Da li ste nekad išli u doope na vašar?

Specijalno za @Samsonight, ali i za sve nas, veštačka inteligencija je naslikala taj famozni vašar u doopetu...

Mislim da nije ni jeres, ni neko ružno mesto...



Pogledajte prilog 1506030Pogledajte prilog 1506031
Ni blizu onoga što mi moj Bog može dati. Volim i ja AI, razgovaramo sve bolje i bolje (na engleskom, srpski ništa ne razume!) Nema povratne ljubavi. Bog nas voli, AI uslišava naše naredbe. Ipak bih pre prišla Bogu.
 
Kako da ne,kako su meni govorili moji stari,tako sam i ja mojoj deci,jer svaka ta izgovorena recenica ima veliko znacenje.I dan danas volim da izgovorim te stvari mojim unucima,mada me gledaju bledo i pitaju "Deda sta ti to znaci.Prvo se ismejem slatko,pa im posle objasnim.Mozda ce nesto od toga i zapamtiti i reci "Ovako je moj deda govorio".
Pa da... zapamtiće kako im je deda bio pametan i divan... i kako je umno umeo govoriti...
Mora da te obožavaju, a?
:heart2:
 
Da li je ta "fraza" u dupe na vašar još u upotrebi ili je isčezla ? Nisam je čuo verovatno skoro pet decenija.
Utešni su komentari mnogih mladih majki koje tvrde da identične reči kojima ih je majka obasipala, sada
govore svojoj deci...
Izgleda da nemamo baš direktne veze sa tim mladim porodicama, ali mene raduje što postoje...
 
Na dečje pitanje gde je otišao taj ili ta,roditelji ili drugi stariji kad nisu hteli da daju tačan odgovor, odgovarali sa otišao ili otišla u dupe na vašar .To je bio neki odgovor koji je trebalo da destimuliše dečju znatiželju u konkretnom slučaju to jeste da zaustavi ponavljanje pitanja.
Moja pretpostavka je da je ta fraza nestala tokom sedamdesetih jer su i vašari koji su do tad bili rasprostanjeni i popularni polako nestajali usled povećane ponude u trgovinskim radnjama pa su vašari postali nepotrebni.
Ovo si baš dobro objasnio...
:heart2:
 
Na dečje pitanje gde je otišao taj ili ta,roditelji ili drugi stariji kad nisu hteli da daju tačan odgovor, odgovarali sa otišao ili otišla u dupe na vašar .To je bio neki odgovor koji je trebalo da destimuliše dečju znatiželju u konkretnom slučaju to jeste da zaustavi ponavljanje pitanja.
Moja pretpostavka je da je ta fraza nestala tokom sedamdesetih jer su i vašari koji su do tad bili rasprostanjeni i popularni polako nestajali usled povećane ponude u trgovinskim radnjama pa su vašari postali nepotrebni.

idi bre u d.pe na vasar - je takodje znacilo: e nasmeja me slatko sa tom tvojom budalastinom
 
Ovo je genijalno!!!
Hvala!
:heart2:
Isto mislim.
Baš sam se slatko nasmejala. Svaka čast onom ko je napravio ovu sliku. :D

Inače, sve od navedenog u uvodnom postu mi je poznato, slušala kao dete, ponekada ponešto od toga i ja kažem svom detetu.
Doduše, nikada ga nisam slala "na vašar", ali mu umem reći:
"Uhvati se za uši, pa igraj."
kada mi kaže da mu je dosadno i da ne zna šta da radi. :)
I to je "patent" nasleđen od roditelja, baba i deda... :)
 

Back
Top