Rupa VII

Mi imamo običnu sajlu.
Juče smo njom malo kao nešto uspeli da probijemo, ali se wc šolja konstantno punila vodom.
Tri puta sipali tečnost za odgušivanje.
Na kraju pozvali majstore što nam održavaju zgradu.
Čovek došao, koristio vakum.
Kaže trebalo bi da ovo reši problem, ako ne reši, dežuramo 24h,
Pre pola sata čitam poruke na viberu, zgradska grupa, komšijama ispod nas se zagušilo.
Biće ovo vesela nedelja.
A taman smo rešili problem sa puknutom cevi u podrumu.

Majstor što je bio nije nam ništa naplatio jer to ulazi u objedinjeni račun koji plaćamo preko informatike.
Čula se i sa mužem, kaže kod nas voda lepo otiče.
 
Ja imam taj problem u kuhinji, slabo mi otiče voda iz sudopere. Ne znam šta sve nisam probala od sredstava za otpušavanje odvoda, ništa nije pomoglo.
Мени само мајстори са моторном сајлом, кажу цела вертикала је била забетонирана (соц од кафе + масноћа). Ја то никада нисам бацала у судоперу јбг али то су деценије небриге.
 
Ja sad imam taj problem sa kadom.
Probala sam sva sredstva,nista.A ne znam gdje treba uopste da procackam sajlom,ako je nabavim.Otvorim ono metalno sa strane kade,ali nigdje ne vidim nista sto bi licilo da se moze ocistiti.
 
Svaka dva meseca idem u elementu da reklamiram led plafonjere. Kupila sam ih za sve prostorije i svaka je do sad počela da treperi. A pošto imaju garanciju dve godine, cenim da ćemo se bar još pet puta gledati. Eble ih plafonjere, one što sam kupila u svetoforu za špajz i kupatilo, rade već godinu dana bez prigovora a koštale su 330 dinara.
 
Svaka dva meseca idem u elementu da reklamiram led plafonjere. Kupila sam ih za sve prostorije i svaka je do sad počela da treperi. A pošto imaju garanciju dve godine, cenim da ćemo se bar još pet puta gledati. Eble ih plafonjere, one što sam kupila u svetoforu za špajz i kupatilo, rade već godinu dana bez prigovora a koštale su 330 dinara.
Da nije problem u instalacijama? Kablovi, prekidači? Ja imam neke iz Elemente, godinama rade.
 
Иди на бензинску пумпу, они увек раде, имаш тамо воду да купиш.
Kod nas rade benzinske za benzin,ali ostalo ne smiju prodavati.Bar je tako bilo,nisam odavno nista tamo kupovala.Ali ima jedna prodavnica koja radi i danas,moram ici tamo.
Ovo neradjenje prodavnica nedeljom je vala bezveze.
 
Poslednja izmena:
Kod nas rade benzinske za benzin,ali ostalo ne smiju prodavati.Bar je tako bilo,nisam odavno nista tamo kupovala.Ali ima jedna prodavnica koja radi i danas,moram ici tamo.
Ovo neradjenje prodavnica nedeljom je vala bezveze.
Не знам, неке бензинске су као самопослуге овде, имаш све. Кад нико не ради они раде.
 
Радницима у маркетима не смета рад недељом, него то што им послодавци за тај рад не плаћају по закону. Цена рада недељом је много виша, као и за ноћни или прековремени рад. Сем тога, морају да имају два слободна дана у недељи, а то значи да морају да запосле већи број радника.
Моја мајка је радила треће смене, убрзане смене, недеље и суботе, али је на крају месеца имала већу плату од директора. Наравно да се није бунила. Ко није хтео, имао је основну плату и то је то.
До послодаваца је.
 
Meni gazdarica često pošalje da radim za vikend kod kuće. Htela i juče, ali sam je oštro pogledala i rekla joj: "Da se nisi usudila!". Sreća pa me poslušala i eto me ceo dan od šporeta do sudopere, od veš mašine do sušare, od ormara do kontejnera. :aha:
 
Meni gazdarica često pošalje da radim za vikend kod kuće. Htela i juče, ali sam je oštro pogledala i rekla joj: "Da se nisi usudila!". Sreća pa me poslušala i eto me ceo dan od šporeta do sudopere, od veš mašine do sušare, od ormara do kontejnera. :aha:
Е, нека си јој рекла :z;:
 
  • Ironija
Reactions: Red
Neradna nedelja (makar u CG) je uvedena jer poslodavci nisu postovali zakon o radu, tacnije slobodne dane, uvecane dnevnice, prekovremene...pa je to bio jedini nacin da se koliko-toliko pomogne radnicima garantovanjem makar jednog slobodnog dana u radnoj nedelji. Neki su pokusali i to da zloupotrijebe uvodjenjem raznih popisa i drugih aktivnosti kako bi uposlili zaposlene a kad imaju jadne zaposlene koji se ne smiju pobuniti, taman ih i treba dobro iskoriscavati.
 
Kod nas rade benzinske za benzin,ali ostalo ne smiju prodavati.Bar je tako bilo,nisam odavno nista tamo kupovala.Ali ima jedna prodavnica koja radi i danas,moram ici tamo.
Ovo neradjenje prodavnica nedeljom je vala bezveze.
Pa imaju i ti radnici dušu. Eno u CG ne rade nedeljom već 3 godine i fino su se navikli sa sve što kome treba kupi najkasnije subotom. Malo su kukali u početku ali i to je prošlo.
 
Osim ako si ti taj koji treba da radi.
Pa i da sam ja taj koji treba da radi.
Naravno da tim radnicima bi trebalo platiti vise,ako tada rade,nisam ni za cije izrabljivanje,niti da radnik nema slobodnih dana.
Moze se to organizovati,kad bi poslodavci htjeli dodatno da plate.
Trgovina i ugostiteljstvo su specificni poslovi,koji vikendom imaju veci promet,nego drugim danima.
Kod nas subotom ne mozes uci u trzni centar od guzve.Ti radnici subotom padaju s nogu.
S druge strane,oni koji imaju slobodan vikend,tad jedino mogu ici u neku vecu kupovinu.
 
Pa i da sam ja taj koji treba da radi.
Naravno da tim radnicima bi trebalo platiti vise,ako tada rade,nisam ni za cije izrabljivanje,niti da radnik nema slobodnih dana.
Moze se to organizovati,kad bi poslodavci htjeli dodatno da plate.
Trgovina i ugostiteljstvo su specificni poslovi,koji vikendom imaju veci promet,nego drugim danima.
Kod nas subotom ne mozes uci u trzni centar od guzve.Ti radnici subotom padaju s nogu.
S druge strane,oni koji imaju slobodan vikend,tad jedino mogu ici u neku vecu kupovinu.
A sto molim te svi kupuju šlepera hrane pa im treba dan za to.
Nekad su u Beogradu bila 2 drakstora koja su radila 24h i niko nije ostajao gladan, a sad mi se čini to kupovine nedeljom i praznicima postaje izivljavanje nad tim radnicima koji isto tako imaju potrebu da se ponekad i odmore.
Smatram da je rad nedeljom teror nad trgovcima, i da tome zaista treba stati na put.
 

Back
Top