Rezultati izbora u RS 2012

Kakvi ste vi fanatici, al narod je danas rekao svoje

Lokal je jedno državni nivo nešto drugo. Npr Bijeljina je na lokalu tvrdo uporište SDS-a već godinama. Sa druge strane na opštim izborima i u Bijeljini SNSD pobjedi. To prvo. Drugo meni ne smeta SDS niti njihovi članovi. Ali ja neću i ne mogu da podržim ljude koji vode SDS u Zvorniku. Ljude koji su tu već 20 godina i evo već 4 ili 5 izbore zaredom gube sa 5 000 glasova razlike. Isto kao što u Vlasenici ne bih podržao Miću Kraljevića pa taman on 100 puta bio u SNSD-u.
 
Kako li samo to zaključi?

"Mislim da ovaj grad zaslužuje ovakvog gradonačelnika i radićemo zajedno na dobrobit ovog grada. Banjaluka je sada moderan, srednjoevropski grad i sigurno je da ćemo je u narednom periodu još više unaprijediti", kaže Dodik.

SNSD je, kaže, uspio da dobiju izbore u Foči, što je ocijenio kao veoma važno, kao i u Bileći, koju su izgubili prije dvije godine, na vanrednim izborima. http://www.nezavisne.com/novosti/lo...ke-opstine-ali-nismo-nezadovoljni-162023.html

Foča i Bileća koje Dodik pominje govore sve, da li znaš ko je sa SNSD-om u koaliciji u Foči? Zključci su prosti, od 62 opštine u RS, SDS će formirati vlast bar u 40 zar ti to ništa ne govori.
Bileća je varošica od 7-8 hiljada stanovnika, izgubio je izbore u regionalnom centru Hercegovine, Trebinju...
 
Lokal je jedno državni nivo nešto drugo. Npr Bijeljina je na lokalu tvrdo uporište SDS-a već godinama. Sa druge strane na opštim izborima i u Bijeljini SNSD pobjedi. To prvo. Drugo meni ne smeta SDS niti njihovi članovi. Ali ja neću i ne mogu da podržim ljude koji vode SDS u Zvorniku. Ljude koji su tu već 20 godina i evo već 4 ili 5 izbore zaredom gube sa 5 000 glasova razlike. Isto kao što u Vlasenici ne bih podržao Miću Kraljevića pa taman on 100 puta bio u SNSD-u.

Ma,u pravu si, nisu svi ljudi u strankama isti. Treba birati kvalitetne ljude. Ja imam loše iskustvo sa SNSD-om i ne vjerujem da ću ikad promijeniti mišljenje, ali ne želim ni da ih mrzim, nisu mi svi simpatizeri krivi. Najbolje je da se povučem dok me ne zaslijepi mržnja.
 
Lokal je jedno državni nivo nešto drugo. Npr Bijeljina je na lokalu tvrdo uporište SDS-a već godinama. Sa druge strane na opštim izborima i u Bijeljini SNSD pobjedi. To prvo. Drugo meni ne smeta SDS niti njihovi članovi. Ali ja neću i ne mogu da podržim ljude koji vode SDS u Zvorniku. Ljude koji su tu već 20 godina i evo već 4 ili 5 izbore zaredom gube sa 5 000 glasova razlike. Isto kao što u Vlasenici ne bih podržao Miću Kraljevića pa taman on 100 puta bio u SNSD-u.

Zdravo razmišljanje što se lokala tiče, mene više brinu one opštine gde su baš izabrani nesposobni kandidati, samo zbog odmazde prema SNSD-u...
 
Foča i Bileća koje Dodik pominje govore sve, da li znaš ko je sa SNSD-om u koaliciji u Foči? Zključci su prosti, od 62 opštine u RS, SDS će formirati vlast bar u 40 zar ti to ništa ne govori.
Bileća je varošica od 7-8 hiljada stanovnika, izgubio je izbore u regionalnom centru Hercegovine, Trebinju...

Da li ti malo ne pretjera? I sem toga u Mićo je recimo neprikosnoven u Bijeljini. Ali u gradskoj skupštini razlika će biti 2-3%. Znači 2-3 mandata. Ne prevelika. Isto važi i za većinu opština na istoku. U Šekovićima je uvijek tu negdje. Pa i na Palama. Vlasenica je izgubljena zbog idiota zvani Mićo Kraljević koji je svakako završio karijeru ali ga je trebalo "eliminisati" još prije 2-3 godine.
 
Zdravo razmišljanje što se lokala tiče, mene više brinu one opštine gde su baš izabrani nesposobni kandidati, samo zbog odmazde prema SNSD-u...

Ima i toga. Pokajaće se ljudi brzo u nekim opštinama u kojima je SDS pobjedio I ne mogu da razumijem SDS redovno pobjeđuje u Šekovićima a sve što je urađeno i napravljeno u toj opštini im je napravio Dodik tj republika.
 
Da li je ovo pocetak kraja Milorada Dodika? Nama je odavde izgledalo da ce pocepati opoziciju,sta ti je marketing ali ako je nesto lose ,tesko se prodaje pa bila i zlatna reklama.

Realno Dodik sigurno i u ovom momentu ima preko 50% podrške. Loš rezultat na lokalu je posljedica loših kadrovskih rješenja na nižem nivou. I mislim da je dobro što se ovo desilo jer će sada sigurno biti smijena i pročiščavanja stranke.
 
kakva Bileca , dodik dobio jer je SDS i Radikali i Voojini radiklai izasli odvojeno , ukupno je vjerovatno najlosiji u Bileci .

Drugo nema srecom podjele na istok i zapad , jer je SDS uzeo , prvo pola zapada sa Teslicem i prnjavorom , a potom i Srbac i Gradisku , posavinu citavu . a i kljucno mjesto na zapadu Sipovo , posto je pola banjaluke iz sipova porijeklom , zna se sta slijedi .
BH_municipality_location_Gradiska.png


BH_municipality_location-Bosanska_Dubica.gif


631px-BH_municipality_location_Srbac.png


220px-Prnjavor_Municipality_Location.png



BH_municipality_location_Sipovo.png


BH_municipality_location_Teslic.png


250px-Doboj_municipality.svg.png



kakva vjestacka podjela na istok i zapad .

SNSD dobijao na istoku i u Trebinju , sada u isto vrijeme gubi na istoku i u Trebinju .

i Dodikov i SDS nacelnik je u Foci , u Srebrenici .
 
PA izgleda da je SDS uzeo , dvije trecine zapada Srpske , ako se tome doda manjina u opstini banjaluke , pa BAnja luku mozemo smatrati pola pola . Nema tu podjele na istok i zapad .

E naravno sve opstine gore obiljezene su prostor na kome je pobijedio SDS .
 

Back
Top