Rezultat Tadićeve vlade: 4.5 miliona Srba GLADUJE

Sta bi, Ne_Vazim_Se?!

Ja mislila ti zelis da pomognes, pa zato trazis informacije, kad ono- muk!

Ima neko zlo u ljudima....

Па види сада сам проверавао... Нема ништа од те 4 плате, то јест 3х4 плате... И не можеш газди ништа, све и да докажеш да је инспекција купљена. То да будеш начисто одмах... Е, сада је у току потрага за послом... А је ли, има ли која неки објекат или смештај или нешто у БГ где може бити док ради, овде има много више посла него ту код вас?

П.С. Зло је међу нама. :lol:
 
Ja se ne plasim, naprotiv, ZELELA BIH!
Kazem, ovaj vlasnik o kome je rec je iz stranke koja ima najmanje uporiste u narodu, a najvise se o isti ogresila, najvise ga je u crno zavila, sve uz aminovanje zutih.
Moze narod da poskapa, moze Dinkic da krene po kucama i da pljacka licno, ni dlaka s glave mu ne bi falila. Vlada mora da opstane po svaku cenu!

Pa, videcemo:evil:

ma voleo bih i ja....samo to bi bilo revolucija...a revolucija je opasan posao...strada u euforiji mnogo nevinih...vec vidjeno...a uvek se izvuce u guzvi neki koji je doprineo da revolucija krene...
 
Па види сада сам проверавао... Нема ништа од те 4 плате, то јест 3х4 плате... И не можеш газди ништа, све и да докажеш да је инспекција купљена. То да будеш начисто одмах... Е, сада је у току потрага за послом... А је ли, има ли која неки објекат или смештај или нешто у БГ где може бити док ради, овде има много више посла него ту код вас?

П.С. Зло је међу нама. :lol:

Pa, je li ovo PRAVNA drzava?
Je li ovo ta "demokratija" o kojoj su nam trubili da su nam bubne opne popucale?!
Sta se desi kad radnik ukrade veknu hleba (imali smo i ovde temu)?
Dobije OTKAZ, hej, zbog vekne hleba, a ti kazes sve i da dokazu NE MOGU MU NISTA!

Ja cu se potruditi da njihov slucaj stigne tamo gde treba, potrudila sam se da im pronadem pravnika koji ce ih besplatno zastupati (napisati tuzbu) i ima jos 16. radnika koji ce se pridruziti, pa ako ni to ne pomogne, onda jedino ostaje ono sto moj deda (nek mi je ziv i zdrav jos dugo) uvek kaze: Zlo cini, zlu se nadaj!
On ima i gusto i pusto, on ima i pticijeg mleka na grbaci nemocnih i obespravljenih!
Zena koja je za njegov lagodan zivot rintala, nema detetu da kupi bocicu Brufen-sirupa, srecom da ima roditelje i rodbinu, a direktor, pa moze doci u priliku (kako radi) da moze da pokupuje sve lekove ovoga sveta, a da mu nijedan ne pomogne:evil:
Ima i on decu!

Bozija je poslednja!!!
 
deprimirajuce !!!
mozda onda taj narod to i zasluzuje...ali se nadam da ipak mora biti neki izlaz...nada ???

:rtfm:

Ако је ико у мом окружењу оптимиста, то сам ја.Понекад сам толики оптимиста
да то нервира моје ближње.
Али....Али сада збиља не видим излаз.
У свету кад отпусте 10 радника, милиони изађу на улице.
Код нас, људи једу своје делове тела и ништа....
Сећаш се летос смо говорили....САМО ДА ДОЂЕ ЈЕСЕН....
Јесен је дошла а ми и даље чекамо....
Сваки дан слушамо неке страшне информације, које су на жалост, за нас
постале нормална свакодневница..
Не Пајо.
Не мислим да је народ ово заслужио.....Не знам да ли је ово све, казна или клетва,
али тренутно сам мишљења, да нема излаза...
 
Pa, je li ovo PRAVNA drzava?
Je li ovo ta "demokratija" o kojoj su nam trubili da su nam bubne opne popucale?!
Sta se desi kad radnik ukrade veknu hleba (imali smo i ovde temu)?
Dobije OTKAZ, hej, zbog vekne hleba, a ti kazes sve i da dokazu NE MOGU MU NISTA!

Ja cu se potruditi da njihov slucaj stigne tamo gde treba, potrudila sam se da im pronadem pravnika koji ce ih besplatno zastupati (napisati tuzbu) i ima jos 16. radnika koji ce se pridruziti, pa ako ni to ne pomogne, onda jedino ostaje ono sto moj deda (nek mi je ziv i zdrav jos dugo) uvek kaze: Zlo cini, zlu se nadaj!
On ima i gusto i pusto, on ima i pticijeg mleka na grbaci nemocnih i obespravljenih!
Zena koja je za njegov lagodan zivot rintala, nema detetu da kupi bocicu Brufen-sirupa, srecom da ima roditelje i rodbinu, a direktor, pa moze doci u priliku (kako radi) da moze da pokupuje sve lekove ovoga sveta, a da mu nijedan ne pomogne:evil:
Ima i on decu!

Bozija je poslednja!!!

Деда ти је паметан човек. Њега послушај ако хоћеш правду, а ово остало што радиш окачи мачку о реп.
 
Па види сада сам проверавао... Нема ништа од те 4 плате, то јест 3х4 плате... И не можеш газди ништа, све и да докажеш да је инспекција купљена. То да будеш начисто одмах... Е, сада је у току потрага за послом... А је ли, има ли која неки објекат или смештај или нешто у БГ где може бити док ради, овде има много више посла него ту код вас?

П.С. Зло је међу нама. :lol:

Ma gde bre ima posla,jesi citav..........ajde nadji neki,a ja cu ti naci armiju radnika :roll:
 
ЕКОНОМИСТИ ИЗВЕЛИ ЗАБРИЊАВАЈУЋУ РАЧУНИЦУ ДОСАДАШЊИХ МЕРА ВЛАДЕ
4,5 милиона Срба гладује

13238.jpg


Економисти извели биланс економских мера Владе Србије и дошли до алармантног податка да чак 65 одсто грађана Србије живи испод границе сиромаштва

Драгаш: Незапослених је око 800.000, око 300.000 деце гладује, 700.000 инвалида такође живи испод границе сиромаштва, а око 300.000 запослених не примају плату. Од 1,6 милиона пензионера, 80 одсто је сиромашно

Рајић: Према званичним подацима, Србија спада у првих пет најсиромашнијих земаља Европе. Глад је последица политике која се води седам година уназад

Сваки пети грађанин у Србији гладује, званичан је податак који је изнела невладина организација „Банка хране“. Међутим, тај број је, према мишљењу економиста, чак три пута већи, а расте из дана у дан због погрешне економске политике Владе и нових задуживања.
Тако економиста Бранко Драгаш сматра да чак око 65 одсто грађана Србије гладује. Он је казао да од око 7,5 милиона становника у Србији, 1,6 милиона чине пензионери, од којих је око 80 одсто са веома ниским, готово минималним примањима. Драгаш је подсетио да је број незапослених у нашој земљи око 800.000, да око 300.000 деце гладује, те да на те податке треба додати још око 700.000 инвалида који такође живе испод границе сиромаштва и око 300.000 запослених који не примају плату.
– Када се све бројке саберу, сигурно је око 65 одсто становништва материјално угрожено. Око 20 одсто људи, односно, око 1,5 милиона је на самој граници сиромаштва. Код само пет одсто становништва нема никаквих проблема, за њих се може рећи да су богати. Осталих десет одсто спада у такозвану средњу класу – рекао је Драгаш.
Портпарол Уније послодаваца Драгољуб Рајић казао је да је глад последица политике која се води седам година уназад.
– Власт није успела да развије економију, градови Србије су различито развијени и новац је само у Београду, Новом Саду и још неколико места, док у осталим градовима влада велико сиромаштво и глад. Ако би део политике био усмерен на развој малих и средњих предузећа, били би далеко богатији, а глад не би ни постојала. Према званичним подацима Србија спада у првих пет најсиромашнијих земаља Европе – казао је Рајић. Како је рекао, глад ће се повећати уколико дође до повећања ПДВ–а и скока курса динара.
Саговорници Правде наводе и да нова задуживања, па и кредит од ММФ–а, за који верују да ће бити одобрен нашој земљи, додатно утичу на пораст сиромаштва.
Бранко Павловић, председник Иницијативе за нормалну Србију, истиче да ће кредит ММФ–а бити одобрен, како би се бранио курс динара, јер висок курс не одговара светским банкама.
– Интерес страних банака је да не долази до скока динара. Уколико не би било новца за одбрану динара, дужници не би могли да враћају кредите западним банкама и упали би у хипотекарну кризу која им не одговара. И гувернер Јелашић зна да ће новац стићи, јер је он потребан за одбрану страних банака. Да нема страних банака, видели би како би се одбранио курс – навео је Павловић и додао да је на дужи рок курс динара неодржив, што ће довести до још већег сиромаштва.
Ј. Велиновић – П. Јеремић

http://www.pravda.rs/dogadjaji/12782/45-miliona-srba-gladue

---------

Kako nece gladovati kad je u Srbiji hrana skuplja nego u Nemackoj, struja i benzin skuplji nego u Americi, minut telefoniranja skuplji nego u Norveskoj a GDP po glavi stanovnika nizi nego u Ekvatorijalnoj Gvineji, Kazahstanu, Gabonu i Bocvani...

Ako Srbi vole da gladuju i praznih stomaka idu u Evropu - neka ih

A ako hoce da rade , da zarade i jedu - neka glasaju za smenu najgore vlasti u istoriji Srbije

To su zastareli podaci. Po novim, čak 45 miliona Srba gladuje.
 
:rtfm:

Ако је ико у мом окружењу оптимиста, то сам ја.Понекад сам толики оптимиста
да то нервира моје ближње.
Али....Али сада збиља не видим излаз.
У свету кад отпусте 10 радника, милиони изађу на улице.
Код нас, људи једу своје делове тела и ништа....
Сећаш се летос смо говорили....САМО ДА ДОЂЕ ЈЕСЕН....
Јесен је дошла а ми и даље чекамо....
Сваки дан слушамо неке страшне информације, које су на жалост, за нас
постале нормална свакодневница..
Не Пајо.
Не мислим да је народ ово заслужио.....Не знам да ли је ово све, казна или клетва,
али тренутно сам мишљења, да нема излаза...
znaci jos jedan pesimista vise...vlast vodi za jos jedan bod...
 
Па види сада сам проверавао... Нема ништа од те 4 плате, то јест 3х4 плате... И не можеш газди ништа, све и да докажеш да је инспекција купљена. То да будеш начисто одмах... Е, сада је у току потрага за послом... А је ли, има ли која неки објекат или смештај или нешто у БГ где може бити док ради, овде има много више посла него ту код вас?

П.С. Зло је међу нама. :lol:

samo malo...!!!
ovde se ne slazem....ako je radnik bio legalno prijavljen neisplacene zarade dobija na sudu lako u redovnom sudskom postupku...a ako nije bio prijavljen potrebni svedoci sa posla ali opet se spor dobija doduse teze je i iscrpljujuce...zavisi od opterecenosti suda...
 
Тако економиста Бранко Драгаш сматра да чак око 65 одсто грађана Србије гладује. Он је казао да од око 7,5 милиона становника у Србији, 1,6 милиона чине пензионери, од којих је око 80 одсто са веома ниским, готово минималним примањима. Драгаш је подсетио да је број незапослених у нашој земљи око 800.000, да око 300.000 деце гладује, те да на те податке треба додати још око 700.000 инвалида који такође живе испод границе сиромаштва и око 300.000 запослених који не примају плату.

Zbog ovakvih bisera me je sramota što sam ekonomista. Zna Dragaš dobro da mu je računica jednaka onoj kojoj bi dresirana gorila primenila, ali je očigledno ušrafio svoj interes u ovako patetičnu priču.
 
Не мислим да је народ ово заслужио.....Не знам да ли је ово све, казна или клетва,
али тренутно сам мишљења, да нема излаза...
Све указује да је ситуација безизлазна.
Али ... ми Срби смо стварно чудан и јединствен народ.

Сетимо се, на пример, Колубарске битке. Ситуација очајна, српска војска у расулу, пред потпуним колапсом и поразом ... И онада ... чудо ! Долази Живојин Мишић и све се мења из корена. Од распада, српска војска побеђује. И та се битка изучава у свим елитним војним школама у свету.

Или други пример ... Милошевић. Све се покушавало годинама да падне с власти и ништа. Народ упао у депресију, па у потпуну летаргију ... предао се. Јер је свако од нас могао руку да да, да ће Слоба вечно да влада, да буде други Тито. И онда - чудо. Дешава се оно незамисливо, Слоба је коначно пао.

Тако и сада. ''Демократе'' нас притераше уза зид, нема се више где, нема излаза ... Али, када се најмање надаш, деси се чудо.

Сваки проблем се реши - кад му дође време !
 
samo malo...!!!
ovde se ne slazem....ako je radnik bio legalno prijavljen neisplacene zarade dobija na sudu lako u redovnom sudskom postupku...a ako nije bio prijavljen potrebni svedoci sa posla ali opet se spor dobija doduse teze je i iscrpljujuce...zavisi od opterecenosti suda...

:ok::hvala:
Jesu bile legalno zaposlene, a potrudicemo se...
Pravnik (zapravo je brat od strica moje majke, dakle meni je ujak)je rekao da ce mozda potrajati, da, ali da ce dobiti...S kamatom!
Svoje usluge nece naplatiti, to je njegov doprinos, a bogami ce da (se) podigne malo vise prasine! Potrudicemo se...

Do "vidjenja":)
 
Original postavio Тихи
procitaj clanak. istaknuti srpski ekonomisti svakako bolje znaju stanje u srpskoj drzavi od jedne obicne zebre


pročitaj ti šta sam ja napisala u odgovoru tebi i probaj da uklopiš procente kao što sam ih ja uklopila pa ćeš videti kakvu si glupost napisao

Kako ti smes to da napises glavnom forumskom ekonomisti,a kako mi se cini i jednom od buducih glavnih u SNS..(nestancuje vise Kurir,nego presao na Pravdu..sumnjivo..)..nemo vise da ti se to ponovi..:rtfm::hahaha::hahaha::rotf:
 
Све указује да је ситуација безизлазна.
Али ... ми Срби смо стварно чудан и јединствен народ.

Сетимо се, на пример, Колубарске битке. Ситуација очајна, српска војска у расулу, пред потпуним колапсом и поразом ... И онада ... чудо ! Долази Живојин Мишић и све се мења из корена. Од распада, српска војска побеђује. И та се битка изучава у свим елитним војним школама у свету.

Или други пример ... Милошевић. Све се покушавало годинама да падне с власти и ништа. Народ упао у депресију, па у потпуну летаргију ... предао се. Јер је свако од нас могао руку да да, да ће Слоба вечно да влада, да буде други Тито. И онда - чудо. Дешава се оно незамисливо, Слоба је коначно пао.

Тако и сада. ''Демократе'' нас притераше уза зид, нема се више где, нема излаза ... Али, када се најмање надаш, деси се чудо.

Сваки проблем се реши - кад му дође време !
taktika zivojina misica se izucava na vest pointu ali ne i kod nas...
a za taj istoriski tren---pa cekacemo...
 
taktika zivojina misica se izucava na vest pointu ali ne i kod nas...
Између осталих, и на вест поинту.
Код нас се не изучава из потпуно оправданих и разумљивих разлога. Ову тактику изучава - војска !!! А нашу војску, прво БоТа, а посебно сад Шутко, претварају у ... националну гарду. Гарда не изучава војну тактику већ - прву помоћ ... у случају природних катастрофа, елементарних непогода .... да реновира школе, кречи, фарба ... :dash:
 
Ma gde bre ima posla,jesi citav..........ajde nadji neki,a ja cu ti naci armiju radnika :roll:

Има, ако неком твом другару треба нађем без проблема... Само ако хоће да ради две смене... Ако неће... :roll:


Извини мачак. :rumenko: Не пуцај!

samo malo...!!!
ovde se ne slazem....ako je radnik bio legalno prijavljen neisplacene zarade dobija na sudu lako u redovnom sudskom postupku...a ako nije bio prijavljen potrebni svedoci sa posla ali opet se spor dobija doduse teze je i iscrpljujuce...zavisi od opterecenosti suda...

Хм, то можда само у теорији... У пракси ће лик да среди одлагања до застаревања... И ћао здраво. :bye: А и све и да некако може, никако се не испалти за 12х8000 динара. Адвокат кошта. Ово је земља Србија, постоји само један сигуран начин да оствариш своја права...
 
Између осталих, и на вест поинту.
Код нас се не изучава из потпуно оправданих и разумљивих разлога. Ову тактику изучава - војска !!! А нашу војску, прво БоТа, а посебно сад Шутко, претварају у ... националну гарду. Гарда не изучава војну тактику већ - прву помоћ ... у случају природних катастрофа, елементарних непогода .... да реновира школе, кречи, фарба ... :dash:

ma nije nikad kod nas proucavana...ja sam je samoinicijativno proucavao..a bilo bi zanimljivo saznati koliko je srpskih oficira proucilo taktiku zivojina misica..
a za sadasnju vojsku....uuuhhh nemam nista lepo da kazem...na zalost....
 
O cemu se prica?
o prvom svetskom ratu kada je zbog pametnih politicara , sve s bradom,
izginulo 60 posto muskog stanovnistva i 35 posto ukupnog stanovnistva Srbije.
I takav nacin razmisljanja jos postoji?
Stvarno cemo svi pod sljivu.
Onom malom Gavrilu bolje da je mama zabranila izlazak u grad tog dana.
Mozda ne bi bilo one golgote i svih tih zrtava.
 
O cemu se prica?
o prvom svetskom ratu kada je zbog pametnih politicara , sve s bradom,
izginulo 60 posto muskog stanovnistva i 35 posto ukupnog stanovnistva Srbije.
I takav nacin razmisljanja jos postoji?
Stvarno cemo svi pod sljivu.
Onom malom Gavrilu bolje da je mama zabranila izlazak u grad tog dana.
Mozda ne bi bilo one golgote i svih tih zrtava.

A da nisi ti pobrkao temu?
 

Back
Top