Секте у Србији.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa da. to je uzrok slabe opste kulture. kad te ne zanima nista sto se desava van tvog sela . kontas. ja ti to i kazem. bez vredjanja. tako ljudi propustaju velike stvari.

Pa , sekte me ne zanimaju ... Ako tebe zanimaju, siguran sam da ces naci na internetu , i ako zelis prikljuci se nekoj slobodno :)

Pitao sam za amise , jer i oni veruju u Isusa, pa se pitam po cemu se razlikuju od ostalih hriscana ? Kao i protestanti ? Ni sa njima nisam imao kontakta ali me zanima ...
 
Pa , sekte me ne zanimaju ... Ako tebe zanimaju, siguran sam da ces naci na internetu , i ako zelis prikljuci se nekoj slobodno :)

Pitao sam za amise , jer i oni veruju u Isusa, pa se pitam po cemu se razlikuju od ostalih hriscana ? Kao i protestanti ? Ni sa njima nisam imao kontakta ali me zanima ...

Protestanti su sirok pojam i ima ih mnogo vrsta. Nastali u periodu reformacije uglavnom po Cvinglijevim, Luterovim i dr. ucenjima. To su bivsi katolici koji vise ne priznaju papu. Najjaci su engleski Anglikanci, a za njima nordijske protestantske crkve. Po meni to su trenutno crkve koje su najblize Hristu.

Amisi. To su ti hriscani al malo po meni nenormalni. Zive zastarelo i ne prihvataju tekovine civilizacije. Likovi se pojavljuju u filmu King Pin ako si gledao.

Krste se kao odrasli ljudi a nastali u reformatorskoj Svajcarskoj. Zive izolovano i nema ih mnogo. Tako po americkim rupama nekim zive. :D Imas na wiki detaljnije.
 
Pa , sekte me ne zanimaju ... Ako tebe zanimaju, siguran sam da ces naci na internetu , i ako zelis prikljuci se nekoj slobodno :)

Pitao sam za amise , jer i oni veruju u Isusa, pa se pitam po cemu se razlikuju od ostalih hriscana ? Kao i protestanti ? Ni sa njima nisam imao kontakta ali me zanima ...

Амиши живе у заједницама, нешто попут комуна, жене имају посебан стил облачења са марама, које се посебно вежу и сукње до чланака, док су мушкарци препознатљиви по брадама, ШТО МИ СЕ ПОСЕБНО СВИЂА.
Интересантно за њих је да су се одрекли свих цивилизацијских достигнућа, новог доба, као што су: ел. енергија, аутомобили.......Једу само оно што лично произведу у својим комунама......:dash:
 
Амиши живе у заједницама, нешто попут комуна, жене имају посебан стил облачења са марама, које се посебно вежу и сукње до чланака, док су мушкарци препознатљиви по брадама, ШТО МИ СЕ ПОСЕБНО СВИЂА.
Интересантно за њих је да су се одрекли свих цивилизацијских достигнућа, новог доба, као што су: ел. енергија, аутомобили.......Једу само оно што лично произведу у својим комунама......:dash:

Znaci jedan amish nikada nece znati sta je banana, kiwi i sl?? Bas su nenormalni.
 
Protestanti su sirok pojam i ima ih mnogo vrsta. Nastali u periodu reformacije uglavnom po Cvinglijevim, Luterovim i dr. ucenjima. To su bivsi katolici koji vise ne priznaju papu. Najjaci su engleski Anglikanci, a za njima nordijske protestantske crkve. Po meni to su trenutno crkve koje su najblize Hristu.

Amisi. To su ti hriscani al malo po meni nenormalni. Zive zastarelo i ne prihvataju tekovine civilizacije. Likovi se pojavljuju u filmu King Pin ako si gledao.

Krste se kao odrasli ljudi a nastali u reformatorskoj Svajcarskoj. Zive izolovano i nema ih mnogo. Tako po americkim rupama nekim zive. :D Imas na wiki detaljnije.

GLedao sam ih u nekim filmovima, i nekako mi nenormalno izgledaju :mrgreen:
 
Амиши живе у заједницама, нешто попут комуна, жене имају посебан стил облачења са марама, које се посебно вежу и сукње до чланака, док су мушкарци препознатљиви по брадама, ШТО МИ СЕ ПОСЕБНО СВИЂА.
Интересантно за њих је да су се одрекли свих цивилизацијских достигнућа, новог доба, као што су: ел. енергија, аутомобили.......Једу само оно што лично произведу у својим комунама......:dash:

Pa zemljace i vehabije su prepoznatiljive po bradama pa mislim da ti se bas i ne svidjaju ...
 
Pa vjerojatno imaju interesa za vas!! da vas pokrste:hahaha:plodno tlo:mrgreen::cool:
Posalji malo u zap.Hercegovinu ostat ce bez fondova:hahaha::cool:

ЕВО, ТЕБИ НУДИМ ДА ПОКРСТИШ МОГ МАЛОГ.
КУМ ДА МУ БУДЕШ, ИМЕ ДА МУ ДАШ, У ЧЕЛО ДА ГА ПОЉУБИШ,
ДА ГА МИЛУЈЕШ И ЧУВАШ ДОК ЈЕ МАЛИ,
А МОЖЕШ И КАД ПОРАСТЕ.
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
:dash:
Данас ми се десио невероватан случај.
Читам нешто, кад чујем женски глас из дворишта, дозива ГАЗДА, ГАЗДА.
Супруга код куће, ова зове газду:hahaha: па се пуно не цимам.
Дозивање не престаје.
Устајем, нервозан због прекинутог читања, излазим напоље, кад у дворишту две даме од неких 40 - 50 година.
Изволите, рекох уљудно, а оне ће.
* Ми смо дошле да попричамо са вама*
Помислих, синови су некога премлатили па дошла мајка од тога, појачана тетком да интевенише.
Изволите, позвовем их у кућу и сместим. У том дође и супруга па нам се придружи.
На моје питање у чему је проблем, рекоше:
* Нема никаквог проблема, него оне ето обилазе грађане, причају са њима о дешавањима у свету, ратови, поплаве, урагани.......*
На моје питање, како ја на то могу да утичем, јер то су ствари које су страшне, оне наставише.
*А ко се придружите нама, можемо скупа, са још доста наших пријатеља по целоме свету утицати на то. Јер очити је да је у питању Божја казна и тако то.
Супруга устаје и гледа ме молећиво преко њихових рамена и излази.....
На моје питање КОЈА ЈЕ ВЕРА У ПИТАЊУ, одговорише
*Јеховина*
Зовем гласно супругу, која се јавља из собе и рекох ДОНЕСИ МИ ПИШТОЉ
Госпође скочише, трка, фрка гужва на вратима, па на улицу, ја за њима, вичем а пар комшија напољу, које су оне већ обрађивале вичу УДРИ ГО-ВНА.
Оне беже низ улицу, палим ауто па за њима. Претекнем их, паркирам иза једног аута и усликам, те две даме. Да имам за успомену:per:

СЕКТЕ КОД НАС ПОСТАДОШЕ СВЕ АГРЕСИВНИЈЕ.
ДО САДА СУ ПО УЛИЦАМА ДЕЛИЛИ СВОЈЕ ПАМФЛЕТЕ А САДА И НЕДЕЉОМ УПАДАЈУ У ДОМОВЕ, ОЧЕКУЈУЋИ ДА ЋЕ ЛАКО ОБРАДИТИ ОНЕ, КОЈИ СУ КОД СВОЈИХ КУЋА У ВРЕМЕ КАД СЕ ИДЕ У ЦРКВУ.
А ВЛАСТ ЋУТИ ВЕРОВАТНО ЗБОГ ЉУДСКИХ ПРАВА:dash:


Потом нађох интересантан текст који је написао ДЕЈАН ЛУЧИЋ
http://www.dejanlucic.net/Lat/SEKTE U SRBIJI.html
Мислим да га вреди прочитати.




SEKTE U SRBIJI
SEKTAŠI SE OSILILI
Procenjuje se da kod nas ima oko POLA MILIONA njihovih sledbenika - 300.000 su stalni članovi i čine tvrdo jezgro, a 200.000 su povremeni poklonici


Ево сликаPogledajte prilog 62542


хахахаха који си ти цар :)
свака част
 
:dash:
Данас ми се десио невероватан случај.
Читам нешто, кад чујем женски глас из дворишта, дозива ГАЗДА, ГАЗДА.
Супруга код куће, ова зове газду:hahaha: па се пуно не цимам.
Дозивање не престаје.
Устајем, нервозан због прекинутог читања, излазим напоље, кад у дворишту две даме од неких 40 - 50 година.
Изволите, рекох уљудно, а оне ће.
* Ми смо дошле да попричамо са вама*
Помислих, синови су некога премлатили па дошла мајка од тога, појачана тетком да интевенише.
Изволите, позвовем их у кућу и сместим. У том дође и супруга па нам се придружи.
На моје питање у чему је проблем, рекоше:
* Нема никаквог проблема, него оне ето обилазе грађане, причају са њима о дешавањима у свету, ратови, поплаве, урагани.......*
На моје питање, како ја на то могу да утичем, јер то су ствари које су страшне, оне наставише.
*А ко се придружите нама, можемо скупа, са још доста наших пријатеља по целоме свету утицати на то. Јер очити је да је у питању Божја казна и тако то.
Супруга устаје и гледа ме молећиво преко њихових рамена и излази.....
На моје питање КОЈА ЈЕ ВЕРА У ПИТАЊУ, одговорише
*Јеховина*
Зовем гласно супругу, која се јавља из собе и рекох ДОНЕСИ МИ ПИШТОЉ
Госпође скочише, трка, фрка гужва на вратима, па на улицу, ја за њима, вичем а пар комшија напољу, које су оне већ обрађивале вичу УДРИ ГО-ВНА.
Оне беже низ улицу, палим ауто па за њима. Претекнем их, паркирам иза једног аута и усликам, те две даме. Да имам за успомену:per:

СЕКТЕ КОД НАС ПОСТАДОШЕ СВЕ АГРЕСИВНИЈЕ.
ДО САДА СУ ПО УЛИЦАМА ДЕЛИЛИ СВОЈЕ ПАМФЛЕТЕ А САДА И НЕДЕЉОМ УПАДАЈУ У ДОМОВЕ, ОЧЕКУЈУЋИ ДА ЋЕ ЛАКО ОБРАДИТИ ОНЕ, КОЈИ СУ КОД СВОЈИХ КУЋА У ВРЕМЕ КАД СЕ ИДЕ У ЦРКВУ.
А ВЛАСТ ЋУТИ ВЕРОВАТНО ЗБОГ ЉУДСКИХ ПРАВА:dash:


Потом нађох интересантан текст који је написао ДЕЈАН ЛУЧИЋ
http://www.dejanlucic.net/Lat/SEKTE U SRBIJI.html
Мислим да га вреди прочитати.




SEKTE U SRBIJI
SEKTAŠI SE OSILILI
Procenjuje se da kod nas ima oko POLA MILIONA njihovih sledbenika - 300.000 su stalni članovi i čine tvrdo jezgro, a 200.000 su povremeni poklonici


Ево сликаPogledajte prilog 62542
Требало је само да их попљујеш и да им кажеш да је срамота то што раде а не да тражиш пиштољ.Ти би апла четнички:rotf::rotf::rotf:
 
Требало је само да их попљујеш и да им кажеш да је срамота то што раде а не да тражиш пиштољ.Ти би апла четнички:rotf::rotf::rotf:

Е, ВИДИШ.
ЈА САМ СРБИН, КУЛТУРАН ЧОВЕК, А НЕ ФУКАРА КО ОВИ БИВШИ МАКЕДОНЦИ.
МЕНИ ОБРАЗ НЕ ДОЗВОЉАВА ДА ПЉУНЕМ ЖЕНУ ИЛИ ДИГНЕМ РУКУ НА ЊУ.
ЈА СВЕ РЕШИМ ЈЕДНИМ УДАРЦЕМ НОГЕ.
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top