banshee:
aaaa...moja nocna mora i najbolnija tacka trenutno :cry:
renoviramo ceo stan i morala sam da spakujem kompletnu sobu :neutral: a cuvem sve igracke,knjige,casopise iz detinjstva,gomilu nekih papira,postera...soba mi je (bila) krcata i u haosu do pre neki dan :roll:

ovo je jedno od najtraumaticnijih iskustava u poslednjih nekoliko godina...kutije,prasina i haos na sve strane...pa onda vuci od jednog stana do drugog i nazad :evil:

i sad mi nedostaje moj blazeni haos :sad:

:) Interesuje me da li je covek "bez svog blazenog haosa" tj. svih tih stvari koje je sakupio tokom zivota - isti covek?
 
majcheki:
Banšiiiiiiiiiiiiiiiii :D
de si majcheki :D :D ;)


muvalo:
:) Interesuje me da li je covek "bez svog blazenog haosa" tj. svih tih stvari koje je sakupio tokom zivota - isti covek?

hmm..ja uvek imam neki suludi osecaj da kada bacam stare stvari da odlazi i deo mene...neka uspomena ili nesto..mislim,znam koliko mi je drago kada naletim na neku staru stvar...bas se onako odusevim :D
 
Prasinu treba svesti na minimum, raskrciti prostorije tako da energija moze da kruzi (ili tako neki razlog, bem li ga, zaboravih) i treba imati neku tekucu vodu u kuci, kao sto su akvarijumi sa onim aparaticima, jer protok vode privlaci lovu u kucu... :roll:
 
Gazdarica:
Prasinu treba svesti na minimum, raskrciti prostorije tako da energija moze da kruzi (ili tako neki razlog, bem li ga, zaboravih) i treba imati neku tekucu vodu u kuci, kao sto su akvarijumi sa onim aparaticima, jer protok vode privlaci lovu u kucu... :roll:

e, ovo je prvi dobar razlog za drzanje fontane ili akvarijuma na gajbi :)

I ja se slazem da su sve te stvari deo nas, na neki nacin.

Cesto razmisljam kako bi to izgledalo kada bih imala mogucnost da recimo vidim SVE cipele (na primer) koje sam u zivotu imala, nosila, volela... Ko zna koliko ih je bilo :)
Ili, a to me najvise zanima, sve stvari koje sam izgubila. Onako na gomili.

I najvaznije pitanje: da li je neko od vas uspeo da razresi najvecu misteriju svih vremena: GDE NESTAJU CARAPE?
 
Btw.postoje selidbe i postoje SELIDBE.Jedno je kad se dislocirash na sekundarnu lokaciju neko vreme a drugo kad sav svoj imetak morash trajno da preselish iz mesta A u mesto B.
 
Gazdarica:
Prasinu treba svesti na minimum, raskrciti prostorije tako da energija moze da kruzi (ili tako neki razlog, bem li ga, zaboravih) i treba imati neku tekucu vodu u kuci, kao sto su akvarijumi sa onim aparaticima, jer protok vode privlaci lovu u kucu... :roll:

Jeste, u pravu si... Nego, Gazdinka...pošto ne volem akvarijume, jel se važi kad ti pukne vodovodna cev pa voda piči kroz celu kuću? :):) 'bem mu život... šta sve neće da se desi...
 
Nisam se mnogo selila u zivotu do sada. Inace, po kuci sam u skorije vreme pocela da primenjujem feng sui i super je. Biljke treba postaviti u odgovarajuce uglove, a mogu se stimulisati i odredjena polja (novac, zdravlje, uspeh, ljubav) postavljanjem ogledala ili nekih predmeta u odr krajeve... Jugoistok za ljubav, jugozapad za novac, barem po ovom uproscenom tumacenju...
A, da, zavisi i u kom si elementu rodjen, pa se prema tome stimulisu polja...
I, jos nesto, sve sto se pokvari, treba odmah popraviti jer se na taj nacin odrzava dobra energija.. ima jos milion sitnica, ali ne mogu sad svega da se setii
 
milimail:
Nisam se mnogo selila u zivotu do sada. Inace, po kuci sam u skorije vreme pocela da primenjujem feng sui i super je. Biljke treba postaviti u odgovarajuce uglove, a mogu se stimulisati i odredjena polja (novac, zdravlje, uspeh, ljubav) postavljanjem ogledala ili nekih predmeta u odr krajeve... Jugoistok za ljubav, jugozapad za novac, barem po ovom uproscenom tumacenju...
A, da, zavisi i u kom si elementu rodjen, pa se prema tome stimulisu polja...
I, jos nesto, sve sto se pokvari, treba odmah popraviti jer se na taj nacin odrzava dobra energija.. ima jos milion sitnica, ali ne mogu sad svega da se setii

Hvala! Pogledacu i ja neku od tih knjiga... evo, recimo, to sa popravkama: kod mene u kuci kad se nesto pokvari - ostaje pokvareno :( Bas se pitam da li smo nas dvoje takvi divljaci, ili i kod drugih ljudi propadaju stvari ali ih oni vredno poprave...
 
17 puta...rachunam selidbe, SELIDBE, SeLiDbE i shta ti ja znam kako da se rashchlane i josh ce ih biti, ako Bog da...
Moja dosadashnja iskustva:
Pozitivno:
-divne uspomene, u glavi
-iskustvo
-zaboravnost
-haos u sjecanjima...jedino ti ona ostaju
-dosada, nepoznat pojam
-puno, puno prekaljenih prijateljstava u muci i nevolji, nomadskog zivota ( i pokoji neprijatelj :smile:)
-nauchish koliko je stresno traziti novo gnijezdo i koliko lijepo kad se skrasish (privremeno)
-nauchish da se ne vezujesh za mjesto, predmete, ljude...odlaze...dolaze...prolaze
-nauchish da bacash stvari...i da ti stvarno NE TREBAJU...svaki put zazmurish i zafrljakash u kontejner
-kad otputujesh u ''bazu'' (kod roditelja), ganjash se s njima...kad pochnesh da bacash sve suvishno, shto je ostavljeno za ''trebace nekad''...pa onda posle borbi ''neka,neka ostavi'' i oni shvate kako je lijepo zivjeti bez vishka, koji gushi
-nauchis da ces ceo zivot biti''gostujuci''i tamo gdje si i tamo odakle si
-ne upoznajesh komshije
-nauchis da je svuda isto, predmet si tracharijice, shkripe shpijunke,postrana vrata se otvaraju, te glave izviruju, kad ti neko zvoni...pogledi vijeca staraca ti griju potiljak dok prolazish, znaju u koliko sati se vracash, kad izlazish i vjerovatno su im puste zelje da si chlan barem jedne teror. organizacije, ili barem ''sumnjivog morala''shto bi unijelo zivost u monotone zivote...i kad shvate da si na zalost obichan, ti vec ode...:lol:
-nauchish koliko su neke gajbice lijepe za oko, a koliko posle nervnih slomova prezivish sa strujom, poplavama, kotlicima itd...
-za sve ruzno shto dozivish, lakshe je kad ne mora da te ''potsjeca'' ambijent, okolina

Negativno:
-ruzne uspomene u glavi
-otvoreno ti je 16 ochiju + 3 rezervna
-lakshe je kod mame
-svaki put se nadje neko ''iz komshiluka'' ko ce da ti dahce na telefon ili da se poziva na kafu
-sve to malo stvari koje imash, kad se spakuje u kutije, dovede te do nervnog sloma...odakle meni sve ovo
-ne umijesh vezati se ni za mjesto, ni za predmete...nigdje ne pripadash...svejedno ti je gdje te vjetar odnese
-i chesto se zapitash, da li cesh ikad uspjeti da se skrasish, barem tri godine ?

Sve je to extra zanimljivo, kad si mladji...ali kasnije ne vishe...
 
Ja to mnooogo volem. Namenjala sam puno i stanova i gradova a bogami i drzava i skoro svugde mi je bilo super. Posle vezujem neka lepa secanja za odredjena mesta gde sam zivela (mislim na mikrolokaciju, a ne makrolokaciju koje sam isto cesto menjala)
Npr. ja i moj dragi suprug i dan-danas volimo da prodjemo pored stana gde sam zivela kad smo se zabavljali i gde smo provodili vikende zatvoreni u sobicu, pa se prisecamo..... mmmmm
Sad smo se konacno skrasili pa vise nije interesantno. A i sustignu te godine pa ti se vise ne da menjati okruzenje. Mislim da bi me neko sad tesko pomerio iz ovog stana
 
ja feng shui primenjujem u basti. koga interesuju neka osnovna pravila na http://www.feng-shui.co.yu/ althea objasnjava koje su boje, gde bi trebalo da se nadju...za bastu na sajtu svet biljaka ima par osnovnih pravila isto
muvalo, nije profesionalno ali volim potpune promene, da osetim razlicite materije i potrebno mi je da nesto stalno oduzimam, dodajem, probam neke nove kombinacije...a da to bude sustinska promena, ne samo povrsna. cisto zadovoljstvo i strast, to je polje na kojem se bas osecam zivom. metamorfoza prostora, kombinacije boja i tehnika, svetlosti i senke, a selidba je prilika da sve pocne iz pocetka, sa novim ljudima u okruzenju
cim pocnem da razmisljam o tome pocnem i da se smesim :)
 
mojra:
...a da to bude sustinska promena, ne samo povrsna:)


selidba kao suštinska promena :shock: Zanimljiva teza :)


Odnos prema prošlosti, sasvim moguće da trpi :idea: Ja sam pozaboravljala svoju prošlost (onaj nevažan deo, ostale su mi memorisani ljubavnici, neke bolje knjige, i frustracije oko fakulteta).


Time keeping - čuvanje uspomena na vreme koje je minulo....mene to ograničava, ja sve bacam, TREBA MI PROSTORAAAA ........ :lol: Moj identitet, za razliku od Old Folks Society, nema veze sa skupljačima prašine i inim zayebancijama, nsiam sentimentalna.:D Ono što čuvam su KORISNE stvari. Kod mame imam nešto sentimentalnih...jednu Ćao Onu i neke kasete...uspomene, one PRAVE, poput knjiga, slika, grafika i fotki nikada ne bih bacila. Bacam, a to je najteže, neke papiriće....ne volim da bacam papiriće....:)
 
nisam mislila na selidbu kao sustinsku promenu ali moze da bude. kada sam se preselila u francusku i u pocetku se uklapala u drugaciji mentalitet, ucila drugaciji nacin zivota to jeste dovelo do bitne promene. upoznas neke nove ljude, ima puno impresija, razlicitih zivotnih iskustava, menjas se, ne mora da znaci na bolje, ali menjas se.
ali nisam mislila uopste na to, mislila sam na - dom je tamo gde sam ja - opciju, i na zelju da taj dom uvek bude nov i drugaciji, jer mi svaka koncepcija brzo dosadi. sustinska promena zivotnog prostora je za mene prelazak iz kuce u japanskom stilu sa pokretnim pregradama koje omogucavaju da prostorije menjaju oblik, koja je potpuno moderna, sa velikim staklenim povrsinama kao prelazom iz kuce u bastu, u klasicnu farmu iz 17 veka sa tradicionalnim kamenim ognjistem na sred dnevne sobe, terakotom na podu i zidovima od belog kamena iz dordonje. takva preseljenja volim, i to jesu potpune promene ako obracas paznju na takve detalje
 
e super pozitivna tema ,,, i ja sam se sticajem okolnosti selila jedanajs puta ,, i sada kad imam porodicu ,, ne znam kako da im saopštim da mi je vreme za selidbu ,,, ali psssss ,,, nameračila sam jedan stan ,,, pa sam sada u fazonu kako bi ga sredila ,,, pobacala svu garderobu koja mi tek onako stoji u ormaru ,,, ,, nove ormare ,,, drugačije -- prijatnije osvetljenje ,,, joj baš mi treba , sve iznova

potpis --- navučena na selidbu
 

Back
Top