Rezultati izbora u RS 2012

da dopunimo , ove manje .
160px-BH_municipality_location_Bosanska_Kostajnica.png


Kostajnica

BH_municipality_location_Knezevo.png


knezevo

BH_municipality_location_Krupa_na_Uni.png


krupa na uni

Petrovo_Municipality_Location.png


petrovo

A lakse bi mi bilo da sa stavio gdje nije
 
Oko 1.500 u Srebrenici, nekih 20-25% u odnosu na Srbe.
U Bijeljini, Zvorniku, Bratuncu, Prijedoru i Doboju ih je bilo al kontinuirano sele iz RS tako da sumnjam da ce bilo gdje preci izborni prag od 3%.

Radi se o informacijama koje nisu tacne kad je u pitanju broj Bosnjaka odnosno muslimana u spomenutim opcinama. Ne prelazenje izborne liste u vecini opcina u bh entitetu republici srpskoj razlog je sljedeci:

Apsolutna vecina povratnika bosnjacke nacionalnosti vodi prebivaliste u nekoj od opcina u federaciji. Reda radi, spomenut cu par mjesta o kojima sam dobro upoznat ( naime, Islamska Zajednica je izvrsila "popis" i pregled licnih dokumenata povratnika, tako da su ovo podaci 97-99% tacni. Dakle, odstupanje moze biti u samo par procenata );

Bratunac, u ovoj opcini zivi gotovo pa tacno 8.000 Bosnjaka i negdje oko 12.000 Srba. No, licne karte s prebivalistem u Bratuncu ima samo nesto vise od 4.000 Bosnjaka. I ovaj broj se popeo na 4 hiljade i nesto akcijom slicnom koja se desila u Srebrenici, gdje se odlazilo od kuca do kuca ubjedjivajuci narod, povratnike da promjene prebivaliste i prijave se u Bratunac gdje i zive, sto je ucinilo negdje oko 2.000 gradjana bosnjacke nacionalnosti. Zasto npr. Bosnjaci gube izbore u rs ? Zato sto su krivi ovi iz federacije. Povratnici nisu mogli izvaditi licne dokumente tamo gdje su se vratili jer su sve do ove godine gubili pravo na zdravstveno i svako drugo osiguranje, kao sto su penzije i ostali dobici od opcina, kantona, entiteta i drzave. Tek sad su obecali da se to nece desiti, ali...pomalo je kasno. Ljudi ne vjeruju ili jos treba vremena.

Drugi primjer jeste opcina Osmaci - tamo pola stanovnistva, a mozda par procenata i vise od polovine cine Bosnjaci. No, na izborima ima se utisak da ih nema ni 25 odnosno 20 % u opcini. Znam licno ljude, obilazio sam ta podrucja i ispitivao povratnike. 95 % mi je odgovorilo da imaju dokumente izvadjene u Kalesiji, manji broj u Tuzli i Zivinicama. Isti je slucaj i sa Zvornikom i drugim opcinama u BiH. Dakle, toliko o ovome...

Zelio sam da ispravim malo o pogrjesnim informacijama koje se sire, jer se ima utisak da nema povratnika u tim krajevima jer nema ih na glasackim listicima odnosno na izborima... nemaju pravo glasa u tim opcinama gdje su se vratili JER nisu prijavljeni tamo, vec u federalnim opcinama radi primanja, a Zakon o izborima u BiH propisuje da se moze glasati samo tamo gdje si prijavio prebivaliste. Stoga, make sense ?! Of course.
 
A koliko ih zaista živi u Srebernici(gradu i opštini)? Zar nisu prošli u Bijelinji, Zvorniku, Bratuncu, Prijedoru i Doboju. Tamo ih je bilo malo više?

1. Bijeljina - tamo se od predratnih nekih 35.000 Bosnjaka vratilo oko 17.000, dakle 8.500 u grad Janju i ostatak u grad Bijeljinu s obzirom da nema bosnjackih naseljenih mjesta u bijeljenskoj opcini osim ova dva mjesta. No, na njih se isto odnosi kao sto sam spomenuo Bratunac, Zvornik pa do ove godine i Srebrenicu. Prebivalista su prijavljena u Tuzli, Kalesiji, Zivinicama, Srebreniku, itd. No, i pored toga treba imati na umu jednu stvar: Bijeljina je i prije rata bila vecinski srpska kao opcina, u gradu su Bosnjaci bili apsolutna vecina, no, ogroman broj izbjeglica iz Sarajeva, Tuzle, Kalesije, Srebrenika pa i iz Zvornika i drugih opcijana istocne Bosne odnosno Podrinja naselio se u Bijeljinu, a radi se o licima srpske nacionalnosti, tako da odmjer snaga u Bijeljini je visestruko porastao na spram Bosnjaka, pa nije ni ocekivati dobre rezultate u Bijeljini od strane Bosnjaka, naricito sto ne izlaze na izbore. Pogledajte prijasnje rezultate kad se moglo glasati bilo gdje da si prijavljen, zivis u Bijeljini, a prijavljen u Tuzli i primas penziju ili odredjenu nadoknadu, onda si u Bijeljini imao po 10-tak, 9, itd odbornika iz bosnjacke SDA...

2. Zvornik, isto stanje, tamo ima negdje oko 23.000 povratnika plus oko 8.000 Bosnjaka u novoformiranoj opcini Sapna koja je bila dio opcine Zvornika. Dakle, u danasnjoj opcini Zvornik ima negdje oko 31-32.000 Bosnjaka od prijeratnih 50.000. No, isti je slucaj i ovdje po pitanju prebivalista, s tim sto u Zvorniku su Bosnjaci glasaju za jednog od srpskog kandidata za nacelnika kao sto se to desilo proslih izbora a i ovih sad u Doboju. SDS-v kandidat Petrovic je dobio izbore vecinom glasova Bosnjaka, a zasto ? Jer se pokazao kao dobar nacelnik svih gradjana Doboja, a ne samo jednog naroda. Zato i ima podrsku.

3. Bratunac je pojasnjen iznad;

4. Prijedor - da ne ponavljam, isto je stanje kao i u ostalim nabrojanim opcinama. U Prijedoru se vratilo negdje izmedju 20 i 25.000 povratnika, a pravo glasa ima jos desetak hiljada iz dijaspore koji uopce ne glasaju.

5. Doboj - pojasnjeno iznad.

Jasno ? :)
 
U Bratuncu da ,i tamo je bilo laynog prijavljivanja prebivalista,oko 1500 novih glasaca iz federacije se prijavilo

Ne, nije tacno da se radi o laznim prijavljivanjima i o glasacima iz federacije, vec o povratnicima koji nisu imali prebivaliste u Bratuncu. Iz Islamske Zajednice ( IZ ) izvrsen je popis domacinstava bosnjacke nacionalnosti po dzematima u ovoj opcini, pa je jednom akcijom slicnom onom u Srebrenici naknadno uz pomoc IZ prijavljeno izmedju 1500 i 2000 novih povratnika time sto su dokumente izvadili u Bratuncu gdje i zive. Ne zaboravi da se radi o cifri od 8.000 Bosnjaka povratnika, a prijavljenih je nesto oko 4.000 s prebivalistem u Bratuncu.

Ps. Ne pisem ovo navijacki, realno govorim ono sto znam, u sto imam licno uvida.
 
U Visegradu je 2008., poslije 15 godina neprikosnovene vladavine pao SDS. Narod je masovno glasao za SNSD kao za jedinu ozbiljnu opozicionu stranku koja je mogla oboriti SDS. Medjutim u protekle cetiri godine nisu nista uradili niti ostvarili od svojih mnogobrojnih obecanja a ljudi su u pocetku stvarno vjerovali da ce nesto na bolje krenuti u opustosenom Visegradu. To se nije dogodilo i narod je juce vratio SDS na vlast.
 
Na istoku je poslije Bijeljine jedina veća opština Zvornik. A grad je Istočno Sarajevo. A i tu je u istočnom Novom Sarajevu dobio SNSD.





U svim opštinama Grada Istočno Sarajevo,

Istočna Ilidza, Istočni Stari Grad, Trnovo, Pale, Soklac,

dakle u svim tim opštinama osim u Istočnom Novom Sarajevu,

SDS je pobednik, bilo samostalno ili u koaliciji sa drugim strankama.
 
Prema preliminarnim rezultatima CIKa

SNSD je na ovim lokalnim izborima osvojio 15 načelničkih mesta, a u odnosu na 41 načelničko mesto na prošlim lokalnim izborima 2008god,

a SDS je sada dobio 27 načelnička mesta, a na prošlim lokalnim izborima 13 mesta.

Nadam se i verujem da je ovo početak kraja diktature iz Laktaša !!!
 
U Visegradu je 2008., poslije 15 godina neprikosnovene vladavine pao SDS. Narod je masovno glasao za SNSD kao za jedinu ozbiljnu opozicionu stranku koja je mogla oboriti SDS. Medjutim u protekle cetiri godine nisu nista uradili niti ostvarili od svojih mnogobrojnih obecanja a ljudi su u pocetku stvarno vjerovali da ce nesto na bolje krenuti u opustosenom Visegradu. To se nije dogodilo i narod je juce vratio SDS na vlast.


Narod je kaznio Dodika iz 2 razloga
1.previse su bahati,previse trose na skupa odjela i provode,bjesne automobile ,vozaju se helikopterima itd trose kao da smo mi bogata svedska na ne bijedna srpska

2.narod je shvatio da je dodikova prica prazna,obeco je referendum,nema ga kad je pokusao referendum o sudu i tuzliastvu bih odmah se posle povuko,govorio je da nece ekstremista zlatko lagundzija u savjet ministara da mu on nece obezbjedit posao ni fotelju ministra vanjskih poslova pa je to uradio,i gomila drugih lazi,on se kao bori protiv bih i pljuje a ustvari bih sve jaca i radi suprotno,kad je fudbalski savez bih bio pod suspenzijom FIFA i UEFA,umjesto da pokupi kajmak kod njega dolazi Ivica Osim i on odmah sutra naredjuje pristanak na promjene unutar saveza BIH ustvari jednog predsjenika savez
 
Prema preliminarnim rezultatima CIKa

SNSD je na ovim lokalnim izborima osvojio 15 načelničkih mesta, a u odnosu na 41 načelničko mesto na prošlim lokalnim izborima 2008god,

a SDS je sada dobio 27 načelnička mesta, a na prošlim lokalnim izborima 13 mesta.

Nadam se i verujem da je ovo početak kraja diktature iz Laktaša !!!

Već rekoh SDS mi ne smeta. Ali tebi smetaju svi oni koji BiH ne doživljavaju kao svoju. A po tom pitanju razlike između SNSD i SDS nema. Tako da ti i nemaš neki razlog za slavlje :per:
 
Ne, nije tacno da se radi o laznim prijavljivanjima i o glasacima iz federacije, vec o povratnicima koji nisu imali prebivaliste u Bratuncu. Iz Islamske Zajednice ( IZ ) izvrsen je popis domacinstava bosnjacke nacionalnosti po dzematima u ovoj opcini, pa je jednom akcijom slicnom onom u Srebrenici naknadno uz pomoc IZ prijavljeno izmedju 1500 i 2000 novih povratnika time sto su dokumente izvadili u Bratuncu gdje i zive. Ne zaboravi da se radi o cifri od 8.000 Bosnjaka povratnika, a prijavljenih je nesto oko 4.000 s prebivalistem u Bratuncu.

Ps. Ne pisem ovo navijacki, realno govorim ono sto znam, u sto imam licno uvida.

I baš sad pred izbore :per: Što to ne radiše prethodne dvije godine?
 
Već rekoh SDS mi ne smeta. Ali tebi smetaju svi oni koji BiH ne doživljavaju kao svoju. A po tom pitanju razlike između SNSD i SDS nema. Tako da ti i nemaš neki razlog za slavlje :per:



To tebe nešto lično pogađa ?!?!
Za razliku od mene koji nisam ni u jednoj partiji, ti si izgleda partijski SNSDov kadar, zar ne ?

Ako nema nikakve razlike onda ispade da je to neka farsa i lakrdija od izbora...?!
Možda za Doduletove aparatčike kada gube pozicije i fotelje...
Lagano pripremaju odstupnicu...
 
1. Bijeljina - tamo se od predratnih nekih 35.000 Bosnjaka vratilo oko 17.000, dakle 8.500 u grad Janju i ostatak u grad Bijeljinu s obzirom da nema bosnjackih naseljenih mjesta u bijeljenskoj opcini osim ova dva mjesta. No, na njih se isto odnosi kao sto sam spomenuo Bratunac, Zvornik pa do ove godine i Srebrenicu. Prebivalista su prijavljena u Tuzli, Kalesiji, Zivinicama, Srebreniku, itd. No, i pored toga treba imati na umu jednu stvar: Bijeljina je i prije rata bila vecinski srpska kao opcina, u gradu su Bosnjaci bili apsolutna vecina, no, ogroman broj izbjeglica iz Sarajeva, Tuzle, Kalesije, Srebrenika pa i iz Zvornika i drugih opcijana istocne Bosne odnosno Podrinja naselio se u Bijeljinu, a radi se o licima srpske nacionalnosti, tako da odmjer snaga u Bijeljini je visestruko porastao na spram Bosnjaka, pa nije ni ocekivati dobre rezultate u Bijeljini od strane Bosnjaka, naricito sto ne izlaze na izbore. Pogledajte prijasnje rezultate kad se moglo glasati bilo gdje da si prijavljen, zivis u Bijeljini, a prijavljen u Tuzli i primas penziju ili odredjenu nadoknadu, onda si u Bijeljini imao po 10-tak, 9, itd odbornika iz bosnjacke SDA...

2. Zvornik, isto stanje, tamo ima negdje oko 23.000 povratnika plus oko 8.000 Bosnjaka u novoformiranoj opcini Sapna koja je bila dio opcine Zvornika. Dakle, u danasnjoj opcini Zvornik ima negdje oko 31-32.000 Bosnjaka od prijeratnih 50.000. No, isti je slucaj i ovdje po pitanju prebivalista, s tim sto u Zvorniku su Bosnjaci glasaju za jednog od srpskog kandidata za nacelnika kao sto se to desilo proslih izbora a i ovih sad u Doboju. SDS-v kandidat Petrovic je dobio izbore vecinom glasova Bosnjaka, a zasto ? Jer se pokazao kao dobar nacelnik svih gradjana Doboja, a ne samo jednog naroda. Zato i ima podrsku.

Izvini a koji su to Srbi iz Zvornika ( dakle srpske opštine ) izbjegli u Bijeljinu ( takođe srpsku opštinu )? Što se tiče Zvornika niste vi glasali za SNSD iz ljubavi. Glasali ste jer ste svjesni da vaš kandidat ni pod kojim uslovima ne može pobjediti. A nije vam išlo u prilog da na vlast dođe ratni načelnik policije i ratna garnitura SDS-a. I najnormalnije je da se glasa tamo gdje je lična karta.
 
Poslednja izmena:
Ma sve slobodno pitajte načelnike, osim koja mu je prethodna ili prva stranka bila...,

u protivnom radoznalima odmor u Tunjicama ili nekome drugome sličnom "odmaralištu" ne gine ...

A revnosni klimoglavci mogu čak dogurati do funkcije "Savetnika za centralo grijanje"...

 
Poslednja izmena:
To tebe nešto lično pogađa ?!?!
Za razliku od mene koji nisam ni u jednoj partiji, ti si izgleda partijski SNSDov kadar, zar ne ?

Ako nema nikakve razlike onda ispade da je to neka farsa i lakrdija od izbora...?!
Možda za Doduletove aparatčike kada gube pozicije i fotelje...
Lagano pripremaju odstupnicu...

Što se tiče odnosa prema BiH tu zaista nema nikakve razlike. Tu su sve srpske partije i političari složni. U ostalim segmentima naravno da ima. Ja sam na ovom forumu dovoljno dugo da bih zapamtio tvoje pisanje i vidio da ti ne podržavaš nezavisnu RS i one koji to zagovaraju. A tu razlike između SDS,SNSD,SP,DNS nema.
 
Što se tiče odnosa prema BiH tu zaista nema nikakve razlike. Tu su sve srpske partije i političari složni. U ostalim segmentima naravno da ima. Ja sam na ovom forumu dovoljno dugo da bih zapamtio tvoje pisanje i vidio da ti ne podržavaš nezavisnu RS i one koji to zagovaraju. A tu razlike između SDS,SNSD,SP,DNS nema.




Tipično za SNSDovog kadrovika, selektivno pamćenje, zar ne?

Zašto ne nezavisna ako je narod za to i ako se to postigne na miran i koliko toliko normalan način,
naravno uzimajući u obzir i faktor zvano okruženje kao i ostale relevantne faktore...,
koji mogu olakšati ili otežati postizanje cilja... ?!?!

Upravo to i jeste cilj foteljaša da verglaju istu priču..., a da konkretnih pomaka po tome pitanju zapravo nema...,
a da za to vreme pune sebi dzepove...
Nemoj misliti da su ljudi toliko naivni i da to ne prepoznaju ...!!!
Jedno je demagogija i bacanje dimnih bombica..., a drugo konkretni rezultati...


P.S. A da nikakvih razlika među partijama nema..., pa to ponajbolje znaju mnogi SNSDeovi kadrovici i foteljaši...,
koji prebegoše iz raznih drugih partija...
Nije uopšte bitno čiji se poslušnik, važna je fotelja i privilegije, moć, vlast, pare... itd .itd.
 
Poslednja izmena:
Dodo puk'o k'o zvečka! Mada ne mora ovo ništa da znači, republički izbori su ipak nešto drugo...

Mićo Mićić otkin'o u Bijeljini, više od 10 hiljada glasova razlike (kao što sam i ja predviđao)... U Zvorniku je ipak ostao kandidat SNSD-a Zoka Debeli (i to sam predvidio)... U Ugljeviku pobijedio dosadašnji načelnik iz SDS-a ali ne tako ubjedljivo kao što sam ja mislio...

P.S.
Nije tačno da je Muslimana bilo 35 hiljada u Bijeljini prije rata... SDA je sad jedva prešao cenzus od 3% i imaće (najvjerovatnije) samo jednog odbornika u gradskoj SO.
 
Ебали вас више и Миле и Чава и сви остали.
Ко год да побиједи у сљедећих 20 година, исто је.
Можда када дођу неки садашњи "клинци" којима је прекипјело, буде промјене.
До тада, ништа.
Сви ми који имамо 30 или више година памтимо добро "прелетаче".
Пола СНСД је бивши СДС, а као и све нове мале странке.
Разочарани СНСД ликови су ишли у ПДП, ДНС и другу боранију.
Американци нам гурају свој систем - двије странке и капак.
Док то не схватимо, џаба.
 

Back
Top