Rupa VII

Радницима у маркетима не смета рад недељом, него то што им послодавци за тај рад не плаћају по закону. Цена рада недељом је много виша, као и за ноћни или прековремени рад. Сем тога, морају да имају два слободна дана у недељи, а то значи да морају да запосле већи број радника.
Моја мајка је радила треће смене, убрзане смене, недеље и суботе, али је на крају месеца имала већу плату од директора. Наравно да се није бунила. Ко није хтео, имао је основну плату и то је то.
До послодаваца је.
Upravo to.
 
A sto molim te svi kupuju šlepera hrane pa im treba dan za to.
Nekad su u Beogradu bila 2 drakstora koja su radila 24h i niko nije ostajao gladan, a sad mi se čini to kupovine nedeljom i praznicima postaje izivljavanje nad tim radnicima koji isto tako imaju potrebu da se ponekad i odmore.
Smatram da je rad nedeljom teror nad trgovcima, i da tome zaista treba stati na put.
Ja ne kupujem nikad nikakve slepere hrane,ali svejedno,odlazak u vecu kupovinu mi je moguc samo vikendom,i pravo da ti kazem,nema mi nista mrze kad je prevelika guzva.
A veliki marketi su dosta jeftiniji od manjih prodavnica.
Rekoh da nisam protiv toga ni da radnici odmaraju,ni da ne budu placeni vise.
 
Јој, Афро...мораш неке јаче лекове, не знам шта да ти кажем. Шта су ти рекли да узимаш кад јако боли?
Nista samo 1g paracetamola, dok ne dobijem otpušta sa X noža pa sa tim kod mog onkologa i tako...koga briga pa nisu mi u zivotu rekli da treba sa pijem probiotik, a ne šta drugo...tamo je kao u fabrici na pokretnoj traci...previše pacijenata, a premalo lekara..nemaju kad..
 
Sveki ruka još pet nedelja da bude imobilisana. :sad2: Ona neće biti funkcionalna do jeseni.
Zao mi je. :(
Samo mali savet, jer je i moja svekrva prosle godine slomila ruku.
Ni nakon skidanja gipsa to nije bilo to. Isla je i na fizikalnu terapiju, ali je i kod kuce morala sama da vezba saku. Polomila je kost iznad desne sake, docekala se na nju kad je pala niz mokre stepenice. I to na odmoru u drugoj drzavi.

Pazi na nju kad sve to skine i opominji je da radi vezbe, prati je, inace ce sve duplo duze trajati. Jer koliko sam shvatila ona generalno bas i ne saradjuje.
Mojoj je trebalo jos dva meseca i tek onda je mogla da drzi noz i njime seče. Ali je prelom bio na nezgodnom mestu. Sve je radila i vezbala koliko je trebalo.
Koji deo ruke je povredila?
 
Zao mi je. :(
Samo mali savet, jer je i moja svekrva prosle godine slomila ruku.
Ni nakon skidanja gipsa to nije bilo to. Isla je i na fizikalnu terapiju, ali je i kod kuce morala sama da vezba saku. Polomila je kost iznad desne sake, docekala se na nju kad je pala niz mokre stepenice. I to na odmoru u drugoj drzavi.

Pazi na nju kad sve to skine i opominji je da radi vezbe, prati je, inace ce sve duplo duze trajati. Jer koliko sam shvatila ona generalno bas i ne saradjuje.
Mojoj je trebalo jos dva meseca i tek onda je mogla da drzi noz i njime seče. Ali je prelom bio na nezgodnom mestu. Sve je radila i vezbala koliko je trebalo.
Koji deo ruke je povredila?
Nadlakticu visoko, skoro u ramenu.
 
Zove me sinoć jedna žena i pita jesam li ja učiteljica plesa. Nisam, reko, pogrešili ste, ali ona me oslovljava imenom i kaže, pa vaša ćerka kaže da jeste, mi bi da naučimo tango.
Danas ću je udaviti (ćerku). Moram joj objasniti da tango baš i nije ples nego svojevrsni performans i da se uči toliko koliko se uči i gluma i da ja baš i nemam puno znanja o tome. Pogotovo ne posle 25 godina od vremena kada sam se bavila školicama plesa.
Stvarno , jel te škole plesa još postoje, jel to nekoga zanima ?
 
Zove me sinoć jedna žena i pita jesam li ja učiteljica plesa. Nisam, reko, pogrešili ste, ali ona me oslovljava imenom i kaže, pa vaša ćerka kaže da jeste, mi bi da naučimo tango.
Danas ću je udaviti (ćerku). Moram joj objasniti da tango baš i nije ples nego svojevrsni performans i da se uči toliko koliko se uči i gluma i da ja baš i nemam puno znanja o tome. Pogotovo ne posle 25 godina od vremena kada sam se bavila školicama plesa.
Stvarno , jel te škole plesa još postoje, jel to nekoga zanima ?
Постоје. Има их у Београду доста.
 
Da se pridruzim onim koji imaju problem sa ves masinom.🙂
Naine,stara je 16 godina i radila je kao sat,bez ijednog kvara ikada.
Sada,prilikom pranja pusta vodu.Ne mnogo,ali pusta.I voda je cista,nije sa deterdzentom.Ne znam sta bi moglo da bude,osim da je lim negdje busan,mada spolja nista ne vidim.
Kupatilo mi je prilicno tijesno i svaki manevar sa ves masinom predstavlja podvig.
Ona i dalje pere,crntrifugira i sve je u redu sto se toga tice.
E,sad,mene strah da je dalje ukljucujem,posto ipak struja i voda ne idu zajedno,mada sve djeluje u redu,osim to malo vode sto obrisem sa plocica.
Znam,treba zvati majstora,a muka mi je od majstora.:dash:
 

Back
Top