"Saveti" koje ste dobile u trudnoci, a i posle nje

Danas me je frizerka prvo pitala Jel mi se spustio stomak?:zroll: a mene mali cepa kod rebara svo vreme...z:lol:

A onda mi je rekla da ću bebu zavoleti tek kad napuni 6 meseci... z:shock: o Bože...:zroll:

Pa sad...volis ti bebu od prvog dana...samo sto zbog hormona, bolova, muke sa dojenjem, nespavanja, uhodavanja, brige oko svega i svacega ne znas da volisz:) tj. da je to to . Tek kad se sve to smiri i kad prodje taj neki da kazem period privikavanja i spoznaja i prihvatanje cinjenice da si majka, i da si stvorila jedno malo bice, e onda skontas koliko u stvari volis to cudo maleno i koliko ti znaci...pricam ti iz svog iskustva jer sam ja sama tek skoro pocela pravo da uzivam u materinstvu i u svom cedu i da osecam da nema stvari koju ne bih uradila zbog njega i...bar je meni tako bilo...i svakim danom je taj osecaj jachi...:zaljubljena::aha:
 
Cula za vecinu savjeta i 99% se nisam pridrzavala ( ima i pametnih samo glupo recenih, kao za jaja i med do godinu dana i slicnih) kosu sam oprala jos u porodilistu gdje su se druge mame zgrozavale a medicinska sestra mi donjela fen i nije imala nikakvih komentara ( napolju je bilo preko 30 stepeni posle porodjaja kad me je sve bolilo samo mi je jos trebalo da smrdim na kilometar) a nokte, kosu i sve sto je trebalo sjeckati smo uredno sjekli priborom predvidjenim za to bez grizenja (pa nismo zivotinje :-)
sad smo ponovo u fazi trudnoce a moja svekrva je i dalje neiscrpna sa savjetima poslednje sto me je nasmejalo bilo je da ako od nekog nesto trazim a on mi neda misevi ce mu izgristi cipele :-)))))))))
 
Cula za vecinu savjeta i 99% se nisam pridrzavala ( ima i pametnih samo glupo recenih, kao za jaja i med do godinu dana i slicnih) kosu sam oprala jos u porodilistu gdje su se druge mame zgrozavale a medicinska sestra mi donjela fen i nije imala nikakvih komentara ( napolju je bilo preko 30 stepeni posle porodjaja kad me je sve bolilo samo mi je jos trebalo da smrdim na kilometar) a nokte, kosu i sve sto je trebalo sjeckati smo uredno sjekli priborom predvidjenim za to bez grizenja (pa nismo zivotinje :-)
sad smo ponovo u fazi trudnoce a moja svekrva je i dalje neiscrpna sa savjetima poslednje sto me je nasmejalo bilo je da ako od nekog nesto trazim a on mi neda misevi ce mu izgristi cipele :-)))))))))

I uši :lol:
 
Cula za vecinu savjeta i 99% se nisam pridrzavala ( ima i pametnih samo glupo recenih, kao za jaja i med do godinu dana i slicnih) kosu sam oprala jos u porodilistu gdje su se druge mame zgrozavale a medicinska sestra mi donjela fen i nije imala nikakvih komentara ( napolju je bilo preko 30 stepeni posle porodjaja kad me je sve bolilo samo mi je jos trebalo da smrdim na kilometar) a nokte, kosu i sve sto je trebalo sjeckati smo uredno sjekli priborom predvidjenim za to bez grizenja (pa nismo zivotinje :-)
sad smo ponovo u fazi trudnoce a moja svekrva je i dalje neiscrpna sa savjetima poslednje sto me je nasmejalo bilo je da ako od nekog nesto trazim a on mi neda misevi ce mu izgristi cipele :-)))))))))

To je meni moja mama u sali rekla: Sada sta god trazis moram ti udovoljiti jer ce mi inace misevi gace izgristi :zcepanje: Kazem ja mojoj koleginici da cu joj dati neke dzidzabidze i kaze ona "ma neka ne trebaju mi sada uzecu ih sledeci put" i kazem ja njoj da se ne zeza, jer ce joj misevi gace izgristi. Kad zove mene sledeci dan i kaze "hebale te dzidzabidze, auto mi izgrizao pas, dolazim danas po njih dok mi jos nesto ne strada"
 
Čičak me danas podsetila da je jedan od luđih saveta koje sam dobila taj da detetu izgrickam nokte, jer "ne valja" da se seku. :roll: Zašto ne valja, do dana današnjeg nisam saznala, a uvek sam im sekla nokte.
ja cu ti kaem :lol: prosto sigurnije je da se izgrickaju nokti jer nema opasnosti od posekotina npr dok ti se beba koprca a ti je vijas makazama ili grickalicom :lol: recimo tako nekako.....
p.s. ranije su verovatno samo makazice bile pribor za secenje noktica pa zbog toga i bojazan od posekotina ;)
 
Poslednja izmena:
Cula za vecinu savjeta i 99% se nisam pridrzavala ( ima i pametnih samo glupo recenih, kao za jaja i med do godinu dana i slicnih) kosu sam oprala jos u porodilistu gdje su se druge mame zgrozavale a medicinska sestra mi donjela fen i nije imala nikakvih komentara ( napolju je bilo preko 30 stepeni posle porodjaja kad me je sve bolilo samo mi je jos trebalo da smrdim na kilometar) a nokte, kosu i sve sto je trebalo sjeckati smo uredno sjekli priborom predvidjenim za to bez grizenja (pa nismo zivotinje :-)
sad smo ponovo u fazi trudnoce a moja svekrva je i dalje neiscrpna sa savjetima poslednje sto me je nasmejalo bilo je da ako od nekog nesto trazim a on mi neda misevi ce mu izgristi cipele :-)))))))))
kod nas ide to malo drasticnije izaci ce ti cmicak....isto upozorenje vazi i za osobe muskog pola koji trudnici "zavire pod suknju" :zcepanje:
 
ja cu ti kaem :lol: prosto sigurnije je da se izgrickaju nokti jer nema opasnosti od posekotina npr dok ti se beba koprca a ti je vijas makazama ili grickalicom :lol: recimo tako nekako.....
p.s. ranije su verovatno samo makazice bile pribor za secenje noktica pa zbog toga i bojazan od posekotina ;)

vjerujem ja da vecina tih babskih prica ima neku pouku koja je vezana za prosla vremena nego mi je smjesno kada neko sada to postuje a nema razloga, pa veca je vjerovatnoca od povrede ako djetetu ne osjecemo nokte nego ako pazljivo sjecemo
 
Danas sam cula jednu veselu, hoce moj sin cololadu pre rucka kaze moja svekrva da mu dam jer "musko nesme nista da zeli" - tj muskom djetetu treba sve uciniti na volju jer nije dobro da mu se nesto zabranjuje :-)))) neznam zasto nije to mi baba neznade reci :-)))) samo sa se nasmijala i naravno nije dobio cokoladu :-)

Neka ga pusti sutra kad krene, onako u igri, necim da je zvizne u glavu, posto se ne sme nista zabraniti :lol:
 
Neka ga pusti sutra kad krene, onako u igri, necim da je zvizne u glavu, posto se ne sme nista zabraniti :lol:

Vjeruj mi da mu stvarno nece zabraniti, pre jedno pola godine igra se malac loptom u kod njih, ja naravno nedam ali baba je tu da mu sve dopusti u jednom trenutku lopta udara u police, pada saksija sa cvijecem, nekoliko malih ramova sa slikama, jednom rijeci haos, ja naravno iznervirana pocela da galamim..... sve u svemu ispala ja kriva sto sam galamila na djete..... tako da sam prestala da se mjesam.... i mali je naucio da kod kuce postoje pravila a da kod bake moze da radi sta hoce jer po njoj nije dobro za razvoj muskog djeteta da mu se uvode zabrane, samo mi nije jasno kako mi je suprug ispao tako dobar :-)
 
Vjeruj mi da mu stvarno nece zabraniti, pre jedno pola godine igra se malac loptom u kod njih, ja naravno nedam ali baba je tu da mu sve dopusti u jednom trenutku lopta udara u police, pada saksija sa cvijecem, nekoliko malih ramova sa slikama, jednom rijeci haos, ja naravno iznervirana pocela da galamim..... sve u svemu ispala ja kriva sto sam galamila na djete..... tako da sam prestala da se mjesam.... i mali je naucio da kod kuce postoje pravila a da kod bake moze da radi sta hoce jer po njoj nije dobro za razvoj muskog djeteta da mu se uvode zabrane, samo mi nije jasno kako mi je suprug ispao tako dobar :-)
ljubi ga majka :lol:
 
ja cu ti kaem :lol: prosto sigurnije je da se izgrickaju nokti jer nema opasnosti od posekotina npr dok ti se beba koprca a ti je vijas makazama ili grickalicom :lol: recimo tako nekako.....
p.s. ranije su verovatno samo makazice bile pribor za secenje noktica pa zbog toga i bojazan od posekotina ;)
Раније, пре само 50 година, а то није баш много раније, мало која кућа је имала маказице.
 
...iako je bilo davno,ostalo je u secanju prosto zato shto se neke stvari nikad ne zaborave...elem,mame koje doje mogu sebi da dozvole po neko pivce zatro shto ono podstiche luchenje mleka,to bi bio savet koji je ok. a od onih drugih je bilo svashta neshto...secam se da su mi rekli da cu imati zensko dete jer mi je stomak nisko i tako i bi, a sa sinom je bio visoko i sa ledja se bas nije uochavao iako sam sama sebi bila kao slonica Mica:zcepanje:...dakle pogodile zene:lol:e da setih se mislim i pravog saveta koji sam lichmo proverila na mom sinu:)...mushku decu nikako ne utopljavati previshe,ne vole:heart:
 
..jutros jaksha i ja kupujemo u prodavnici i ja biram krompir i kazem mu "hocemo da pravimo musaku danas, ti i ja..? "
a prodavachica kaze "jao, jel voli on da se mota po kuhinji? ..bice shvaler, samo da znash, menjace devojke k'o charape.." sa sve ushicenim izrazom lica..
..ja zbunjena kazem "nece valjda :confused: " a ona me napade "shto? :eek: ..ma neka menja, ljubi ga teta-vanja, nece valjda da se zarobi sa prvom rospijom na koju naidje.."
:eek:
..izashla sam iz radnje k'o pala s krushke, nisam znala shta da kazem.. :neutral:
..zena je inache malo starija od mene, ima manje od 40 godina i shto je najcrnje - ima dve cerke.. :dash:
..nek mi samo neko kaze kako su zenama mushkarci krivi za bilo shta u zivotu.. :evil:
..sad mi dodje da se vratim da joj svashta kazem, ali prosh'o voz.. :roll:
 
znači i moj Joca će da menja ženske :lol:

(a ja bih volela samo da mlako makar smrša :lol:)

e a što se tiče saveta u trudnoći---nisam smela unapreddakupujem stvari da se bebi ne bi desilo nešto

ako trudnici ne daš nešto da jede izaći će ti čmočak na oku :lol:

u trudnoći ne smeš da se šišaš jer time skraćuješ detetu život :lol.

i tako
 
Evo i nekih mojih, mada sam pola zaboravila..

- Zasto kupujem stvari unapred (citaj u 8-9 mesecu)?
- Sta ce mi kolica sad kad beba nece izlaziti 40 dana iz kuce :eek:
- Ne smem da se farbam, lakiram nokte niti sminkam
- Ne smem da idem kod frizera (dobro ja inace idem dva put godisnje al' ono :lol:)
- Gde ti prsne ulje tj opeces se dok si trudna tu ce beba imati oziljak posle :lol:

ALi nisam imala toliko suludih saveta koliko onih kontradiktornih..i oni su me najvise nervirali u stvari, ovim bapskim pricama sam mogla da se smejem komotno

- Nemoj u ovo porodiliste, tamo je tako i tako...nemoj u ono tamo nema specijalista, nemoj epidural.....uzmi epidural obavezno, drzavni nista ne vrede lekari, bolje plati privatno da te "dobro" pogledaju.....ma sto bi placala privatno, kad mozes i kod drzavnog, obavezno hvataj neku vezu za porodiliste, inace ce te tretirati kao poslednje smece.....ma jok, imala nemala vezu, sve je to stvar srece, neko plati doktora pa prodje losije od onog bez veze....
Bolje je ne kupati bebu....... ma zamisli oni ne kupaju bebe tamo u porodilistu, nemoj jesti citruse dok dojis........ ma obavezno jesti citruse zbog c vitamina, beba treba da lezi na ravnom u pocetku...ne, ne beba treba da lezi u fetus polozaju, ne smes da cucis..... ma gde ne smes, to je jos i dobra vezba u trudnoci :eek:

I td..i svako ubedjen kako je upravo on i niko drugi u pravu :aha:
 

Back
Top