Samoubistvo

Keeper:
ajme mene otkad je tebi logika spala na nivo paaa-triiii-jaaa-rhaaa ssrrr-pskoog goo-spooodiii-naa paaa-vla?
nemojmo bash icji toliko daleko.
zna se shta je ubistvo a zna se i ko su ljudi.


bilo koju crkvu, bilo pravoslavnu bilo katolichku, bilo muslimansku, 'nako kolektivno mo'sh da okachish na neomashcjen ****.
shta fali patrijarhalnom nachinu razmishljanja,krivo je bezbozhno drushtvo danashnjice shto ga ne poshtuje....a i ti si pametan lik,shvati da u sluchaju abortusa ubijanje potencijalnog istog trenutka povlachi i ubijanje aktualnog....i dal gledao iz religijskog ili iz medicinskog ugla,ubijanje fetusa je potpuno isto kao i ubijanje choveka.....
 
Keeper:
ajme mene otkad je tebi logika spala na nivo paaa-triiii-jaaa-rhaaa ssrrr-pskoog goo-spooodiii-naa paaa-vla?
nemojmo bash icji toliko daleko.
zna se shta je ubistvo a zna se i ko su ljudi.


bilo koju crkvu, bilo pravoslavnu bilo katolichku, bilo muslimansku, 'nako kolektivno mo'sh da okachish na neomashcjen ****.
Pa dobro moze se,moze se...al nece se. Nije mi jasno ako je to volja tog coveka zasto onda nece da sahrane... :confused: :confused:
 
Makijavelli:
shta fali patrijarhalnom nachinu razmishljanja,krivo je bezbozhno drushtvo danashnjice shto ga ne poshtuje....a i ti si pametan lik,shvati da u sluchaju abortusa ubijanje potencijalnog istog trenutka povlachi i ubijanje aktualnog....i dal gledao iz religijskog ili iz medicinskog ugla,ubijanje fetusa je potpuno isto kao i ubijanje choveka.....
Pa tako je ,upravu si. To je isto ko da si ubio coveka,jer ce se ipak iz tog fetusa razviti covek.A da i upravu si,mnogo ljudi je bezbozno,a to je sve zahvaljujuci socijalizmu koji je vladao kod nas do kraja 90-tih.
 
Vodjena_snom:
e,ja ne mogu da verujem da me nisi razumeo...ajmo ovako:
ja definitivno ne verujem u boga i ta cuda!
a sto se toga ne poricem tice...pa mene zabole!cak i da ga ima,ja u njega ne verujem...znaci cak i da ga ima...
a sigurna sam da ga nema...
e,to sam htela da kazem...ako treba da crtam,nactacu,samo da bude jasno:lol:
U jbt asi rekla! Znaci ti i da vidis boga ,i sve to ,ti ne bi verovala da postoji,iako si ga videla svojim ocima... :shock: :roll:
 
shta fali patrijarhalnom nachinu razmishljanja,krivo je bezbozhno drushtvo danashnjice shto ga ne poshtuje....a i ti si pametan lik,shvati da u sluchaju abortusa ubijanje potencijalnog istog trenutka povlachi i ubijanje aktualnog....i dal gledao iz religijskog ili iz medicinskog ugla,ubijanje fetusa je potpuno isto kao i ubijanje choveka.....
patrijarhalnom nachinu razmishljanja fali shto je jednostrano i zatucano. matrijarhalnom takodje, s tim shto je matrijarhalno u praksi prirodnije i blazhe. mani me tih stvari koje pripadaju vekovima iza.

abortus je losh kao svakodnevnica i normalna stvar, maltene kao kontraceptivno sredstvo.
ali je dobar kad se racionalno i pametno koristi.
naterati da se rodi dete 14godishnjakinji ili silovanoj zheni zbog poprilichno apstraktnog i religioznog stava "ubijanje-fetusa-je-isto-shto-i-ubijanje-choveka" je totalna glupost, narochito s obzirom na to da se ne radi ni o choveku ni o ubistvu.

unishtavati zachetu klicu zhivota je grehota i za zhalost.
isto kao shto je grehota ubiti zhivotinju da bi jeo. [nek mi se ne nadje papan koji cje da mi pricha kako ljudi vrede vishe od zhivotinja]. ali to ne znachi da nikad to ne smesh uraditi, nekad cje te nuzhda naterati. uostalom, zamisli da nema abortusa kod nas. stanovnistvo bi nam se uvecjavalo 3-4 mozhda pet puta vishe nego u odnosu na sad. na svako "normalno", tj. planirano dete idu 3-4-5 neplaniranih, nezheljenih, od kojih bi dvoje troje moralo u sirotishte. abortus je manje zlo od toga.

ali treba tezhiti tome da se ne radi zlo, nego da se prevencijom i obrazovanjem al mnogo ozbiljnijim nego shto su delenje kondoma po koncertima i nekih letaka, stane na put uzrocima nezheljenih trudnocja.

kraj oftopika, shto se mene tiche.

Pa dobro moze se,moze se...al nece se. Nije mi jasno ako je to volja tog coveka zasto onda nece da sahrane...
zato shto crkva ne poshtuje volju ljudi nego svoju volju za koju su uvereni da je od Boga lichno, i teraju ono shta oni misle da je dobro i ono chemu su priucheni. ljudi bez mozgova, uglavnom, koji i ako ga imaju ne zhele ga jerbo cje stvoriti njihovu volju, a ne "bozhiju".
 
4-200-300-1:
U jbt asi rekla! Znaci ti i da vidis boga ,i sve to ,ti ne bi verovala da postoji,iako si ga videla svojim ocima... :shock: :roll:
uzmi u obzir da je mlada,nezna....ona je u borbi za uspostavljanjem svog identita....ja shvatam da je danashnja odbojnost prema veri inache zbog licemerja od strane drugih ljudi,zato sam ja mrzeo boga kao klinac,jer su mi ga predstavili glupi ljudi na veoma losh nachin,jedini nachin da naterash nerazumnog i glupog choveka na dobro je da ga ucenish,to u neku ruku radi vera-ucenom,radi loshe idesh u pakao,radi dobro idesh u raj,i ti ''ucenjeni'',ljudi su meni na isti nachin propovedali veru....to je losh metod,da se jednom detetu predstavi bog....ali kazhem,dovoljno je da prochita bar neko jevandjelje i odma' ce promeniti mishljenje....

ode tema u Q....evo chisto da moderator se nebi ljutio,da dodam na sve ovo,da mislim da je samoubistvo stvar kojoj neki ljudi podlegnu u trenutku slabosti....
 
Makijavelli:
uzmi u obzir da je mlada,nezna....ona je u borbi za uspostavljanjem svog identita....ja shvatam da je danashnja odbojnost prema veri inache zbog licemerja od strane drugih ljudi,zato sam ja mrzeo boga kao klinac,jer su mi ga predstavili glupi ljudi na veoma losh nachin,jedini nachin da naterash nerazumnog i glupog choveka na dobro je da ga ucenish,to u neku ruku radi vera-ucenom,radi loshe idesh u pakao,radi dobro idesh u raj,i ti ''ucenjeni'',ljudi su meni na isti nachin propovedali veru....to je losh metod,da se jednom detetu predstavi bog....ali kazhem,dovoljno je da prochita bar neko jevandjelje i odma' ce promeniti mishljenje....

ode tema u Q....evo chisto da moderator se nebi ljutio,da dodam na sve ovo,da mislim da je samoubistvo stvar kojoj neki ljudi podlegnu u trenutku slabosti....
Pa da,treba covek sam da razmislja,a ne glavom svojih roditelja ili drustvo. Treba stvoriti svoje ja.A danasnji ljudi ,kao sto si rekao,ne predstavljaju dobro boga,to jest decu ne uce sta je on ustvari,nego deci prave neku skroz uvrnutu sliku.
 
a sta je prava slika? :l
i ne razumem sto ljudi misle da zivot treba da im bude lak?zasto ocekuju da im neko ako ne genima onda vaspitanjem utuvi sve u glavu,da ih programira?:shock:
pa i mi smo zivotinje(kakve i od koga stvorene u to ne ulazim) ili smo bar jako slicni...od roditelja najosnovnije i pravac u borbu za opstanak (naravno borba za opstanak treba da bude prilagodjena razvoju i intelektu homo sapiens sapiens-a :D )
 
4-200-300-1:
U jbt asi rekla! Znaci ti i da vidis boga ,i sve to ,ti ne bi verovala da postoji,iako si ga videla svojim ocima... :shock: :roll:

:roll: e-l-e-m-e-n-t-a-r-n-a logika
uporedi verovati i znati
da bi verovao ne moras (mozda i ne mozes da znas) a kad znas ne mozes da verujes onda znaaas :D ;)
 
alex@ndra:
ma i ja par puta pomislim na samoubistvo,ono baš kad mi je svega preko glave, a kad bolji razmislim, sve to dodje i prodje, a život je jedan. Jedino bi stvarno izvršila samoubistvo kad bi neželjeno zatrudnela(pu pu da ne čuje zlo :neutral: )

...nije ni to vredno oduzimanja zivota , ni strasno...sve se da reshiti danas...a nisu ti ni roditelji toshe pa da nisu svesni situacije...nego ti lepo koristi kondom , i poseti temu ljubav&sex&zdravlje...pa se i posavetuj s ginekologom za neku dodatnu kontracepciju...da nebi dosla u trauma situaciju ;)
 
Flame:
:roll: e-l-e-m-e-n-t-a-r-n-a logika
uporedi verovati i znati
da bi verovao ne moras (mozda i ne mozes da znas) a kad znas ne mozes da verujes onda znaaas :D ;)
:shock: .....wtf.....izvini,mogu ovu tvoju teoriju da pobijem na hiljade razlichitih nachina,ali ne zhelim...pre svega zato shto mislim da je ovo napamet nauchen argument koji ti koristish da bi opravdao/la svoj skepticizam prema bogu....i ovo shto sam naznachio plavim je potpuno besmisleno.....
 
Keeper:
patrijarhalnom nachinu razmishljanja fali shto je jednostrano i zatucano. matrijarhalnom takodje, s tim shto je matrijarhalno u praksi prirodnije i blazhe. mani me tih stvari koje pripadaju vekovima iza.

abortus je losh kao svakodnevnica i normalna stvar, maltene kao kontraceptivno sredstvo.
ali je dobar kad se racionalno i pametno koristi.
naterati da se rodi dete 14godishnjakinji ili silovanoj zheni zbog poprilichno apstraktnog i religioznog stava "ubijanje-fetusa-je-isto-shto-i-ubijanje-choveka" je totalna glupost, narochito s obzirom na to da se ne radi ni o choveku ni o ubistvu.

unishtavati zachetu klicu zhivota je grehota i za zhalost.
isto kao shto je grehota ubiti zhivotinju da bi jeo. [nek mi se ne nadje papan koji cje da mi pricha kako ljudi vrede vishe od zhivotinja]. ali to ne znachi da nikad to ne smesh uraditi, nekad cje te nuzhda naterati. uostalom, zamisli da nema abortusa kod nas. stanovnistvo bi nam se uvecjavalo 3-4 mozhda pet puta vishe nego u odnosu na sad. na svako "normalno", tj. planirano dete idu 3-4-5 neplaniranih, nezheljenih, od kojih bi dvoje troje moralo u sirotishte. abortus je manje zlo od toga.

ali treba tezhiti tome da se ne radi zlo, nego da se prevencijom i obrazovanjem al mnogo ozbiljnijim nego shto su delenje kondoma po koncertima i nekih letaka, stane na put uzrocima nezheljenih trudnocja.

kraj oftopika, shto se mene tiche.


zato shto crkva ne poshtuje volju ljudi nego svoju volju za koju su uvereni da je od Boga lichno, i teraju ono shta oni misle da je dobro i ono chemu su priucheni. ljudi bez mozgova, uglavnom, koji i ako ga imaju ne zhele ga jerbo cje stvoriti njihovu volju, a ne "bozhiju".

...ja bih samo da dodam...ako krenemo uzlaznom linijom...od abortusa stignemo do pillule posle...to je ubistvo oplodjene jajne celije...
...a onda dodjemo do pojave menstruacije...to je ubistvo jajne celije..pa zasto da idemo samo na to...a drkanje? genocid spermatozoida?

...salu na stranu , nisu dzabe ljudi povukli granicu kod abortusa do 3-ceg meseca...
...i ja sam maksimalno protiv toga , nakon tog perioda...
...ali pre svega kontracepcija...jer je i abortus trauma isto koliko i nezeljena trudnoca , i trauma za organizam...bolje je spreciti nego leciti...www.zdravljezene.co.yu
 
Mislim da bi svima bilo korisnije da proctiaju nesto od Kamija ili Sartra pre nego sto dodju na ovu temu da kenjaju...
Ateizm... Samoubistvo... Abortus...

btw, jesam ateista i to kao sto neki rekose ovde, nema nikakve veze sa socijalizmom 90-ih, vaspitanjem ili necim slicnim...

Verujem u sebe, ljubav, nauku, umetnost, dan, noc, lepo, ruzno... verujem da verujem...

Sto se tice samoubistva, nije moj problem... taj problem me uopste ne zanima...
Ako covek hoce da se ubije... ja sta da mu radim... njegov zivot njegova prica... dobro je dok ne krene da unistava tudje... a za njegov me bas briga...
I necu da slusam ona sranja kako nam je Bog, ovaj onaj dao zivot...
Mislim, ja nisam birao da li cu da se rodim ili ne...
Istina je da roditelji daju zivot... ali opet ti nemas tu nikakvog izbora...
Zato radi sa zivotom sta god hoces... I ovako jednog dana svi umiremo...
Ali da.... moramo da ostvarimo nase ciljeve... da budemo glavni baja u selo i da vozimo opak auto... jel' da?

A onda mozemo da umremo...
 
Keeper:
patrijarhalnom nachinu razmishljanja fali shto je jednostrano i zatucano. matrijarhalnom takodje, s tim shto je matrijarhalno u praksi prirodnije i blazhe. mani me tih stvari koje pripadaju vekovima iza.

abortus je losh kao svakodnevnica i normalna stvar, maltene kao kontraceptivno sredstvo.
ali je dobar kad se racionalno i pametno koristi.
naterati da se rodi dete 14godishnjakinji ili silovanoj zheni zbog poprilichno apstraktnog i religioznog stava "ubijanje-fetusa-je-isto-shto-i-ubijanje-choveka" je totalna glupost, narochito s obzirom na to da se ne radi ni o choveku ni o ubistvu.

unishtavati zachetu klicu zhivota je grehota i za zhalost.
isto kao shto je grehota ubiti zhivotinju da bi jeo. [nek mi se ne nadje papan koji cje da mi pricha kako ljudi vrede vishe od zhivotinja]. ali to ne znachi da nikad to ne smesh uraditi, nekad cje te nuzhda naterati. uostalom, zamisli da nema abortusa kod nas. stanovnistvo bi nam se uvecjavalo 3-4 mozhda pet puta vishe nego u odnosu na sad. na svako "normalno", tj. planirano dete idu 3-4-5 neplaniranih, nezheljenih, od kojih bi dvoje troje moralo u sirotishte. abortus je manje zlo od toga.

ali treba tezhiti tome da se ne radi zlo, nego da se prevencijom i obrazovanjem al mnogo ozbiljnijim nego shto su delenje kondoma po koncertima i nekih letaka, stane na put uzrocima nezheljenih trudnocja.

kraj oftopika, shto se mene tiche.


zato shto crkva ne poshtuje volju ljudi nego svoju volju za koju su uvereni da je od Boga lichno, i teraju ono shta oni misle da je dobro i ono chemu su priucheni. ljudi bez mozgova, uglavnom, koji i ako ga imaju ne zhele ga jerbo cje stvoriti njihovu volju, a ne "bozhiju".
1.(plavo)....to i jeste poenta druzhe,i oruzhje se proizvodi pod slichnim motivima,ali''racionalnost''nije osobina vecine ljudi,i samim tim dati svetu kliniku za abortus je isto kao i dati serijskom ubici pishtolj....

2.(crveno)....ja sam iz V.Plane,selo na 15km-a od Plane je Miloshevac,tu sam proveo deo detinjstva....Miloshevac je No.1 mesto u srbiji po kolichini nezbrinute dece,moja keva,tetka,moj ujka 60%moje familije je odraslo preko centra za nezbrinutu decu,veruj mi,svakog od njih da pitash''jel bi radije hteli da vas je neki mentol izvadio pincetom iz majchine utrobe i bacio u kontejner iza klinike(izvinjavam se zbog preteranog sarkazma)'',oni bi rekli''NE!!!!''......i svi oni imaju sredjene zhivote,porodice itd.....

****** gosn' moderator nemoj se ljutish,i nemoj da zatvarash temu ako smatrash da je ovo spamovanje,ako ovo predstavlja bilo kakav problem,ti meni reci a ja cu bez problema da obrishem postove...da ne budem posle ja kriv za ''lock''.....
 
Flame:
:roll: e-l-e-m-e-n-t-a-r-n-a logika
uporedi verovati i znati
da bi verovao ne moras (mozda i ne mozes da znas) a kad znas ne mozes da verujes onda znaaas :D ;)
U jbt aga iskomplikova,nemooj da se pravis pametna.Valjda je jasno ako nesto vidis svojim ocima,pocnes da verujes da to postoji i da budes siguran 100% u to.A ona kaze ja i da ga vidim(ili sta je vec rekla) ne bi verovala da on postoji(misim logike) :roll:
 
DJM:
Mislim da bi svima bilo korisnije da proctiaju nesto od Kamija ili Sartra pre nego sto dodju na ovu temu da kenjaju...
Ateizm... Samoubistvo... Abortus...

btw, jesam ateista i to kao sto neki rekose ovde, nema nikakve veze sa socijalizmom 90-ih, vaspitanjem ili necim slicnim...

Verujem u sebe, ljubav, nauku, umetnost, dan, noc, lepo, ruzno... verujem da verujem...

Sto se tice samoubistva, nije moj problem... taj problem me uopste ne zanima...
Ako covek hoce da se ubije... ja sta da mu radim... njegov zivot njegova prica... dobro je dok ne krene da unistava tudje... a za njegov me bas briga...
I necu da slusam ona sranja kako nam je Bog, ovaj onaj dao zivot...
Mislim, ja nisam birao da li cu da se rodim ili ne...
Istina je da roditelji daju zivot... ali opet ti nemas tu nikakvog izbora...
Zato radi sa zivotom sta god hoces... I ovako jednog dana svi umiremo...
Ali da.... moramo da ostvarimo nase ciljeve... da budemo glavni baja u selo i da vozimo opak auto... jel' da?

A onda mozemo da umremo...

:D :D :D ....Jean Pol Sartre...Egzistencijalizam je humanizam....

...moja filozofija zivota...:)
...znachi birala sam to za maturski koliko mi se dopalo...i koliko se zaista slazem...
...ako si za prichu o tome...uvek sam ti na raspolaganju , sa zadovoljstvom...
...i da naucim nesto novo...
 
Vodjena_snom:
a da postoji zasto ne sidje???
tako da ga necu ni videti...
ma zar je bitno???
Kad je Eva napravila sranje sa jabukom,on je nju i Adama na zemlju zajedno sa satanom poslao da bi ih kaznio,i rekao je''necu da vas vishe vidim ochima svojim'',i zato je poslao svog sina Isusa Hrista,da pozove ljude na iskupljenje,on je lechio ljude,stvarao chuda,propovedao jevandjelja,isti ljudi su ga ubili,njegovog sina.....i drugi put je video da je ''chovek''kao njegova kreacija potpun promashaj....on nikad nece ''sici'',to je ochigledno....a to nije dovoljno dobar razlog da bi odbacili mogucnost njegovog postojanja,bar svi znamo da nemorash neshto da vidish da bi to neshto postojalo....chula su inache varljiva 8-)
 
DJM:
@Zefirra
Woo Yeah :D
Mislio sam da ovo nikad necu procitati
Ja sam za maturski radio Stranca od Kamija. :D
Sto se tice razgovora... uvek sam za :D
shta je tu chudno,pa ''Stranac'',je veliko delo......a Merso je moj idol samo zbog jedne stvari,zato shto je lik bio u stanju da spava po 18 sati dok je bio u zatvoru....a vidim,nije valjda da se poistovecujesh sa takvim likovima:lol:....''gospodine antihriste''.....
 

Back
Top