Samoubistvo

Ah, podsecash me na moju (bivshu) profesorku nemachkog, koja je na chasu rekla, ako je neshto izmedju, znachi da je izmedju 2 predmeta, drug je rekao: "Logichno", na shta mu se ona sasvim (ne)prigodno izdrala "Sta je tu logichno?!". Rofl. On Topic: Lichno cu da ti prekucam, budisto. Uostalom, chituckaj malo u slobodno vreme, mozhda ti se dopadne hrishcansto, pa odluchish da nas, glupave pravoslavce, pochastish svojim prisustvom.
 
Keeper:
ja bih pre rekao da je narod prozvao samoubistvo grehom zato shto ako izvrshish samoubistvo nisi uspeo da se ispovedish i prichestish pred smrt, shto se smatralo neophodnim.
Znači tehnički gledano.. ako se ispovediš i pričestiš pa se onda ubiješ onda si ok... gledano tom logikom :lol:

Ali naravno stvari nisu tako proste... svi lepo uzmite i pogledajte film Dogma...
 
Maxa Grocka:
Zbog mojih roditelja se opet ne biH ubio jer oni stvarno znaju mnogo više od mene i retko kad greše kada mi popuju...samo se plaše da ja ne ponovim iste greške koje su oni nekada počinili...

E ovo je onaj dekadentni stav...
Ne kazem da covek treba biti prepotentan, ali ako neces da verujes u sebe, nema nista od progresa...

Da ti isti roditelji nisu napustili svoje roditelje i nisu pokusali nesto novo, nebi bilo ni tebe ni bilo cega...

Tako da vise veruj sebi i svojim osecanjima, potrebama nego tudjim (pa makar i od roditelja)


jbg... Life is Hard...
 
newerna_beba:
ne kazem ja da nemas,samo kazem da bi umjesto tuca mogao da se vise posvetis nekim pametnijim i ljepsim stvarima....:wink:
Јбт. ти причаш о томе као да се ја сваки дан тучем са неким... :lol: Па не знам кад сам се задњи пут потукао, баш је доста времена прошло... ;) Ја не кажем да се треба тући стално и мислим да су они који се стално бију ментоли. А они који туку по систему 10 на 1 то су јајаре најобичније. Кажем ако је неизбежно треба се потући не треба ко ***** да побегнеш или да пустиш да ти неко сере.
Замисли ситуацију да идеш са Милошем и неки ликови теби добацују нешто а он не одреагује или пусти да га неко ишамара или, у најгорем случају, побегне. Како би онда он изгледао у твојим очима?
 
Nixxx:
Замисли ситуацију да идеш са Милошем и неки ликови теби добацују нешто а он не одреагује или пусти да га неко ишамара или, у најгорем случају, побегне. Како би онда он изгледао у твојим очима?
da se potuce predamnom iz najbolje namjere,jaaako bih se naljutila na njega...
 
Keeper:
nadji mi gde to pishe u Novom Zavetu, poshto pravoslavci veruju u Novi Zavet, a ne u bapske priche.
a i svejedno, i da je samoubistvo greh, to ne znachi da se ide u pakao i gluposti, jerbo svaki greh mozhe biti oproshten.

ja bih pre rekao da je narod prozvao samoubistvo grehom zato shto ako izvrshish samoubistvo nisi uspeo da se ispovedish i prichestish pred smrt, shto se smatralo neophodnim.

a pravoslavlje nisu bapska verovanja.
a sta sa nama ateistima???
 
Vodjena_snom:
da,znam...
idem na veronauku,zaboga:lol:
pa na primer:"ne ubij"
zar to nije nesto osnovno???
a na to si mislila...a i nije to 'osnovno pravilo ponasanja'..ponasanje je jedno a delanje nesto sasvim drugo...a uostalom ti i dalje mi nisi dala tvoju definiciju ateizma.. pitam te onako...
 
evo recicu ti:
dakle,ja licno ne verujem u Boga...niti Djavola...
ta dva lika oznacavaju dobro i zlo...dakle,po pravilu bih trebala da verujem u Boga...
ali...
ateizam...hm,pa evo ja ne verujem u boga,ali ne poricem da postoji nesto iznad ljudi,sto mi nikada necemo moci da shvatimo...
ko zna,mozda za godinu-dve shvatim da ipak "tamo" ima necega...
Bog za mene,dok sam verovala u istog,nije ucinio nista...molis se ti,ali nista...
isti me je par puta izneverio...i to je bilo to...
ne znam koliko si me razumela,prilicno sam komplikovana:lol:....
 
haha..ok..samo malo si me zadnjom rechenicom podsetila na onog sto mu umrla baka pa nikola vise nije verovao u Boga,jer on ga mnogo razocarao..zaboravih mu nick..dobro,ipak imas 13 god..nista strasno
 
Maxa Grocka:
Ne planiram da se ubijem zbog ocena a kamoli zbog nastavnika...
Mogu nastavnici da mi se-ru koliko hoće ali život ide dalje...treba ga učiniti što lepšim ( retko kome je život bajka )....Zbog mojih roditelja se opet ne biH ubio jer oni stvarno znaju mnogo više od mene i retko kad greše kada mi popuju...samo se plaše da ja ne ponovim iste greške koje su oni nekada počinili...


A razmišate li šta će biti kada postanete svoj čovek???Pa neeeeeeee...sada su važne samo ocene....GREŠKA!
Važna je škola života!!!I ono što ćeš u životu postići !!!! Tada neće imati ocena;nastavnika ni roditelja da ti pričaju šta treba da radiš !!! zato ti je bolje da sada slušaš i da kasnije primenjuješ !!!
Taj deo života ( kada si samostalan ) je mnogo duži od ovog u kome se mi sada nalazimo...tako da mogu da ti kažem još samo nešto:
Dobro razmisli šta ćeš da uradiš sa svojim životom jer : "kuća se od temelja gradi "... to jest povedi malo više računa na osnovnu !!!


Nemam običaj da pišem romane...ali sam imao potrebu!!!

Zato GLAVU GORE i zajebi smrt...niko od toga nije video koristi :lol:

Svaka ti cast,divno je videti da postoji tako razumno dete,pardon--covek sa 14 god.

Sto se tice ovih samoubica-to su ****** kukavichke i treba da se sto pre "samoubiju" jer zivot je okrutan.Pa mozda ce im vec sutra neko reci da su debeli,bubuljicavi,mozda ce se roditelji izvikati na nih ili ih istuci,mozda se na moru ubodu na jeza,mozda dobiju gnojnu anginu pa moraju na injekcije...a one boleeeee,mozda ih vec sutra ostavi devojka ili decko a oni (samoubice)dobro znaju da se tako shta ne moze preziveti....
Zato---odmah si sprasite metak u celo,-sigurno je sigurno,....nemojte dozvoliti da vas zivot opet povredi!Ne obazirite se na lepotu oko sebe,nemojte uzivati u sticanju novih iskustava,nemojte uzivati u malim stvarima,...u lepoti savrshenog cveta,u osmehu voljene osobe,u igri bebe sa zvechkom,...
 
Buggy:
Ne obazirite se na lepotu oko sebe,nemojte uzivati u sticanju novih iskustava,nemojte uzivati u malim stvarima,...u lepoti savrshenog cveta,u osmehu voljene osobe,u igri bebe sa zvechkom,...
Hmm. Lepo receno.
Vodjena_snom:
ateizam...hm,pa evo ja ne verujem u boga,ali ne poricem da postoji nesto iznad ljudi,sto mi nikada necemo moci da shvatimo...
Pravi ateista smatra da nema nikakve vise sile, nicega iznad, nicega nedodirljivog sto utice na njega. Ateista porice bilo kakvu mogucnost da bi nesto takvo moglo da postoji. Ti... si agnostik.
 
jok brate,ne kontas me...
trebao si da citiras i zadnju...
NE ZNAM KOLIKO CES ME RAZUMETI...
inace,ja sam to"ne poricem"stavola mesto "sta ja z\nam mozda ali ja u to ne verujem i bas me briga...
nadam se da si me malo skontao:wink
 

Back
Top