Rezultat Tadićeve vlade: 4.5 miliona Srba GLADUJE

A ko je pitao članove SRS koga žele?
Koliko ja znam postoji proces izbora rukovodstva stranke a tog procesa ovde nije bilo jer su ovi ljudi morali da ulete kad niko drugi nije hteo i kad su im prethodnici pobegli. To je odlučeno na brzinu između stotinak članova COU i verovatno, ustvari sigurno, nije volja većine ... i to rukovodstvo može i treba da se menja. Pitanje je koliko će oni voditi stranku na dugi rok a koliko je ovo privremeno rešenje.

Ti ili se pravis ili stvarno ne znas kao SRS funkcinise.....
Sve odlucuje jedan covek....
 
Ma dobro, on je jak na recima u poslednje vreme, mora mu se priznati, ali ima neceg zlog i osvetoljubivog u njemu, to sam videla jos u kampanji. Od tad se "upristojio" malo, ali to je verovatno po "naredjenju" PR agenciaj za imidz.;)

:hahaha:
Da, jak na RECIMA:roll:
Pade mi na pamet Ivo Andric (nadam se da ne gresim): "Neko mu je nekad rekao da je pametan (u konkretnom slucaju citaj lep) i otad se vise od njega nije moglo ziveti":lol:
 
primera radi industrijska proizvodnja u srbiji 1998 godine je bila veca nego u celom preiodu od 2000te do danas.

- nismo imali ovoliko gladnih
- nismo imali ovoliko nezaposlenih
- sve je bilo neuporedivo jeftinije nego danas
- zivot je bio laksi za vecinu gradjana

Nisi imao ovoliko nezaposlenih jer si imao masu firmi koje su radnike slale na neplacena,nisu im uplacivali staz.......imao si posao na papiru,ali ga u stvari nisi imao....

Sve je bilo jefinije...pa si zato cekao u redu po 2-3 sata da bi kupio litar ulja ili kg secera po toj "jeftinoj" ceni. zato sto je bilo jeftino,gorivo,cigare,devize se prodavalo iskljucivo na ulici

Da li u vecinu smatras i penzionere kojima ste umesto penzija davali drva ili decu koji niste "imali" da dajeta decje dodatke...
 
А како би било, да се мало прича о теми,
о гладном српском народу?:dash:

Evo, ja cu po ko zna koji put da pricam o slucaju koji me jednostavno tako zaokupljao, a kulminirao je na najgori moguci nacin.

Kao sto vec znate (ne znam ima li onih koji vec ne zna) tri mlade zene rade u prodavnici u kojoj redovno kupujem otkad su mi ispricale svoje jade. Platu ne primaju, robu mogu da uzmu samo u vrednosti polovine plate (8,500) din. mesecno, i nista vise. Zalile se Inspekciji rada, malo ba, malo bu, sve legne (kad legnu i novci), a one su bivale ispitivane od direktorovih zbira, gore nego da su drzavu izdale: Koja je prijavila?

Epilog: Sve tri su dobile otkaze, bez isplacene cetiri poslednje plate i NE SMEJU da uzmu nista iz prodavnice, cak ni hleb ni mleko, jer vise ne rade u prodavnici:eek:

Direktor vozi dzip, deca mu takodje, a one od vrata do vrata, nikom nista.

Onda sam preporucila jednoj da pozove nadlezne u Beogradu, receno joj je: MI NISMO NADLEZNI, imate vi tamo, a one nemaju:sad2:

Ne idem vise u tu prodavnicu (iako je dobro snabdevena) i sto je u svoj ovoj nesreci najlepse: Musterije se prepolovile u smislu: Mnogi koji su ranije kupovali, vise u tu prodavnicu ne ulaze. Pazar, kazu, smanjen na vise od polovine.

Ja sam pomagala tamo sto sam - kad kupim vise i skuplje, davala novac prodavacici a ona bi moju robu upisala u svoju "duznicku" (Boze, ima li te) knjigu!

Tako su radili mnogi od onih koji sada tamo ne pazare!

Juce sam srela jednu koja ima sina (cetvrti razred) bila s njim kod lekara, nista od prepisanog ne moze da kupi, nema ni za recepte. Muz joj dobio otkaz pre dve godine, pa sezonski sta stigne i gde stigne, a ni toga vise nema, stize zima...

Kljucam od besa, i nosim se mislju da licno posaljem mail Rasimu Ljajicu, pa sta bude!

Molim svakog dobronamernog da mi kaze: Da li bi ti imalo ikakvog efekta, ako ne mogu da dokazem (u njihovo ime) da su u Inspekciji rada POTKUPLJENI?!

Ako imate zivaca da icistate sve, ali makar toliko su zavredile....
 
Реци која је школска спрема те три жене. Можда може да им се нађе други посао.

Jedna je zavrsila srednju ekonomsku, druga poljoprivrednu, treca srednju medicinsku (laboratorijski tehnicar) i ne znam gde mogu da nadju drugi posao?

Sve i da mogu (a traze ) ostaje pitanje 4. neisplacene a zaradjene plate:rtfm:

Dakle, nije stvar vise ni u gubitku posla, nego o kradji 4. licna dohotka!

Ima i gorih slucajeva: Privatnik otvori supermarket, prima na PROBNI rad devojku - u trajanju od 15. dana. Po isteku, kaze "ne odgovaras", sledeca:roll:

Mislim da bi svako ko ima bilo kakav slican primer u svojoj okolini, morao da reaguje.

Valjda nismo toliko oguglali na tudje nesrece, jer samo su u jednom momentu TUDJE, ne desava se lose samo DRUGIMA!
 
U svakom slucaju, rekla sam im da fotokopiraju ono sto imaju, a to je: Primane su na po mesec dana, s tim sto bi kad taj mesec istekne, jedan dan se vodile kao da je radni odnos prestao, a onda bi potpisale za naredni, tako nekih 13. meseci, da ne bi VEZALE radni staz, i tako postale stalne radnice.
Imaju otvorene ziro-racune u jednoj banci, tako da se vidi KOLIKO su primale, koliko im se ostalo duzno.

Dakle, to imaju kao dokaz!
 
U svakom slucaju, rekla sam im da fotokopiraju ono sto imaju, a to je: Primane su na po mesec dana, s tim sto bi kad taj mesec istekne, jedan dan se vodile kao da je radni odnos prestao, a onda bi potpisale za naredni, tako nekih 13. meseci, da ne bi VEZALE radni staz, i tako postale stalne radnice.
Imaju otvorene ziro-racune u jednoj banci, tako da se vidi KOLIKO su primale, koliko im se ostalo duzno.

Dakle, to imaju kao dokaz!

Биљо.
Уз дужно поштовање...Где ти живиш?
Па ово је сасвим нормално у Војводини, па плус,
рад преко омладинских задруга,
па отпуштање трудница.... РАДНИЦИ СУ ТОТАЛНО ОБЕСПРАВЉЕНИ.
Значи, што је за Београд несхватљиво,
за провинцију, то је сасвим нормално.:dash:
 
Биљо.
Уз дужно поштовање...Где ти живиш?
Па ово је сасвим нормално у Војводини, па плус,
рад преко омладинских задруга,
па отпуштање трудница.... РАДНИЦИ СУ ТОТАЛНО ОБЕСПРАВЉЕНИ.
Значи, што је за Београд несхватљиво,
за провинцију, то је сасвим нормално.:dash:

Bash tako:dash:
Samo da se Beograd namiri, ali ne znaju valstodrsci (ili se prave da ne znaju) odakle su kretale bune, a gladna je Sumadija, Macva, Pomoravlje, Posavina....
Ja sam mislila da je Tadiceva vlada zaduzena za celu Srbiju, sad znam da to nije tacno.

".....Gladna ruke, slepe jadikovke,
kad će hajduk bune iz tebe da grune?
Psovke i psovke, ej, u čije zdravlje
zalud je oranje, zalud je letina?
Kletve i kletve, za čije je truplo kravlje
nabrekla Mačva od žita, oteklo Pomoravlje,
bure u bune, za čije se zube lavlje
dimi od mleka ovca i dimi planina,
kad Mačva nije sita, kad Mačva nije sita?
Kroz mukle lance dana, koža suvonjavih.
Svu su je proderali duboki rovovi bora.
Od rovovskog rata od zemlje poplavi
i skori se lice preko gladi - kora;
to lice što nije lice, ti dani što nisu dani,
ti dani ranjenih lica, ta lica kao tabani;
trnje im ne može ništa i ništa - udari…
A svako od tuge za dan
kao vek čitav ostari

I zbrčka se, oj, Srbijo među bunama, među šljivama,
oj, Srbijo među ljudima
na njivama,
oj, Srbijo među pesmama, među brdima,
oj, Srbijo,
pesmo među narodima."

Beograd nije cela Srbija, to ce shvatiti, kad bude kasno za njih, a vec su zaboravili KO je njih doveo na vlast, uz paljevine, rusenje i kradje
 
Poslednja izmena:
Srba u Srbiji (ne racunajuci Kosmet) ima 83%.
Pre nego sto sledeci put pokusas da se napravis pametna pokusaj da se informises makar o osnovnim stvarima. I inace si poznata kao osoba koja ama bas ni o cemu nema blage veze, pokusaj makar da izmenis tu sliku o sebi koju si sama stvorila.

:ok:Управо тако, мада нису само Срби у Србији гладни, нажалост глад не бира.:neutral:
У Србији, полако али сигурно, стаје живот .....то је приметно, продавнице и гига маркети све пустији, народ штеди и на млеку и хлебу...

Док су трајале демонстрације против Милошевића, догађало се да дођеш с посла, ручеш, легнеш да се одмориш, поиграш са децом ... и сит и одморан идеш са шерпама, лонцима и пиштаљкама да протествујеш против свега !!! Сада, данас, доћи ће ,сигуран сам, опет до демонстрација и нисам сигуран да ће бити исто као онда ! Не бих био у кожи ових данашњих ага и бегова. Данас ће гладни изаћи, а гладан човек има сужен видокруг сагледавања ствари, и тога ме је страх. Јбт, колико ова власт мисли да је силна, дуговечна и незаменљива! И дан данас, скоро десет година после, крив им је Слободан Милошевић !!!
Све је горе, само њега нема !!!

:ok::ok:

Pod gladovanjem se ne misli bukvalno na situaciju u kojoj čovek nema novac da kupi apsolutno ništa za jelo. Jasno je da se misli na situaciju u kojoj su ljudi prinuđeni da prave kompromise vezane za svoj način ishrane, da se odriču određenih dobara ili da kupuju što jeftinije namirnice makar i po cenu zdravlja. Nemoguće je osporiti da ogroman broj ljudi u Srbiji jede nekvalitetne mesne prerađevine poput parizera, da jedu nepečatirano i veterinarski neprekontrolisano meso, da smo poslednji u Evropi kada se računa količina pojedenog mesa po glavi stanovnika, da je za ogroman broj stanovnika Srbije luksuz da detetu kupe sok ili čokoladu te da mnogi, naročito stariji ljudi, žive na zelenišu, čorbama i povrću koje jeste zdravo ali nije hranljivo poput mesa i mesnih prerađevina, jaja, sira, ribe..... mnogi na selima jedu samo ono što sami proizvedu i nemaju sredstava da sebi priušte varijetet u ishrani.

Ne moramo da licitiramo sa brojem i nije bitno da li je to jedan ili četiri i po miliona ljudi. Tako banalna rasprava samo nas udaljava od suštine problema. Činjenica je da u Srbiji imamo apsolutno neprihvatljiv broj ljudi koji žive na ivici siromaštva i da ova nesposobna vlast to do sada nije uspela da reši.

I nema poente da pričamo o Miloševiću i devedesetim godinama. Kao prvo, situacija nije ista. U ono vreme se prvo raspala zemlja, pa smo bili suočeni sa odlaskom naših ljudi u rat, pa smo imali hiperinflaciju pa sankcije, pa ogroman odliv školovanih ljudi u inostranstvo pa kompletnu blokadu od strane međunarodne zajednice pa bombardovanje pa obavezu da se finansira obnova i razvoj. I živelo se nekako.... Živi se i sada nekako, neko bolje, neko gore ali nije potrebno da se oko toga vodi rasprava. Činjenica je da mi više nismo pod sankcijama, imamo relativno stabilnu valutu, navodno nas voli i istok i zapad i opet, uprkos svemu tome, ima zaposlenih ljudi koji sebi ne mogu da priušte ni prosečnu potrošačku korpu, gomila nezaposlenih koji ne primaju nikakvu pomoć od države a otkazi samo pljušte.

Nije problem u prosečnim zaradama - to će uvek da raste. Problem je u distribuciji nacionalnog dohotka, problem je u nikakvoj socijalnoj politici i pre svega u tome što nivo cena na malo raste brže od rasta realnog dohotka i potrošnje. Guverner, ministar ekonomije i naročito ministar finansija ne samo da ne mogu da reše socijalni haos podizanjem kamatne stope, povlačenjem dela novca i vođenjem restriktivne monetarne politike nego još više potpiruju inflaciju dajući kredite poslovnim bankama kojih imamo i previše po smešno niskim eskontnim stopama. Zašto naša Centralna banka finansira tuđe poslovne banke?
Kada na to dodamo efekat silnih pozajmica i kredita koje opterećuju platni bilans jasno je da ovakva politika neće na dobro da izađe a posledice će biti fatalne pre svega po socijalno najugrožene. Ministar rada i socijalne politike u celu priču oko kreditiranja i novca kojim naša privreda raspolaže nije ni uključen i ne prepoznaje da je u celu priču umešan i njegov resor. Posle će da se čude i da se lažno zgražavaju kada ljudi opet budu kao 1993. pekli golubove i pekinezere ne bi li došli do masti i belančevina.

Доста тога си ти овде набројала и са већином се слажем али не заборавимо да тих 90-тих како год да је било , имали смо ОПОЗИЦИЈУ да виче, вришти и урла...народ је бар неко заступао...па бар вербално , да сад не улазим у екпертизе на шта се то на крају изјаловило...видимо и сами...Тема нам говори:neutral::(

Данас је милион пута горе јер немамо више опозицију, нити место где се било која народна мука може чути...проклетиње проклете је уништиле за шаку крвавог новца и кад год прочитам да се неки човек у очају убио, кад год видим некога да падне гладан на улици...кад год видим старину да је од муке пружио руку да добије парче хлеба , а од срамоте погнуо главу да му се очи не виде , помислим од срца , проклети да су обојица...и гробар бајчетински и оно чудо од лјигавог...проклети били:evil:
 
Pod gladovanjem se ne misli bukvalno na situaciju u kojoj čovek nema novac da kupi apsolutno ništa za jelo. Jasno je da se misli na situaciju u kojoj su ljudi prinuđeni da prave kompromise vezane za svoj način ishrane, da se odriču određenih dobara ili da kupuju što jeftinije namirnice makar i po cenu zdravlja. Nemoguće je osporiti da ogroman broj ljudi u Srbiji jede nekvalitetne mesne prerađevine poput parizera, da jedu nepečatirano i veterinarski neprekontrolisano meso, da smo poslednji u Evropi kada se računa količina pojedenog mesa po glavi stanovnika, da je za ogroman broj stanovnika Srbije luksuz da detetu kupe sok ili čokoladu te da mnogi, naročito stariji ljudi, žive na zelenišu, čorbama i povrću koje jeste zdravo ali nije hranljivo poput mesa i mesnih prerađevina, jaja, sira, ribe..... mnogi na selima jedu samo ono što sami proizvedu i nemaju sredstava da sebi priušte varijetet u ishrani.

Ne moramo da licitiramo sa brojem i nije bitno da li je to jedan ili četiri i po miliona ljudi. Tako banalna rasprava samo nas udaljava od suštine problema. Činjenica je da u Srbiji imamo apsolutno neprihvatljiv broj ljudi koji žive na ivici siromaštva i da ova nesposobna vlast to do sada nije uspela da reši.

I nema poente da pričamo o Miloševiću i devedesetim godinama. Kao prvo, situacija nije ista. U ono vreme se prvo raspala zemlja, pa smo bili suočeni sa odlaskom naših ljudi u rat, pa smo imali hiperinflaciju pa sankcije, pa ogroman odliv školovanih ljudi u inostranstvo pa kompletnu blokadu od strane međunarodne zajednice pa bombardovanje pa obavezu da se finansira obnova i razvoj. I živelo se nekako.... Živi se i sada nekako, neko bolje, neko gore ali nije potrebno da se oko toga vodi rasprava. Činjenica je da mi više nismo pod sankcijama, imamo relativno stabilnu valutu, navodno nas voli i istok i zapad i opet, uprkos svemu tome, ima zaposlenih ljudi koji sebi ne mogu da priušte ni prosečnu potrošačku korpu, gomila nezaposlenih koji ne primaju nikakvu pomoć od države a otkazi samo pljušte.

Nije problem u prosečnim zaradama - to će uvek da raste. Problem je u distribuciji nacionalnog dohotka, problem je u nikakvoj socijalnoj politici i pre svega u tome što nivo cena na malo raste brže od rasta realnog dohotka i potrošnje. Guverner, ministar ekonomije i naročito ministar finansija ne samo da ne mogu da reše socijalni haos podizanjem kamatne stope, povlačenjem dela novca i vođenjem restriktivne monetarne politike nego još više potpiruju inflaciju dajući kredite poslovnim bankama kojih imamo i previše po smešno niskim eskontnim stopama. Zašto naša Centralna banka finansira tuđe poslovne banke?

Kada na to dodamo efekat silnih pozajmica i kredita koje opterećuju platni bilans jasno je da ovakva politika neće na dobro da izađe a posledice će biti fatalne pre svega po socijalno najugrožene. Ministar rada i socijalne politike u celu priču oko kreditiranja i novca kojim naša privreda raspolaže nije ni uključen i ne prepoznaje da je u celu priču umešan i njegov resor. Posle će da se čude i da se lažno zgražavaju kada ljudi opet budu kao 1993. pekli golubove i pekinezere ne bi li došli do masti i belančevina.

SVAKA CAST ZA POST :ok:
 
A Kosmet si ostavio šiptarima pa ga ne računaš a Srbine, sram te bilo i ti sebe nazivaš patriotom.
Kada ti brojke ne odgovaraju onda ne računaš Kosmet, a kada neko kaže da Kosmet nije Srbija onda je izdajnik. To su ti tvoji dupli standardi sada si otkrio svoje pravo lice. Gadiš mi se.

AHAHAHAHAHa koji si ti mozak, pa ovo je tema o ekonomskim efektima tadiceve politike, a ta politika se trenutno ne sprovodi na Kosmetu


Sto moram bas na svakoj temi da te isamaram? Zar ti nije jasno da si potpuno neobrazovana, neobavestena, da ne poznajes ni najosnovnije pojmove iz opste kulture i da prosto receno nemas pojma ni sa cim u zivotu? Zasto jednostavno ne zacepis i ne prekines da se blamiras i da stvaras sum po ovom forumu.
 
u srbiji je beda,jad i ocaj....radnici su obespravljeni svuda...prava su im svedena na doba robovlasnistva...sindikat u privatnom sektoru apsolutno ne postoji...to privatne tkz gazde koriste maksimalno uz svesrdnu preutnu podrsku vlade i njenih zvanicnih organa kojih ima onoliko---raznorazne inspekcije...vladi je potreban statisticki podatak o broju malih preduzeca i broju zaposlenih da bi stvorili lazni privid uspesnosti...ato sto ta preduzeca treba da budu blokirana od strane drzave pre vise godina zbog neplacenih obaveza prema radnicima i partnerima nema veze...bitno je da plate dazbine drzavi---pare se odvuku za beograd a beograd na kasicicu vraca u unutrasnjost zavisno od toga ko je u kojoj opstini na vlasti i koji ministar drzavnim parama kupuje glasove za svoju partiju na lokalu preko predsednika opstina koji su po pravilu iz ministarove stranke...
 
u srbiji je beda,jad i ocaj....radnici su obespravljeni svuda...prava su im svedena na doba robovlasnistva...sindikat u privatnom sektoru apsolutno ne postoji...to privatne tkz gazde koriste maksimalno uz svesrdnu preutnu podrsku vlade i njenih zvanicnih organa kojih ima onoliko---raznorazne inspekcije...vladi je potreban statisticki podatak o broju malih preduzeca i broju zaposlenih da bi stvorili lazni privid uspesnosti...ato sto ta preduzeca treba da budu blokirana od strane drzave pre vise godina zbog neplacenih obaveza prema radnicima i partnerima nema veze...bitno je da plate dazbine drzavi---pare se odvuku za beograd a beograd na kasicicu vraca u unutrasnjost zavisno od toga ko je u kojoj opstini na vlasti i koji ministar drzavnim parama kupuje glasove za svoju partiju na lokalu preko predsednika opstina koji su po pravilu iz ministarove stranke...

Pajo, brate, imas "bonu" od mene, svaka cast na odlicnom, sazetom i ISITINITOM sagledavanju problema s kojim se suocava Srbija van Beograda!

P.S. Imam saznanja da je direktor o kome sam pisala, clan G17 +, stavise dobila sam uveravanja da cu dobiti crno na belo...
Ali, ne bih dalje da otkrivam, napisacu tamo gde bude trebalo!
Da li ce pomoci, ne znam, moje je da pokusam...
 
Pajo, brate, imas "bonu" od mene, svaka cast na odlicnom, sazetom i ISITINITOM sagledavanju problema s kojim se suocava Srbija van Beograda!

P.S. Imam saznanja da je direktor o kome sam pisala, clan G17 +, stavise dobila sam uveravanja da cu dobiti crno na belo...
Ali, ne bih dalje da otkrivam, napisacu tamo gde bude trebalo!
Da li ce pomoci, ne znam, moje je da pokusam...

ma to je toliko ocito da ne mogu da objasnim kako narod sve to vidi a ipak cuti...cuti i trpi ponizenja...prijatelje sam podstrakivao na borbu ali sa slabim uspehom...samo sam jednog ubedio za sada da tuzi gazdu ...ne vidim kako ista promeniti ako narod cuti i trpi...plasim se samo neke inicijalne kapisle koja ce podici narod i da ce zavladati psihologija mase koja nemoze biti kontrolisana---moze biti svasta...samo se nadam da svi krivci za sadasnje stanje nece preci granicu drzave dok im narod ne presudi...
 
ma to je toliko ocito da ne mogu da objasnim kako narod sve to vidi a ipak cuti...cuti i trpi ponizenja...prijatelje sam podstrakivao na borbu ali sa slabim uspehom...samo sam jednog ubedio za sada da tuzi gazdu ...ne vidim kako ista promeniti ako narod cuti i trpi...plasim se samo neke inicijalne kapisle koja ce podici narod i da ce zavladati psihologija mase koja nemoze biti kontrolisana---moze biti svasta...samo se nadam da svi krivci za sadasnje stanje nece preci granicu drzave dok im narod ne presudi...

Ja se ne plasim, naprotiv, ZELELA BIH!
Kazem, ovaj vlasnik o kome je rec je iz stranke koja ima najmanje uporiste u narodu, a najvise se o isti ogresila, najvise ga je u crno zavila, sve uz aminovanje zutih.
Moze narod da poskapa, moze Dinkic da krene po kucama i da pljacka licno, ni dlaka s glave mu ne bi falila. Vlada mora da opstane po svaku cenu!

Pa, videcemo:evil:
 

Back
Top